Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tydzień w polityce według Paradowskiej

(2)
Nie wycofam się! To stwierdzenie, koniecznie zaopatrzone w wykrzyknik, można uznać za motto mijającego tygodnia.
 • 2015-01-20 23:18 | Marcos

  Kopacz pokazała swoją słabość i przegrała

  Ten fakt jest oczywisty dla wszystkich bez względu na sympatie polityczne. Red. Paradowska próbuje zaczarowywać rzeczywistość i narzucać interpretację, której nie da się obronić. Porażka rządu PO i premier Kopacz na całej linii. Nie chodzi tylko o ustąpienie przed naciskiem związkowym i pośrednio społecznym (te 70 % sympatii dla górników), ale okazanie słabości psychicznej - wielkiego strachu przed groźbą protestów i narastającej aktywności różnych grup społecznych. To właściwie było wywieszenie białej flagi przez rząd i psychologiczna zachęta do kolejnych protestów. "Ta władza jest słaba i można wyrwać jej łatwiej i więcej zdobyczy niż Tuskowi" - to jest główny komunikat dla społeczeństwa jaki pozostał po tygodniowych przepychankach na Śląsku.
 • 2015-01-21 18:53 | victorast

  Re:Tydzień w polityce według Paradowskiej

  Każda władza jest słaba, tyle, że jedna potrafi to ukryć a inna nie. Tylko naiwni i głupi nie wiedzą, że włada jest w rękach lobbystów. W Brukseli jest ich około 30 tysięcy, w Berlinie około 5 tysięcy... itd. Jedynym prawdziwym wyjściem z sytuacji jest nieuczestniczenie w wyborach. Bo po co wybierać między dżumą a cholerą? Kiedyś w latach 80 tych można było w Niemczech, gdzie mieszkam od 36 lat, spotkać takie nalepki na samochodach: "stell dir vor, es gibt den Krieg und keiner geht hin" (wyobraź sobie, że jest wojna i nikt na nią nie idzie). Można by to uaktualnić i napisać: wyobraź sobie, że są wybory i nikt nie idzie wybierać.
  to tyle. pozdrawiam