Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa Hofmana i spółki

(15)
Szkoda chłopów. Przynajmniej Kamińskiego i Hofmana. Nie żeby wyrażali poglądy bliskie moim; i nie żeby się zapowiadali na jakichś Geremków; ale przynajmniej mają IQ, którego nie trzeba się wstydzić w sklepie. Ale się zmarnowali.
 • 2014-11-12 00:04 | nicklevin

  Madryckie życie posłów

  Tych których elitą naszego kraju nazywamy, zazwyczaj ujawnia cechy i zachowania, które publicznie piętnuje i chce zwalczać. Słowo elita jest w tym przypadku nadużyciem semantycznym wobec jego treści. Patologia stanu umysłu i być może ducha, o ile te dwa pojęcia maja cokolwiek wspólnego z pojęciem polityka w naszym kraju, poraża myślącego i wrażliwego człowieka, który jeszcze choćby część onego uchronił przed unicestwieniem. Publiczne wypowiedzi tzw. polityków w konfrontacji z ich ujawnionymi zachowaniami dowodzą raczej tego, że sprawowanie władzy w naszym kraju to lukratywna synekura kosztem wszystkich obywateli. Synekura poselska bruka ideę państwa prawa i samorządności, jest niczym ścierwo przyciągające stado much zwabionych odorem łatwego pożywienia się na tkance rozkładu. Niestety ale to my, obywatele jesteśmy również winni temu, że do tej pory nie powstały mechanizmy skutecznej i nieodwołalnej kontroli mandatu do sprawowania władzy w imieniu tychże obywateli. Bezgraniczne lenistwo wyborców prowadzi do takiego upadku państwa obywatelskiego, gdzie sprawujący władze sa bezkarni, a obywatele, jak w reżimie sowieckim poddają sie woli urzędników, którzy sprawują władze wedle własnej interpretacji prawa i porządku. jak w układzie zamkniętym. Jak w komuniźmie, jak w juncie, kiedy bojówki robią co chcą, choć naczelnicy prawią o pięknych ideałach. Choć mamy za sobą mnóstwo skandali i dowodów na wykorzystanie skarbu pańśtwa do zasilenia własnej kiesy albo interesów, to do tej pory nikt nie rozliczył ani żadnej partii, ani żadnego posła. Nikt nie rozlicza tych, którzy korzystając z kontraktów w naszym kraju, unikają płacenia podatków w naszym kraju. Można mnożyć przykłady ale prowadzi to do jednego wniosku, nikt nie traktuje naszego Państwa jak miejsca, o które należy dbać i które należy wzmacniać. Lepiej coś zwędzić, zawinąć, urwać parę groszy. To dowód na małość charakteru i podłość ducha. Ale w kraju, gdzie kolesie zakładaja partię, która później wystawia swoich reprezentantów na których moge głosować nie może być inaczej. Powołani na posłów będą tacy sami jak ich zwierzchnicy. Gdybym mógł głosować na godnego zaufania sąsiada albo człowieka którego znam w gminie, to pewnie miałoby to lepsze skutki. Ale gdyby partia miała utrzymać się wyłacznie ze składek swoich członków, to pewnie i dyscyplina wewnątrz partii byłaby większa. I na koniec, postuluję wprowadzenie egzaminó dla kandydatów na posłó, radnych etc. Podstawy elkonomii, język polski, etyka i podstawy prawa. Wtedy, po ukończeniu takiego kursu z wynikiem co najmniej dobrym, mógłby kandydować, byłbym nieco spokojniejszy.
 • 2014-11-12 03:43 | Hanka41

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Niepotrzebnie tak biadolisz , sytuacja ktora opisujesz nie jest naszym polskim wymyslem. Wladza demoralizuje wszedzie i pod kazda szerokoscia geograficzna, ze nie wspomne takich wytworow
  jak Korea polnocna czy Iran.
  Korupcja w kraju uznawanym powszechnie z wzor nowoczesnej demokracji, (USA) jest juz tak powszechna ze nawet nie budzi sprzeciwu ani zdziwienia. Walka wyborcza pomiedzy parta konserwatywna a demokratyczna uraga wszelkim zasadom dobrego smaku, ze o dobrym wychowaniu nie wspomne. Przykladowo 2 kandydatow na gubernatorow duzego stanu, w publicznej debacie wymysla sobie od klamczuchow.... piekny przyklad dla mlodego pokolenia ktrego chcemy uczyc postaw I zachowan kulturalnych. Jeden z kandydatow ( ten ktory wybory wygral znikoma iloscia glosow) wydal na reklame ponad 330 mln dolarow.... I o czym my tu mowimy.
  A obywatele ? oni siedza w domach przed telewizorami I nie kwapia sie do wziecia udzialu w wyborach o udzial w ktorych jako nalezne im p r a w o jeszcze tak nie dawno walczyli.
  Tzw demokracja nie jest doskonala ale jak dotad nikt nic lepszego nie wymyslil.

 • 2014-11-12 09:29 | zet

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  "Tzw demokracja nie jest doskonala ale jak dotad nikt nic lepszego nie wymyslil. "

  To prawda,nikt nie wymyślił nic lepszego, więc rozpoczęto rozmywanie fundamentów demokracji. Abraham Lincoln mówił,że demokracja to "rząd ludu, sprawowany przez lud i dla ludu".
  Cechują ją elementy, które muszą być bezwzględnie stosowane razem, by mówić o społeczeństwie demokratycznym.
  Są nimi:
  -suwerenność ludzi
  -władza bazująca na ciągłym poparciu rządzonych
  -rządy większości
  -gwarantowane prawa mniejszości
  -bezwzględnie szanowane prawa człowieka
  -autentycznie wolne i równe wybory do wszelkich organów władzy
  -bezwzględna równość wobec obowiązującego prawa
  -prawidłowe procesy sądowe
  -konstytucyjnie gwarantowane i egzekwowane ograniczenia władzy
  -pluralizm społeczny,polityczny i gospodarczy
  - w życiu społecznym obowiązująca tolerancja,współpraca,pragmatyzm i kompromis
  Widać z powyższego, jak wiele jest do zrobienia w Najjaśniejszej Pomrocznej.
 • 2014-11-12 10:01 | nicklevin

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Władza nie zdemoralizowała marszałkowej Piłsudskiej, która zamiast jeździć na zakupy do Paryża, przerabiała ubranka dla swoich dzieci. Ale byli tacy jak Bigda i inni. Demokracja we współczesnym świecie, niezależnie o jakim kraju mówimy, jest jedynie wyewoluowaną formą feudalnego porządku. Bizancjum wraz z dworem i przywilejami. Co z tego, że w kazdym kraju jest korupcja, nie oznacza to że mamy się pogrążać solidarnie. Nie obchodzi mnie co się dzieje w innych krajach, bo to ani wzór do naśladowania ani autorytet. Możemy wykształcać formy kontroli władzy i możemy się tego domagać. I eliminować konsekwentnie tych, którzy okradają nasze państwo. Ale do tego potrzeba woli. Tyleże wątpliwe jest aby ta wola pojawiła się u tych, którzy chcą z tego nadal korzystać. Tak można demokrację utrwalać, w przeciwnym razie jest ona patologizowana.
 • 2014-11-12 14:32 | pawel markiewicz

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Kapitany Tekst! Brawo!

  Niestety, zadnego ratunku nie widac. Moze za kilkanascie lat , kiedy wroca do Polski dziciaki tych "wygnancow" na Wyspy albo do Niemiec. Bo tak jak trudno mi uwierzyc, ze w Polsce nie ma uczciwych politykow, tak jeszcze trudniej przychodzi mi dac wiare ze wystarczy pogrozic palcem a zniknie ponadpartyjne kumoterstwo ( boc to Halicki PO-dpisywal delegacje dla Hofmana i spolki) , lapownictwo czy zwykle zlodziejstwo.
  Sejm pelen jest szczwanych nieudacznikow, hochsztaplerow, gangsterow, cwaniaczkow czy zwyklych "obszczymurow", ktorzy nie umieja robic nic innego jak tylko kombinowac. Poki narod sie nie ocknie i nie zacznie tupac noga ciagle bedziemy mieli szoke tak jak z tymi trzema orlami od Kaczynskiego
 • 2014-11-12 15:08 | observer

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Dobry artykuł, jak każdy redaktora Żakowskiego. Mamy dwie moralności; jedną dla siebie i drugą dla innych. Jezeli my coś "skręcimy" - to jestesmy zaradni. Jeżeli inni na tym samym wpadną - to piszemy zawiadomienie do prokuratury. Żakowski ma rację, choroba jest poważna, kuracja długa a lekarsto gorzkie.
 • 2014-11-12 19:27 | abchaz

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Panie Żakowski ! Larum grają ! A Ty pieprzysz ,jak zwykle ,że "szkoda chłopów".
  Podobnie jak sławiłeś "oficera największych nadziei" PO,który narąbał się w "biznesie" przelotowym bo winka były za darmo !
  Gdyby miał placic to przecież by się nie narąbał...
  Trójca chłopów co jej szkoda ,a i w sklepie potrafiąca się znależc,znalazła by się tam z pewnością,wprzódy upewniwszy się,że wystarczy napisac oswiadczenie,ze w tym sklepie nigdy ich nie było,wygarniając jak leci towary bardziej atrakcyjne..
  IQ ,jeżeli rzeczywiscie,Hofman może się nim chwalic tak jak przyrodzeniem ,to tylko dowód obciązający.Zdolnośc do rozpoznania nierządu.Zdolnośc ,która zanikła.Pod wpływem,miedzy innymi pieprzenia Żakowskiego i jemu podobnych.i
 • 2014-11-12 20:51 | Woziwoda

  Sklepowe IQ?

  Pan Redaktor tak na serio kontent, że posłowie polskiego Sejmu mają (być może) IQ wystarczające w sklepie? Jakkolwiek notowane byłoby IQ najzwyklejszego chama, nie wierzę że nasze obywatelskie ambicje (już nie powiem marzenia) nie sięgają jakichś bardziej normalnych czy przyzwoitych poziomów.
 • 2014-11-13 16:35 | Ryszard314

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Może zaimplementowany ustrój w Polsce preferuje takie właśnie postawy cwaniactwa i bezideowości. Jeżeli wyznacznikiem wartości jest stan posiadania trudno się dziwić, że młodzi ludzie dbali głównie o to, stosując "chwyty" za przyzwoleniem i aprobatą otoczenia, w którym wszakże działali.
 • 2014-11-13 18:40 | jsn111

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  mnie ich nie szkoda. IQ Sejmu nie jest wysokie i niewiele spadnie po odejściu tej trójki, oby jak najszybciej. Wyksztalcenie - Hofman to politolog (czyli w zasadzie bez wyksztalcenia), Kamiński - dr praw (!!!), Rogowski - mgr prawa. I nad kim mam się litować? Teraz trzeba zapytać społeczności Białegostoku, Konina i Kalisza dlaczego wybrały takie miernoty do parlamentu!
 • 2014-11-14 17:57 | victorast

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  IQ to jednak trochę za mało aby piastować jakiekolwiek stanowisko państwowe.
 • 2014-11-14 18:05 | victorast

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  demokracja jest sama w sobie patologiczna. wybierają ludzie o niskiej świadomości między dżumą a cholerą. a dyktatura? nikt jej nie chce, ponieważ kojarzy się z tym, co o dyktaturach wiemy... ale ona i tak jest: żyjemy w dyktaturze kapitału. w UE działa 30000 (30 tysięcy) lobbystów, którzy dyktują wybranym demoktarycznie reprezentanom niedojrzałych wyborców, co maja robić. a więc, jeśli już i tak musimy żyć w dyktaturze, to dobrze było by aby była to dyktatura prawdziwej elity... ale skąd ją wziąć?
 • 2014-11-14 18:07 | victorast

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  myślę, że nie zrozumiał Pan tego, co napisał pan Żakowski
 • 2014-11-14 18:08 | victorast

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  myślę, że nie zrozumiał Pan tego, co napisał pan Żakowski
 • 2014-11-14 22:33 | pieter126

  Re:Sprawa Hofmana i spółki

  Wylecieli niesłusznie. Tylko czekać, aż ochłoną i dowiemy się, ile z takiej diety trzeba było dobrowolnie oddać na partię.