Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak zapełnić Pendolino?

(4)
W niedzielę rusza Pendolino, pieszczotliwie zwane Dziobakiem. Ale czy znajdzie pasażerów? Dziś w Polsce można przecież podróżować szybko, a przy tym taniej niż po szynach.
 • 2014-12-09 21:02 | Ryszard Bogacz

  Bardzo powierzchowny tekst.

  Przykro to napisać, ale ten artykuł jest po prostu słaby. Przede wszystkim dla autora cała polska kolej to PKP Intercity, a pasażerowie podróżują koleją głównie na dalekie dystanse. Żeby zrozumieć o co chodzi z polską koleją polecam przeczytać rozdział o prywatyzacji Deutsche Bahn w zbiorze reportaży Gunthera Wallraffa "Z nowego wspaniałego świata". Generalnie chodzi o to że aby sprywatyzować kolej trzeba doprowadzić do sytuacji żeby przynosiła ona jak najmniejsze straty. I to sie dzieje i to widac w tabelce z porównaniem liczby pasażerów i strat Intercity.
 • 2014-12-11 19:25 | stok

  Re:Jak zapełnić Pendolino?

  Po to, aby umożliwić wprowadzenie potworka P. likwiduje się bezpośrednie połączenia Gliwic i Zabrza z Warszawą.
  Proszę podać kto personalnie decydował o tym niezwykłym zakupie.
 • 2014-12-11 21:45 | badnick

  Re:Jak zapełnić Pendolino?

  Sprzedawać bilety na pokładzie pociągu za tą samą cenę co w kasie plus góra 10 zł tzw. opłaty manipulacyjnej!
 • 2014-12-16 13:04 | victorast

  Re:Jak zapełnić Pendolino?

  Halo, czy (jesli jest to Pańskie prawdziwe nazwisko) mieszkał Pan czy nawet moźe jeszcze mieszka w Szczecinie na Pomoryanach (ulicy nie podam, bo przecież może Pan sobie tego nie życzy) na 4 pietrze? ja mieszkałem w takim samym mieszkaniu na drugim piętrze. Teraz mieszkam, jak Pan zapewne wie, w Niemczech. Jeśli tak, to proszę o kontakt. Mój adres mailowy: victorast@arcor.de
  pozdrawiam