Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stu najbardziej pożądanych pracodawców świata

(9)
Jak pracować, to tylko u technologicznego giganta, najlepiej w Google czy Apple – tak przynajmniej uważają użytkownicy jednego ze znanych serwisów społecznościowych, który zbadał ich zawodowe preferencje.
  • 2014-10-31 20:19 | q

Polska jest mentalnie na Wschodzie

Nie wiem, jak jest gdzie indziej w Europie Wschodniej, ale w Polsce oprócz rozmaitych presji, np. wiek, płeć itd, jest powszechny mobbing i pomiatanie pracownikiem, jakich nie doświadczyłem pracując w Holandii czy w Niemczech, między innymi właśnie w tak cenionym BMW Group w bawarskim Dingolfing jako zwykły robotnik wynajmowany od tzw. Zeitarbeitfirma. BMW spada w rankingu, bo pozbywa się wielu oddziałów na rzecz podwykonawców - w BMW są dość wysokie zarobki, a u podwykonawców nie, zatem koszty mniejsze - nigdy nienażarty kapitał traktuje zdobycze socjalne jak wroga.
  • 2014-11-01 18:33 | obserwatore

Re:Stu najbardziej pożądanych pracodawców świata

W BMW Dingolfing pracuje wiele Obcokrajowców w tym niemal cała Opolszczyzna. Na róźnych zasadach. w sumie skandal, bo w Niemczech panuje masowe bezrobocie. W dobrze wszykoleni Niemcy stoją w kolejce za pracą. A do systemu socjalnego Niemieckiego pakują się Lemingi z Polski. Taka jest Europa.
  • 2014-11-01 20:21 | bzzz

Linkedin jest zdominowany przez IT

Niestety, ale taki wygląd rankingu jest odzwierciedleniem struktury użytkowników tego portalu. To pracownicy szeroko rozumianego IT byli pierwszą grupą odbiorców tego portalu, a nadal są jeżeli nie dominującą to najbardziej aktywną grupą użytkowników.

Nie wiem czy badania z grupami odbiorców lepiej oddającymi rzeczywistą strukturę rynku pracy byłyby takie same.
  • 2014-11-01 20:27 | badnick

Polak jest tańszy niż Niemiec!
  • 2014-11-03 11:36 | ganna

a ja nie chciałabym pracować w FB czy Google, gdzie się kobietom proponuje zamrażanie jajeczek by najlepszych lat "nie traciły" na macierzyństwo... Może idealistką jestem ale pieniądze to nie wszytsko.
  • 2014-11-03 13:15 | nnd

Rzeczywiście zgroza. Dbają o dobro tych kobiet, żeby najlepszych lat nie traciły na macierzyństwo, dając im wolny wybór i wspierając w tym wyborze. Pozwalają im zrobić karierę, osiągnąć wysoki status społeczny i ekonomiczny, aby w odpowiadającym im momencie mogły poświęcić się macierzyństwu.

Ma Pani rację pieniądze to nie wszystko. Liczą się jeszcze odpowiedzialność, szczęście osobiste i kariera zawodowa. To że Pani to wszystko zamyka się w spłodzeniu potomka przez 25 rokiem życia, to nie idealizm.

I żeby nie było, że nie rozumiem. Wiem doskonale, że firmy robią tak dla własnej korzyści. Ale czasami zdarza się, że korzyść jest obopólna.
  • 2014-11-03 14:15 | ganna

Wypraszam sobie założenie, że szczytem moich marzeń jest potomek za młodu , co za pochopne i jakże protekcjonalne stwierdzenie! Ale każdy jak widać patrzy na świat przez swój pryzmat - czyżby niezrealizowane marzenia?
    Są w Polsce firmy, gdzie można rozwijać się zawodowo i łączyć z pracą życie rodzinne, nie rezygnując z wysokich zarobków.
    Ja takie miejsce znalazłam, życzę Panu/Pani tego samego...
    I obyło się bez mrożenia.
    I bez poczucia, że rodzenie dziecka w wieku 30 lat to "strata" czasu.
  • 2014-11-03 14:43 | nnd

Problem, że to Pani oceniła świat przez pryzmat swoich poglądów uznając, że umożliwienie zamrożenie jajeczek jest w jakiś sposób uwłaczające (czyżby jakieś problemy?). Podczas gdy jakiekolwiek wsparcie dla zwiększenia potencjalnych możliwości wyboru przez kobietę/mężczyznę, nawet dotyczących takich aspektów życia jak macierzyństwo, jest godne jeśli nie pochwały to przynajmniej życzliwego spojrzenia.

Cieszy mnie, że wykonuje Pani zawód i znalazła Pani firmę, która pomogła Pani zrobić karierę łącząc pracę z życiem rodzinnym. Ale jest wiele zawodów, celów życiowych, a także poziomów ambicji ludzkich, których osiągnięcie JEST utrudnione przez posiadanie dzieci, ewentualnie odbywa się kosztem tych dzieci. Nie jest to pogląd tylko mój. Na pewno nawet w swoim najbliższym otoczeniu znajdzie Pani ludzi którzy zdecydowali się opóźnić posiadanie dzieci, aby zrealizować swoje cele, marzenia, czy po prostu nie czuli, że już są gotowi. Na pewno spotkała też Pani przypadki ludzi, którzy decydowali się na dziecko, tylko dlatego, że kobieta osiągnęła pewien wiek, która bała się już przekraczać.

U Pani odbyło się to bez potrzeby mrożenia, ale są kobiety które mogą chętnie skorzystać z takiej możliwości. Szczególnie biorąc pod uwagę, że płodność kobiet spada wraz z wiekiem. Cieszy mnie też, że są takie firmy, które takie wybory są w stanie wspierać. Z obopólną korzyścią.
  • 2014-11-14 03:54 | bever

najlepiej jest miec dzieci po 26 lub w pierwszych latach 30, miec meza lub ojca dzieci w 40-45 roku, to daje szanse na posiadanie dosc zdolnych dzieci,aczkolwiek to nie regula. na tej zasadzie sa kojarzone malzenstwa zydowskie. rodzice musza miec pozycje i pochodzic z domu o duzej zamoznosci i pozycji spolecznej. bierzesz sobie zone/meza wyksztalconego z widokiem na spora kariere, o stabilnych dochodach i jego/jej rodzinnych konekscjach, znajomosciach towarzyskich i wplywyach, jakze bezwzglednie potrzebnych w karierze. naturalnie mozna byc malzenstwem wczesniej lecz dzieci powinny pojawic sie wowczas, gdy rodzice sa gotowi mentalnie i finansowo.