Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

(9)
Generał Michał Rola-Żymierski był informatorem sowieckich służb wywiadowczych. Ale niewykluczone, że był też ich dezinformatorem.
 • 2014-12-19 15:15 | adalbert

  przebierańcy. kombatanci i nędznicy dochodzą do najwyższych stanowisk ?

  Tak było i tak jest dalej . Przebierańcy. kombatanci i nędznicy dochodzą do najwyższych stanowisk ? Usługi dla szemranych instytucji opiniotwórczych stają się źródłem dochodów przyszłych ministrów, marszałków i prezesów .
  Kombatanci transformacji ustrojowych , internowani konspiratorzy pożal się Boże, czy uczestnicy marszu Pierwszej Brygady stają się celebrytami i eksploatują mitologię tworzoną wokół ich urojonych zasług.
  Dawni bohaterowie i koledzy Żymierskiego uciekali przez Zaleszczyki , ale to nie nie zmieniało ich dobrego samopoczucia i opinii o nich ?
  Te mechanizmy karier funkcjonują również w III RP.
 • 2014-12-22 17:00 | MartinBaruch

  Nieustraszony bojownik o wolność i demokrację ! Wielki człowiek - bohater narodowy !

  Wielki człowiek - bohater narodowy ! Po wojnie przykładnie oraz skutecznie rozprawił się z krwawymi polskimi faszystami z czasów sanacyjnych - z twórcami polskich obozów koncentracyjnych takich jak Bereza Kartuska gdzie dręczeni i mordowani byli polscy patrioci i antyfaszyści tacy jak pan premier Wincenty Witos . W polskich katowniach , polskich obozach koncentracyjnych przed drugą wojną światową masowo byli eksterminowani patrioci polscy tylko dla tego że nie chcieli poprzeć polskiego faszyzmu i sprzeciwiali się gettu ławkowemu , numerus clausus i antysemickim pogromom inspirowanym przez agentów watykańskich , przez ciemnych , prymitywnych i niewykształconych klechów pedofilów !
 • 2014-12-23 21:33 | steaktartar

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Racja, Panie Baruch!
 • 2015-01-05 12:22 | piotr3005

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Aleś mnie ubawił, w Berezie Kartuskiej akurat patriotów nie było, chyba że pod słowem patrioci p rozumiesz patrotów ukraińskich z OUN którzy mordowali polskich ministrów i urzędników dla których obóz został stworzony lub komunistycznych działaczy, którzy chcieli przyłączyć Polskę do Kraju Rad (komuniści to 90 % ludzie pochodzenia żydowscy, ci sami co strzelali w plecy żołnierzom wrześniowym np. Brześć) powinni postwić pomnik Piłsudskiemu bo dzięki obozowi uratowali życie bo ci co wybrali raj w ZSRR zgineli na Syberii, uratowali się tylko ci z Berezy. Wróciło trochę z Syberi też ale głównie donosieciele i zgenci (patrz Nowotko, Bierut, Wolańska i inni żydzi pracujące w aparacie UB którzy byli gołąbkami pokoju dla patriotów jak Skalski itp.
 • 2015-01-06 12:33 | steaktartar

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Piotr3005
  Coś masz mocno selektywne informacje na temat sanacyjnego obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej. Wśród więźniów Berezy był przecież, przykładowo, późniejszy premier rządu londyńskiego, znany publicysta Stanisław „Cat" Mackiewicz, który po śmierci Józefa Piłsudskiego znajdował się w opozycji wobec ostatnich rządów sanacji, za co 23 marca 1939 został aresztowany i przez 17 dni więziony w obozie koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej pod sfingowanym zarzutem "osłabiania ducha obronnego Polaków", gdyż ostro krytykował politykę obronną i zagraniczną ówczesnych władz (szczególnie ministra spraw zagranicznych Józefa Becka oraz domagał się modernizacji polskich sił zbrojnych.
  Generalnie: Agnieszka Knyt (Bereza Kartuska. W „Karta” nr 59/2009) podaje liczbę 3 tysięcy więźniów, którzy przewinęli się przez obóz do końca sierpnia 1939. Wśród nich znajdowali się nie tylko działacze nielegalnych lub zdelegalizowanych przez rządy sanacyjne Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Komunistycznej Partii Polski (KPP), Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR), ale także ludzie związani ze Stronnictwem Ludowym (SL) i Polską Partią Socjalistyczną (PPS). Przetrzymywany tam był m. in. przez kilkanaście dni publicysta Stanisław Mackiewicz, który został tam osadzony za krytykę polityki zagranicznej państwa. (Wikipedia).
 • 2017-11-11 16:29 | jakowalski

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Racja, Panie Baruch!
 • 2017-11-11 16:38 | jakowalski

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Piotr3005
  Mylisz i to wyraźnie obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej z sanacyjnymi więzieniami, gdzie siedziało za swoje poglądy sporo członków nielegalnej wówczas KPP i „dzięki” temu ocaleli oni od czystki a właściwie pogromu, który zarządził w ZSRR Stalin, a którego ofiarami byli w praktyce wyłącznie komuniści. Ale trudno jest tu chwalić sanacyjny reżym, jako że z tego pogromu ocaleli też polscy komuniści przebywający na Zachodzie, np. Gierek.
 • 2017-11-11 16:40 | jakowalski

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Piotr3005
  Co do Piłsudskiego, to był to człowiek, który:
  1. Za młodu był zwyczajnym terrorystą i bandytą (np. napad rabunkowy na rosyjski pociąg z pieniędzmi połączony z zamordowaniem konwojentów);
  2. Swą wyprawą na Kijów w celu odzyskania dla polskich magnatów ich ukraińskich latyfundiów o mało co nie spowodował utraty nieodległości przez Polskę już w roku 1920, a kiedy Bolszewicy podeszli w pościgu za nim pod Warszawę, to tchórzliwie uciekł z placu boju, aby pokazać się znów dopiero po zwycięstwie, które Polska zawdzięczała wówczas głównie pomocy ze strony Zachodu, przerażonego możliwością zajęcia Polski i dalej Niemiec przez Bolszewików;
  3. Odpowiedziany był osobiście za prześladowanie opozycji: nie tylko z lewicy (komuniści i socjaliści) ale także z centrum (np. Witos) i z chadeckiej centroprawicy (np. Korfanty);
  4. Odpowiedzialny był osobiście z obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej, w którym przetrzymywano bez wyroku sądowego, czyli jak w nazistowskiej III Rzeszy, przeciwników politycznych Piłsudskiego: zarówno z lewicy (komuniści i socjaliści) , centrum (ludowcy) jak i prawicy (narodowcy i chadecy);
  5. Był bliskim przyjacielem III Rzeszy (wizyty nazistowskich dygnitarzy, takich jak np. Goering w Polsce, Hitler na uroczystej mszy celebrowanej w Berlinie z okazji śmierci Piłsudskiego). Itp. Itd.
 • 2017-11-11 16:40 | jakowalski

  Re:Gen. Rola-Żymierski – informator czy dezinformator

  Piotr3005
  Piłsudski był więc tylko małym zawistnym człowieczkiem z bardzo ograniczonymi horyzontami umysłowymi. Przypadek sprawił, że stanął on na czele legionów zorganizowanych przez Austro-Węgry w celu walki z Carską Rosją i na tym przypadkiem wypłynął on jako człowiek, który rzekomo doprowadził do odzyskania przez Polskę niepodległości, mimo że Polska odzyskała nieodległość tylko dlatego, że Carska Rosja przestała istnieć na skutek serii rewolucji (Lutowej i Październikowej), a więc Rosja nie została uznana w Wersalu za stronę zwycięska, gdyż po zwycięstwie Bolszewików, Rosja Radziecka zawarła osobny pokój z Niemcami przed zakończeniem I wojny światowej.