Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spór o „pigułkę po” trwa

(15)
W piątek wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym antykoncepcja awaryjna EllaOne będzie dostępna bez recepty. Kontrowersje wokół antykoncepcji postkoitalnej – potocznie „pigułki po” – biorą się z niewiedzy.
 • 2015-01-21 21:24 | Yossarian

  EllaOne i astma

  Cos sie dokturowi Poludniewskemu porabaly przeciwskazania do EllaOne, wypadalo by se doczytac przed wypowiedzia na tak zacnym forum.
  Nie straszyc astmatyczek! - tylko astma leczona wysokimi dawkami doustnych sterydow i wciaz bez dostatecznej kontroli moze miec to jakis uboczny efekt w tym sensie ze dzialanie sterydow doustnych bedzie oslabilne nieco - jest to podejrzewam jakis malypromil pacjentek z astma.
  A z antybiotykow to tylko Rifampicyna zdaje sie ( lecznie gruzlicy i paru rzadkich infekcji) gruzliczki strzezcie sie!
  I tak dalej. rozumiem ze mozna byc luminarzem ginekologii ale na temacie trzeba sie znac i nie siac zametu w glowach biednych pacjentek,
  Astmatczki nie bojta sie!
 • 2015-01-22 15:24 | jerzy.n19

  Spór o kontrolę religijną nad życiem płciowym

  To nie jest spór o tabletkę. Spór, dotyczy kontroli religijnej nad płciowością obywateli.
  I na co pozwolimy, to na pewno nas dotknie.
 • 2015-01-29 23:32 | Eau de Cologne

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Sedno sporu dotyczy panowania JEDNEJ religii i jej JEDNEGO odlamu/wyznania nad calym spoleczenstwem !
 • 2015-02-20 17:51 | Kosmyk

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Sprzedawac pigulke w drogeriach!
 • 2015-02-21 06:13 | ateista

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  @jerzy.n19 @Eau de Cologne

  Wasze stanowisko nijak ma się do rzeczywistości. Istnieje wiele osób niezwiązanych z żadną religią lub wręcz takich, które są ateistami, i które uważają, że życie ludzkie zaczyna się z chwilą poczęcia (lub, że nie jest jasne w którym momencie zaczyna się życie, ale wobec wagi sprawy i potencjalnych konsekwencji błędu należy przyjąć stanowisko najbardziej restrykcyjne, czyli _założyć_, że życie ludzkie zaczyna się z chwilą poczęcia) i zarodek powinien być prawnie chroniony. Próba przedstawienia tego sporu jako sporu na osi przeciwnicy aborcji czyli ortodoksyjni katolicy versus reszta społeczeństwa, która popiera aborcję i inne zabiegi prowadzące do uśmiercania zarodków (np. zażywania omawianej tu tabletki), to jest zwykła manipulacja.
 • 2015-02-21 14:43 | kalosz

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Leopold Tyrmand napisał w jednej ze swoich powieści - "Księża upierają się wyrokować w sprawach, o których, teoretycznie rzecz biorąc, powinni mieć jak najmniejsze pojęcie."
 • 2015-02-22 12:06 | camel

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  @ateista: Skoro wyrażasz się z taką pewnością siebie: istnienie "wielu osób niezwiązanych z żadną religią... lub wręcz ateistów", którzy są niedokształconymi ignorantami i którym zastąpiono rozum religijnymi zabobonami, z pewnością jest faktem. Ale co z tego wynika? Że musimy poddać się dyktatowi kleru, ponieważ istnieją ludzie nierozumni, którzy katolikami nie są?

  Już tylukrotnie obśmiano katolicką bzdurę o tym, że nowy katolik pojawia się z momencie wzwodu i powinien być prawnie chroniony, a ty nadal wyjeżdżasz z tym tekstem? Żyłeś na zapleczu parafii? Ominęła cię cała wiedza? To oczywiste, że jest to następna, głupia jak poprzednie, próba odzyskania kontroli przez kler nad życiem niepełnosprawnych umysłowo obywateli Katolandii.

  Proszę nie złość się. Zarodek nie jest Terlikowskim, ta tabletka nie uśmierca zarodka, życie ludzkie nie zaczyna się w momencie poczęcia, zarodek nie może być tak samo prawnie chroniony jak żywa osoba. To wszystko są zwyczajne kłamstwa i dezinformacje wymyślone przez kler po to, aby poszczuć ludzi niezdolnych do myślenia na resztę społeczeństwa. Społeczeństwa wyżej rozwinięte, lepiej wykształcone się nie dają, takie stojące na bardzo niskim poziomie jak polskie: ulegają. Nawet "osoby niezwiązane z żadną religią" czy "wręcz ateiści".

 • 2015-02-22 19:58 | ateista

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  @camel

  Czy poza inwektywami jesteś w stanie napisać cokolwiek merytorycznie? Bo nie widzę w tej wypowiedzi ani jednego merytoryczne argumentu przeciwko tezie, że "zarodek jest człowiekiem" lub "ponieważ nie wiadomo - i nigdy nie będzie wiadomo, gdyż sprawa ma charakter filozoficzny, a nie naukowy, więc z definicji jej rozstrzygnięcie jest niemożliwe - w którym momencie zaczyna się ludzkie życie, to najrozsądniej i najbezpieczniej jest przyjąć opcję najbardziej restrykcyjną, czyli założyć, że zaczyna się w chwili zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik". Ateizm powinien wynikać z racjonalizmu, natomiast ateizm wynikający z pobudek emocjonalnych, czyli np. jak w Twoim przypadku z wyraźnej nienawiści wobec katolików i księży, w sensie metodologicznym niczym nie różni się od teizmu. Twoja postawa z racjonalizmem nie ma nic wspólnego - Ty nie argumentujesz i nie polemizujesz, tylko produkujesz niskiej jakości inwektywy.
 • 2015-02-23 14:52 | kay

  o wolność dla nastolatek

  tak się składa, że to osoby poniżej 18 roku życia (niepracujące i niemające własnych dochodów) najczęściej potrzebują tego typu leków. Ciekawe, że w innych krajach taką pigułkę można dostać w szkole, tylko w Polsce jak zwykle każe się dzieciom rodzić. W sumie dziwne, że nastoletnich ojców się nie przymusza do opieki nad dzieckiem. Czemu nie właściwie? Czemu nie ponoszą odpowiedzialności? cZemu odpowiedzialna ma być tylko dziewczyna?
 • 2015-02-24 11:15 | bezportek

  Pigułka dla wszystkich (chętnych)

  Tylko osobista deklaracja winna być potrzebna dla uzyskania pigułki "po" czy innych zdobyczy postępu. Także skrobanki, eutanazji, marihuany i amfy. Do tego chata, wyro, micha, szkło, światło, gaz i lokaja - darmo, czyli na koszt podatnika.
  Chętnie zapłacę, inni też. A każda osoba (dowolnego genderu, wieku i koloru oczu) która zadeklaruje świadomy akces do postępu i nowoczesności, będzie miała zagwarantowane powyższe świadczenia. Plus ochrona przed wrednymi katolami i ohydnym polactwem w postaci funkcjonalnego ogrodzenia, jak na osiedlach Lemingradu.
  Na bramie damy napis "LEWICA CZYNI WOLNYM".
 • 2015-04-17 11:09 | _sens

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Eau de Cologne
  "Sedno sporu dotyczy panowania JEDNEJ religii i jej JEDNEGO odlamu/wyznania nad calym spoleczenstwem !"

  Masz rację Judaizm nam wszystkim daje się we znaki.
 • 2015-04-17 11:55 | edek

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  To kłamstwo, że "hurtownie farmaceutyczne zaopatrują w EllaOne apteki i nie ma z tym problemów." Ostatnio próbowałem dostać tę tabletkę w różnych aptekach w Poznaniu i we wszystkich aptekach mówiono mi, że nie ma jej w hurtowniach.
 • 2015-04-17 12:58 | europejka

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Czy w ustawie o dostepnosci "pigluki po " jest cos na temat podawania jej kobietom wbrew ich woli ? Bo jezeli nie, to o po co wogole to cale zemieszanie. Ustawa ta daje wybor, ale do niczego nie zmusza, a z tego co pamietam katolicki Bog dal swoim wyznawcom wolny wybor, wiec jedno drugiego nie wyklucza...
 • 2015-04-17 16:57 | l4

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  @camel
  Jesli zycie ludzkie nie zaczyna sie w momencie poczecia, to kiedy? w momencie zagniezdzenia w macicy? Jest ot otak samo uprawniona opinia jak twierdzenie, ze w momencie porodu. A moze z chwila wypowiedzenia pierwszych slw albo rozpoczecia edukacji szkolnej?
  Definicja, ze ciaza zaczyna sie w momencie zagniezdzenia to najwieksza dezinformacja jak znam w tej kwestii..
 • 2015-04-18 12:56 | Berkano

  Re:Spór o „pigułkę po” trwa

  Histeria kleru i innych oszołomów w sprawie pigulki -po w kato Polsce, to reakcja na to że zaczyna im się wymykać kontrola nad kobietami. Ustawą zakazującą aborcji, zamykaniem żłobków i przedszkoli, walką z antykoncepcją, próbą zakazania rozwodów, przymusową wręcz religią już od przedszkola chciano ustanowić władzę absolutną nad kobietami, to taki rodzaj katoszariatu.
  Po części im się to udało, Polki są w gorszej sytuacji niż przed 1989 rokiem. PO chcąc zdobyć glosy dla Myśliwego dało polskim kobietom ochłap w postaci pigułki -po, to taka kiełbasa wyborcza. Gdyby polska klasa polityczna przez ostatnie 25 lat nie padała na kolana przed klerem, to ta pigulka byłaby dostępna już od dawna. za darmo albo za śmieszne pieniądze. Byłyby żłobki, przedszkola, znieczulenie przy porodzie dla każdej rodzącej, praca dla matek po macierzyńskim i swobodny dostęp do aborcji na życzenie.
  Nie podniecajcie się tak Polki, po wyborach może się okazać, że nie będzie w sprzedaży żadnej pigulki-po, bo .... wstawcie sobie powód jaki chcecie, i tak nie ma to żadnego znaczenia.