Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Uniwersytet neoliberalny – ostatnia rewolucja?

(4)
2014-11-01 20:06 | wiwada
Uniwersytety przestają być potrzebne. Nie tam powstają najnowsze wynalazki i nie tam zdobywa się niezbedą do ich tworzenia wiedzę.
Co je może uratować? Nic. Uniwersytety tworzą "masową naukę", liczoną w hektarach wiedzę, w której już sami zainteresowani (profesorowie) nie potrafią się rozeznać.
Ich zadania przejmą, powoływane do realizacji określonych zadań grupy uczonych, którzy będą potrafili przekonać do swoich idei potencjalnych studentów i zebrać odpowiednie środki, by swoje zamiary zrealizować.