Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

(15)
Jak to się dzieje, że społeczeństwo, którego głową przez lata był sympatyczny i mądry Vaclav Havel, na jego następców wybiera takich dziwaków, jak Vaclav Klaus czy Milosz Zeman?
 • 2014-12-28 14:03 | wladimirz

  Dobry prezydent powinien być niezależnym w myśleniu i działaniu dobrze kalkulującym interesy kraju politykiem, a nie poklepywaną po plecach kukłą! Czesi to wiedzą, my niekoniecznie.:-(

  Dlatego oni są zamożni i samodzielni, a my - nie!
 • 2014-12-28 15:26 | abchaz

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Zeman jest pragmatyczny.Z doskonałymi relacjami w Europie i w Azji.Czesi to cenią .To,ze czasami coś lapnie,w sposób skalkulowany,może tylko chwilowo obniżyc jego popularnośc.Czesi pielęgnują swoje odwieczne pokrewieństwa austriackie i niemieckie.Uważają się za znacznie lepszych od wschodnioeuropejczyków.Rosjan szanują bo szanują siłę.Powiedzenie "złodziejstwo to polski sport narodowy" jest w obiegu.Są także mistrzami autopromocji.W świecie znacznie więcej wie się o powstaniu praskim (ok 14 godzin w dniu kapitulacji Niemiec) niż o warszawskim a w westybulu Kongresu USA stanęła uroczyście brązowa figura Havla jako tego co wyzwolił Europę wschodnią .Wszystkich figur jest tam tylko dwanascie.
 • 2014-12-28 16:21 | yeman

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Najgorsza cecha Czechow jest to, ze za nic sie nie dadza namowic na wziecie udzialu w kolejnym rozbiorze RP.
  Niestety!
 • 2014-12-28 16:48 | ted

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Nie ma nic gorszego niz władza tzw. "ekspertów". To oni narzucają w Polsce ton debacie pod ich wpływem władze podejmuja decyzje zupełnie ignorując wolę wyborców których powinni słuchać . Tio straszliwe gówno które spowodowało że w Polsce tkwimy w bagnie umów smieciowych , niskich płac , masowej emigracji , wysokiego bezrobocia . Pomimo tego że zachowanie Zemana krytykuje sie nie tylko w Polsce to czechom żyje się znacznie lepiej niż polakom . Nie ma tam społecznego rozwarstwienia jak w Polsce , jest luz wyczuwalny na ulicy w rozmowach w codziennym zyciu . Jest dostaniej , nie ma biedy, po prostu nie ma . Ale też tam "eksperci" nie mają wiele do powiedzenia, rządzi społeczeństwa . Dla tego nie karze się za posiadanie ziela, bo tego chcieli ludzie. Czy w polsce władza robi tego chce społeczeństwo ??. . Wolę czechy z ich Zemanem 100 razy bardziej niż Polskę ekspercką .
 • 2014-12-28 18:35 | divak2

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Ta jasne. Najlepiej żeby decyzję w sprawie np. budowy elektrowni (najlepiej atomowej) podejmował historyk, a operację przeprowadzała salowa.
 • 2014-12-29 00:50 | Kf

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  "...wypowiedzi o rzekomych przywilejach, jakimi cieszy się ta uboga mniejszość oraz żarty z politycznej poprawności"

  Zyje w Czechach i wiem jak to tu wyglada. Zadnemu cyganowi nie chce sie pracowac, bo po co... dostaja od panstwa tyle kasy, ze zyja czesto lepiej niz ci co sa zmuszeni na nich pracowac - przecietni, normalni, pracujacy ludzie. Do tego mnoza sie na potege, bo za kazde dziecko dostaja kupe kasy, a kraj sie pograza. Pisza, ze niby przyrost naturalny sie w Czechach podniosl, ale nikt nie moze napisac, ze chodzi raczej o te cyganskie dzieci. A zachowanie tej "ubogiej mniejszosci" ciezko opisac, tego trzeba doswiadczyc... Nie mowi to ani pozadnie po czesku, za to od wczesnego dziecinstwa biegle wlada wszystkimi moznymi wulgaryzmami, niczego nie szanuje, kradnie, chetnie atakuje fizycznie...

  Tez zawsze myslalam, ze rasizm, to cos strasznego, irracjonalnego i nie wiedzialam skad sie bierze. Ale tutaj Czechow doskonale rozumiem.
 • 2014-12-29 14:41 | Slawczan

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Kiedyś na takiego człowieka mówiło się CHAM dziś jest to oryginał. Myślę, że kariera takich typów jak Orban czy zeman to dla Kaczyńskiego koszmar - robią to wszystko co Jarek by chciał robić ale nie ma odwagi i rozmiaru. Pozostaje mu odgrywanie ćwierć-inteligenta.
  @Ted
  Bardzo celne uwagi odnośnie Czech i ich społeczeństwa. Oni zwyczajnie uniknęli czegoś takiego jak Balcerowicz.
  Jednak było im łatwiej:
  - startowali z wyższego pułapu cywilizacyjnego
  - mniej się nadymają.
  - nie mieli ,,swojego" papieża
  - kler katolicki zna swoje miejsce
  - nie postanowili cofnąć wskazówek zegara do ,,szczęśliwych" czasów przedwojennych.
 • 2014-12-29 15:04 | slima11

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Wczoraj Kiepski opowiadał dowcipy naszego Marszałka.To ,że kazał posłom kury szczać prowadzać to Wersal wobec opinii Sejmie itd.A my składamy hołd i czcimy na Wawelu.Różnica miedzy Zemanem a Marszałkiem taka ,że jeden gonił Moskali a drugi przytula.Ale czasy były inne od dzisiejszej szarpaniny.
 • 2014-12-29 15:04 | slima11

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Wczoraj Kiepski opowiadał dowcipy naszego Marszałka.To ,że kazał posłom kury szczać prowadzać to Wersal wobec opinii Sejmie itd.A my składamy hołd i czcimy na Wawelu.Różnica miedzy Zemanem a Marszałkiem taka ,że jeden gonił Moskali a drugi przytula.Ale czasy były inne od dzisiejszej szarpaniny.
 • 2014-12-29 21:51 | saurom

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Cokolwiek można powiedzieć o Zemanie jest niezależny i dba o interesy swojego kraju dowód Czesi podjęli starania w celu udzielenia pomocy swoim rodakom na Ukrainie łącznie z ewakuacją. Murzynki Bambo Polaczki nic nie robią w celu ewakuacji swoich rodaków z Donbasu czyżby dlatego, że jeszcze nie skończyli czyścić butów amerykańskiego pana a może ten nie udzielił im zezwolenia.
 • 2014-12-30 11:17 | jj

  Czesi wraz z Zemanem buduja 3cia fabryke Skody w PRC

  PRC buduje trzecia fabryke ....(tu wpisz produkt) w POlandzie Kinszasii i Galaktyk Obu Vatykanii
 • 2014-12-30 13:19 | abchaz

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Pomyłka.
  "Kuponovka" wedle recepty NFI wykreowała oligarchów i tzw "kmotrów".
  Tyle ,że scigają.Niedawno w Szwajcarii zapadł wyrok w sprawie uwłaszczania się (miliardowego) menedżerów odkrywek węglowych "Most" za pieniadze tejże kompanii.Także pan Janouszek "kmotr" sterujacy władzami municypalnymi Pragi,dostał cztery lata za pijacka próbę rozjechania zawadzajacej kobiety.Taki przypadek mu się przydażył.
  Stopień gloryfikacji Czechów jest wprost proporcjonalny do stopnia nieznajomości ichniej rzeczywistosci.
 • 2014-12-30 13:29 | maksymilian

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  "...Jak to się dzieje, że społeczeństwo, którego głową przez lata był sympatyczny i mądry Vaclav Havel, na jego następców wybiera takich dziwaków, jak Vaclav Klaus czy Milosz Zeman? "
  Wy się lepiej zapytajcie, jak to możliwe, że naród nadwiślański mieniący się przedmurzem cywilizacji Zachodu i awangardą przemian demokratycznych od lat głosuje albo na oszołomów i pomyleńców z PiS-u albo na bandę nierobów i cwaniaków z pod znaku PO.
  A od Czechów się odczepcie, bo to naród stokroć mądrzejszy i normalniejszy od Polaków.
  Och ogólny poziom cywilizacyjny i kulturowy jest nieporównanie wyższy od tego naszego discopolowo-wódeczkowego przaśnego społeczeństwa.
  Regularnie spędzam tam wakacje i narciarskie wojaże i przez ten czas odczuwam niewysłowioną ulgę przebywania wśród życzliwych, poukładanych i kulturalnych ludzi.
  Miewam też z nimi kontakty biznesowe - różnica w porównaniu z Polską kolosalna.
  Są rzeczowi, lojalni, odpowiedzialni i słowni a z Polakami zawsze wszystko jest pokręcone, szemrane i niejasne.
  A poza tym, nie pozwolili koncernom zachodnim zrobić z ich piwa chemicznej lury jak u nas- co też sobie bardzo cenię - heh...
 • 2014-12-30 19:22 | lemur

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Smieszne sa te opinie tutaj wychwalajace Czechow. Niektorzy Polacy maja tendencje do waslastwa, nawet jezeli to jest wasalstwo wobec tak smiesznego kraiku jak Czechy! Czechy to biedne , skorumpowane panstewko ktore w rozwoju zatrzymalo sie gdzies w 1991 roku.
  Jedyne za co cenie Czechow to za podejscie do seksu. Tu musze przyznac postwa Czechow sie chwali, jezeli jakas Czeszka lub Czech byl zainteresowany seksem ze mna, to dawli mi to do zrozumienia po 5 minutach konwersacji. No i samo wykonanie naprawde dobre. Nawet seks w Stanach nie jest tak latwy i przyjemny jak u nich.
 • 2015-01-10 17:12 | woytek

  Re:Oryginał Zeman – kilka słów o prezydencie Czech

  Pre­zy­dent Czech Mi­losz Zeman w ostrych sło­wach od­po­wie­dział gru­pie Ukra­iń­ców, któ­rzy wy­sła­li do niego list "w obro­nie Ste­pa­na Ban­de­ry". "Czy zna­cie roz­kaz Ban­de­ry: »Za­bij­cie każ­de­go Po­la­ka mię­dzy szes­na­stym a sześć­dzie­sią­tym ro­kiem życia?«. Jeśli nie zna­cie, nie je­ste­ście Ukra­iń­ca­mi" - od­pi­sał Zeman. Ten po­zy­tyw­ny gest wobec Po­la­ków wpi­su­je się w szer­szą po­li­ty­kę Czech wobec Rosji. Dla Onetu słowa cze­skie­go pre­zy­den­ta ko­men­tu­ją Paweł De­resz i To­masz Ję­dru­chów.

  "Sza­now­ni Ukra­iń­cy, otrzy­ma­łem od was list w obro­nie Ste­pa­na Ban­de­ry. Po­zwól­cie mi zatem zadać dwa py­ta­nia" - roz­po­czy­na swój list Zeman. Dalej sta­wia spra­wę jasno: "Po pierw­sze, czy zna­cie roz­kaz Ban­de­ry: »Za­bij­cie każ­de­go Po­la­ka mię­dzy szes­na­stym a sześć­dzie­sią­tym ro­kiem życia?" Jeśli nie zna­cie, nie je­ste­ście Ukra­iń­ca­mi. A je­że­li zna­cie, to czy się z nim zga­dza­cie, czy nie?" - pyta pre­zy­dent Czech.
  "Je­że­li się zga­dza­cie, tu koń­czy się nasza dys­ku­sja" - czy­ta­my.
  W dal­szej czę­ści Zeman udzie­la krót­kiej lek­cji hi­sto­rii. "Dla Wa­szej wie­dzy chciał­bym stwier­dzić, że Ste­pan Ban­de­ra miał za­miar stwo­rzyć wa­sal­ne wobec Nie­miec pań­stwo ukra­iń­skie. Miał po­par­cie Al­fre­da Ro­sen­ber­ga, ale dla­te­go, że Hi­tler zde­cy­do­wał, że po wy­gra­nej woj­nie za­sie­dli Ukra­inę nie­miec­ki­mi rol­ni­ka­mi, pro­jekt zo­stał anu­lo­wa­ny, a Ban­de­ra zo­stał wy­sła­ny do obozu kon­cen­tra­cyj­ne­go. Coś po­dob­ne­go stało się zresz­tą na na­szym te­ry­to­rium w przy­pad­ku Jana Ryse Rozsévača, za­ło­ży­cie­la Flagi" - pisze Mi­losz Zeman.