Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co doprowadziło do wybuchu gazu w katowickiej kamienicy

(1)
Z zewnątrz wyglądało ładnie: elewacja, zadbany budynek. Dopiero kiedy wybuch gazu rozerwał kamienicę w centrum Katowic, odsłoniły się głęboko skrywane problemy.
  • 2014-11-22 01:12 | strixy

    aż się wierzyć nie chce!

    Zajmuję się prawem mieszkaniowym w UK. Tutaj jest coś takiego jak intencjonalność - jeśli gmina udowodni przed sądem, że najemca swoim celowym działaniem lub jego brakiem spowodował dług, to najemca traci mieszkanie. Nieżależnie od ilości posiadanych dzieci następuje eksmisja. Jeśli najemca nie znajdzie czegoś na wynajem samodzielnie, dzieci trafiają do opieki społecznej. Brzmi okrutnie, ale przypadki losowe jak choroba czy utrata pracy nie są według prawa intencjonalnością. Natomiast opłacanie kablówki i samochodu ale nie czynszu, już tak. Inna sprawa, że w UK dobrze funkcjonuje dodatek mieszkaniowy, który pokrywa cały albo prawie cały czynsz w mieszkaniach socjalnych i jest przyznawany też wynajmującym prywatnie o niskich dochodach. Nie jest to idealne może, ale nie stoi na głowie tak, jak w Polsce. Przykro o tym czytać.