Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tomasz Mackiewicz: himalaista i samouk

(20)
Kilkanaście lat temu wyszedł z heroiny, ale nie uważa, że zamienił jeden nałóg na drugi.
  • 2014-11-16 13:00 | _sens

Re:Tomasz Mackiewicz: himalaista i samouk

Trzymam kciuki Panie Tomaszu !!!
  • 2014-11-18 13:26 | klemenko

Nigdy nie rozumiałem tych zachwytów nad himalaistami. Rozumiem, że może to być wspaniałe hobby, ale jest i drogie i niebezpieczne, a poza tym, kogo to wszystko obchodzi.
  • 2018-01-26 12:17 | azur

Co tu komentować, beznadziejny przypadek.
  • 2018-01-26 12:42 | jakowalski

Niech sam płaci za te swoje idiotyczne wręcz hobby zamiast sięgać znów po cudze pieniądze. Przecież ten „sport” nie ma sensu. To tak, jakby pozwalać skoczkom narciarskim skakać na mamutach przy silnym wietrze. Uprawianie wyczynowe każdego sportu wiąże się z ryzykiem, ale w wyczynowym alpinizmie/himalaizmie ryzyko jest tak wielkie, że powinien być on zakazany albo dozwolony tylko dla osób samofinansujących, i to z góry, akcje ratunkowe.
  • 2018-01-26 13:15 | żyga

Dziś powiedzieli ,że ma chorobę wysokości.Jeżeli tak to lekarze powinni zabronić wariActwa.?Narkotyki widać zostawiają trwały ślad w głowie.Co tam himalaista .Ale należy bezwzględnie badać byłych ćparzy przed wyborami.
  • 2018-01-26 15:19 | turpin

'walczy o życie pod Nanga Parbat'

Ach, i słychać szczęk oręża, rżenie koni, łoskot artylerii oraz jęki konających?

Takie bohaterstwo zastępcze. Ale świadczy to o tym, że czasy mamy dobre i dość wyjątkowe.
  • 2018-01-26 23:42 | wgja

Podziwiam ludzi, którzy mają jakąś pasję, ale narażanie swojego życia, tak naprawdę po co ? - by się spełnić - ok - ale JA NIE PISZĘ SIĘ - abym ja teraz miał płacić za spełnianie ich marzeń !
  • 2018-01-27 03:50 | agnieszk_a

Panie Marcine,
    Nanga Parbat została zdobyta zimą w 2016 roku przez Włocha Simone Moro.
  • 2018-01-27 03:52 | agnieszk_a

Panie Marcieni,
    Nanga Parbat została już zbobyta zimą w 2016 roku przez Włocha Simone Moro.
  • 2018-01-27 09:45 | jakowalski

Proszę poczytać komentarze czytelników:
    http://www.sport.pl/inne/1,64998,22949882,nanga-parbat-piotr-pustelnik-czterech-doskonalych-alpinistow.html#Z_MT
  • 2018-01-28 06:52 | observer

Co za spektakularne niemal samobójstwo - na oczach całego świata.
    Narażanie życia ratowników, pogrążenie w boleści matkę,rodzinę, kolegów.
    Jeżeli przeżyje powinien iść do ciupy i odpracować koszty uratowania.
  • 2018-01-28 19:17 | adstr

@agnieszk_a
    To jest artykuł z 2014.
  • 2018-01-28 22:52 | maleńkie_sioło

Zarówno sprawa akcji pod Nanga Parbat, jak i kryzysu w stosunkach z Izraelem pokazuje prawdziwe oblicze większości Polaków: małych, zawistnych gnojków, którzy w ciągu sekundy gotowi są do nienawiści i pogardy. W sumie wszystko jedno kogo i czego, zawsze też da się na szybko wykoncypować jakieś pseudoracjonalne uzasadnienie. Wiem, że internet jest niereprezentatywny, że nadreprezentowani są tu pryszczaci frustraci, że wielu ludzi jest innych. Ale i tak. Wstyd mi, że się tu urodziłam.
  • 2018-01-28 23:51 | Czujka

Nie jestem zwolenniczką takich ekstremalnych sportów ale słysząc co dzieje się na tej "tajemniczej górze" wyjątkowo zaczęłam dociekac kto to jest? po co ?z kim ? I od trzech dni nic nie chodzi mi po głowie tylko Tomek a przecież woogóle nie znam człowieka. Dlaczego nie daje mi spokoju.domyslam się jak strasznie tam jest wiatr śnieg mróz inne czynniki ktore nie pozwalają normalnie funkcjonowac.ale nie czuje się w pełni zaspokojona wiadomościami co się wydarzyło włos mi się jezy.oburzona jestem niektórymi wypowiedziami typu "jeśli przezyje to niech odda kase " a dlaczego nasi kochani politycy my za was caly czas placimy i nic z tego nie mamy .czy to jeden czlowiek poswieca zycie swoim zamilowaniom chyba nie musze wymieniac innych sportowców lekarzy czy fizyków siegnijmy do historii itd ..... Po prostu nie wierzę. Może jasno nie pisze o co tak naprawdę mi chodzi ale od paru godz czytam i śledzę życie tego człowieka i powiem tak :jest niesamowity i wyjątkowy.....i ja wciąż mam nadzieję....tylko dlaczego? Tyle osób ginie poświęcając się swoim hobby swoim zamiłowaniom .... i nie porusza mnie to tak jak osoba Tomka ....czy coś się za tym kryje....???!!!...modle się. I pozdrawiam tatę Tomka ...
  • 2018-01-28 23:52 | kormoran

Jesli ktos pyta "po co ta jego bezsensowna smierc", to ja teraz odpowiadam. Nie jestem himalaista, choc gory sa mi bliskie duszy. Dzieki Tomkowi wreszcie widze, jak mali sa Polaczkowie i jak kompletnie nie warto przejmowac sie ich wynurzeniami. Jak wielka wartosc ma realizacja czegos, co dla wiekszosci jest nieosiagalne. Zona i dzieci Tomka moga byc z niego dumni.
  • 2018-01-29 00:43 | gramin

@ maleńkie_sioło
    W całej rozciągłości się z Panem zgadzam.
    Artykuł mówi o pasji, wolności, przezwyciężaniu własnych słabości a większość komentujących zupełnie tego nie dostrzega i nie czuje. Bije z nich wyłącznie "typowo polska" zawiść i nienawiść. Skąd tyle "bezinteresownej podłości" w rodakach?
    Jeden z nich nawet w obliczu ludzkiej tragedii nie może się powstrzymać od pełnych nienawiści komentarzy.
    Nigdy nie wybrałbym się na taką morderczą wyprawę jak Pan Mackiewicz, jednak szanuję i podziwiam jego pasję i zaangażowanie. Pasję, którą ostatecznie przypłacił życiem. No i nie mam absolutnie nic przeciwko, aby także i z moich podatków finansować akcje ratunkowe. Na tym polega między innymi nasze człowieczeństwo, że pomagamy sobie nawzajem, że szanujemy pasje innych, nawet jeżeli sami ich nie podzielamy.
    Czytając te okropne komentarze po raz kolejny uświadamiam sobie, że jakimś dziwnym zrządzeniem lodu urodziłem się w złym miejscu. W takich chwilach jest mi wstyd, że jestem Polakiem.

No a Tomasza Mackiewicza zwyczajnie, po ludzku szkoda. Jeszcze wczoraj rano była nadziej, że uda się uratować jego życie. Pozostaje przynajmniej mieć nadzieję, że umarł szczęśliwy, realizując pasję swojego życia.
  • 2018-01-29 06:11 | Zdzislaw Kukula

to najlepszy artykul jaki przeczytalem po tragedii pana Tomasza Mackiewicza ... przyblizyl mi ta tragiczna postac. Zawsze twierdzilem ,ze istnieje tzw. "milosc ktora zabija" ... i tak sie stalo w tym wypadku ... zastanawiam sie dlaczego znajomi i rodzina nie wybili mu z glowy tego himalajskiego szalenstwa ... jestesmy tylko przechodniami w naszym zyciu na ziemi ... przeciez bylbym szczesliwy gdybym nawet czytal ,ze cala kariera pana Tomasza zakonczyla sie na pozycji stroza noznego ... ale ,ze zyje i jest razem z rodzina ... tragedia.
  • 2018-01-29 10:40 | azur

Niesamowity facet, ale za bardzo męczący, siebie i innych.
  • 2018-01-29 19:22 | Slawomirski

R I P
  • 2018-01-31 17:55 | Lubin

Trudna łatwość

Czy jak na świerku szyszka
    Bez pragnień samowoli
    Czy kiedy w oceanie
    Oddajesz falom swoje ciało
    Może w pustyni
    Gdy pragnienie zaspokajasz