Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy na stos!

(2)
  • 2015-01-20 18:50 | victorast

Polacy na stos

Weszliśmy w epokę konsumpcji bo tylko tępa konsumpcja pomaga "rozwojowi" turbo kapitalizmu. a tępa konsumpcja jest tylko wtedy możliwa, kiedy konsumentem jest nieświadomy obywatel cieszący się w dodatku, że żyjąc w demokracji może wybierać władze a nie zdaje sobie sprawy, że wybiera miedzy dżuma a cholerą. I o to troszczy się każda władza, którą kierują lobbyści. Dlatego upadek prawdziwej edukacji jest czymś absolutnie konsekwentnym i idącym po myśli władz świata zachodniego. Np. moja wiedza z polskiej literatury, historii czy geografii (nie jestem ani polonistą ani historykiem ani geografem, jestem technokratą, który ukończył w PRL-u politechnikę) wyniesiona z PRL- owskiej szkoły przewyższa wiedzę z tych przedmiotów nauczycieli w niemieckim gimnazjum, w którym mój już w Niemczech urodzony syn (mieszkam w Niemczech od 36 lat) zdawał przed 14 laty maturę. I boli mnie serce widząc, że polska edukacja już tą "zachodnią" dogania. Ale musi doganiać, bo Polska weszła do systemu.
    Pozdrawiam, Victor Ast
  • 2015-01-20 20:46 | steaktartar

Re:Polacy na stos!

Racja, victorast...