Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyborcom Platformy odechciało się wyjść z domów

(28)
Mniej więcej cztery punkty procentowe, które dzielą Platformę (27 proc.) od PiS (31 proc.) to niby nie jest bardzo dużo, ale trzeba jasno powiedzieć, że Ewa Kopacz w swym wyborczym debiucie poniosła klęskę.
  • 2014-11-17 07:07 | mpn

27% nie taki znowu wielki dołek, po 7 latach rządzenia należy się tego spodziewać
  • 2014-11-17 07:11 | Janusz

"wyborcy platformy zostali w domu"

Platforma utonela. Tusk uciekl z tonacego Tytanika.
  • 2014-11-17 07:12 | q--ku

owszem, odechciało się nam

nie dlatego że PIS jest lepszy (jakiś absurd), lecz dlatego że PO nie jest wystarczająco dobra
    I pewnego dnia znudziło nam się wybieranie mniejszego zła

nawet kosztem poprawy sytuacji tych cynicznych pisowskich cwaniaków udających prawicę (a głoszących nacjonalizację środków produkcji jak Lenin)

i tak będzie także w wyborach parlamentarnych - będzie trudno
  • 2014-11-17 07:22 | le_mon

Re:Wyborcom Platformy odechciało się wyjść z domów

7 lat pierdzena w stołki to nie to samo, co 7 lat rządzenia!
    Gdyby PO rzeczywiście wykorzystało ten czas dla dobra społeczeństwa nie byłoby teraz zdziwienia :P
    A tak... zamiast likwidacji KRUS mielismy ordynarny skok na kasę OFE.
    Pomimo gromkich pokrzykiwań tuska, zamiast likwidacji Funduszu Kościelnego czarni dostana jeszcze więcej.
    Gromko zapowiadane zmniejszenie kolejek do lekarza... ;)
    Mam dalej wymieniać?

PO sama solidnie na to zapracowała więc teraz niech nie płaczą. Wcale mi tych nierobów nie zal :D
  • 2014-11-17 07:55 | le_mon

A potrafisz mi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego w tym porąbanym kraju zawsze mamy wybierać mniejsze zło? Zło to zło. Jaka to pociecha że trochę mniejsze?
    Dlaczego zawsze mam wybierać między dżumą a cholerą? A dlaczego nie mogę być po prostu zdrowy?
    Najgorsze że ludzie się do tego przyzwyczaili. Głupota, chamstwo, cwaniactwo polskich pożal się Boże polityków traktowane jest jako coś normalnego :/ No to mamy to, na co się zgadzamy :(
  • 2014-11-17 07:59 | axiom1

Lekarz pediatra jest odpowiedzialna za orgie zlodziejstwa w Sejmie obecnej kadencji.

Ko glosowal na PO glosowal na zlodziejstwo.
  • 2014-11-17 08:04 | KrzysztofMazur

Wybory pokazały to, co było wiadomo przed wyborami, że do samorządu jest większa frekwencja w małych miejscowościach, bo łatwiej wybierać znajomego wójta, niż prezydenta miasta widzianego w TV. A w małych miejscowościach poparcie dla PiS jest większe. Można się było spodziewać większej przewagi PiS, skoro PiS wchłonął Ziobrę i Gowina. Jeśli dodać wyniki PiS, Ziobry i Gowina w wyborach do UE, to się okazuje, że poparcie dla PiS też spadło.
  • 2014-11-17 08:11 | janadam48

Zwycięstwo PSL jest porażką dla nas. Ten wynik to wynik głosowania ludzi z PSL zatrudnionych na wszystkich możliwych stołkach. Oni znowu będą bronić swoich przywilejów. KRUS dla wszystkich rolników bo biedny producent na dwustu hektarowym gospodarstwie nie jest w stanie zapłacić tyle ile pracownik najemny! W radio Brudziński już zapowiada standardy Pisowskie i robi laskę swoim wyborcom.Czas umierać lub pakować walizki.
  • 2014-11-17 09:06 | zet

Uparte trwanie pana Tuska,psucie państwa i prawa dało efekt. Przetrwanie pani Kopacz przez rok na stanowisku premiera będzie ostatnim osiągnięciem PO,której dalsze istnienie jest wątpliwe. Politycy Platformy nie potrafili się skutecznie przeciwstawić łamaniu prawa przez ich kolegów oraz okradaniu obywateli,m.in. aktualnych i przyszłych emerytów. "Poprawianie" finansowej statystyki kosztem dużych grup społeczeństwa to podłość nieznana w cywilizacji. Mam nadzieję,że pan Tusk i jego sprzymierzeńcy w tym antyludzkim procederze, odpowiedzą kiedyś za eksperymentowanie na człowieku. Bruksela nie zapewni mu dożywotniego utrzymania.
    Słaby wynik PO w tych wyborach nie jest zaskoczeniem. Bez powrotu do realizacji zapowiedzi wyborczych z 2007 roku, partia ta przegra wybory parlamentarne. Mają dużo szczęścia,że PiS do wyborów prezydenckich wystawia kandydata,którego nie zdążą wypromować,bo jest on całkiem przyzwoitym politykiem.
  • 2014-11-17 09:11 | Byniek

Głupota, czy idiotyzm.

Platforma od dłuższego już czasu zadziwia szkolnymi wręcz błędami wizerunkowymi. Ostatni przykład. Od pewnego już czasu nagminnie w TV występuje Protasiewicz. Dziś w roli głównego komentatora wyników wyborów. Protasiewicz, to ten, który w opinii społecznej ( nie wiem, czy słusznie ) jest obok Rycha, Zbycha i Mira wymieniany jako symbol deprawacji w obozie rządzącym. Zamiast zatem siedzieć w mysiej dziurze jest eksponowany. Dlaczego ?
  • 2014-11-17 09:48 | _sens

Ten wynik to raczej wynik głosowania zdesperowanych ludzi z polskich wsi. Ludzi, których roszczeniowy umysł zatrzymał się w czasach PRL. Otóż wieśniacy nadal tkwią umysłem swym komunistycznej Polsce i wydaje im się , że wystarczy tylko drzewko podlać, zebrać jabłuszko a Państwo kupi jabłuszko od wiejskiego chłopa za godziwa cenę. Mało tego Państwo jeszcze obniży podatki dla chłopa, bo chłopu się należy dlatego, ze jest chłopem. Podobnie myślących grup społecznych w Polsce jest wiele ot chociażby górnicy...ale to osobny temat.
  • 2014-11-17 10:00 | Kuba

Prawda. Tyle lat większościowego rządu zmarnowane na "dobre wyglądanie" i umizgi do WSZYSTKICH wyborców - PR - a nie faktyczne zmiany. MOGLI prawie WSZYSTKO a zrobili ... właściwie co z programu początkowego PO zostało zrobione?
    Polityk nie jest od lizania D wyborców innych partii ale od realizowania programu i podejmowania czasem ciężkich decyzji zgodnie z programem dla którego wyborcy na tę partię głosowani. Jeżeli brakuje głosów to zaczyna się koalicja i negocjacja.

8 lat lizania D = PO - zmarnowana szansa.
    A na scenie dalej te same gęby.
    Cisza spokój
  • 2014-11-17 10:14 | q

Dlaczego tak drażnią Cię rolnicy lub górnicy? A dlaczego nie policjanci i wojskowi oraz szczególna grupa: prokuratorzy i sędziowie w stanie spoczynku (jednak z pełną pensją)?
    Za górników i rolników brałbym się na końcu, zwłaszcza że - nie wiem jak wojskowi - policjanci, prokuratorzy i sędziowie strasznie się wielokrotnie skompromitowali w Polsce.
  • 2014-11-17 10:42 | _sens

Dlatego, że analizujemy teraz ilość głosów oddanych przez chłopstwo na PSL?
  • 2014-11-17 11:08 | manolis1

Witam!

Wydaje mi się, że o jednej rzeczy w komentarzach powyborczych cały czas się zapomina. Owszem, PIS wygrało te wybory, ale z wynikiem podobnym do wyniku w wyborach do europarlamentu - a tutaj szli razem z ziobrystami i gowinistami, więc idąc razem głosów im nie przybyło. Nie wiem czy tak bardzo PIS się powinien cieszyć, bo raczej to jest maksymalny wynik jaki mogą uzyskać, a nie wiem czy PSL będzie chciał ryzykować zmianę partnera
  • 2014-11-17 11:29 | Dr Skues

Nie bardzo rozumiem, skąd taka teza. Z emocji i rozczarowania zapewne. To jednak są wybory samorządowe, nie parlamentarne, więc nie można automatycznie stosować prymitywnej interpolacji, bo to jednak nie jest to samo. Ja głosowałem na lokalny komitet wyborczy w mojej gminie. Myślę, że wielu wyborców Platformy zrobiło podobnie. Sejmiki wojewódzkie i rady powiatu uważam za instytucje pasożytnicze i całkowicie zbędne, więc na te lity nie głosowałem. Wyborcy PiSu zawsze głosują na pis, bo stanowia cos w rodzaju sekty.
  • 2014-11-17 12:00 | Obserwer

Efekt Sikorskiego większy niż afera madrycka?

Wydaje się, że tak po wynikach wyborczych. W PO zabrakło zdecydowania, konsekwencji za wypowiedzianymi słowami w postaci usunięcia Sikorskiego. Kopacz dała ciał w postaci mówienia co innego i robienia wbrew własnym słowom. A to nie podobalo się np. na wsiach. Wiem o tym z autopsji. Do ludzi prostych przemawia prosty przekaz w postaci słowo , a zanim działanie jako konsekwencja słowa. Tego zabrakło peowcom.

Paradoksalnie afera w PIS przyniosła im parę punktów właśnie za konsekwencje na linii słowo działanie.
    A generalnie choroba o nazwie galopująca naiwność wyborców jest faktem.
    Choroba sytemu do liczenia efektu demokracji w PKW jest kuriozalna i pokazuje jak w centralnym ośrodku ds. kontroli oddanych głosów znowu zainstalowano kulowy , tani system informatyczny. To obrazuje prawdziwe podejście do demokracji.

Stabilnie większość jest obok spraw i pozostała w domach. Większości przestało się chcieć nawet w momencie udziału w bezpośredniej demokracji.
  • 2014-11-17 12:22 | kostek

NIe wiem dlaczego dziennikarze wymyślili jakis efekt Tuska i efekt Kopacz. NIe spotkałem nikogo kto przełożyłby ucieczke Tuska na zwiększoną chęć głosowania na PO. Pani Premier zaś jest widoczną kontynuacją Tuska - minie sporo czasu zanim zdobędzie sie na własny program. Zrezta jaki? W roku podwójnych wyborów? NIedługo zacznie sie proces erozji PO. Ci bardziej chętni do mandatów przejdą do PIS lub wejdą na ich listy. Nic ich wszakże nie różni poza dostępem do publicznej kasy. Inni będa starali się zachomikować coś na lata chude - będzie kolejny wysyp afer PO.
  • 2014-11-17 13:54 | zet

"Nie wiem czy tak bardzo PIS się powinien cieszyć, bo raczej to jest maksymalny wynik jaki mogą uzyskać, a nie wiem czy PSL będzie chciał ryzykować zmianę partnera "

Masz rację całkowicie.
    Tak zwany "twardy" elektorat PiS to 29 % głosów i na więcej nie mogą liczyć. Chyba,że pan Tusk wrócił by na etat premiera,na co się nie zanosi. Dobry wynik PSL-u spowodowali ludzie zawiedzeni przez PO, jest to czasowe przesunięcie.
    Pani Kopacz i jej ugrupowanie ma cały czas na sukces ale musi konsekwentnie wprowadzić rządy prawa i skończyć z psuciem państwa,czynionym przez niekompetentnych ludzi na wysokich stanowiskach.
  • 2014-11-17 14:20 | LadyHeather

Nie odechciało sie wyjść ale odechciało głosować na PO

Ja jestem byłym wyborcą PO. Przez wszystkie te lata dostawali ode mnie kredyt zaufania a ja dostawałam od nich po tyłku. Ustawa refundacyjna, dla dobra pacjenta sprawiła, że insulina mojego męza z 3 złotych zdrożała na ponad 40. A jest mu ona niezbędna do życia i w cywilizowanym kraju typu WB dostawałby ją za darmo. Ja po paru latach prowadzenia DG zamknęłam ją bo rosnące koszty ZUS czyniły to nieopłacalne - w samą porę bo jak zapowiedziano od stycznia składka ZUS znowu wzrośnie do prawie 1100zl/mc. W expose pani premier pochyliła się nad cięzkim losem górników, który nie jest taki ciężki [ mieszkam na Górnym Śląsku]. Mikro przedsiębiorcy nie mają takiej siły przebicia więc dostaną figę z makiem. A mój głos dostał PiS i podobnie będzie w każdych następnych wyborach
  • 2014-11-17 15:14 | zynek

raczej przeciwnikom chcialo sie wyjsc !!

ch...d.. i kamieni kupa, winko za 700 PLN - ukrecona sprawa tasiemek i smyk na posadke w Brukseli
    przedrozone przetargi drogowe - ukrecona sprawa
    Amber Gold - zamiecione pod dywan
    wiek emerytalny 67 ....
    spolki skarbu panstwa i kontrakty "managerskie" dla znajomych
    ....
    ludzie nie sa az tacy glupi a szczegolnie mlodzi - pamietaja co sie obiecuje a co robi
  • 2014-11-17 15:20 | luqasz

bo jak człowiek nie może podjąć świadomej decyzji to staje w rozkroku.

http://niejestempolitykiem.blogspot.com
  • 2014-11-17 15:50 | murator

Wazniejsze "Taniec z gwiazdami", seriale !? Calkiem mozliwe - to poziom lemingów.....
  • 2014-11-17 17:16 | badnick

Kopacz jest wręcz dennym dnem.
  • 2014-11-17 18:51 | Zofia

Po takich korupcjach, niszczeniach jeszcze chca zeby ludzie na nich glosowali ? Pis tez juz byl. Dno. Nic nie zrobili dla ludzi.
  • 2014-11-17 20:37 | zet

"A mój głos dostał PiS i podobnie będzie w każdych następnych wyborach "

My Lady....
    To błąd. Chyba,że chcesz powstrzymania postępu w Polsce. PO nie rządzi /i nie rządziła w przeszłości/ według oczekiwań większości, nawet według swoich zapowiedzi. Oszukała młodzież /sprawa ACTA,wyzywanie kibiców/,nabrała emerytów aktualnych i przyszłych; kwotowa podwyżka,OFE/,rozregulowała funkcjonowanie struktur państwa,pokazała lekceważenie dla prawa i dobrego obyczaju. To wszystko prawda. Lecz jest jeszcze kolejna prawda /niekoniecznie w/g skali ks.Tischnera/, PiS jest jeszcze bardziej groźne. To oni rozpoczęli bezwzględną wojnę ze wszystkimi na polskiej scenie politycznej i nadal ją prowadzą,wyszukując kolejnych wrogów. Ich celem pozostaje rozbijanie więzi społecznych,zastraszanie przeciwników politycznych,zmiana faktów historycznych i bohaterów narodowych na takich, którzy pasują do ich koncepcji politycznej. Są niesłychanym zagrożeniem dla jedności państwa i bezpieczeństwa ludzi. Nie wolno ulegać złudzeniom.
    Platforma jest zła, lecz PiS jeszcze gorsze. Być może pojawi się nowe ugrupowanie,założone przez młodych działaczy politycznych,które będzie wyraźnie prawicowe i kolejne,wyraźnie lewicowe dla równowagi, bo młodzi ludzie nie mają reprezentacji, która jest w stanie realizować ich słuszne postulaty. Dotyczące choćby taniego budownictwa dla młodych małżeństw,zwolnień podatkowych dla początkujących firm,godziwych zasiłków na dzieci. Państwo nie może się uchylać od inwestycji we własne,młode pokolenie. I nie może bezczelnie oszukiwać tych, którzy zakończyli aktywność zawodową.
  • 2014-11-18 14:30 | Tadeusz61

He he he myślę sobie, że troszku bredzicie. Osobiście wybierałem dawniej PO a w niedzielę na swoich śmieciach swoich lokalnych samorządowców bezpartyjnych a do sejmików z całego tego ambarasu też wybrałem przedstawiciela lokalnej organizacji mając już po dziurki w nosie tego złodziejskiego partyjnego bagna i myślę, że w swym działaniu nie byłem w niedzielę odosobniony.""
  • 2014-11-20 13:26 | Andrzej

No dobrze, nie będzie PO, ale kto w zamian? Czy PiS z Kaczyńskim, Macierewiczem, Błaszczakiem, Brudzińskim? Niedoczekanie.