Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Wiadomości” idą w tabloidalność. Główne wydanie na tle tragedii

(44)
Oto główne wydanie „Wiadomości” w telewizji publicznej. Tragedia w Katowicach, w której zginęła redakcyjna koleżanka, jej mąż, dziennikarz Faktów TVN, i dwuletni synek. Muzyka jak z filmu grozy. I szef „Wiadomości” na tle zwalonej kamienicy.
  • 2014-10-24 15:04 | Andrzej

Wiedza o świecie

Gdyby czerpać wiedzę o świecie i Polsce tylko z telewizji, okazało by się, że żyjemy w dziwnym kraju, gdzie życie upływa na wypadkach drogowych, klęskach żywiołowych, pijanych matkach i ojcach mordujących własne dzieci - to wszystko okraszone agresywnymi reklamami, które w 90 procentach są oszustwem. Wobec tego zalewu głupoty, najbezpieczniejsze wydaje się oglądanie starych seriali, prognoz pogody, bądź "śpiewających fortepianów".
  • 2014-10-24 16:00 | Oczywiście tylko POlityka na tym tle

Re:„Wiadomości” idą w tabloidalność. Główne wydanie na tle tragedii

jest wiarygodna, profesjonalna, i opiniotwórcza, n'est-ce pas? Zwłaszcza z poparciem dla Tuskumusisz i Bucerowicza. Ooooo, tak....
  • 2014-10-24 16:05 | ecres

Wahadło przyzwoitości i rozumu kiwa się jak pijany na płocie.Za Gierka sztachety i trawa pomalowane na zielono.Za kapitalizmu ,parkan klęski i Sodomy i Gomory.I przez 25 lat doczekaliśmy się dwóch szmatławców i większości tabloidów.
  • 2014-10-24 16:40 | Zenobia

Bez podania chociazby linku do video?

To tylko pol informacji i wyglada na to, ze pisania bylo tylko po to aby zjechac TVP.
  • 2014-10-24 18:02 | jasiek1952

Podzielam opine Autora. Wiadomosci w polskiej telewizji nie gladalem ponad 25 lat i ostatnio "provider" tv zooferowal mi bezplatnie kulka kanalow do wuboru. Byla tam tez TV Polonia, wiec wybralem ten kanal tez. Od czasu do czasu probuje ogladac Wiadomosci i rzadko moge dotrwac dp konca. Uklad ramowy tego programu nie zmienil sie od czasu mojego wyjazdu z kraju, ponad 25 lat temu.

Jak pamietam, dawniej przez polowe programu pletli o posiedzaniach BP partii i do znudzania pokazywali dygnitarzy partyjnych, i, o ironio, ten sam fason przetrwal do dzis. Znienila sie tylko nazwa partii politycznych i pokolenie politycznych karierowiczow. Po zakonczeniu czesci politycznej nastepuje zazwyczaj przeglad wydarzen biezacych i tu, jak pisze Autor, ten sam watek obracaja bez konca na wszystkie mozliwe strony, wlaczajac w to tzw ekspertow z tytulami co najmniej doktora, aby podniesc range wypowiedzi. Nudne to i meczace, nie moge tego ogladac.

Zastanawiam sie wielokrotnie przy okazji odladania tych programow, gdzie ci ludzie uczyli sie rzemiosla dziennikarskiego. Mnie taki belkot sie nie podoba, moze odzwyczailem sie po latach, z drugiej strony mam mozliwosc porownania jak wygladaja wiadomosci w Ameryce czy Kanadzie. Nie wszystko jest tutaj dobre, ale sama forma i profesjonalizm nie razi mnie to tak, jak polskie Wiadomosci.

• 2014-10-24 18:43 | someone-new

Nie trzeba jechac do USA czy Kanady, wystarczy spojrzec na glowne wydanie wiadomosci w niemieckiej ARD. Kazdego dnia o 20 w 15 minut dowiedziec sie mozna wiecej o swiecie niz przez caly dzien ogladajac TVP Info albo TVN24 (ogladajac polska tv mam podobne problemy, aby chociaz dotrwac do konca wydania).
  • 2014-10-24 20:14 | T1000

No cóż, widocznie widzowie są coraz głupsi. Istnieje garstka ludzi, którzy szukają w programach informacyjnych czegoś innego niż tanie sensacje i głupawe newsy, ale ci nie są targetem ztabloidyzowanych mediów polskich.
  • 2014-10-24 22:01 | Stary Polak z PRL-u

Niegdyś Dziennik TVP1 był jednym z istotnych punktów mojego dnia. Tak mniej więcej do słynnej afery podsłuchowej z Renatą Beger i Mojzesowiczem w roli głównej. Potem zaczęło się totalne dołowanie wszystkich publikatorów. Dzisiaj wszystkie mendia produkujące dzienniki dezinformacyjne omijam bardzo, ale to bardzo szerokim łukiem. To, co się dzieje przy okazji zawalonej kamienicy w Katowicach, zwłaszcza to ściganie się w laurkach dla nieomal już "poległych"dziennikarzy, przyprawia o mdłości. W ten sposób nie da się uzyskać w miarę obiektywnego spojrzenia na otaczający nas świat. Zawód dziennikarski osiągnął muł i wodorosty, a poziom dziennikarskiej manipulacji zleciał poniżej poziomu Trybuny Ludu z czasów stanu wojennego.
  • 2014-10-24 22:28 | Andy

Tabloidalność mediów jest faktem, ale komentowanie akurat tej sytuacji wydaje mi się ogólnie mówiąc niestosowne.
    Pomijając moje odczucia, to właściwie gdzie szef Wiadomości miał się znajdować ? W Warszawie ?
    W ciepłym studio ? Wolę sobie nawet nie wyobrażać tych komentarzy.
    Sądzę, że każdy w takim przypadku chce być jak najbliżej miejsca wydarzeń i tyle.
    Tego dnia oglądalność była zapewniona niezależnie od miejsca nadawania. Niestety.
  • 2014-10-24 22:46 | ps.

W prawie każdym wydaniu:
    1 ludzka tragedia plus komentarz egzaltowanego pana K. ze zmarszczonymi brwiami: "wstrząsająca historia",
    1 reportaż penetrujący światek przestępczy,
    1 felieton kabaretowy.
    A pomiędzy, jakieś tam szczątki informacji ze świata, brawo, oglądalność rośnie.
  • 2014-10-24 23:18 | boguś mały

szkoda słów
  • 2014-10-25 01:50 | wladimirz

Za co Prezydent odznaczył tych dziennikarzy - za to, że będąc dziennikarzami mieszkali w pechowej kamienicy? ;-)

Tylu ludzi ginie, choćby ci górnicy umierający w męczarniach po wybuchu. Ich nikt nie odznacza ani nie wspomina, nawet nazwisk nie znamy, a tu dwójka przeciętnych żurnalistów i wrzawa na całą Polskę ... :-(
  • 2014-10-25 02:50 | janusz32op

Wiadomosci to rzetelny program informacyjny, robią co mogą żeby pokazać swiat jak najbliżej nam a wy tylko im to wypominacie. Krasko to super redaktor i dziennikarz, wrócił do kraju bo kocha Polskę. On wie co robi żeby spróbować choć trochę nam wytłumaczyć trudny swiat, ale ta sytaucja jest inna i smutna a to że tam było głównie wydanie Wiadomosci to względu na samą okolicznosc. Jak wam się nie podoba nie musicie oglądać, ale nie krytykować jak nie oglądacie a twórca artykułu powinien się zastanowić co robi.
  • 2014-10-25 03:55 | wari

Znajomy z Holandii dziwił się, że u nas prawie w każdych wiadomościach występuje jakiś ksiądz (twierdzi, że u nich nie widział księdza w TV od kilku miesięcy) i że u nas dziennikarze o wszystko pytają polityków, nawet o kwestie o które należałoby pytać raczej ekspertów.
  • 2014-10-25 09:21 | Marcos

Kraśko to symbol upadku telewizji publicznej!

Wiadomości prowadzone pod jego kierownictwem to poziom brukowego "Faktu" czy "Superexpresu". Zero wiadomości ze świata, prowincjonalne granie na emocjach i wszystko oblane dodatkowo nacjonalistycznym sosem ("polski sukces" ,"polskie zagrożenia", "niebezpieczeństwa zagrażające Polsce" itp., itd.). Czy naprawdę należy tolerować zejście głównego programu informacyjnego tzw. telewizji publicznej do tak debilnego poziomu? Czy ktoś bierze za to odpowiedzialność?
  • 2014-10-25 10:07 | ava

Pan Kraśko jako szef zespołu wiadomości przeszedł samego siebie w robieniu lichego programiku dla kretynów, tego nie da się spokojnie oglądać, albo sensacje podawane bez końca albo program kościelny o papierzu,(cały dziennik) miałam wrażenie, że oglądam TVP Trwam bis. Panie Kraśko nie wystarczy znane nazwisko , trzeba też coś mieć ciekawego do powiedzenia, pan nie potrafi... może czas na emeryturę ? Przykro powiedzieć, podobny poziom reprezentuje TVPinfo.
  • 2014-10-25 13:50 | kaesjot

Jak się zastanowi nie tylko nad treścią wiadomości w tv ale i także pozostałych programów to nieodparcie nasuwa się myśl, ze to jest celowa polityka ogłupiania społeczeństwa. Od wiadomości, poprzez programy rozrywkowe, reality szoły po seriale i filmy. Jak nie horror to thriller albo głupiaamerykańska komedia, w której główne narzędzia rozśmieszanie to pierdzenie, rzyganie a w najlepszym przypadku bekanie. Aż się chce wyc - "cenzuro wróc !!!". by seriali o kanibalach, psycholach, zombi czy wampirach nie dopuszczano na ekran.
    Mam dostęp do 24 kanałów i często naprawdę nie ma co oglądac.
  • 2014-10-25 16:36 | kaesjot

Jego dziadek przy nim to był ktoś !!!
  • 2014-10-25 17:54 | wiesiek

jak z filmu grozy

już dawno nie oglądam telewizji właśnie z powodu grozy, która bije z ekranu. Mam depresję i nie jestem w stanie znieść więcej grozy niż mam w swoim życiu. Po co mi jeszcze więcej grozy? Rozumiem, że dla znudzonego mieszczucha bez duszy groza jest jedynym sposobem alb coś jeszcze poczuć w życiu. Dlatego te wibratory grozy pakowane do łba przez tanią TV.

A poza tym podmalowywanie wiadomości muzyką z filmów grozy jest interpretacją. TAbloidy właśnie podsuwają gotową interpretację wiadomości, które podają.
  • 2014-10-25 19:11 | trupcio

Bez popytu nie byloby podazy.
  • 2014-10-25 19:12 | tomek29kce

Przesunięcie bajki dla dzieci z TVP1 do TVP ABC a wcześniej TVP Kultura, TVP argumentowała dostępem po wdrożeniu telewizji cyfrowej wszystkich widzów do kanałów tematycznych. Może trzeba zastosować analogię dla tematów kościelnych.
  • 2014-10-25 22:06 | białas

Redaktorzy/prezenterzy TVP - każdy - ma swoje osobiste problemy, co wyraźnie widać w ich zachowaniu i doborze informacji. Ich poziom ekspresji jest porażający, a w przypadku wykorzystywania niektórych zdarzeń porażający. Pana Red. Kraśkę już dawno TVP winna się pozbyć. W TVN natomiast wyraźnie dają zauważyć się osobiste poglądy polityczne dziennikarzy prowadzących rozmowy z politykami czy uczonymi. Dochodzi do tego, że ci państwo wprost żądają potwierdzenia od rozmówców swoich przekonań/wynurzeń. To jest straszne. Mniej tego jest w Polsacie - chociaż niekiedy red. Gugałę /i nie tylko/ ponoszą emocje, a to jest niedobre. Wielokrotnie zastanawia mnie cierpliwość polityków "molestowanych", a przy tym brak kultury dziennikarzy w rozmowie z nimi. Przecież osoba zapraszana do studia to nie intruz. Tupet dziennikarski nie musi być bezczelnością.
  • 2014-10-25 22:44 | badnick

Prawo Kopernika-Greshama w odniesieniu do prasy, radia i telewizji: dziennikarstwo gorszej jakości wypiera dziennikarstwo lepszej jakości wszędzie tam, gdzie rządzi rynek.
  • 2014-10-25 22:58 | badnick

W USA byłem po raz ostatni pod koniec ubiegłego wieku i się tam ponownie nie wybieram, ale niedawno wróciłem z Australii i zapewniam, że tam poziom wiadomości w TV oraz generalnie dziennikarstwa jest jeszcze gorszy niż u nas w Polsce. Kanały komercyjne (8, 9 i 10) to jest absolutne dno, poniżej nawet poziomu Polsatu, oficjalny ABC jest zwyczajnie nudny: dęto-oficjalny (coś jak PRLowski Dziennik TV) a SBS (także kanał państwowy) podaje głównie informacje o tym jak to źle się ludziom żyje w III świecie - chyba tylko po to, aby mieszkańcy Australii docenili to, że pomimo iż ich poziom życia pogarsza się dosłownie z dnia na dzień, to jednak u ich sąsiadów (Indonezja, Papua-Nowa Gwinea, Timor Wsch., Filipiny czy też w Kambodży jest wciąż znacznie gorzej).
  • 2014-10-26 03:49 | camel

Napiszę tylko tyle: nie znam nikogo powyżej pewnego poziomu intelektualnego, kto oglądałby polską telewizję.

Wiem, że komentujący wyżej oglądają i mogą ten wpis odebrać jako próbę wywyższania się, że niby oni są poniżej tego poziomu... Nie, nie jest to moim celem. Wiem, że np. Passent też ogląda a z pewnością nie należy do tych poniżej.

Ale on musi. My - nie musimy. I odcięcie się od tego steku głuptactw jest podobnym wyborem dla zdrowego życia, jak rzucenie palenia czy śmieciowego jedzonka z Morlin. I ludzie masowo to czynią.

A telewizja jest taka, jakie jest w swej głównej masie społeczeństwo - prostacka i dość głupia. Bo jaka niby miała by być?

Zmiana nadejdzie gdy Główni Dogłupiacze Narodu (ci w sutannach) odpuszczą. A że nie odpuszczą, bo dla nich to być albo nie być, to ...czarno widzę.
  • 2014-10-26 07:35 | SOAD

Niestety część kanałów tematycznych - m.in. Discovery i NGC równeż brnie w bagno. Nadawane seryjnie programy o prostackich kretynach licytujących magazynowe badziewie, idiotach - psychopatach polujących na tuńczyki czy spasionych półgłówkach wycinających las na czas - ZYSK jest tu jedynym kryterium a chamstwo główną cechą - wyparły sensowną zawartość.
    A wszystko jako przerywnik do nachalnych i żałosnych prób manipulacji zwanych reklamą.
    Już prawie tylko Planete trzyma poziom.
  • 2014-10-26 08:53 | agus

Namiejscu byl Reporter. Byl, widzial, opowaidala, co sie dzieje na miejscu. Tego autorka nie krytykuje. Ale tam pojawil sie Krasko, prowadzacy - nie reporter. W zawiazku z tym kulisami calego wydani, lacznie z wizyta w Brukseli, byl zawalony dom. To moze codziennie jechacna miejsce tragedii i ustawiac Krasko przed rozwalonym samochodem, spalonym mieszkaniem, tstawem, w ktorym ktos sie utopil?A najlepiej wsrod krwi, zeby widzowie mogli byc "najblizej miejsca".
  • 2014-10-26 08:57 | agus

Wyjasnic swiat? W jaki sposob? ustawiajac sie w srodku? Puszczajac na konice kazdego wydania "michalki" ("niby-zabawne materialy o blachych tematach), w kazdym wydaniu materialy o biednych dzieciach i rodzinach? Zaby bylo jasne - nie jestem rpzeciw takim materialom, ani tym bardziej takim rodzinom. Ale miejsce takich interwencyjnych materialow jest w progamach interwencyjnych, nie informacyjnych. Naprawde Polska nie jest pepkiem swiata, a problemy eksmitwanej rodziny nie wyjasnia ci swiata. Krasko nie jest dziennikarzem od dawna. Jest prowadzacym i to stawiajacym sie na przodzie, takim zajmujacym caly kadr. To pasuje do telewizji sniadaniowej, a nie informacyjnej. Mnie interesuja temat, nie Krasko i jego idealna fryzura.
  • 2014-10-26 12:36 | Not so far away

Polska TV to dno ale jest jeszcze TVP Kultura...

...i tam np. wyświetlane są aktualnie filmy Felliniego, polecam! Nie wyrzucajcie tego medium do kosza, nawet w tak głupiej Telewizji Polskiej są jednak perełki (pochodzące najczęściej z czasów tej ohydnej "komuny") lecz trzeba je niestety wyszukiwać.
    Zgadzam się jednak z camelem, że społeczeństwo to w bardzo dużym stopniu jest prostackie i chamskie. I widząc to, co pokazuje telewizja jeszcze się utwierdza w tym, że to jest normą. Dodaizm i Gołotyzm.

Polecam państwową telewizję ARD, ZDF lub BBC. Tam można dowiedzieć się naprawdę wszystkiego o aktualnych problemach świata i posłuchać fachowych komentarzy.

PS. Kraśko skończył się dużo wcześniej. Gdy Merkel w Niemczech wygrała wybory, ten facet na początku "Wiadomości" tego wieczoru wyskoczył ze stwierdzeniem, cytuję "Aby wygrać wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych potrzeba było pół miliadra dolarów, w Niemczech na kampanię wystarczyło tylko 30 milionów Euro (...)"

Bez komentarza.
  • 2014-10-26 19:12 | andrzej

poziom telewizji sięgną dna i nawet czasami słychać pukanie z dołu , wieczne seriale nie pokazujące niczego gdzie główne postacie pokazują samouwielbienie i na tle których Ferdek Kiepski jest wybitnym intelektualistą , programy " informacyjne" gdzie najważniejszą informacją jest katastrofa i sukces jakiegoś "polityka " to normalna papka którą staram się jak najmniej oglądać
  • 2014-10-26 21:06 | tomek

i codziennie, pod koniec programu jakiś ckliwy materiał...i nieznośny ton prowadzącego niby wczuwającego się w dramat postaci...ż e n u j ą c e
  • 2014-10-26 22:33 | Aj waj! Trzeci dzień, a o tym wielkopomnym odkryciu nic?

http://wyborcza.pl/1,75478,16864642,Zamach_w_Smolensku__Malo__Ewa_Stankiewicz_podejrzewa.html#TRNajCzytSST

Na tym tle nawet kraśki wypadają jakby inteligentnie.
  • 2014-10-27 06:32 | Płynna rzeczywistość

Od 3 lat nie mam telewizora i nie wiem, o czym Państwo tu piszecie...
  • 2014-10-27 08:48 | volta

Co do ostatnich wyborów w Niemczech. Śledząc ARD, ZDF, Der Spiegla, Die Welt czy nawet brukowego Bilda trudno było się zorientować, że jest jakaś kampania wyborcza i wybory. Co zauważywszy któryś tuzów naszego dziennikarstwa telewizyjnego skomentował z pogardą zmieszaną z poczuciem zawodowej wyższości. Także taka uwaga p. Kraśki mnie nie dziwi.
    Powyżej jeden z autorów napisał, że oglądając 15 minutowe wiadomości w ARD można więcej dowiedzieć się o świecie niż u nas przez cały dzień. To prawda. Każdy może to sprawdzić.
    Jeszcze jedna, rzecz. Nikt od rana i wieczora i codziennie nie biega po Bundestagu ani gdzie indziej z "wywalonym jęzorem" za panami Blaszczakiem, Hofmanem, Kłopotkiem itp. itd. , aby jak to się anonsuje zarówno w TVP Info, TVN 24 czy Polsat News - "zebrać dla państwa komentarze polityczne na ten temat". Znacie przecież ten tekst? Prowadzący/a w studio mówi: a teraz łączymy się z Sejmem gdzie jest nasz reporter x/ reporterka x, który/a zbierze..... I dalej jak wyżej.,
    W Niemczech funkcjonują dwa komercyjne kanały Tv: NTV i N24, jeśli ktoś ma ochotę niech się zapozna z ich tzw. ramówką programową. Ze szczególnym uwzględnieniem "od" godzin popołudniowych i w weekendy. I tyle na ten temat.
    Pozdrawiam
  • 2014-10-27 10:45 | Ciekawy kraj

„Wiadomości” i ich reporterzy

"Aktorstwo" pewnych reporterów "Wiadomości" też jest nie do zniesienia; był (może i dalej jest) taki chłopczyna, który robi reportaże o Niemczech. Tego pozerstwa, konglomeratu manii wyższości, drwiny i "niedowierzania" nie da się zdzierżyć. Albo te egzaltowane, pretensjonalne panienki-reporterki przed kamerą, od których aż wieje tandetą i widocznym brakiem profesjonalizmu (ostra i poważna mina nie wystarczą). Oni wszyscy wychodzą chyba z założenia, że widzowie i tak niczego nie rozumieją i są zwykłą, prymitywną masą, czekającą na prognozę pogody.

Mariusz Max Kolonko - inny gwiazdor mediów ale to osobny temat - powiedział raz coś mądrego: "Biegają gówniarze z mikrofonem i mówią mi, jak mam żyć".
  • 2014-10-27 13:06 | zynek

Pan Krasko musi uzasadnic swoje 70 tys PLN co miesiac - nie wiem czy netto czy brutto ! Do czytania wiadomosci z kartjki to mozna zatrudnic pania/ pana za 5-7 tys. tak jak to robi bardzo bogata ARD w Niemczech.
    Tam sie czyta z kartki (wciaz i nadal) a nie z promptera, ale za to wysyla sie 5 reporterow w ciekawe miejsca a nie placi sie gladyszowi za "news show" w studiu w Warszawie.
  • 2014-10-27 13:07 | zynek

no wlasnie !!! ja tez wole ARD !
  • 2014-10-27 13:09 | zynek

ciesz sie ze Zaloby narodowej nie oglosil !
  • 2014-10-27 20:56 | bever

bravo po trzykroc bravo, znakomity komentarz z jedyna mozliwa pleta, "jak nie chceta, nie ogladajta".
    dla mnie p krasko to wyjatkowo przystojny mezczyzna i jaki inteligentny z wyrazista osobowoscia, i wlasnym zdaniem, jeden z najwybitniejszych dziennikarzy polskich.
  • 2014-10-27 21:02 | bever

a ogladales telewizjarepublika.pl, rzekoma alternatywa dla glownego finasowanego rzadowymi pieniedzmi nurtu. to dopiero jest badziewny poziom, jej sie nie da ogladac. nawet nie zachecam, tvp, polsat i tvn maja wysoko profesjonalny poziom.
  • 2014-10-27 21:10 | bever

spojrz psze pani na tv-trwam.pl toz to nie ma poziomu zadnego jak wszystkie te ichniejsze gazety i telewizje. nalezaloby to karac finansowo za spaczony obraz polski, klamstwa, antysemityzm i faszystowskie zachowanie prawicowcow. jak to moze wogole w naszym pieknym kraju istniec. oni maja z jakis imperialistycznych osrodkow finansowanie, pewnikiem z rosji.
  • 2014-10-27 21:16 | bever

zabraniasz miec wlasne poglady ludziom, toz to skrajny stalinizm i faszyzm. jestes rasita, maniakalnym prawicowcem, ksiezym pedofilem in genderofobem w jednym. typowy wiejski chlopek-rozstropek.
  • 2014-10-27 21:24 | bever

wyniosly erudyta po szkole zawodowej, swinka morska prawicowych gazet i telewizji, tych wrogow polski. pedofile w sutannach ida reka w reke z prawicowymi zboczami, nie mozesz ich rozdzielac. nie tylko kosciol szkodzi nam ale cala antysemicka, homofobiczna i faszystowska katoprawica.
  • 2014-10-27 21:27 | Andrzej

@T100 - ja nie jestem "targetem" propagandy, pewnie dlatego że nie jestem w "mainstreamie" i nie lubię "eventów". Jak wielu podobnych mi ludzi, nie jestem w głównym nurcie ogłupiania propagandą, mam swój cel w życiu i różne ciekawe zdarzenia. Ukłony.