Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pałace dla władców za miliony

(3)
Liczne nowe siedziby władców w różnych częściach świata wydają się ilustrować prostą zależność: im większe ego lokatora, tym bardziej okazała i bardziej dziwaczna budowla. Cena nie gra roli.
 • 2014-12-22 17:37 | victorast

  pompa z kolumnami

  Artukuł, a konkretnie opisanie w nim pałace to własciwie tragedia społeczna. Jednak tragiczniejszym wydaje mi się, że to się zauważa i się o tym pisze!!!! Oni przecież własnie po to to budują aby zwróciło to uwagę. Jest to przecież jedyne, czym się mogą popisać. Kiedyś w Niemczech (mieszkam tu od 36 lat), na początku lat osiemdziesiatych widać było na wielu samochodach nalepki: "Stell dir vor, es gibt den Krieg und keiner geht hin" (wyobraź sobie, że jest wojna i nikt na nia nie idzie). Ja swego czasu, jako zdecydowany przeciwnik demokracji powszechnej (jeden z wybitniejszych polityków niemieckich, Helmut Schmidt, wyraził ostatnio też takie przekonanie) uznałem, że można to zmodernizować i pisać: "Wyobraź sobie, że są wybory i nikt na nie nie idzie", bo w jakim celu tracić czas aby wybierać między dźumą a cholerą. I teraz widzę, że można to jeszcze bardziej rozszerzyć i pisać: "Wyobraź sobie, że ktoś się czymś popisuje a nikt tego nie zauważa". No to to tyle. Pozdrawiam
 • 2014-12-23 11:49 | steaktartar

  Re:Pałace dla władców za miliony

  W Maroku krol ma wystawne palace w kazdym wiekszym miescie, a w kraju bida az piszczy!
 • 2015-01-01 10:35 | Marcin

  Re:Pałace dla władców za miliony

  Naiwni wierza ze do wladzy pchaja sie altruisci. Te palace buduja po to aby pokazac wszystkim
  po co sie walczy o wladze. Tak bylo, jest i bedzie. Wladza sie zawsze wyzywi i jeszcze pobuduje
  palace za nie swoje, bo "niech chamstwo widzie ze wladze stac na to".
  A to ze jakis Kowalski zimy nie przezyje bo zabraklo pieniedzy na czynsz i wyladowal zima
  na ulicy przeciez nie wina wladzy. Jak pisala znana blondynka "przeciez mamy taki klimat".
  To sie zgadzam z przedmowca ze chodzac czy nie chodzac na wybory nie osiagnie sie
  niczego, bo przeciez wiadomo ze wladza jest zdemoralizowana. Zaczyna sie od rzemyczka, czyli
  poziomu gminnego, a konczy na koniczku w Warszawie. Jaki wniosek?
  Zaczac myslec o innych sprawach.