Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

(17)
W sejmikach we wszystkich województwach było do zdobycia 555 mandatów. Najwięcej zdobyła PO – w sumie 179. Na drugim miejscu PiS – 171 mandatów, a na trzecim PSL – 157. SLD ma ich tylko 28.
 • 2014-11-21 09:21 | vhk

  Coś cyba nie tak z tym liczeniem

  "W Radomiu zwyciężył PiS - ma 14 radnych w 24-osobowej radzie i utrzymał stan posiadania. Na drugim miejscu jest PO, która zdobyła 12 mandatów (o połowę więcej niż w 2010 r.). Po jednym radnym ma SLD oraz KWW Marzeny Wróbel Radomianie razem."
  14 + 12 + 1 + 1 = 28
  Zatem rozdano 28 mandatów w 24-osobowej radzie. Wyniki jak "noworosji" :)
  Czy to błąd redaktora czy PKW?
 • 2014-11-21 10:51 | zet

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Wszyscy konstytucjonaliści i szanujący się politycy zgodnie powtarzają,że nie ma żadnych podstaw do powtarzania wyborów samorządowych. W lokalach wyborczych akty głosowania odbywały się prawidłowo. Zastrzeżenia można zgłaszać do sposobu liczenia głosów. Skoro system informatyczny zawiódł należało od razu przejść do sprawdzonego od lat sposobu ręcznego a nie oczekiwać na naprawę wadliwie działającej elektroniki.
  PiS przy współudziale frustrata z SLD usiłował zniszczyć ciągle raczkującą w Polsce demokrację. Zastąpienie jej anarchią doprowadzi do społecznego wybuchu.
 • 2014-11-22 17:26 | tkw

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  No i jak się bardzo chce i jest się zdeterminowanym, to można wszystko. Oficjalny wynik "wyborów" jak na zamówienie, co tam "exit polls".

  Na przyszłość proponuję zaoszczędzić pieniądze i wyborów nie robić w ogóle, PO mianować "dożywotnią partią rządzącą" (w Europie są np. "dożywotni senatorzy" - nie, nie na Białorusi - we Włoszech dla przykładu), PSL "dożywotnim koalicjantem" a PIS zamknąć w obozach koncentracyjnych i reedukować. Już to przerabialiśmy (PZPR + ZSL + SD) i nawet po latach większość Polaków uważa, że to było dobre, sądząc po dzisiejszych opiniach o PRL.

  Teraz usłużne media będą się prześcigać w zapewnieniach, że taka była wola wyborców. Proponuję zacząć od uzasadniania, że rzeczywiście w Gdyni poparcie dla PSL wzrosło od ostatnich wyborów o 1000 % (wynik 11 razy lepszy niż w poprzednich wyborach). Jak to się uda, to reszta już "poleci z górki" ...
 • 2014-11-22 22:18 | mr_TY

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  kidy w ukrainie nie mogli sie doliczyc przez 5 dni - wszyscy po, pis, prezydent twierdzili ze cos jest nie tak, smutne ze wlasnym podworkiem interesuja sie juz znacznie mniej

  "Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał dziś z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. W trakcie rozmowy telefonicznej wyraził zaniepokojenie opóźnieniem podania wyniku wyborów "

  kontra

  "Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował w środę o uspokojenie debaty wokół liczenia wyników wyborów. - Kwestionowanie ich uczciwości to odmęty szaleństwa - oceniał."

  tak samo zreszta jak inne pieski czego szczegolny przyklad dala towarzyszka stokrotka
 • 2014-11-22 22:26 | Ancymon

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Pewnie, pewnie, lepiej nie robić wyborów tylko od razu zamówić niezwykle wiarygodne exit pools...
 • 2014-11-22 22:35 | andrzej52

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Jaka partia i prezes, tacy (niekumaci) wyborcy, którzy nie potrafią znaleźć na kilku kartkach swojej jedynej partii.
 • 2014-11-22 22:37 | saurom

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Kto chciał zniszczyć demokrację PIS? Raczej PO i PSL chciało sfałszować wyniki wyborów, żeby utrzymać się u żłoba.
 • 2014-11-22 22:44 | tkw

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  w dotychczasowych wyborach wynik oficjalny nie różnił się znacząco od danych "exit polls". Dziwnym zbiegiem okoliczności, akurat tym razem różni się dramatycznie.

  Może ślepa wiara w uczciwość wyborów jest lepsza od wątpliwości. Ludzie w większości akceptują że są ogłupionymi niewolnikami, byle pan był łaskawy. Muszę przyznać, że "pan PO" to łaskawe panisko, obieca co ludzie chcą, daje spokojnie żyć Kowalskiemu, wmówi mu że "jest mniodzio, grilluj i nie martw się o przyszłość, partia czuwa". Ale do czasu, w życiu człowieka, państwa i Narodu nie ma nic za darmo, za rządy PO przyjdzie zapłacić naszym dzieciom i wnukom.
 • 2014-11-22 23:09 | saurom

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Uważasz więc, że można sfałszować wybory, żeby tylko PO mogła utrzymać władzę.
 • 2014-11-23 00:14 | MM

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Dlaczego wszyscy zakładają że głosy nieważne oddali tylko idioci? Oddałem w wyborach do sejmiku ŚWIADOMIE głos nieważny bo nie było na liście nikogo na kogo chciałem oddać głos. To było moje oświadczenie: nie ufam wam, nie mam na kogo głosować. Politycy nigdy nie przyjmą niewygodnej interpretacji
 • 2014-11-23 08:54 | ecres

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Nokaut dziewięciokrotny może spowodować,nieodwracalne zmiany w mózgu.A skutkiem tych zmian jest np.mezalians stulecia mapetowych staruszkow ,w sprawie unieważnienia wyborów.
 • 2014-11-23 08:58 | hyuhjj

  wybory

  To juz wiemy wygrywa ten kto liczsy glory.
 • 2014-11-23 09:16 | MMK

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Jak ktoś wie coś o fałszowawniu wyborów to niech leci do prokuratury/TVN.
  Gadka (szczególnie frustratów) jest tania ...
 • 2014-11-23 12:46 | andrzej52

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Tez uważam, że znaczna liczba nieważnych głosów może być oddana świadomie.
  Gdyby na Górnym Ślasku nie kandydował nikt z RAŚ, tez oddalbym glos nieważny do sejmku.
  W moim mieście (20 tys, 21 okręgów jednomandatowych) startowalo kilku kandydatów na radnych z PiS. Osiągnęli oszalamiający wynik, 20-13 % głosów osoby wybranej na radnego.
  Jeden taki kanydat przyszedl do mnie w czasie kampanii namawiac mnie na głos, jako, że prowadze mikrofirmę, obiecywał latwiejszy dostęp do dotacji (radny to chcał załatwić), obniżke podatku od neruchomości za dzialalność, dziure w budżecie wynikłą z tej obniżki chcał zasypać zadłużając miasto, nie miał pojecia, że moja ulica to droga powiatowa i Rada Miasta nie może zrobić na niej progów zwalniających.
 • 2014-11-23 14:48 | saurom

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  To moze wyjaśnisz jakim to cudem gdy wyniki sondaży wskazywały na zwycięstwo PIS nagle zepsuł się system komputerowy gdzie liczono głosy. Przypadek nie sądzę. Może także wyjaśnisz jak to jest możliwe, że za rządów Kaczyńskiego jeszcze tego samego dnia znano wyniki wyborów a teraz trzeba było czekać tydzień, czyżby w ciągu tego czasu zniszczono głosy oddane na PIS dodano kartki z zgłosami na PO i PSL.
 • 2014-11-23 18:42 | saurom

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  O wyborach bajka

  Lemingi przerażone już szykują się na emigrację do Londynu

  W Polityce wszyscy zaniemówili nie takie miały być te wybory

  W końcu przecież Polacy tak bardzo kochają PO.

  W końcu PO to przecie jedyna partia, która jest praworządna.

  Nie to co ten PIS, który wysyłał policję, żeby pobiła posła opozycyjnej PO.

  Ten PIS, którego polityk na dolnym Śląsku sfałszował i przekupił delegatów.

  Ten polityk z PIS, który nie wpisał do rejestru korzyści majątkowych zegarków

  oraz namawiał, żeby przymknąć oczy na machlojki żonki.

  W końcu czyż to nie PIS nasyłal policję na redakcję POlityki, żeby wydobyć niewygodne materiały na Lipskiego.

  Skandal to niesłychany jakże ci Polacy śmieli zagłosować nie tak jak powinni jakże śmieli dać wygrać temu PIS.

  Ale jest mąż cnotliwy co to wszystko przywróci do porządku już posły wezwania do komisji obwodowych.

  Utnijcie temu PIS mandaty unieważcie głosy. Uczciwość wyborów nic to PO ma wygrać za wszelką cenę obiecano mi jak Arabskiemu ambasadę w Maroku rzecze mąż cnotliwy Stefan Jaworski.

  Protesty jakie tam protesty to my dziennikarze Polityki decydujemy trzeba ratować Polskę i nasze łapówki 560 tysiecy złotych co je nie otrzymamy gdy PIS dojdzie do władzy. Polacy to przecież bydło ruskie, które powinno żreć kiełbasę chlać wódę i głosować na PO a jak nie to nie ma znaczenia i tak się sfałszuje wybory a prezes sądu najwyższego wszystko przyklepie. W końcu trzeba ratować demokrację a to, że się ją zniszczy to nie ma znaczenia posadki są najważniejsze nie uczciwość.
 • 2014-11-24 13:56 | Wojtas

  Re:Wyniki wyborów na ostatniej prostej: mamy kolejne sejmiki

  Nie będąc zwolennikiem żadnej opcji politycznej-nie mam żadnej wątpliwości,że ostatnie wybory nie były uczciwe.Wybory te miały na celu jeszcze większe zniechęcenie polaków do decydowania o swoim kraju,aby mogła rządzić tylko jedna słuszna siła,kreowana przez niemal wszystkie media,mająca swego pupila Komorowskiego - prezydenta garstki parweniuszy i pookrągłostołowej Żydo-komuny (jak w zamierzchłych czasach PZPR) - PO wraz z zachłannym i bez kręgosłupa moralnego,konformistycznym PSL-em .Więcej - nie wierzę,że jakiekolwiek wybory po 1989 roku były przeprowadzone uczciwie przy tym nieuczciwym systemie wyborczym i z tą Państwową Komisją wyborczą - "leśnych dziadków"
  (komunistyczną i skostniałą zasiadającą od utworzenia jej przez komunistę Jaruzelskiego) """"