Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prokuratura odmawia śledztwa ws. słów o „sfałszowanych wyborach”

(21)
Prokuratura uznała, że wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego nie wyczerpuje „znamion czynu zabronionego”.
  • 2014-12-30 18:20 | gsj

fałszowanie wyborów - prokuratorzy

Podobnie jak Pan, jestem oburzony postępowaniem PT prokuratorów. Dotyczy to jednak w głownym stopniu Prokuratora Generalnego. Określenie takiego postępowania komformizmem wydaje mi się nieadekwatne.
    W mojej ocenie to postępowanie PT prokuratorów jest niszczeniem Państwa I działaniem na jego szkodę. I odbywa się to świadomie.
  • 2014-12-30 19:22 | klaus58

Re:Prokuratura odmawia śledztwa ws. słów o „sfałszowanych wyborach”

Nie mam zamiaru komentować tej politycznej farsy ! Mam tylko jedno ale za to zasadnicze pytanie ? DLACZEGO dlaczego temu człowiekowi wolno po pierwsze - kłamać ! rzucać oszczerstwami bezpodstawne oskarżenia ! negować legalną władzę ! itd.
    z jakiego powodu jest po za zasięgiem prawa w tym kraju ???
  • 2014-12-30 19:28 | tkw

Logiki w tekście Autora jednak nie ma.

Kaczyński stwierdził, że wybory zostały sfałszowane.

Po pierwsze - nie wynika z tego, że fałszerstwa dopuścili się członkowie komisji wyborczych, wszak zanim te wyniki zostaną opublikowane, możliwość dokonania manipulacji ma sporo pośredników. Co więcej - osobiście uważam, że wszystkie wybory są sfałszowane ale bynajmniej nie w tak prostacki sposób, jak fałszowanie głosów w urnie a w każdym razie fałszowanie głosów to mniejszy problem.

Po drugie - ze stwierdzenia, że wybory zostały sfałszowane nie wynika wcale, że zrobili to WSZYSCY członkowie WSZYSTKICH komisji wyborczych. To oznacza, że samo bycie członkiem jednej z tysięcy komisji nie daje automatycznie prawa, by brać słowa Kaczyńskie do siebie personalnie.

Po trzecie - nie wymaga dużo wysiłku, by sięgnąć do tego co mawiał choćby Tusk o rządach PIS np. w 2006 roku - jak to w polityce bywa - były to stwierdzenia o psuciu państwa itd. same ciężkie "delikty". I wtedy jakoś Autor nie rwał włosów z głowy, że prokuratorzy nie oskarżają Tuska. O Niesiołowskim i jego oskarżeniach już nawet wspominać nie warto. Taka jest polityka, polega na oskarżaniu przeciwnika a polityk musi mieć grubą skórę, jeśli jest za delikatny, to niech się zajmie czymś innym. Czy każdy polityk, który powie o swoim oponencie, że "jest głupi" ma iść natychmiast siedzieć ? Autor prezentuje tu typową mentalność Kalego, chyba już widział Kaczyńskiego w celi śmierci i teraz czuje się zawiedziony, więc "pieprzy głupoty" (czekam na prokuratora za "pieprzy głupoty").

Po czwarte - przykład Autora "prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście podczas prowadzenia śledztw wykazują się – na przykład – nieuctwem albo są – znowu przykładowo – oportunistami" absolutnie nie nadaje się do oskarżenia, to fałszywe porównanie. Taką opinię o funkcjonariuszach państwowych ma większość obywateli tego kraju i chyba Autor nie nawołuje by ich wszystkich pozamykać. Negatywna opinia o kimkolwiek nie jest zakazana, zakazane jest kłamanie - stwierdzenie, że ktoś jest "oportunistą lub nieukiem" to opinia a nie kłamstwo. Posiadanie opinii na razie jest w tym kraju wolne. Na razie. Ja tu mogę stwierdzić (i pisałem to już na forum), że prezydent Komorowski to "dupek i pan nikt, bo nic sobą nie reprezentuje" (tę opinię cytuję za moimi znajomymi, którzy Komorowskiego znają od lat, zawsze mawiali, że jest to ktoś, kto robi karierę tylko dlatego, że nikomu nie zagraża, bo sam ma mentalność i inteligencję na poziomie gajowego). No i czekam na prokuratora, redakcja ma IP mojego kompa.
  • 2014-12-30 20:28 | saurom

Skąd pana oburzenie te wybory zostały sfałszowane a protesty składali nie tylko członkowie PIS ale i innych komitetów wyborczych. No ale przecież to się nie liczy. Panie Burnetko w normalnym państwie gdyby miało miejsce to co było w Polsce wybory zostałyby powtórzono, żeby nikt nie mógł nic zarzucić. Tak działa po prostu demokracja którą jak widać Burnetko traktuje łybiórczo.
  • 2014-12-30 21:03 | Leszex

Prezes jest kultową jednostką naszych mediów. On może mówić wszystko i rodacy mu się rewanżują w każdy możliwy sposób. Nawet Niemcy się zainteresowali i uważają przyszły rok za ostatnią szansę Prezesa. Nie wierzą by wykorzystał tę szansę ale zwracają uwagę, że nasi wyborcy nie są przewidywalni, a zatem wszystko jest możliwe. Moja prognoza wyborcza nie jest dla Prezesa optymistyczna. Zakładam, że wygra PSL. Jest to założenie ryzykowne ale prawdopodobne jeśli Polacy zechcą zerwać z POPISEM. Byłoby to piękne wyborcze zwycięstwo partii ludowej i być może początek nowego rozdziału w polityce zagranicznej. Trzymam kciuki!
  • 2014-12-30 21:11 | jerzy.n19

Prokuratorzy, to ludzie inteligentni i dbali o swoje kariery.
    Doskonale wiedzą, że PO, czy inne siły polityczne nie zrobią nic, co mogłoby im zagrozić.
    A PiS to zupełnie co innego. Wystarczy przypomnieć sobie porządki z lat 2005-7, jakie w imponującym tempie wprowadzono w mediach publicznych i aparacie prawa.
    P.S. Na ogół używa się określenia "aparat sprawiedliwości", ale w obecnych warunkach byłoby to zbyt grube szyderstwo.
  • 2014-12-30 22:01 | Copernicus

Nieboszczyk Zygmunt Kałużyński powiedział by: mało, że ręce; spodnie opadają ! Tej samej maści prokuratorzy dość ochoczo prowadzą śledztwa w sprawach o "obrazę uczuć religijnych", w których NIKT nie jest tak naprawdę obrażany !!! CZY TO JEST NORMALNE PAŃSTWO ???
  • 2014-12-31 01:28 | bever

ty sie burnetko wyzywaj w pisaniu o nartach to ci dobrze wychodzi a polityki nie tykaj, za glupis !
  • 2014-12-31 09:12 | Andrzej

Kaczyński gra, jak mu na to pozwalają. Musi dostać porządnie po łapach, inaczej zabawa będzie dalej trwała.
  • 2014-12-31 10:37 | delta121

Chciałbym się upewnić - jeżeli ja, publicznie ogłoszę, że Jarosław Kaczyński to szkodnik, kłamca, oszust i nieudacznik, a on mnie zgłosi za to do prokuratury, to czy mój wyczyn wyczerpie znamiona czynu zabronionego ? Od jakiego określenia kończy sie wolność słowa, a zaczyna się obelga wyczepująca owe znamiona ? Jak ktoś wie, będę wdzięczny za oświecenie.
  • 2014-12-31 12:33 | niczek

heheh, burnetko jako zywo....! "manie" prawa do POczucia sie bycia obrazonym to nie to samo co obraza w sensie prawnym, hahahhaaaa. A juz powolywanie sie na prawa logiczne przez brunetke, notabene blednie aplikujac prawo kwantyfikatora ogolnego, to juz prawo mendialnego literaty do wypisywania merdialnych fulietonuff hahahhaaaaaa.
  • 2014-12-31 13:06 | Dominiczak

Jestem lewicowym ateistą, więc z definicji przeciwnikiem politycznym Kaczyńskiego, jednak próby zwalczania go przy pomocy prokuratury i to na łamach podobno librealnej Polityki uważam za żałosne. Prokuratorzy w Polsce często podejmują decyzje głupie albo wręcz oburzające, ale nie w tym przypadku. Radzę autorowi przeczytać uważnie własny tekst. Sam pisze, ze penalizowane są wypowiedzi NAKIEROWANE na naruszenie godnosci itp. Tymczasem Kaczyśki tak po prostu interpretuje wyniki i niektóre okoliczności ostatnich wyborów. Czy zdaniem pana Brunetko za takie oceny powinno sie w Polsce lądować za kratkami? To wojujący autorytaryzm, o który dotąd - na ogół słusznie - oskarżano Kaczyńskiego. Żenada!
  • 2014-12-31 13:16 | slima11

Prokuratorzy nie wzorują się na rysunku Mleczki o żyrafie.Śąd i tak by oddalił pozew w jako ,że nie można sadzić niepoczytalnych w chwili popełniania czynu.
  • 2014-12-31 16:00 | zketrzynski

i slusznie. prokuratura ,podobnie jak ja, nie bierze na serio belkotu p. Kaczynskiego""
  • 2014-12-31 16:33 | Andrzej

Rzucanie gołosłownych oskarżeń i obrzucanie błotem to typowa metoda Kaczyńskiego. Aż do momentu, kiedy sam ugrzęźnie w błocie po szyję. Może już w nadchodzącym roku?
  • 2014-12-31 17:33 | andrzej52

Bardzo "kulturalny" komentarz napisany przez bardzo "kulturalnego" i "mądrego" forumowicza.
    trzeba miec dużo "odwagi", żeby takie obelgi napisac pod pseudonimem.
    Możesz Kaczyńskiemu podać rękę, jesteście siebie warci.
  • 2014-12-31 20:06 | bever

kaczora ja tez nie cierpie. bedziesz glosowac na swoja po ale nie wiesz ze banksterzy wywoza wagonami z polandii pieniadze. w poprzednim roku bylo 82 mld zl, a twoja kochana koalicja wydaja na wojsko 30 mld zl.
    co mam pisac skoro ten dzienikarz zajmuje sie nieistotnymi rzeczami. co mam o was sadzic, kraju bez przemyslu, emigrantow, zadluzenia i korupcji....emerytow i pracownikow budzetowki, monterow lodowek samsunga, palet i podzespolow dla niemiec.
    czlowiek ma wiedze i swietnie pisze o gorach, to naprawde lubie czytac. spedzilem kilka lat w szwajcarii lecz nie wiem tyle co on i jestem wdzieczny ze o tym pisze. lecz na jego miejscu w polityce nie zajmowalbym tak jednoznacznego i niechetnego innej wizji polski stanowiska. wierze ze dziennikarz ma misje oswiecac i dawac do myslenia ale nie wtlaczac do umyslow maluczkich cudzych pogladow.
  • 2014-12-31 23:35 | mw

Przykład z prokuraturą chybiony. Gdyby red. Burnetko powiedział "postępowanie prokuratury zostało sfałszowane" to pewnie też nie wszczęto by postępowania (co nie znaczy, że uważam wypowiedzi Kaczyńskiego za dopuszczalne)
  • 2015-01-01 09:13 | andrzej52

Nie wiem dlaczego piszesz "wy", "o was".
    mnie zdenerwowało to, jak traktujesz Pana Krzysztofa Burnetko, jeśli nie podobał se Tobie artykuł, należalo sie odnieść do niego merytorycznie, a nie obrażać Autora.
    Co do twierdzenia o sfalszowanych wyborach, jeśli PiS ma dowody, należało to zgłosić do prokuratury. Jeśli nie, jest to oszczerstwo. W koncu mieli w każdej komisji swojęgo męża zaufania. Take wypowiedzi Kaczyńskiego to nic innego jak psucie państwa, jak podważanie mandatu legalnie wybranych władz. W moim mieście (20 tys) na 21 okregów startowało 3 kandydatów z PiS. Osiągnęli oszałamiający wynik 20-15% zwycięzców. Jeden taki mnie odwiedził przed wyborami, nie musiał sie przedstawiać kogo reprezentuje, po jego "języku miłości" do aktualnych wladz (nie byłem fanem burmistrza) , oraz po obiecankach cacankach i kompletnym braku znajomości gminy i funkcji radnego, wiedziałem, że reprezentuje PiS.
    Jeszcze o falszowaniu.
    Znasz chyba powiedzenie klasyka , że "klamstwo wygłoszone 1000 razy staje sie prawdą"
    tak jest ze wszystkim co twierdzi PiS, ja widze wokół siebie coś odwrotnego, niż oni głoszą.
    Chyba, że tezy wygłaszane przez PiS-iaków to opis tego co nas czeka, jak przez przypadek wygraja wybory.
    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  • 2015-01-02 21:50 | saurom

Wybory nie zostały sfałszowane wyjaśnij więc kilka drobnych faktów

Jak to się stało, że w przypadku poprzednich wyborów ich wyniki były zbieżne z wynikami sondaży robionych przy punktach wyborczych?

Jak to się stało, że wynik najnowszego sondażu PSL w wyborach do sejmu wskazuje na 14% oddanych głosów?

Jak to się stało, że wybory są powtarzane między innymi w Raciborzu oraz Rewalu?

Jak to się stało, że gdy wynik sondaży wskazywał na zwycięstwo PIS zaczęła się noc cudów wyborczych i nagle okazuje się, że wygrywa PO i PSL?

Jak to się stało, że na kandydata PIS do sejmisku w województwie mazowieckim Wąsika oddano 18 tysiecy głosów a podano, że oddano 15 tysięcy?

Jak to się stało, że wyborcy w wsi Zawada wybrali kandydata PIS oddając na niego 100 głosów a wygrał kandydat PSL 95 głosami głosów?

Skoro wybory nie został sfałszowane dlaczego w Warszawie w proteście przeciwko sfałszowaniu wyborów wzięło udział 60 tysięcy uczestników?

• 2015-01-17 19:00 | baka

I tak święta krowa z PiS-u by się wywinęła jak by wszczęli śledztwo. Popłynął by strumień pieniędzy na ekspertyzy biegłych i różne czynności procesowe, zawiadomienia itp. a potem dziadzio by się schronił za swoim immunitetem, którego by go Sejm przecież nie pozbawił. Prokuratorzy więc chyba chcieli zaoszczędzić pieniędzy i czasu, wiedząc z góry, że to skończy się niczym.