Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak wybierze Ukraina

(11)
Przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie mają znaczenie prawdziwie historyczne. Tym razem faktycznie los i przyszłość kraju są w rękach (i nogach) jego obywateli.
 • 2014-10-25 15:39 | Zofia

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Wygra Porochenko. Jest bogaty, ma przy sobie uzbrojonych po zeby Banderowcow, niewygodni kandydaci usunieci "demokratycznie" - fizycznie.
 • 2014-10-25 15:59 | Andrzej

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Wybory sprawią, że sytuacja na Ukrainie stanie się bardziej wyrazista, bo obecny parlament wybrano jeszcze za rządów Janukowycza, chociaż osobiście nie mam wyczucia, co siedzi w głowach Ukraińców.
 • 2014-10-25 17:46 | notozobaczymy

  Oligarchowie zachowają wpływy

  Wybory to lekka farsa. Została kuriozalna ordynacja - z jednej strony JOWy z drugiej 225-osobowe listy krajowe zamknięte bez możliwości kandydowania w JOW i z listy naraz. Zatem W JOWach dominują albo lokalni oligarchowie (nieraz z poparciem dużych partii), bo żaden znany polityk nie zaryzykuje porażki w okręgu.

  Do tego wielu oligarchów nadal będzie się miało dobrze, także dzięki liście prezydenckiej. Dodajmy jeszcze umieszczanie dowódców paramilitarnych i inne dziwactwa.

  Europa nabrała się już po pom. rew. I nabiera się nadal. Brak zmiany ordynacji i dobór kandydatów w wyborach wskazują, że i tym razem nic się nie zmieni na poważnie. Bo nikomu nie zależy.
 • 2014-10-25 23:39 | badnick

  Re:Jak wybierze Ukraina? ŻLE!

  To jedno jest tylko pewne, jako że będą oni mogli wybierać tylko pomiędzy przysłowiową dżumą a cholerą. Po prostu współczesna Ukraina to jest sztuczny twór rosyjskiego, a dokładniej sowieckiego imperializmu, stąd też do niedawna należały do niej Krym czy też Noworosja. Ukraina najprawdopodobniej rozpadnie się dalej – na zachód (Galicje Wschodnią) ze stolicą we Lwowie oraz na Ukrainę „właściwą” ze stolicą w Kijowie, tyle, że oba te państwa skazane będą na wegetację, głównie z powodu braku własnego kapitału oraz iście średniowieczną mentalność olbrzymiej większości Ukraińców.
 • 2014-10-26 02:29 | camel

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Wybory pod lufami proamerykanskich bojówek mają taką samą wiarygodność, jak oskarżanie Serbów o czystki etniczne w Kosowie i umożliwienie Armii Wyzwolenia Kosowa (Albańczykom) na przeprowadzenie faktycznych czystek w olbrzymiej skali. Przytaczam tę starą już historię po to, aby uświadomić PT czytelnikom, że nie ma mowy o żadnej sprawiedliwości, jest tylko polityka i propaganda. W każdym razie Kosowo jest zupełnie dobrym przykładem na to, że ludność zamieszkująca jakiś teren może ogłosić, że zakłada sobie na swoim terenie nowe państwo lub że przyłącza się do innego.

  Pani Jagienko.

  Taaaa...
 • 2014-10-26 06:51 | ewa

  Re:"Zobaczycie, że będzie to całkowicie inny parlament" -

  powiedział Poroszenko. Ma oczywistą rację. Będzie to jeden z nielicznych na świecie parlamentów, w którym nie ma posłów opozycji, tylko sami "wygrani koalicjanci"/
 • 2014-10-26 11:05 | Saurom

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Banderowcy na majdanie sami sie ostrzeliwali no ale przecież banderodzinówka się do tego nie przyzna nieprawdaż.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/kijowskiej-masakry-dokonali-ludzie-majdanu-wynika-z-analizy-kanadyjskiego-naukowca
 • 2014-10-26 17:40 | MartinBaruch

  Podręcznikowy przykład cieżkiej schizofrenii paranoidalnej !!!

  Skoro sikorski opowiadał dziennikarzynie z bankrutującego usa o urojonych rozmowach których nigdy nie było , które nigdy nie miały miejsca z tak wielkim przekonaniem oraz zaangażowaniem i szczegółami to diagnoza jest jednoznaczna oraz straszliwie dramatyczna – osobnik który był przez 7 lat ministrem Spraw Zagranicznych w polsce jest wzorcowym ,jaskrawym przykładem podręcznikowej wręcz , modelowej , klinicznej ciężkiej schizofrenii paranoidalnej !!! Okazało się że " król jest nagi " - sikorski to tylko ułomny ,groteskowy , niedouczony ( to chodzące nieszczęście nie ma nawet tytułu magistra tylko ledwie tytuł licencjata zdobyty w angielskiej szkółce gdzie przyjmowali " studentów ' nawet bez egzaminów wstępnych !!! ) prymitywny , infantylny , wsiowy głupek z Chobielina opóźniony w rozwoju życiowy nieudacznik z nizin społecznych nie mający pojęcia o życiu i świecie , który swoimi nieudacznymi , pokracznymi poczynaniami rozpętał wojnę domową na ukrainie wcześniej w sposób jawny oraz czynny podjudzając perfidnie banderowców - ukraińskich faszystów do krwawych , zbrodniczych działań zbrojnych przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi ! W Europie nasz przygłupi , ułomny radzio nie znaczy nic poza tym że jest pośmiewiskiem oraz popychadłem , które jest unikane oraz omijane szerokim łukiem jak śmierdzące jajo - tylko reżimowe , sprzedajne , nieobiektywne polskie media piorą na bezczelnego mózgi naiwnym , biednym , ograniczonym , zadłużonym , bankrutującym ,niewykształconym polakom wmawiając im że sikorski to wielki mąż stanu z którym liczy się Europa a wręcz drży przed tym " geniuszem " cały świat ! Dramatyczna prawda o tym życiowym nieudaczniku jest taka że jest on tylko infantylnym , ciężko chorym , ułomnym , opóźnionym w rozwoju dzieckiem ( mimo skończonych 50 lat ) ubezwłasnowolnionym przez własną żonę obywatelkę usa , która jako oficer CIA jest tzw oficerem prowadzącym radka ( sikorski będąc Ministrem Spraw Zagranicznych Polski miał za nic interes Polski oraz Polaków , a wręcz mu notorycznie szkodził ! Dbał za to w sposób maniakalny oraz paranoiczny wręcz ze schizofrenicznym obsesyjnym , kompulsywnym natręctwem o interesy bankrutującego usa !!! )
 • 2014-10-26 21:38 | zet

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Wybory niewiele zmienią na Ukrainie. Podział społeczeństwa jest widoczny choćby w liczbie ugrupowań,jakie się ujawniły w kolejce po władzę. Ten,nowy parlament nie ma szans na dotrwanie do końca zwykłej kadencji. Ukrainie grozi chaos.
 • 2014-12-10 13:59 | Yaroslav Stebko

  Re:Jak wybierze Ukraina

  A u tych obywateli wybór niedużej, połowa kraju podtrzymywała partię regionów albo związkowe nim siły, tychże komunistów i partie mniej. Wszystkie te partie albo w na konspiracji, albo wygonione, wybierać nie z czego.
  Były rozgromione setki biur organizacji, które plac nie witały.
 • 2014-12-10 14:13 | Yaroslav Stebko

  Re:Jak wybierze Ukraina

  Zgodny o chaosie, ale parlament mocno zamienił się, a jak przećwiczy ciężko powiedzieć. W kraju wojna domowa, problemy po spłatach, w Charkówie przesadziły pomnik UPA, w Odessie biuro ochotników na poparcie armii. Chaos już jest.