Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

(9)
Czy ataki w centrum Ottawy mogą mieć związek z Państwem Islamskim? To pytanie zadawali sobie w środę wszyscy.
 • 2014-10-22 19:52 | muffin666

  Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  Jeszcze jedna korelacja. Wczoraj Kanada wysłała 6 myśliwców do Iraku, de facto przystępując w ten sposób do wojny.
 • 2014-10-22 21:27 | badnick

  Kto sieje wiate, ten zbiera burzę!

  Kanadyjczycy chyba nie znają tego przysłowia!
 • 2014-10-23 02:19 | Herstoryk

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  "W temacie" mam 3 komentarze:
  1.) Politycy i media od Australii, przez Europę, do USA wpadają w szał potępiania, komentowania i straszenia, bo w Ottawie, w strzelaninie w pobliżu parlamentu, śmierć poniósł 1 (słownie jeden) żołnierz. Gdy w wyniku zachodnich (= amerykańskich) interwencji, wojen i bombardowań na Bliskim Wschodzie, w których entuzjastycznie biorą udział kraje wasalne USA, ginie dziesięć/sto/tysiąc "tubylców", zbywane jest to zdawkowymi przeprosinami i zapominane w kilka sekund. Prawdziwy humanitaryzm nakazuje traktowanie wszystkich ofiar jednakowo, ale jak to trafnie powiedział "słoneczko" Stalin, jedna ofiara to tragedia, milion to statystyka, a "oni" to przecież nie "nasi".

  2.) Jak długo jeszcze amerykański hegemon i jego satelici będą w stanie znosić koszty wojen i interwencji w świecie Islamu - finansowe, militarne, polityczne, ideologiczne i społeczne?? Każda kolejna interwencja nie tylko nie poprawia sytuacji na Bliskim Wschodzie, ale ją drastycznie pogarsza, a ww. koszty lawinowo rosną.

  3.) Po każdym ataku, czy w Ottawie, czy w Londynie, czy nawet po filmiku "zachodniego" dżihadysty na YT, wspomniani politycy i media głośno, retorycznie i publicznie pytają jaka jest ich motywacja, etc.
  Tymczasem już 12 lat temu wyjaśnił to Ibn Laden w swoim "Liście do Ameryki" (http://www.theguardian.com/world/2002/nov/24/theobserver), gdzie tak oto odpowiedział na retoryczne pytanie dlaczego Al-Kaida walczy z Zachodem: "Odpowiedź jest bardzo prosta - bo wyście nas zaatakowali i wciąż atakujecie". Cokolwiek powiedzie się o watażce terroryzmu, miał dobry instynkt polityczny, opierał swą propagandę na prawdziwych bolączkach i był w nakreślaniu celów szczery i dorzeczny. Widać jednak albo rzeczeni politycy listu tego nie czytali, albo, co jest bardziej prawdopodobne, liczą na to, że nie czytały go społeczeństwa krajów, którymi rządzą, a które wplątują we wciąż kolonialne awantury w interesach oligarchii i grup nacisku.
 • 2014-10-23 12:52 | Andrzej

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  Cały ten zamach w Ottawie wygląda amatorsko, podobnie jak zamach Czeczeńców podczas maratonu w Bostonie. Pokazuje dobitnie, że islam może być atrakcyjny tylko dla ludzi ograniczonych i mało rozgarniętych.
 • 2014-10-23 19:03 | Zofia

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  Przeciez to jest oczywiste. Jam mozna bezkarnie bombardowac rozne kraje . Tymi "demokratycznymi" bombami zabijaja rowniez ludnosc cywilna. To zadna walka z terroryzmem lecz biznes i handel bronia.
 • 2014-10-23 19:18 | Zdzislaw Kukula zkukula@bellaliant.net

  zadna zemsta jihadzystow - to obywatel kanadyjski urodzony w Kanadzie ...

  mieszkaniec francuskiej prowincji Quebec w Kanadzie ... nie dawno przyjal islam jako swoja religie ... zadnego sladu ,ze mial zwiazki z ISIS .... ojciec biznesman ... matka pracuje dla federalnego rzadu Kanady w Immigration ... podobnie jak to mialo miec miejsce w ZSRR gdzie ponoc komsomolcy donosili na wlasnych rodzicow ... rodzice pana Bibeau ( przybrne nazwisko bo nazywal sie Hall ) tak w tym wypadku juz wiele miesiecy temu jego rodzice doniesli policji ,ze syn sie zmienil po tym jak nawrocil sie na islam.... momentalnie znalazl sie na liscie ponad 90 Kanadyjczykow sledzonych przez policje. Niedawno chcial leciec z Kanady do Turcji (podejrzenie ,ze chcial wesprzec ISIS0 ale kanadyjska policja odebrala mu paszport na lotnisku. Z dwururka w reku postrzelil pelniacego warte kanadyjskiego zolnierza rezerwiste (zmarl w szpitalu) i podjechal pod glowne wejscie do Parlamentu - gdy do niego weszedl zaczela sie strzelanian i 58-mio letni Kevin Vickers, ktory zawsze prowadzi procesje MPs z bulawa gdy wchodza do Commons zastrzelil go ze swojego pistoletu ( Vickers zanim zaczal prace w Parlamencie az 28 lat sluzyl w policji) i dzisja Vickeers zostal ogloszony bohaterem Kanady, ktory uratowal PM , dwoch przywodzcow opozycji i setki
  MPs ... incydent ten mocno poprawil unity kanadyjskich politykow ... teraz juz wszyscy popieraja wyslanie do Kuwejtu 6 M-18 i kupe personelu pomocniczego ... by rozpoczac nowe polowanie na synow proroka.
 • 2014-10-23 23:43 | Janek

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów? Nie, to prowokacja syjonistów

  Na świecie już ten kolejny syjonistyczny szwindel wyjaśnili, o, bardzo proszę:

  The Victim and the Shooter in Canadian Parliament Hoax are Zionist Jews

  "Regarding the arch-Zionist orchestrated phony Canadian Parliament shooting hoax, don’t the Zionist cabalists care anymore? Don’t they have the slightest care or concern when it is Zionist Jews who are the victims? The rabbis and their congregations stood by when Zionist agents Steven Sotloff, David Cawthorne Haines, and Alan Henning were brutally ‘beheaded,’ and by Islamists no less. Yet, there was no outcry of anti-Jew-ism or anti-Semitism from the halls and pulpits of those synagogues.

  Then, what about the purported murder of Canadian people, like the acclaimed death of a soldier-guard at the Parliament? Canadian Jewry is just as indifferent as all others. That’s because the soldier who supposedly died, Nathan Cirillo, is Jewish. What makes it even more disconcerting is the fact that the shooter, Michael Hall, now known publicly by the name Michael Zehaf-Bibeau, is also a Jew. So, it was Jew killing fellow Jew. No wonder the rabbis are so quiet."
 • 2014-10-25 09:30 | vica

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  pomyliles osoby
 • 2014-10-26 04:00 | camel

  Re:Ataki w Ottawie: czy to zemsta dżihadystów?

  Serio? To też był szwindel syjonistów? Żyd, co to nie wie o tym, konwertuje się na islamistę, potem zabija (też Żyda) i daje się zabić, żeby zrobić na złość antysemitom? Żydzi nie są aż tak głupi. Możesz być spokojny, to jednak musi być robota muzułmanów.