Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzysztof Turlejski rozsądnie o eksperymentach na zwierzętach

(2)
Rozmowa z prof. Krzysztofem Turlejskim, neurobiologiem i przewodniczącym Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach.
  • 2014-12-14 08:17 | wari

    Dlaczego rozsądnie?

    Nie widzę w tej wypowiedzi nic zbyt rozsądnego, a w każdym razie. Jest to rodzaj wywiadu, którego nie powstydziłaby się dawna "Trybuna Ludu". Podstawowa zasada prowadzenia takiego wywiadu to ŻTP (żadnych trudnych pytań). A byłoby o co pytań zwłaszcza a aspekcie tego co robi i robiło się na w miejscu pracy prof. Turlejskiego np. w badaniach kotów. Krajowa Komisja Etyczna pod kierunkiem p. prof. taśmowo przyklepywała wszelkie odwołania do negatywnych decyzji komisji lokalnych. Ile wniosków ostatecznie było odrzucanych (2-3%?). Dlaczego Krajowa Komisja Etyczna nie zgodziła się na niezapowiedziane kontrole w zwierzętarniach i miejscach przeprowadzania eksperymentów? Pytań może być znacznie więcej, tylko nikt nie chciał ich zadać.
  • 2014-12-14 22:26 | badnick

    Re:Krzysztof Turlejski rozsądnie o eksperymentach na zwierzętach

    Rozsądne tortury?