Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miała być ostatnia prosta kampanii PiS, a jest trzęsawisko

(32)
Sobotni pojedynek na konwencje partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie przegrała.
  • 2014-11-08 19:31 | abchaz

tu na razie

Tu na razie jest ściernisko ..ale będzie kretowisko ..a tym kretowisku będzie stał mój bank...

Oczywiście kwestia czasu..przyspieszy libo zwolni..

To znana przypadłośc uzasadniająca prawdziwośc teorii względnści niejakiego Zweisteina
  • 2014-11-08 20:05 | andrzej52

Re:Miała być ostatnia prosta kampanii PiS, a jest trzęsawisko

Nie ma znaczenia, PiS czy PO, do Sejmiku Ślaskiego i tak zagłosuje na RAŚ.
    Wczoraj do mnie przyszedł kandydat na radnego. Zaczął od totalnej krytyki obecnych władz miasteczka, co mnie obrzydzilo, chociaz na burmistrza nie głosowalem. Potem obiecywał mi, że jak jego ugrupowanie wygra wybory, to postaraja sie o łatwiej dostępne dotacje dla mikro firm. Na co mu odpowiedzialem, że istnieje możlwośc amortyzacji jednorazowej, odpowiedzia była rozdziawiona ze zdziwienia paszcza.
    Wspomniałem mu, że lepszym pomysłem było by zmniejszenie horendalnie wysokiego podatku od nieruchomości od obiektów zajetych na dzialalnośc (ponad 20,-m2/rok), na co zapowiedzial, że jego ugrupowanie bedzie wspierać zmniejszenie podatku, natomiast na moje zapytanie jak chcialby zasypać dziure w budżecie miasta, spowodowaną zmniejszeniem podatku, stwierdzil , że miasto jest zadlużone tylko na 10% i ten dlug można powiekszyć.
    W końcu wręczył mi swoją ulotkę, było tam logo PiS i poparcie mojej "ulubionej" pani senator, niejakiej Izabeli Kloc, z wyksztalcenia katechetki.
  • 2014-11-08 20:55 | abchaz

Gorol ?
  • 2014-11-08 21:25 | ziołolipa

Czy wygralo PO to sie jeszcze okaze. Ni dzielmy skory na niedzwiedziu. Moze jednak szybkie zalatwienie Hofmana i kolegow, dodac skrzydel PIS-owi.
    Pozdrawiam
  • 2014-11-08 21:52 | andrzej52

Jo Ci dom gorol !!!!
  • 2014-11-08 22:32 | hmm..HMMMM..

Pis i tak jest na straconej pozycji!!!! Chyba ze zmieni nazwę swej PARTII, opartej ha faszystowskim HAŚLE >>> RECHT- prawo i Gerechtlichkeit - sprawiedliwość ...na współcześnie bardziej zbliżone do wymogów obywateli...
  • 2014-11-08 23:26 | Ancymon

A widziałeś barana ze skrzydłami?
  • 2014-11-08 23:32 | gsj

Na marginesie konwencji PiS, której fragmenty oglądałem w Szkle Kontaktowym.
    Czy to w porządku, że Polska się wali, a panowie delegaci tak elegancko wystrojeni? Żadnych oznak biedy.
    Pan Mastalerek wspaniały! Godny następca p. Hofmana. Będzie dużo uciechy z jego wypowiedzi.
  • 2014-11-08 23:34 | waldi

lukrowane kukly w markowych ciuchach,ferdek i idiot Olbrychski,ochy,achy....dziala to tylko na paradowska,lewakow i swolocz z PO
  • 2014-11-08 23:53 | Andrzej

Bez Kaczyńskiego PiS się rozleci, bo wszyscy skoczą sobie do gardła, a z Kaczyńskim PiS nigdy nie powróci do władzy. Tak źle i tak niedobrze.
  • 2014-11-09 05:04 | kontestator

Za to na konwencji PO, delegaci byli w waciakach i gumofilcach.
  • 2014-11-09 08:30 | andrzej52

Nie wiem, czy chodzilo ci o mnie, czy o kandydata.
    Niestety, po czasie okazało sie, że to nie gorol.
  • 2014-11-09 09:31 | ecres

Żaden pretorianin ,nie ma prawa ,wyjść przed kroczącego do następnej klęski wodza.Bo tylko światło gorejące w aureoli prezesa ma pulsować i dawać ciepło dla członków sekty.A kto ostatnio brylował na salonach i w mediach/?No kto /?A kto był wyrzucany i teraz liżący stopy wodza ,no kto?A może młode wilczki ,wilkołaki -niepotrzebne skreślić -miały już dosyć służenia przegranym programem i wizjom wodza?Forma odchodzenia ,była jednak idiotyczna i świadczy o niedorozwoju ich guru ,nazwanego przez panią w Babilonie cwaniaczkiem
  • 2014-11-09 12:09 | gsj

Na konwencji tej partii (PO) nie słyszałem, by w Polsce panowała bieda, że państwo nie istnieje itd, itp.
    U p. Mastalerka zabrakło mi powiedzenia, że w kraju pauje "Smród, brud I ubóstwo", a u prezesa apelu do odśpiewania pieśni: Wyklęty powstań ludu ziemi .. .
    U wszystkich brakowało białych rękawiczek, jako ochrony przed brudem no I być masek mających chronic przed smrodem. Stroje godnie odzwierciedlały ubóstwo członków PiS.
    .
  • 2014-11-09 15:07 | zet

"Bez Kaczyńskiego PiS się rozleci, bo wszyscy skoczą sobie do gardła, a z Kaczyńskim PiS nigdy nie powróci do władzy. Tak źle i tak niedobrze. "

Do tego zmierza PiS ale także PO. Po rozpadach tych ugrupowań, może dojdzie do powstania autentycznej prawicy i lewicy na scenie politycznej. PO się uwolniła od przypadkowych działaczy, lecz nie do końca. W kolejce do opuszczenia partii stoi pan Biernacki i jego satelici. Może on zasilić nową,konserwatywną partię, która powstanie po PiS-ie, którego wyciszeni dotychczas zwolennicy liberalizmu utworzą z częścią dawnych działaczy PO/po jej rozpadzie/,nowy projekt polityczny.
    Prezes potwierdził w Szczecinie,że jest wysoko w obłokach i nie zamierza wylądować na Ziemi. Natomiast pani Kopacz nie jest w stanie pogodzić obowiązków szefa partii z obowiązkami premiera. Obie partie czekają trudne chwile i jeszcze trudniejsze decyzje.
  • 2014-11-09 15:10 | lecher

Pis ma pecha...

Pis ma pecha po raz drugi. Pierwszym była abdykacja Benedykta XVI.
  • 2014-11-09 18:02 | andrzej52

ad.5
    A Panią Blide pamiętasz ? Kaczynski i Ziobro maja Jej krew na rękach.
  • 2014-11-09 18:36 | rozbawiony

Re:Miaa być ostatnia prosta kampanii PiS, a jest trzęsawisko

"trzy dorodne kozły ofiarne." - ja bym raczej nie nazwał ich kozłami, ale OSŁAMI:))))
  • 2014-11-09 18:46 | takei-butei

Czy "Polityka" dostała od władzy PO-PSL jakąś forsę, np. ok. 600 tys.? Jeśli tak, to w porządku, służba nie drużba.
  • 2014-11-09 21:10 | saurom

A pamiętam pamiętam tyle, że Blida była w praktyce na emeryturze. A tak między nami dlaczego do tej pory PO nie postawiła przed sądem ani Kaczyńskiego ani Ziobry. O ile sobie przypominam znaleziono dyspozycyjnego sędziego, który uniewinnił z zarzutu korupcji Sawicką czyżby dlatego, że Blida nie była z PO a z SLD.
  • 2014-11-09 22:20 | tkw

2014-11-09 18:02 | andrzej52

co jakiś czas na skutek pościgu drogówki giną ludzie - kto - Twoim zdaniem - ma w tych przypadkach krew na rękach ?

Blida była podejrzaną w aferze, więc nic dziwnego, że przyszły po nią stosowne służby. Służby te codziennie po kogoś przychodzą i nie ma szumu, jednakże tak się nieszczęśliwie złożyło, że Blida podjęła głupią decyzję, raz na ileś interwencji coś takiego musi się zdarzyć, statystyka jest nieubłagana. Jak Ci napisał "saurom" - gdyby był choć cień szansy, by za to skazać Kaczyńskiego, to - wierz mi - Tusk by się nie zawahał, w polityce nie ma litości, jest tylko walka. A może potrafisz wskazać, ZA CO konkretnie sąd miałby skazać Kaczyńskiego i Ziobrę ? Są jakieś dowody że powiedzieli służbom "idźcie i tak załatwcie sprawę, żeby Blidy po tym nie było" ? Zapewne uważasz, że sama "wizyta" służb w domu Blidy była zbrodnią, może należałoby postawić "kropkę nad i" o powiedzieć, że "samo istnienie Kaczyńskiego i Ziobry jest zbrodnią i obaj powinni zostać za to skazani na dożywocie lub czapę".

O ile wiem, także rodzina Blidy żadnego pozwu przeciw Kaczyńskiemu czy Ziobrze nie złożyła, a w ich przypadku to już nie polityka tylko osobiste uczucia. Może zadasz sobie pytanie, czemu nie złożyła ? O ile wiem, rodzina Blidy bynajmniej nie ma sympatii pro-PIS-owskich, wręcz przeciwnie, więc może brak pozwu z ich strony wynika z tego, że oni wiedzą, ze nie ma co pozywać obu panów ?

Myślę, że największą zbrodnią PO przez te lata nie było ani zadłużenie Polski, ani rozrost administracji, ani wiele innych rzeczy, tylko sprowadzenie walki politycznej do schematu "nasi przeciwnicy polityczni to podludzie". Forum "POlityki" jest tego klarownym przykładem, w wielu wpisach wystarczy zamienić słowo "PIS" na "Żyd" i mamy powtórkę z czasów hitlerowskich Niemiec.
  • 2014-11-10 08:31 | Tadeusz61

Media

Dzisiejsze realia to pokłosie nie tylko zachowania rodaków, ale niestety kształtowanie rzeczywistości przez media i nie miałbym nawet za to do nich pretensji gdyby nie kreowały jej po chamsku stosując cenzurę rodem z PRL. To co wyprawia TVN24 w tv i na sieci to fakt "cała prawda całą dobę" tyle, że z czasów trybuny robotniczej, ludu czy kraju rad. Jeżeli w necie na ich forum nie zapiejesz peanem dla PO i nie zrównasz z szambem PiS to nie zaistniejesz. Z punktu widzenia admina nawet to rozumiem bo lepiej uwalić coś prawdziwego i wyważonego zarabiając tak jak trzeba niż mieć swoje uczciwe poglądy i pensję gdzieś tam w wysokości ok 1200 zł. Nie rozumiem jednak gdy dochodzi do takiej sytuacji jak ta. Przecież w dziennikarskiej rodzinie tak jak w życiu codziennym są ludzie optujący za różnymi opcjami politycznymi. Zwykły śmiertelnik poprzez pryzmat dziennikarski może zostać olany, ale przecież w relacji dziennikarz kontra dziennikarz już tak być nie musi. Czy obecną rzeczywistość muszą kreować takie Pitery czy Protasiewicze. Czy będąc na wizji dziennikarz, który nie jest ślepym orędownikiem PO nie potrafi zadać prostego pytania dlaczego istnieje w ogóle taka możliwość by poseł mógł sobie dowolnie deklarować środek transportu wyłudzając tysiące złotych skoro pospolity Kowalski jadąc w delegację z klucza dostaje przyzwolenie na najtańszy środek transportu i na dodatek musi przedstawić bilety z tej podróży. Przecież za taki stan rzeczy nie odpowiada tylko PiS ale wszystkie te złodziejskie partie z wiejskiej od prawej do lewej a szczególnie PO PSL rządzący 7 lat, mający większość i możliwość zmiany tego stanu rzeczy od zaraz. Dlaczego tego jeszcze nie zmienili? Odpowiedź jest dziecinnie prosta bo sami z tego korzystają. Dlaczego oto złodzieje Hofmanowcy mają być gorsi od Protasiewicza skoro ten nie umiejąc wytrzymać 1,5 godziny podróży do pracy musi nachlać się już w samolocie by potem heilować. Podróż Protasiewicza też finansowana z pieniędzy publicznych, choć unijnych co dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia bo to tak samo nasze pieniądze, takie jak z naszego budżetu tyle, że w większej wysokości. Zwykły Kowalski dostaje z automatu art. 52 dyscyplinarkę Protasiewicz zaś ma się dobrze i za moralistę zaczął robić. Moim skromnym zdaniem całe to polskie łajno trzeba by było posłać w niebyt i niech rządzi UE tylko bez jakiegokolwiek europosła Polaka bo nie kto inny jak nasz rodak Jan M. pokazał jak kraść kasę na nie istniejące biuro, doradców i delegacje. im więcej Polaków w UE i PE tym szybszy jej koniec co akurat dobrobytu i pomyślności w żaden sposób nie przysporzy. Niejaki pan Otto o rządzeniu Polaków powiedział prawdę już wieki temu. Powiedział też kiedyś jeszcze inną mądrość:"Tylko ludzie głupi uczą się na własnych błędach. Ludzie mądrzy – uczą się na błędach cudzych" i to powinno być impulsem naszego postępowania by dla paru srebrników nie kreować chorej rzeczywistości.
  • 2014-11-10 10:05 | don_Pedro

PIS wkroczył na teren, do którego ma prawo jedynie PO: tylko im wolno bezkarnie dokonywać przekrętów - medialna osłona zapewniona!
  • 2014-11-10 11:07 | sławek.m

Jest oczywistym, ze panowie Ziobro i Kaczyński nie powiedzieli służbom "idźcie i tak załatwcie sprawę, żeby Blidy po tym nie było”. Ich wina polega na tym, ze wprowadzili w służbach i prokuraturze poczucie bezkarności działań i wręcz faszyzujący styl działania. Nie można przed 6? No to wchodzimy 6.01. Z przytupem, wywalaniem drzwi i prawie orkiestrą – zawsze była kamera, żeby Ziobro mógł potem powiedzieć, że „ta pani już nikogo nie zabije”. Tak więc niestety tym dwóm panom zarzutów postawić się nie da, tak jak funkcyjnym prokuratorom, usłużnym sędziom i dyspozycyjnym funkcjonariuszom policji politycznej.
    Normalnym trybem należało wezwać Bidę na przesłuchanie a nie wywlekać ja o świcie z domu. Ale tu by nie było zdecydowanego zwalczać korupcji, no nie?
    Schemat, że "nasi przeciwnicy polityczni to podludzie" wprowadził Kaczyński, mówiąc, że jego przeciwnicy stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO.
  • 2014-11-10 14:35 | Andrzej

@zet - taka nowa partia może powstać z ludzi wyrzuconych z PiS, PO, czy TR. Na czele proponuję postawić Kurskiego, a vice będą Hofman i Nowak. To doświadczeni politycy i na pewno sobie poradzą.
  • 2014-11-10 17:09 | tkw

"poczucie bezkarności działań" i "wręcz faszyzujący styl działania."- to pustoslowie. Konkrety poproszę.

Kaczyński wprowadził "poczucie bezkarności" ? Nieco wyżej "saurom" podaje przykład - Lipiec wyleciał z hukiem i bez dyskusji, z PIS bez dyskusji co i raz wylatują ci, co złamali choćby mniej istotne zasady. A z drugiej strony - mam wyliczyć wszystkie afery Tuska ? W ilu z nich winni siedzą w pierdlu ? W ilu przypadkach nie było kolesiostwa, tylko natychmiastowa dymisja ? A choćby Sikorski - w Szwecji poleciał minister za to, że na służbową kartę kredytową kupił wieczorem hot-doga (nie miał przy sobie swoich pieniędzy a był głodny). Rano po przyjściu do pracy pierwsze co zrobił, to zwrócił pieniądze za hot-doga - poleciał. A Sikorski z naszych podatków funduje sobie kolację za 2500 zł i bezczelnie twierdzi, że to była "kolacja służbowa" i zwracać kasy nawet nie zamierza - poleciał ? A może to inny Sikorski został marszałkiem Sejmu ? A Kopacz, która wielokrotnie zarzekała się o "przekopaniu ziemi na 1m głęboko, o wspólnych sekcjach zwłok polskich i rosyjskich patologów" - kłamczucha poleciała czy została premierem tego nieszczęsnego kraju ?

"Nie można przed 6.00 ? No to wchodzimy 6.01" a o której wg Ciebie byłoby OK ? o 11.00 ? Jeśli prawo mówi "można po 6.00" to jeśli wchodzą o 6.01, to gdzie tu jest łamanie prawa ? A poza tym - napisałem, że te same służby codziennie o 6.01 wchodzą do różnych domów - dilerzy, złodzieje itd. - i jakoś Ci to nie przeszkadza, tu łamania prawa nie ma ?

Co do nagrywania - wymiar sprawiedliwości ma nie tylko ukarać przestępcę, kara ma mieć też wymiar wychowawczy. Po to się często publikuje wyroki, by dać czytelny sygnał obywatelom - "patrzcie, tak nie wolno postępować, bo spotka taka kara. Patrzcie też, że tolerancji dla przestępców nie będzie". A szczególnie wtedy, gdy sprawa dotyczy najważniejszych osób w państwie, jest to szczególnie cenne przesłanie. Czy w sprawie Garlickiego Ziobro postąpił słusznie czy "nieco się pospieszył" ? Nie wiem, w każdym razie - o ile pamiętam - to sprawę o te słowa z pozwu Garlickiego wygrał w sądzie - i to w sądzie podlegającym PO a nie Ziobrze. Ale nie jestem pewien, czy dobrze to pamiętam. Pamiętam, jak wyprowadzili przy kamerach w Min. Finansów dyrektorów kilku departamentów - nie mogę podać szczegółów - ale uwierz mi, że pozostali dyrektorzy nagle zaczęli bardzo przestrzegać prawa i pilnować procedur, błyskawicznie anulowali wszystkie już "poustawiane" przetargi.

"funkcyjnym prokuratorom, usłużnym sędziom i dyspozycyjnym funkcjonariuszom policji politycznej. " - sędzia Milewski z Gdańska obiecywał "dobrać odpowiedni skład orzekający w sprawie Amber Gold, który orzeknie jak pan premier sobie życzy " Kaczyńskiemu czy Tuskowi ? Milewski nadal jest sędzią. A to sąd za czasów Kaczyńskiego czy Tuska uniewinnił Sawicką, choć jej wina jest BEZDYSKUSYJNA nawet dla moich kotów ? A za tzw. "aferę taśmową" prokuratura ściga tych co zostali przyłapani na ewidentnym świństwie czy tych, co świństwo ujawnili ?

Właśnie przed chwilą przeczytałem, że wyrzucono z PIS 3 posłów za tzw. "wyjazd Madrycki" - a kto wyleciał z PO za znacznie grubsze sprawy ? Afera hazardowa ? Schetyna jest teraz ministrem, Kopacz premierem, Sikorski marszałkiem. Sam pamiętam, jak Komorowski zarzekał się do kamery, że jeśli Szeremietew okaże się niewinny (Komorowski oskarżył go o korupcję), to on. Komorowski, wycofa się z polityki. Szeremietiew został PRAWOMOCNIE oczyszczony przez sądy z zarzutów. Nawet nie warto pytać Komorowskiego o honor i dotrzymanie słowa. Zresztą żaden dziennikarz TVP, Polsatu czy TVN nie ośmieli się o to spytać. Paradowska miała długi wywiad z Komorowskim, też o to nie pytała.

"Normalnym trybem należało wezwać Bidę na przesłuchanie " - po coś te służby mają uprawnienia, by wejść do domu podejrzanego o 6.00 a nie wzywać na przesłuchanie. Muszę tłumaczyć, że chodzi tu o element zaskoczenia, by delikwent nie miał czasu ukryć dowodów, by nie mógł uciec?. Wejście do domu Blidy nie było po to, by ją przesłuchiwać (to się robi po przewiezieniu do prokuratury) - tylko chodziło o wykonanie nakazu rewizji (wydanego przez sąd) - jeśli sugerujesz, by w polskim prawie o zamiarze przeprowadzenia rewizji należało informować zainteresowanego na tydzień wcześniej, to chyba szkoda mojego czasu na dyskusję.

"jego przeciwnicy stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO" - było to na wiecu i było zgodne z prawdą - dawna opozycja została w 1989 r. podzielona, jedna część - dziś reprezentowana przez PO - dogadała się z władzą i dostała swój udział (w zamian chroniąc ją przed pociągnięciem do odpowiedzialności), druga część jest systematycznie i zaciekle przez obie grupy zwalczana, głównie metodą prania mózgów w mediach - jak napisałem - ta część jest traktowana jak Żydzi w Niemczech (niejaki Cyba w Łodzi wyciągnął prawidłowy wniosek z tej propagandy i po prostu wcielił ją w czyn). Symbolicznym stwierdzeniem tego podziału było stwierdzenie, że "oni dziś są tam, gdzie kiedyś było ZOMO" - bo faktycznie podali sobie ręce i zawarli sojusz, PO i ci, co kiedyś wysłali ZOMO pod stocznię. I mam nadzieję, że nie zamierzasz mnie przekonywać, że 7 lat zmasowanej kampanii w głównych mediach, polegającej na systematycznym opluwaniu PIS i Kaczyńskich osobiście, kampanii bynajmniej nie o programie, tylko kwestionującej człowieczeństwo tych ludzi i ich prawo do życia, to coś znacząco innego, niż traktowanie Żydów w Niemczech. Jest już jeden zabity "PIS-wski parszywy Żyd", co rok 11.11 są pobici i aresztowani (pamiętasz tego skopanego przez policjanta w cywilu ? "Policjant był w stresie" - orzekł usłużny sąd), jutro będą kolejni, teraz okazuje się, że to jednak Wiplera pobito a nie odwrotnie - śmiem twierdzić, że całej sprawie nadano bieg "Wipler pijak i bandyta" bo Wipler to "PIS-owski parszywy Żyd". Ja patrzę i porównuję - pamiętam Sawicką płaczącą do dziesiątków kamer (wtedy jakoś te kamery wiedziały gdzie mają być a ich stacje odtwarzały to on-line, w sprawie Wiplera kamer nie było a to co nagrał monitoring - skrzętnie ukryto.

I żeby była jasność - pod względem politycznym dla mnie nie ma różnicy między PO i PIS. Ich stosunek do współczesnej formy państwa jest prawie identyczny, różni się detalami. Ja współczesnej formy państwa nie trawię i uważam za formę raka toczącego organizm obywatela, czekam aż ten rak zostanie wycięty - niestety będzie to krwawe wycinanie. Ale dostrzegam tę rażącą niesprawiedliwość w obrazie, jaki w mózgach obywateli media robią z obu tych partii - jedna może wszystko, bo "to nasi", drugą najlepiej byłoby wysłać jak najszybciej do komór gazowych i przekląć do dziesiątego pokolenia. Nigdy nie podobała mi się tłuszcza wyjąca "zabić ich, zdeptać, opluć" - a taka postawa wobec PIS jest w mediach systematycznie propagowana.

Szkoda gadania.
  • 2014-11-10 21:10 | Samuel

Panie Szacki, Partia Oszustow czeka na tych ktorzy pokazali ze posiadaja najwyzsze kwalifikacje w
    zwiazku z czym etaty dla nich sa juz przygotowane. Teraz tylko maly artykulik na zamowienie, ze to bylo pomowienie, bo oni zwyczajnie nie maja czasu zajmowac sie sprawami rozliczen, maja od tego pracownikow ktorzy zle zinteropretowali przepisy i juz jest wszystko po staremu. Teraz beda ikonami i pokaza spoleczenstwu srodkowy palec. A podatnik niech lamentuje i placi. W nagrode za to ze opuscili PiS dostana od razu pozycje, byc moze nawet w europejskich buirach, bo tam przeciez moga zasiadac tylko sami swoi.
  • 2014-11-11 03:47 | Seb

"Czy "Polityka" dostała od władzy PO-PSL jakąś forsę, np. ok. 600 tys.? Jeśli tak, to w porządku, służba nie drużba."

-To nie jest tak jak podejrzewasz. Ten portal zwyczajnie NIE JEST niezależną.pl.""
  • 2014-11-11 08:07 | andrzej52

", bo tam przeciez moga zasiadac tylko sami swoi."
    A czy Ty dopuścłbyś do tajemnic Twojej firmy kogoś obcego, nie sprawdzonego.
    Czy Ty tejemnice swojej Rodziny powierzysz komuś obcemu ?
  • 2014-11-11 10:25 | adam m.

Tacy są Prawi i Sprawiedliwi!
    http://arturprosty.blogspot.com/2014/11/kaczynski-polacy-nie-dajcie-sie-oszukac.html
  • 2014-11-11 12:08 | murator

Autor sili sie na ciety komentarz aby opisac sytuacje kraju - rzadzonego przez kurwy i zlodziei. Haha ! Prawie sie udalo - panie "Wojtku"
  • 2014-11-11 17:20 | -leski

Zupełnie inny aspekt "afery z Madrytem". J.Kaczyński doskonale wiedział o tym procederze. Czy wyobrażacie sobie sytuację,że szef nie zauważa różnicy pomiędzy wyjazdem na kilka dni (samochodem) swojego niemal najbliższego współpracownika ("gdy rano otwieram drzwi na wycieraczce jest kot i Hofman"), a kilkunastogodzinną nieobecnością na podróż samolotem?