Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

(33)
Brytyjski premier wygłosił w piątek w Izbie Gmin dawno oczekiwane przemówienie w sprawie imigrantów. Zapowiedział znaczne ograniczenie ich dotychczasowych praw.
 • 2014-11-28 15:03 | Marklar

  Bardzo dobrze

  Jako imigrant od 8 lat mieszkający w UK ciesze się z proponowanych zmian. Mam tylko nadzieję, że będą dotyczyły wszystkich emigrantów, a nie tylko tych z UE.
 • 2014-11-28 15:06 | Allochtonka

  Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Mam wrażenie, że mylone są 2 sprawy. I to ogólnie: od premiera Camerona przez media po polską opinię publiczną. Jedna to przepisy dotyczące spraw socjalnych i ich powiązanie z prawami UE, druga to antyimigranckie nastroje w UK. I rząd UK niestety podąża tą drogą. Autor słusznie zauważył, że problem leży w walce politycznej z partią antyeuropejską, która takie hasła forsuje. Nastroje ksenofobiczne są pochodną kryzysu ekonomicznego, zmniejszą się, gdy kraj zacznie się znów szybko rozwijać. Co innego przepisy socjalne. Tu Brytyjczycy powinni przyznać, że sami sobie ten problem wyhodowali uchwalając zbyt liberalne przepisy. I można by go zlikwidować bez wychodzenia z UE czy renegocjacji członkostwa. W wielu krajach Unii imigrantom różnego rodzaju zasiłki, zapomogi i w ogóle pomoc socjalna przysługuje dopiero gdy zaczną płacić podatki. Tak jest m.in. w Niemczech i Holandii, w których to krajach mieszkałam lub mieszkam od dawna. Kto nigdy nie pracował, nie dostanie żadnych zasiłków. I nikt nie protestuje. W końcu nie ma o co, imigranci są tu, żeby pracować i dzięki temu lepiej żyć. Cameron mógł zmienić zbyt liberalne przepisy na nieco bardziej restrykcyjne bez wywoływania całej burzy...
 • 2014-11-28 15:14 | adalbertus

  Ograniczyć działaność obcych banków w Polsce

  Europejskie banki w Polsce to odpowiednik polskich imigrantów w Unii Europejskiej.
  Polska została ograbiona z młodych ludzi, których wykorzystano za granocą, a teraz będą wywalać, bo są obcy. .
  Trzeba ograniczyć działaność obcych banków w Polsce, a obce fabryki i markety opodatkować.
  To są nowi okupanci Polski. Tak wygląda UE po latach udawania unii .
 • 2014-11-28 15:33 | phi

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii do Marklar

  Ciekawe, jakby karencja trwała 10 lat, a nie 4, też byś się cieszył?
 • 2014-11-28 17:09 | worek

  bredzisz

  bardzo dobrze, ze wprowadzaja takie prawo, odechce sie polaczkom-cwaniaczkom przyjezdzac i zyc z cudzych podatkow. Skala naduzyc podatkowych naszych rodakow na wyspach jest olbrzymia i jeszcze taki cwaniak smieje mi sie w twarz, ze ja pracuje i place podatki, a on zyje jak paczek w masle nie robiac absolutnie nic. Nie boli go, ze zyje za moje, a mnie boli, ze miesiac w miesiac place 1500Ł podatkow, zeby taki element mogl zyc.
 • 2014-11-28 18:17 | zet

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  "Kto nigdy nie pracował, nie dostanie żadnych zasiłków."

  Oczywiście,że tak powinno być. Od utrzymywania każdego,kto się urodzi są kraje pochodzenia.
 • 2014-11-28 19:56 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Racja, adalbertus!
 • 2014-11-28 20:10 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Ciekawe, czy ograniczy on prawa nielegalnych imigrantów z III świata, czy tylko prawa legalnych imigrantów z Polski? Swoją drogą, to winne są tu głównie polskie władze, które od roku 1990 prowadzą celową politykę zubożania Polski poprzez politykę niskich płac oraz wysokiego bezrobocia, co powoduje tą masową ucieczkę z Polski najbardziej wartościowych Polaków – głównie dobrze wykształconych, zdrowych młodych ludzi. To jest przecież nic innego jak zdrada stanu, i o tym powinniśmy dyskutować, a nie Cameronie, który swoją drogą jest głupią świnią, chcącą się pozbyć z UK ciężko tam pracujących Polaków, a sprowadzić do niej nierobów z Afryki i Azji. Ale to jest problem głównie Brytyjczyków. :-(
 • 2014-11-28 21:26 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Polska została ograbiona z młodych ludzi? Przezabawne!

 • 2014-11-28 21:30 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Kagan, nigdy nie przestaniesz śmieszyć swoimi "przemyśleniami" - doktorat z Lema Cię do czegoś chyba zobowiązuje ... a może nie :)
 • 2014-11-28 21:35 | Polly

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Oczywiście w bojąc się reakcji "kolorowych" nie wspomina o emigrantach z Pakistanu, Indii, Emiratów Arabskich, ostatnio Rumunii, którzy pobierają znacznie więcej benefitów niż Polacy. Nasi Rodacy znaczniej częściej podejmują pracę, której nie chcą sami anglicy
 • 2014-11-28 22:57 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  RAGAN
  Spadaj z tego forum trollu!
 • 2014-11-28 22:58 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  A co jeszcze rob i w Unii ten bankrut moralny i finansowy, jakim jest UK?
 • 2014-11-28 22:59 | badnick

  Ograniczyć prawa Camerona!

  Przecież on jest od lat na garnuszku podatników!
 • 2014-11-29 10:04 | zet

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  "Oczywiście w bojąc się reakcji "kolorowych" nie wspomina o emigrantach z Pakistanu, Indii, Emiratów Arabskich, ostatnio Rumunii, którzy pobierają znacznie więcej benefitów niż Polacy."

  Nie ma takiej możliwości, by inni pobierali wyższe zasiłki od Polaków,tylko dlatego,że są "kolorowi". System jest JEDNAKOWY dla wszystkich świadczeniobiorców. Jedynie co ich może wyróżniać to ilość dzieci na utrzymaniu. Wtedy z oczywistych powodów otrzymują kwotowo więcej.
  Wówczas kiedy nasi Rodacy podejmują jakąś pracę, to widocznie tak chcą uczynić.Przymusu nie ma. Nie usiłuj przedstawiać Polaków na wyspach w roli wykorzystywanych nieszczęśników. Jeśli ktoś nie jest fachowcem w żadnej dziedzinie,nie zna języka,bierze wszystko co jest w ofercie,by zarabiać. I to jest jedyna przyczyna w podejmowaniu różnych zajęć.
 • 2014-11-29 12:49 | emigrant

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Po prostu masakra Anglicy narod niedouczony i nieswiadomy wlasnego panstwa w zwiazku z czym zachowuja sie jak chorongiewka na wietrze. Ktos powie ze Polacy zli to Polacy zli. Ci ktorzy maja jakies wyksztalcenie cenia sobie Polakow i wiedza ze bez nas ta ich zakichana gospodarka nie utrzymalaby sie. Poza tym ograniczenia dotyczace mieszkan socjalnych sa absurdalne dlacego ? Otoz dlatgo ze ludzie po zlozeniu wnisokow mimo tego ze sa wysoko na liscie punktowej czekaja czasem i kilka lat na te mieszkania bo nie jest ich wcale tak duzo a z kadzym rozdanym jest ich mniej (bo stalego lokatora mieszkania socjalnego nie jest latwo usunac z mieszkania a na dodatek w wiekszosci przypadkow po 5 latach mozna wykupic mieszkanie). Oczywiscie sa przypadki ze takie mieszkanie ktos dostal po kilku miesiacach ale tu po prostu trzeba miec szczescie !!! Poza tym jesli jestem w Anglii pracuje i place podatki to dlaczego polityka socjalna mialaby byc mi ograniczana to jest po prostu absurd !!! Zreszta wbrew ogolnemu przekonaniu nawet rodakow Poakow zyjacych na garnuszku UK nie jest wcale tak duzo (mam na mysli tych torzy pobieraja tylko benefity). I chcialem zwrocic uwage ze np Cameron niem owi o tym ze w samym Berlinie benefity niemieckie pobiera 120 tys Anglikow, ktorzy tam mieszkaja, wiec ciekaw jestem jak zareagowalby, gdyby Niemcy chcieli zrobic to samo Anglikom. Poza tym Anglia w swej historii byla najwiekszym kolonizatorem, ktory ograbil swoje kolonie z dobr sam sie bogacac. A i jeszcze jednym zdaniem zakonczenia zamiast szukac problemu utraty pieniedzy na benefitach u Polakow niech popatrza ilu samych Anglikow ciagnie kase kompletnie nic nie robiac, poza dziecmi !!!
 • 2014-11-29 19:32 | Patryk

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  To są PLANY Camerona która Polska jest w stanie zawetować bowiem jego propozycje wymagałyby integrację w traktaty UE a więc muszą zostać przyjęte przez wszystkie kraje UE.

  Błagam was, nie siejcie propagandy!!
 • 2014-11-29 20:04 | T1000

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Historia postaw, jakie prezentuje Wielka Brytania od początku swojego członkostwa w UE pokazuje, że jest to państwo członkowskie, które znalazło się w UE przez pomyłkę. Tym razem jednak Cameron trafi na ścianę, bo podkopuje fundamenty wspólnego rynku. Jeżeli jakieś państwo nie akceptuje fundamentalnych reguł, to droga wolna. Za dużo kosztów w szerokim znaczeniu powoduje takie podejście do członkostwa, jakie prezentuje Wielka Brytania. Niech sobie będą tą osobną wyspą, bo i tak tradycyjnie mają gdzieś, co się na kontynencie dzieje.
 • 2014-11-29 20:32 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  rtagan
  Niestety, ale polskie władze 1990 prowadzą od roku 1990 celową politykę zubożania Polski poprzez politykę niskich płac oraz wysokiego bezrobocia, co powoduje tą masową ucieczkę z Polski najbardziej wartościowych Polaków – głównie dobrze wykształconych, zdrowych młodych ludzi. To jest przecież nic innego jak zdrada stanu, i o tym powinniśmy dyskutować, a nie o Cameronie, który swoją drogą jest głupią świnią, chcącą się pozbyć z UK ciężko tam pracujących Polaków, a sprowadzić do niej nierobów z Afryki i Azji. Ale to jest problem głównie Brytyjczyków. :-(
 • 2014-11-29 20:37 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Zet
  Polacy przyjeżdżają do UK aby pracować, a nielegalni imigranci z III świata głównie po zasiłki, a idiota Cameron (trudno jest go inaczej nazwać w tej sytuacji) chce się pozbyć tych ciężko pracujących Polaków, aby na ich miejsce sprowadzić nierobów, a często też islamskich fundamentalistów z Azji i Afryki. Ręce opadają...
 • 2014-11-29 20:38 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Racja, emigrant!
 • 2014-11-30 20:00 | obserwatore

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  A co wy tam Polacy szukacie w UK lub Niemiec? P R A C Y ???. A dlaczego nie macie tego w Polsce? Bo jestescie pracowici? Bo jestescie inteligentni? Bo jestescie zorganizowani? Lemingami jestescie!!!!!!!
 • 2014-12-01 14:49 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Osservatore
  Pisałerm już, że b[]winne są tu głównie polskie władze, które od roku 1990 prowadzą celową politykę zubożania Polski poprzez politykę niskich płac oraz wysokiego bezrobocia, co powoduje tą masową ucieczkę z Polski najbardziej wartościowych Polaków – głównie dobrze wykształconych, zdrowych młodych ludzi. To jest przecież nic innego jak zdrada stanu, i o tym powinniśmy dyskutować, a nie o Cameronie, który swoją drogą jest głupią świnią, chcącą się pozbyć z UK ciężko tam pracujących Polaków, a sprowadzić do niej nierobów z Afryki i Azji. Ale to jest problem głównie Brytyjczyków. :-(
 • 2014-12-01 17:23 | obserwatore

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Zgadzam się. Ale podroźyć płace w Polsce spowoduje jeszcze większe bezrobocie. Prawda?
 • 2014-12-02 12:29 | Motyl1

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Nieciekawa prawda o Australii
  kagan_pl07.01.10, 09:41

  1. Rasizm. Glownie z tego powodu opuscilem Australie po 20
  latach pobytu tamze. W urzedach czy na uniwerytecie zatrudnia tam
  czasem Murzyna czy Azjate, aby pokazac, ze zatrudniaja nie tylko
  anglosasow, ale Polak nie ma szans. Wiec choc skonczylem w Australii
  studia podyplomowe: Masters z ekonomii na The University of
  Melbourne oraz doktorat (PhD) z nauk politycznych na Monash
  University (oba w scislej czolowce australijskiej i swiatowej), to
  nie moglem znalezc w Australii pracy zgodnej z mymi kwalifikacjami.
  A w USA czy w Europie zachodniej znalazlem ja bez trudu. Wybralem
  Europe, ze wzgledu na bardziej zrelaksowany styl zycia.
 • 2014-12-02 14:11 | badnick

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Osservatore
  Co to za problem dla przedsiębiorcy, aby podnieść płace, szczególnie, że wtedy będzie on mógł zatrudnić lepszych, wydajniejszych pracowników?. Ty widzisz tylko kosztową stronę zatrudnienia, a nie widzisz jego dochodowej strony. Poza tym, to koszta pracy, wliczając ZUS, są w Polsce dziś śmiesznie niskie i NIE jest też tak, że ten, kto więcej płaci, to automatycznie bankrutuje. Przypominam, że Henry Ford płacił w swych fabrykach znacznie więcej niż jego konkurenci, a to jednak on doprowadził do bankructwa swych konkurentów, a nie oni jego. Po prostu płacąc więcej, mógł on od swych pracowników wymagać więcej, czyli szybszej i jednocześnie lepszej pracy, przez co miał on wyższe zyski niż jego konkurenci, którzy płacili mniej, a więc mieli mniej oni mniej wydajną siłę roboczą. Przestań więc patrzeć na wszystko tylko z pozycji swej firmy, jak ci straszni mieszczanie z wiersza Tuwima. Pomyśl raczej, co się stanie, kiedy każdy kapitalista zacznie ciąć zarobki robotników oraz zatrudnienie? Spadnie wtedy przecież popyt na wszystko, a więc wzrośnie bezrobocie, a więc jeszcze bardziej spadnie popyt, co spowoduje jeszcze większą redukcję zatrudnienia itd. Po prostu kapitalizm z definicji jest systemem nieracjonalnym, w którym interes pojedynczego kapitalisty jest zawsze sprzeczny z interesem kapitalistów jako zbiorowości, a dokładniej z interesem klasy społecznej kapitalistów.
 • 2014-12-02 23:07 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  http://www.polityka.pl/forum/1149011,czemu-polityka-zamknela-moje-konto-kagan.thread

  Kagan, czemu to rusycyzm od pacziemu - po polsku prawidłowo jest dlaczego :)
 • 2014-12-02 23:15 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Ten "doktorat" był z Lema - żałosne!

  http://hasla.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/lech+keller

 • 2014-12-04 22:19 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Majt, noś czapeczkę w te upały ... nie za ciasną :)

  SZALOM !!!

 • 2014-12-05 07:30 | ragan

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  "Od utrzymywania każdego,kto się urodzi są kraje pochodzenia."

  Jeśli masz na myśli Polskę, Bułgarię czy Rumunię, to jesteś dość naiwny - te kraje dbają tylko o znajomych królika i ich rodziny!

 • 2015-03-08 20:27 | elsa

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Mam do Was pytanie. Mam rodzinę za granicą i chciałabym wysłać im trochę paczek, ale nie bardzo wiem, na jakiego kuriera się zdecydować, żeby nie wydać majątku. Co polecacie? Ktoś już korzystał ze strony globport.com? Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
 • 2015-03-09 14:27 | Leonid

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  elsa
  Nie to forum!
 • 2015-03-09 14:28 | Leonid

  Re:Cameron ogranicza prawa imigrantów w Wielkiej Brytanii

  Ograniczyć prawa Camerona.