Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

zawiesic albo skasować

(3)
2015-01-06 16:09 | toja1945
puszka Paradowskiej
Ja uważam, że Minister Arłukowicz może zawiesić czasowo wymóg skierowania do specjalisty od lekarza POZ. tak, aby pacjent mógł kontaktować się bezpośrednio ze specjalistą. To by zlikwidowało kolejki.
To ogniwo pośrednie jest tyle warte, co ogniwo posrednie między neandertalczykiem a człowiekiem homo sapiens.
 • 2015-01-06 21:28 | Leszex

  Re:zawiesic albo skasować

  Propozycje do rozważenia:
  Likwidacja Ministerstwa Zdrowia i powołanie Kasy Chorych
  Elektroniczny system ewidencji ubezpieczonych z pakietem danych
  Karta ubezpieczonego zawierająca podstawowe dane (ubezpieczyciel, składki, historie choroby itp.)
  Bezpośredni dostęp chorych do specjalisty
  Opłata za wizytę u lekarza (też u specjalisty)
  Wydatki ponoszone na leczenie powinny być odpisywane od składek, a dalszej kolejności z podatków (w kwotach ustalonych ustawowo)
  Można nic nie zmieniać tylko podnieść budżet NFZ, zmniejszając wydatki na zbrojenie (które i tak przed niczym nie chroni). Łączyć się to będzie ze zmianą polityki zagranicznej. Tu jest rozwiązanie problemów służby zdrowia
 • 2015-01-07 00:16 | steaktartar

  Re:zawiesic albo skasować

  A po co Kasy Chorych? Każdy obywatel RP ma przecież prawo do bezpłatnego leczenia, a więc wystarczy utworzyć sieć państwowych przychodni finansowanych bezpośrednio z budżetu, a nadzór finansowy nad nimi prowadziły by urzędy skarbowe.
  System elektroniczny odpada, jako iż zbyt jest łatwo w nim o nieautoryzowany dostęp do danych pacjenta.
  I zgoda, że na medycynę powinno się przeznaczyć praktycznie cały budżet wydawany na wojsko, które przecież przed nikim nas nie obroni!