Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

(43)
Od czasu do czasu podejrzewano SLD, że gdzieś tam po cichu i na zapleczu kalkuluje możliwość współpracy z PIS po kolejnych wyborach parlamentarnych. Leszek Miller wydawał się jednak stanowczy i klarowny – z PiS nigdy, bo to jest partia antysystemowa, bo ma na sumieniu śmierć Barbary Blidy… A teraz?
 • 2014-11-21 10:06 | Caramba

  SPIEPRZAJ DZIADU

  już czas.
 • 2014-11-21 10:36 | Andrzej Falicz

  Demokratyczna istota III RP...

  Panu Wladyce wyszlo, ze brak zgodny na fatalnie zorganizowane wybory gdzie 1.5 miliona ludzi nie potrafilo (chodz chcialo) zlozyc waznego glosu, powszechny burdel, nie dzialajacy system informatyczny, dziesiatki kuriozalnych bledow to...
  antysystemowe negowanie demokracji.
  Do bani z taka demokracja w wydaniu POpaprancow

  Moze wlasnie taki system bylejakosci I braku odpowiedzialnosci warto zanegowac?
 • 2014-11-21 10:36 | janadam48

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Przypomnę tu słowa piosenki Kazika,, coście skurwysyny uczynili z tą krainą,,.
  Millerowi wcale nie chodziło obronę pani Blidy. Jemu chodzi o stołek i koryto i to za wszelką cenę. Mając w d...pie swój elektorat pokazał ludziom lewicy środkowy palec. Jak można tak się zeszmacić kumając się z PISem. Za jednym zamachem Jarek pozbył się swojego wroga. Ktoś kiedyś powiedział, że qurwa to nie zawód to charakter.
 • 2014-11-21 10:38 | sixxn

  miko

  polityka - gadanie na próżno i odwracanie uwagi od najbardziej potrzebnych zmian
  wszyscy macie jakieś poglądy i swoje "racje", podejrzewacie za każdym razem kogoś innego, idziecie za tymi, którzy mają więcej głosów - i którzy co jakiś czas się zmieniają - polityka to też sztuka bycia wiernym a nie każdy się do tego nadaje :)
  jeśli idąc w ślady rządzących będziemy krążyli wszędzie i nigdzie mówiąc tylko w taki sposób, aby w razie draki przyjął każdy klub parlamentarny - do jakiego "celu" dojdzie cały naród?
 • 2014-11-21 10:39 | zet

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  "Przypomnę tu słowa piosenki Kazika,, coście skurwysyny uczynili z tą krainą,,. "

  Prorocze słowa.
 • 2014-11-21 11:14 | KaRot

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Miller skompromitował osobiście siebie, pokazał całkowity brak wartości i... też zdrowego rozsądku.

  Jego śmierć polityczna ma jednak istotną zaletę, może jedynie przyspieszyć odnowę polskiej lewicy. W końcu po 25 latach od upadku komunizmu czas na zniknięcie postkomunistów, powinna powstać od zera, naturalnie, lewica wolna od towarzyszy z PZPR.

  Może więc upadek Millera będzie najjaśniejszą konsekwencją całego zamieszania wokół tych wyborów?
 • 2014-11-21 11:18 | saurom

  krokodyle łzy Władyki

  Panie Władyka jak pan śmie wyrzucać Millerowi, że zaparł się Blidy wchodząc w związki z Kaczyńskim. Może Władyka łaskawie wyjaśni co Tusk zrobił, żeby ukarać winnych mordu na Blidzie. Czy zostały podjęte działania przedstawione przez komisję Kalisza? Nie nic nie zostało zrobione. Może pan Władyka również przypomni nam czy PO kiedykolwiek dotrzymało jakiekolwiek porozumienia zawierane z SLD choćby te o poparciu Cimoszewicza. Nie żadne z porozumień które zawarło PO z SLD nie zostało dotrzymane.

  Teraz gdy wszystko wskazuje, że mają miejsce cuda nad urną gdy PO czekają protesty wyborcze czego przedsmakiem było zajęcie PKW pan Władyka skomle jak psina żaląc się, że Miller ośmielił się wspólnie z Kaczyńskim zażądać powtórzenia wyborów.

  Panie Władyka wybory są podstawą demokracji a ludzie mają prawo mieć pewność, że głos jaki oddadzą na swojego kandydata zostanie odpowiednio zarejestrowany i ich kandydat wygra.

  PO łamało wszystkie zawarte porozumienia poprzez brudne chwyty pozbawiło kandydata SLD Cimoszewicza możliwości stawania w wyborach. I oni oraz przekupienie przez nich dziennikarze śmią żalić się, że Miller wspólnie z Kaczyńskim żądają przestrzegania standardów demokracji. Ci sami ludzie, którzy przy restauracyjnych stolikach omawiali działania wymierzone w legalnie działające opozycyjne partie.

  Bezstronny rzetelny dziennikarz stanąłby nie po stronie PO ale po stronie PIS i SLD no ale tego to ja się po panu n e spodziewam w końcu łapówka 560 tysięcy złotych bardziej się liczy dla Władyki niż standardy pracy dziennikarskiej i podstawowy obowiązek patrzenie władzy na ręce.
 • 2014-11-21 11:39 | rozbawiony

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  kariera towarzysza Millera - PZPR, SLD, SAMOOBRONA, PiS??? Został jeszcze Episkopat :-)))))
 • 2014-11-21 12:11 | sinuhe43

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  O ile każde pozorowane szaleństwo Kaczyńskiego jest dobrze skalkulowane i skonsultowane w sztabie, to szaleństwo Leszka Millera, w którym uciekł się do tak kompromitującej analogii jak porównanie wyborów na Ukrainie sprzed lat do polskich samorządowych, wydaje się autentyczne, determinowane paniką, bo tym razem widmo klęski i nieuchronnego rozkładu SLD (Stronnictwo Ludowo Demokratyczne Ha! Ha! Ha!) pojawiło się jako nieuchronne.

  Groźba katastrofy przy ustalaniu wyników wisiała od samego początku zaprowadzenia tzw. samorządu szczebla wojewódzkiego i powiatowego. W zamyśle tych, co taki pomysł podsunęli autorom konstytucji z 1997 roku było odwleczenie w czasie pogromu klasy próżniaczej, z którą zamierzał walczyć młody Donald Tusk a która to walka była jedną z racji założycielskich Platformy Obywatelskiej. Jarosław Kaczyński doskonale sobie zdaje z tego sprawę, więc jako patron wszelkich pasożytów budżetowych bez trudu wciągnął wyznających tę samą ideologię aktywistów SLD. Ale jego celem było wywołanie oburzenia w środowisku tych, co czują się pokrzywdzeni przez Trzecią RP, spotęgowania ich nienawiści do stanu wrzenia rewolucyjnego.

  JA WIEDZIAŁEM, ŻE TAK BĘDZIE I NAWOŁYWAŁEM DO DELEGALIZACJI PIS OD DZIEWIĘCIU LAT. I PEWNIE DOCZEKAM SIĘ TEGO, ŻE BĘDĘ JEDNĄ Z PIERWSZYCH OFIAR CZWARTEJ.
 • 2014-11-21 12:14 | Bibilijny

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Miller jak to MIller da się pokazać jak Kaczyński Jaroslaw tyż jako 'premier' ze swoimi rządami albo nie rządami. SLD wygrało wybory niemal z 50% poparciia, a ten nijaki Miller doprowadził do takiego upadku, że niejednemu w głowie się nie mieściło. Ot taki Miller , a nie pamiętacie jak z Lepperem próbował z samoobrony do Lodzi. Jednym słowem postawiono na kolesia , którego ustawiono bo za mało się 'dorobił' a będzie święty spokój. Czy nie tak ?
  Ale fiasko PKW ponosi uzrząd prezydenta. Niech się Komorowskie nie chwali tym że odwołal wycieczkę następna do Japonii. Co tam robo 700 osób. Za Jaruzelskiego bulo chyba nie więcej naj 24 a za Pilsudskiego w dobie bez internetu niecale 60 osob . Niecha te cale Bizancjum prezydenckie się wytłumaczy z leśnych dziadków ?

  Dla pocieszenia może jednak przytoczę jak gdzieindziej cuda nad urną też się odbywaly :

  Wybory prezydenckie w USA w 2000r jednak pozostały wysoce dyskusyjne z co najmniej paru powodów:

  Obliczanie głosów w stanie Floryda, którego głosy elektorskie zadecydowały ostatecznie o wyniku, trwało dość długo po wyborach
  Wiele osób wciąż kwestionuje rzetelność sposobu obliczania (rzekomo wadliwe karty do głosowania, skreślenie na kilka dni przed wyborami z list ponad 50 000 wyborców bez podania przyczyn przez władze Florydy (oficjalnie tłumaczono to potem „technicznymi błędami”, dodając, iż „prawo nie działa wstecz”). Wedle krytyków nie bez znaczenia jest fakt, iż bratem republikańskiego kandydata był właśnie ówczesny gubernator Florydy, Jeb Bush. Większość wykreślonych była zarejestrowanymi demokratami. BYL TO EWIDENTNY PRZEKRET !!!
  Ostateczną decyzję o przyznaniu głosów elektorskich podjął Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, co wywołało oskarżenia o polityczną stronniczość (przewaga konserwatystów)
  Po raz pierwszy od roku 1888 prezydentem ogłoszono kandydata, który uzyskał mniej głosów powszechnych niż jego pokonany oponent (choć mogło to też mieć miejsce w roku 1960 – z uwagi na niemożność ustalenia liczby głosów uzyskanych przez Kennedy’ego w Alabamie)
  Niektórzy eksperci twierdzą, iż większością zaledwie kilkudziesięciu głosów na Florydzie wygrał jednak Al Gore, choć brak na to zdaniem drugiej strony przekonujących dowodów
  Ostatecznie różnica między Bushem a Gore’em na Florydzie wyniosła zaledwie 537 głosów


  A ja z mojej strony dodam by nasz prezydent herby żyrandol więcej w tej sprawie się pokajał bo już teraz szyją mu ubranie . Lepszego podarunku PIS nie mógł sprawić.

  AMEN !
 • 2014-11-21 12:40 | ecres

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Informuje uprzejmie ,że mieszkańca wsi ,osiedla i miasta interesuje ,kto będzie prezydentem ,wójtem ,burmistrzem i radnym.Ma tą wiadomość w poniedziałek rano ,w obwieszczeniach obwodowych komisji.Mało interesuje obywatela kto zasiądzie w Sejmiku ,bo przez ostatnie 4 lata zapamięta jedno albo dwa nazwiska ,,przeważnie tych co się skompromitowali.Wybor y samorządowe są skompromitowane przez partie ,które chcą wygrać parlamentarne ,oraz gadzinówki ,szmatławce ,brukowce,i tabloidy.To one dla keszu sieją zamęt ,sensacje ,postrach i paranoję.To one podsycają nienawiść do rządzących jakimi by oni nie byli.To one są narzędziem prymusów mordercy swojej żony i 6 dzieci.To one pilnie śledzą i upowszechniają wizerunki prawdziwych Polaków i katolików okupujących np.PKW.To one pełnią rolę tamtejszego veta.Czasami spełniaja pozytywną rolę pokazując dwóch staruchów ,przegranych i ogłupiałych ta przegraną.miller zniszczył lewicę tak nie do końca .Więc teraz kończy dzieło .A ja widzę cały czas żółty sweterek Czarzastego.POWAŻNIE.-JEDNO WYJŚCIE -WYBORY DO SWJMIKÓW POŁĄCZYĆ Z WYBORAMI DO PARLAMENTU tO psuje nawet symantycznie i oderwie szkodników od żłoba.
 • 2014-11-21 12:55 | garmisch

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Czy dziennikarze już zapomnieli, o torturowaniu ludzi w więzieniach CIA, w Polsce ?.
  I kto wtedy był premierem ?.
 • 2014-11-21 12:57 | baka

  Leszku!

  Odejdź już! Już czas na emeryturę! Nie masz świeżości, brak ci pomysłu na funkcjonowanie. Źle kończysz i udajesz, że tego nie widzisz.
 • 2014-11-21 13:02 | ecres

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Dodam ,że po tercecie egzotycznym ,mieliśmy duet idiotyczny.
 • 2014-11-21 13:11 | Slawczan

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Pan Profesor po prostu udaje, że nie wie o co chodzi. Miller i jego kamanda NIGDY nie dbali o nic innego jak o swoje kariery a finalnie ŻŁÓB. ,,Polityka" ze względów historycznych i towarzyskich(?) grzecznie udawała/była częścią mistyfikacji, że SLD to jakaś lewica. Oni nigdy z lewicowością nie mieli nic wspólnego. Nigdy nie byli zainteresowani obroną praw pracowniczych. Bronili pracowników, owszem ale to była obrona KLIENCKICH grup zawodowych - zresztą podobnie jak Solimarność broniąca górników. Dlaczego SLD olało obronę PRACOWNIKÓW? Bo większość klienteli SLD stanowią postkomunistyczni aparatczycy/nomenklatura uwłaszczeni podczas złodziejskiej prywatyzacji. Zauważmy, ze jedną z grup ,,chronionych" przez SLD są nauczyciele - dlaczego? Bo płatnikiem ich przywilejów jest PAŃSTWO. Gdyby sprywatyzowano całkowicie edukację śmie wątpić w obronę nauczycielskich przywilejów zawodowych przez postkomunistów. Jedyną grupa, która mogła liczyć na postkomunistów jak na Zawiszę są byli ubecy - to akurat ze względów oczywistych. Implozja ,,monolitu" SLD nastąpiła w charakterystycznym momencie - ok roku 2000 nastąpiło przedawnienie/legalizacja ich ,,osiągnięć" biznesowych i politycznych. Nie było potrzeby utrzymywania ,,zwartego szyku" bo piekła w postaci odpłaty za działalność w czasach komuny, jak się okazało nie ma. Dlatego też SLD pozwalało sobie na ,,kompromisy" z klerem bo to dla nich były kwestie bez znaczenia. W końcu za umiarkowanie kleru płacili nie swoim, klerykalne obstalunki do postkomunistycznych aparatczyków przystępu nie miały a w postawie życiowej niczym się od prawactwa nie różnili - homofobia, seksizm, taktowanie ekologii jako ,,lewackiej" fanaberii było zwykłą praktyką ,,lewicowości" a'la SLD.
  Niestety (na szczęście!!) biologia ma dostęp też do postkomunistów, byłych ubeków i peerelowskich nostalgików. Dlatego SLD ,,nie rośnie" a kurczy się. Ludzie o lewicowych poglądach wielokrotnie oszukani wiedzą, że po SLD nie ma co się spodziewać żadnej lewicowości - ani ekonomicznej ani kulturowej (no chyba że za taką uznamy regularne gibanie się R. Kalisza na platformie podczas gejowskich parad).
  Obecnie Miller gra na powtórkę wyborów bo liczy, że mający odrobinę przyzwoitości ludzie wobec blamażu rządu, nie chcąc głosować na PiS potraktują SLD jako alternatywę. Mam nadzieję, ze nie będzie powtórki i w następnych wyborach pochowamy tow.Millera i jego postkomunistycznych aparatczyków na śmietniku historii bo niestety ominęła ich latarnia w 1990r.
 • 2014-11-21 13:50 | Jerzy z O.

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Do rzeczy redaktorze, wybory do Sejmików były correct ?. A może deal był taki : my PO przegramy z PIS, ale systemem i praktyką wyborczą zrobimy im PSL-owską niespodziankę. Jakie niezależne i uczciwe dziennikarstwo ma to zbadać, może Polityka ? Nie wiem dlaczego, ale właśnie od pana wymagam w tej redakcji więcej.
 • 2014-11-21 13:57 | Anna Poll

  Władyka PObojownikiem?

  Władyka włącza się do akcji "Dorżnąć Millera!",
  Wstyd Panie Profesorze.
 • 2014-11-21 14:06 | Slawczan

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Ja też go dożynam. Z przyjemnością
 • 2014-11-21 14:20 | baka

  Popieram!

  im prędzej Leszek odejdzie tym lepiej dla lewicy.
 • 2014-11-21 14:30 | remm

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  "A to, że to jest rozpaczliwy sposób na przykrycie klęski SLD"…
  ----------
  To nagonka PO na Millera jest "rozpaczliwym sposobem na przykrycie klęski" Platformy, jaką były te wybory (i nie chodzi wcale o ich wynik, którego możemy nigdy nie poznać). Platforma wymyśliła sobie, że będzie odwracać uwagę od swojej megaporażki, robiąc z Millera głównego negatywnego bohatera tych dni. Żałosne.

  Po pierwsze, śmieszą mnie tytuły typu "Miller popełnił samobójstwo". Odkąd pamiętam, media Platformy przedstawiały SLD jako politycznego trupa, partię, która nic nie znaczy i nigdy znaczyć nie będzie. A tu nagle ten trup trzęsie Polską i jeszcze popełnia samobójstwo.

  Po drugie, jeśli dwie siły polityczne mają wspólny cel lub interes (w tym przypadku chcą powtórzenia wyborów), to jak najbardziej powinny zawrzeć przymierze, nawet jeśli w innych obszarach nie zgadzają się ze sobą. Tak się robi politykę. Alianci też zawarli układ ze Stalinem, żeby pokonać Hitlera.

  Po trzecie, lewica i PiS, mimo różnic światopoglądowych, zawsze miały ze sobą wiele wspólnego w sferze gospodarczo-społecznej, tj. adresowały swoje działania do grup poszkodowanych przez elity (proszę nie nazywać tego "elektoratem roszczeniowym" lub "socjalnym", bo ktoś zap*ący po 10 godzin dziennie na śmieciówce w Amazonie nie jest ani socjalny, ani roszczeniowy).

  Co do "zdrady wartości", to niech Pan Redaktor zajmie się raczej niejakim Tuskiem Donaldem, który zamiast modernizować i europeizować Polskę, zrobił z niej katolicką republikę bananową, po czym uciekł.

  P.S. A teraz niech Pan Redaktor się zastanowi, co by napisał, gdyby podobny burdel z wyborami samorządowymi miał miejsce podczas rządów PiS.
 • 2014-11-21 14:31 | remm

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Ta akcja jest żenująca, ale z drugiej strony dorżnięcie Millera to jedyna szansa na powstanie w Polsce jakiejś normalnej lewicy, która odbierze wyborców PO.
 • 2014-11-21 14:53 | kropka4

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Klania sie brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem ! Bo racje maja , niestety, komentatorzy o nickach: janadam48, KaRot, rozbawiony, sinuhe43 czy inni !
 • 2014-11-21 15:03 | ecres

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  REMM.Prezes zlikwidował by burdele wcześniej,jako zło zagrażające prawdziwym patriotom.i katolikom.Dla oszczędności kazał by liczyć ręcznie ,bo po cholerę mu konto w banku i inne szaleństwa cywilizacji.Natomiast pieniądze zaoszczędzone, poszły by na sieć podsłuchów ,donosicieli, partyjne trójki pilnujące porządku na ulicach.No i nie będzie czasu na zastanawianie się ,czyli myślenie bo za wszystkich Polaków myśleć będzie słoneczko Żoliborza.
 • 2014-11-21 15:06 | zet

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  "Odkąd pamiętam, media Platformy przedstawiały SLD jako politycznego trupa, partię, która nic nie znaczy i nigdy znaczyć nie będzie."

  To jest dość paskudne nadużycie. Ze spadkiem popularności SLD media nie miały wiele wspólnego. Partia pod wodzą panów Napieralskiego i po nim Millera wybrała kurs na opadanie,czyli wytracanie elektoratu. Przez chwile wydawało się,że proces tracenia znaczenia na scenie politycznej udało się zatrzymać.Dzisiaj widać,że to tylko złudzenie.
  Lewicy od dawna brakuje programu i ludzi chcących go realizować.Nie brakuje natomiast chętnych do zaczepienia się przy stole władzy,tej centralnej i tej lokalnej.
  Panowie, Miller,Oleksy,Borowski,Cimoszewicz,Kwaśniewski,Czarzasty i im wiekowo podobni,nawet jeśli na razie są poza partia,są tej organizacji potrzebni /doświadczenie polityczne/ ale nie w pierwszych rzędach,lecz w 3 czy 4 tym.Tam,gdzie powinni zasiadać weterani,służący doradzaniem,lecz już nie kierowaniem. Każdy działacz ma swój okres aktywności politycznej. Czas tych panów minął dość dawno.
 • 2014-11-21 15:27 | z daleka

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  "Postkomuniści pokazali, że nie tylko zmieścili się w tej Rzeczpospolitej, ale ją także budowali, pomagali w integracji z Europą, w polityce gospodarczej. I w ogóle." I w ogole Drogi Panie to powinni stanac przed Trybunalem Stanu bo za pare kartonow dolcow od kolesi z CIA zlamali Konstytucje naszego kraju godzac sie na lewe wiezienia na terenie naszego kraju, o sowitym wspomaganiu Kosciola Katolickiego, inwazji na Irak i szeregu innych afer juz nie wspominajac. Panu Redaktorowi zdaje sie pomylila lewizna z lewicowoscia.
 • 2014-11-21 15:44 | remm

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Patrole pilnujące porządku na ulicach jak najbardziej by się przydały, w odróżnieniu od siepaczy ze skarbówki nasyłanych przez rząd PO-PSL na warszawskie kioskarki, od których klienci nie odebrali paragonów:

  "Poczułam się jak w poprzednim systemie. Podchodzi do mnie dwóch panów, wyciągają legitymacje. "Kontrola skarbowa. Popełniła pani wykroczenie" - słyszę. (…) Ktoś kupił bibułkę do papierosów za 2,50 zł. Rzucił odliczoną kwotę, wziął towar i odszedł. A ja zostałam z paragonem w ręku. (…) Mówią, że nie wydałam paragonu, że to wykroczenie skarbowe. Ale komu miałam wydać, jak klienta już nie było. Najważniejsze, że towar nabiłam na kasę, prawda?
  (…)
  Co chwilę ktoś podchodzi do okienka. Ludzie kupują najczęściej drobne rzeczy. Mało kto czeka na paragon. Pod kasą fiskalną stoi wiaderko wypełnione nieodebranymi rachunkami
  (…)
  Klientka nie czekała na paragon za towar wartości 4,50 zł. Sprzedawczyni, kiedy się wydrukował, wyrzuciła go więc do kosza. A kiedy podeszli kontrolerzy, wyjęła go i pokazała. Dostała mandat w wysokości 300 zł. Kontrolerzy wezwali też policję, bo sprzedawczyni nie miała przy sobie dowodu osobistego. Akcja trwała prawie dwie godziny".

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17004201,Akcja_skarbowki__Mandaty_za_to__ze_klient_nie_wzial.html#BoxSlotI3img

  Jeśli już mowa o ściąganiu podatków, to ciekawe, jak tam ustawa o rajach podatkowych tak hucznie zapowiadana kiedyś przez rząd PO-PSL? Kilka miesięcy temu prasa wykryła, że ktoś dyskretnie przesunął jej termin wejścia w życie o co najmniej rok. Rząd obiecał, że coś z tym zrobi, ale potem nastała cisza.
 • 2014-11-21 15:52 | stok

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Każdy porządny człowiek - niezależnie od sympatii politycznych, powinien przeciwstawić się kantom wyborczym. Zamiatacie brudy władzy PO i PSL pod dywan.
  Władyka + Żakowski = Pani Dulska.
 • 2014-11-21 15:57 | remm

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Nigdzie nie napisałem, że to media PO doprowadziły do spadku popularności SLD, choć miały w tym swój udział, wmawiając nam przez lata, że w Polsce istnieją tylko dwie partie, PO i PiS, a głos na jakąkolwiek inną jest głosem straconym.

  Napisałem, że media te przez lata traktowały Millera jako "etatowego przegranego", aż tu nagle, i to po exit polls wskazujących na kolejny spadek notowań SLD, piszą o nim jak o kimś, od kogo zależą losy Polski, tak jakby miał co najmniej 20%.
 • 2014-11-21 16:39 | Andrzej

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Po tym, jak widziałem Millera rękę w rękę z Lepperem, już nic mnie nie zdziwi. Były sekretarz KC PZPR i były ministrant w jednym obozie z prezesem PiS. czemu nie?
 • 2014-11-21 16:50 | inz.Jan Wolski

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Albo ePiSKopaCz :)
 • 2014-11-21 18:28 | -leski

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Byłem wyborcą lewicy. Przestałem głosować na SLD, gdy Napieralski w sojuszu z PiSem podtrzymał weto L. Kaczyńskiego do ustawy medialnej kilka lat temu. Ale już byłem bliski powrotu do głosowania na SLD. Nie zrobiłem tego jednak w minionych wyborach i teraz wiem,jak bardzo dobrze się zachowałem. Obserwowałem wczoraj "zajazd" na PKW i nawet wypatrywałem, czy Millera tam nie ma. Jak szaleć, to szaleć! Miller skończył w fatalnym stylu. Wstyd i jeszcze raz wstyd.
 • 2014-11-21 19:52 | mir

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Nie mam pojęcia jaka jest skala nieprawidłowości w tych wyborach.
  Podejrzewam, że niewiele osób ma jej świadomość.
  Daleki jestem od przypuszczeń celowego fałszerstwa.
  Skąd jednak biorą się zapewnienia, że z tego chaosu nie zrodzą się przekłamania lub pokusa fałszerstwa?
  Mam wierzyć PKW?
  Nie mają pojęcia o działaniu wadliwego systemu, być może także o wadach jeszcze nieujawnionych.
  Naruszono fundament demokracji, wiarygodność wyborów.
  Dlaczego zatem oburzają nas głosy domagające się powtórzenia wyborów?
  Dlatego, że nie jest to możliwe z punktu widzenia ordynacji?
  Wyborca ma prawo domagać się poszanowania Jego głosu. Także Kaczyński i Miller.
  Traktujmy ich opinie w kategoriach wartościowe lub nie.
  Jeśli nie są warte wspomnienia nie podniecajmy się dodatkowo historią Ich życia.
  Jest problem ważniejszy i chętnie poczytam mądrzejszych jak jemu zaradzić.
  Nie zamiatając tego co teraźniejsze.
 • 2014-11-21 21:40 | Mauro Rossi

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  "Nie wiem dlaczego, ale właśnie od pana wymagam w tej redakcji więcej".

  Żartujesz lub źle życzysz Panu Redaktorowi. Źle by to się dla niego skończyło, gdyby o tym choćby pomyślał.
  Poza tym Pan Redaktor nawykły, w młodości świetnie funkcjonował w systemie, gdzie wybory zawsze się udawały i to z 90 proc. skutecznością.

  Poza tym sugerujesz, że przekręt mógł polegać na nieoczekiwanej retencji głosów (niezależnie od intencji głosujących) do partii, która zwykle była niemal pod kreską, a obecnie pełni społecznie ważną rolę wspierając coraz bardziej rachityczną Główną Partię - filar III RP. Skoro projekt z tak ozdrowieńczą siłą jak Palikot został już spalony i pogrzebany to istotnie, by ratować substancję III RP trzeba działań nieszablonowych i nowatorskich. W końcu chyba się udało, wygrała najbardziej prorosyjska partia w Polsce - najzupełniej zgodnie z duchem czasów.


  Może i tak, może ciekawa to hipoteza, w końcu metoda z nieważnymi głosami ćwiczona była na północnym Mazowszu w 2010 roku i to z obiecującym skutkiem. Na tyle obiecującym, że do dziś dokładnie nie wiadomo na czym plegał mechanizm przekrętu powodujący, że nieważne głosy w ogromnej liczbie padały do administracyjnych granic województwa mazowieckiego, a dalej już nie. Zdumionych statystyków zdziwiła też korelacja, tam gdzie padało najwięcej nieważnych głosów tam dominowało PSL.

  Całkiem jak w obecnych wyborach.

  Z tego wynika, że w III RP najbardziej inteligentni są wyborczy PSL żyjący w małych miastach i na wsiach. :)

  Czy Redaktor Władyka nie ma więc racji? Czyż III RP to nie jest raj na ziemi, zatem wymagający szczególnej ochrony?
  Tak, to niewątpliwie raj, przynajmniej dla niektórych.
 • 2014-11-21 22:44 | Andrzej Falicz

  Podwazanie fundamentow III RP...

  Wedlug wykladni POLITYKI Kaczynski niszczy polska demokracje BO TYLKO NIEZALEZNE sady moga zadecydowac o waznosci wyborow.
  Nie moga I nie powinni robic tego politycy.

  W tym samym czasie premier Kopacz z PO oswiadcza, ze nie ma zgody a powtorzenie wyborow (!?) wtoruje jej prezydent z PO.

  Po cholere PO czekac na sady?

  Zgodnie z tradycja kastrowania pedofili I karania "froga" to PO wydaje polecenia sadom - bez mrugniecia okiem legalisci z POLITYKI lykaja te praktyke zanoszac sie swietym oburzeniem na protest wrazej opozycji.

  "niezalezna" prasa....
 • 2014-11-22 14:25 | Jerry

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Ciekawostka polega na tym, że prezydent i pani premier ogłaszają ważność wyborów, przed ogłoszeniem ich wyników i sądowych rozstrzygnięciach ewentualnych protestów. Ich niekompetencja i komentarze w trakcie trwania aktu wyborczego są przerażające.
 • 2014-11-22 14:47 | wladimirz

  Miller popełnił po prostu samobójstwo polityczne, zabijając do tego własną partię... ;-) No bo na same synekury takich różnych Wierzbickich, Piekarskich, Labud czy Golimontów nikt głosować nie będzie!!!

 • 2014-11-22 16:44 | wladimirz

  Ani prezydent ani premier nie ogłaszają ważności wyborów w konkretnych miejscach (od tego są stosowne komisje)-oni stwierdzają absurdalność i prawną i merytoryczną zakwestionowania legalności całych wyborów samorządowych oraz ich powtórzenia!!!

  1.To są wybory lokalne więc nieprawidłowości w komisji pod Płockiem nie mają nic do wyboru np. radnych czy prezydenta w Radomiu! I polskie prawo słusznie stanowi, że można się odwołać od wyniku konkretnych wyborów konkretnej osoby czy osób, a decyduje wpływ(!) nieprawidłowości(na ile mogły odegrać decydującą rolę!) na wynik!
  2. W takiej stolicy PiS miał w każdej(!) komisji gdzie głosowano i członków i mężów zaufania, którzy protokoły podpisali! I ... ;-) Problemy są z tempem zliczania głosów wyżej ! Ale wyniki są łatwe do sprawdzenia - każda partia (większa) ma już to co komisje wywiesiły obfotografowane i podliczone. Problemy są tylko na wsi!!!
  3. Jak widać system wyborczy jest w rozsypce, program komputerowy do bani. Budowa nowego aparatu wyborczego na najbardziej skomplikowane wybory samorządowe oraz oprogramowania do niego to zadanie na lata - kto ma w tym czasie rządzić? Urzędnicy poza wszelką kontrolą???
  4. Długość kadencji w Polsce reguluje konstytucja, a politycy nie mogą jej zmieniać ustawami. I bardzo dobrze!Co by to się działo gdyby mogli już widać!
 • 2014-11-23 01:43 | juziu

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Generalnie człowiek jak widać jest zaharowny, że widocznie brak czasu na pomyślenie.
  Jako "najmimorda" (to określnie użyte przez profesora "medioznawcy" z UW wg ostatniego Przeglądu) wypełnia swoją rolę zgodnie ze zleceniem (POLITYKA jest biznesem nastawionym na ZARABIANIE pieniędzy a 'media' czyli papiór/website to narzędzia). A jako profesor UW to dołączył - wg mnie - do "elity" jak prof.Pawłowicz, prof.Zawiślak (słynny promotor Goliszewskiego na "doktora"). Palce lizać. Polski 'harvard".
  Mnie jako Ślązakowi jest ciut łatwiej pisać bo polskie "elyty" to żałosne popłuczyny a dowodem tego choćby ostatnie "występy" Sikorskiego - MARSZAŁKA SEJMU RP!!!! - na Harvard University. Pewnikiem na zaproszenie Leo Summers'a (tak kochanego przez Amerykanów, że pomimo poparcia Obamy musiał zrezygnować z kandydowania na krzesło szefa FEDu). Ale nie jest wykluczone, że Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej "robiący" na HU jako visiting fellow" mu załatwił wykład a za to MSZ sponsoruje Krytykę Polityczną.
  Ale do rzeczy: może się p. Włładyka podniecać jakością III RP ale:
  - 2,5 mln Polaków na "zmywaku w Londonie"
  - 2 mln Polaków na bezrobociu,
  - ca 950 mld PLN zadłużenia
  - totalna niemoc "w zarabianiiu" pieniędzy (a to bierzemy dotacje z EU a to deficyt budżetu pokrywamu sprzedając papiery skarbowe
  - o kryzysie w edukacji (każdego szczebla i oprę się na opiniach prof. Turskiego - fizyk czy ks. prof.Heller z pogranicza fizyki), służbie zdrowia, etc,
  - PAŃSTWO, które nie potrafiło bezpiecznie WYSŁAĆ - samolotem WOJSKOWYM - swego prezydenta na w sumie bliską delegację zagraniczną (a taki p. Sikorski był swego czasu ministrem OBRONY NARODOWEJ czyli odpowiedzialnym za "jakość" wojskowego lotnictwa a także ministrem Spraw Zagranicznych -odpowiedzialnym za tą wizytę "od początku do końca".
  Prof.Kołakowski powiedział kiedyś, że "wyuczyć kogoś na bankowca wystarczy trzy miesiące ale wykształcić historyka umiejącego KOJARZYĆ fakty (bo to dla historyka -RZETELNEGO-podstawowa kwesta) trzeba lat.
  To ja panu Władyce przypomnę: po cudzie "okrągłego stołu" nastąpił "cud" wyborów 04.06.1989 a potem było Michnikowe "Nasz premier, Wasz prezydent". Ale wcześniej zjawił się w Warszawie niejaki George Soros z niejakim J. Sachsem i w redakcji GW - wtedy jeszcze dzienniku "Solidarności" pisali "program" dla RPIII. Tzw. "opozycja demokratyczna" MIAŁA PUSTE SZUFLADY a to co np. przygotowywał prof. Sadowski - wywalono do kosza bo "komuch". Tak się narodziła polska wersja sojuszu "tronu i ołtarza" co żremy pod postacią III RP. Okazało się, że "zapomniano" (jak to określił prof.Markowski w wywiadzie dla Przeglądu) zorganizować "po 06.04.1989" okrągły stół - WSZYSTKICH SIŁ III RP aby się dogadać co istotnych zasad, reguł, wytycznych. To zaniedbanie BYŁO zaplanowane i byłby pan REDAKTOR/PROFESOR zauważyć, że ten model powtarza się na Ukrainie a nie udało się na Białorusi i Rosji). Potem było jeszcze "Lewica może mniej" Milwiczowej (w GW wtedy już PRYWATNYM geszfcie Michnika et consortes) a potem Geremek w imieniu III RP podpisywał z p. M.Albright deklarację akcesu III RP do NATO (łamiąc zresztą obietnicę daną Gorbaczowowi, że NATO się "nie posunie" na wschód).
  A teraz jeżeli pan REDAKTOR/PROFESOR dobrze skojarz fakty: Soros - Żyd, Michnik-Żyd, Geremek-Żyd, Albright- tyż Żyd.
  to co przypadek czy co? Nie wiem, czy pan REDAKTOR/PROFESOR wie, że Michnik już we wrześniu 1989!! składał wizyte na Ukrainie?!?! Wisi mi Kaczor, Miller (u mnie ma przechlapane za "największą tajemnicę PAŃSTWOWĄ związaną z bezpieczeństwem narodowym" co o czym wszyscy wiedzieli, że to on był "umoczony" w "tajne więzienia w Kiehkutach" za głupie kilka milionów dolków noszonych p.płk. Derlatce). A dzisiaj p. MARSZAŁEK RP "występuje" z wykładem na Harvard University. Ciekaw jestem ilu mu płacą?? Wałęsa bierze nawet 100 tys.USD, podobnie niejaka Hilary Clinton. Ja rozumiem, znowu Leo Summers, Google współpracuje z UW (see geszft Digital Economy).
  Ja rozumiem, że p. Władyce odpowiada "jakość" III RP. A co z uczciwością DZIENNIKARZA?PROFESORA? HISTORII? .Rozumiem, poszła się paść. Kasa, misiu, kasa.
  POLINISCHE WIRTSCHAFT. albo jak się mówi na Śląsku: polski gizd. Tylko nie wiem czy to dzięki "1000-lecia Żydów w państwie Mieszka" czy takie jakieś 'polski genius".
 • 2014-11-23 05:47 | Tom

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Zabawne jest też to, że Kaczyński siadając do stołu z Millerem zanegował idee 4rp.

  Czyli chyba trwa III RP dalej, z Millerem w tle (dalekim) i z Kaczyńskim spokojnie czekającym emerytury (mam nadzieję, że tez go obowiązuje 67 lat, jesli tak, to jeszcze tylko dwa lata czekania).
 • 2014-11-23 14:07 | takei-butei

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Podać rękę wrogowi to hańba. Najlepiej nienawidzić, nienawidzić, nienawidzić. Ale najlepiej służyć władzy, zwłaszcza że władza może wesprzeć prywatne pismo publicznymi pieniędzmi.
 • 2014-11-24 07:29 | adalbertus

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim stworzył nowy Związek Bojowników o Wolność i Demokrację.

  Ci ZBoWiDowcy są nieśmiertelni w kazdym ustroju. Polska to jest ...kamieni kupa, bez własnych banków , czyli bez własnego kapitału. Państwo trzeba budować na trwałym fundamencie a takim jest własny system bankowy. Jeżeli pożyczasz od obcych, odsetki płacisz obcym i zarabiasz w obcych fabrykach na terenie własnego kraju , to jesteś mieszkańcem gubernii , a nie niepodległego kraju . Politycy polscy to króliki doświadczalne nowego systemu globalnego . Nowi panowie globalnego świata śledzą uważnie zachowanie tych "myszek" poddanych laboratoryjnej tresurze.
 • 2014-11-26 14:04 | Tadeusz61

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Taaak bla, bla, bla. Zdjęcie autora i pomarszczone czoło dobitnie pokazuje jak zaplątał się we własne brednie. Nie myślałem, że kiedykolwiek przyjdzie bronić mi Millera bo na jego formację mam alergię od zawsze, ale do rzeczy. Ustawiacie Millera do narożnika nakazując mu jak ma tańczyć (pan i panu podobni) i już z tonu spuścił. Zastanówcie się jednak nad głupim z pozoru faktem, że w takim Parzęczewie gdzie z urny wyjęto o 31 głosów więcej niż głosujących podczas wyborów, w śląskim (Katowice) między protokołami WKW a PKW różnica w głosach wynosi ponad 130 tyś., w jednej z obwodowych komisji w Białymstoku kandydat przegrywa o jeden głos a w urnie o dwie karty więcej niż głosujących....Przytaczam te trzy przypadki za TVN24 a oni PiS to raczej nie kochają. Jak to można nazywać błędami, nieprawidłowościami? To ewidentne fałszerstwa i jak tak ma dla pana wyglądać demokratyczna 3 RP to już bardziej wolę 3 Rzeszę.
 • 2014-12-04 18:48 | Andrzej

  Re:Miller siadając do stołu z Kaczyńskim zanegował istotę III RP

  Miller, dawny sekretarz KC PZPR, a w niedalekiej przeszłości sojusznik Leppera, teraz flirtuje z Kaczyńskim. Ciekawe, co jeszcze wymyśli, może romans z Korwinem Mikke?