Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Problemy z pomocą rozwojową obrazują polski dylemat cywilizacyjny: chcielibyśmy być krajem „pierwszego świata”, ale jeszcze nie bardzo do tej roli dorastamy.
 • 2015-01-22 20:48 | vandermerwe

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  "Od pracowników organizacji pozarządowych słyszę, że wprawdzie obalenie reżimu Łukaszenki to szczytny cel i ważny dla Polski,"
  Aha, czyby Polska szla w slady Wuja Sama? W sumie jest to zla i niebezpieczna zabawa a ingerencja w wewnetrzne sprawy suwerennego kraju jest celem malo szczytnym. Mozna jednoczesnie sie domyslac, ze dzialanie organizacji pozarzadowych jest przykrywka dla dzialania sluzb specjalnych.

  Pozdrawiam
 • 2015-01-22 22:06 | steaktartar

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  Za dużo ich mamy?
 • 2015-01-22 22:07 | steaktartar

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  Ja NIE chcę, aby Polska została krajem „pierwszego świata” czyli krajem łupiącym resztę świata!
 • 2015-01-29 09:59 | Sheli

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  To nie jest komentarz do wpisu Pana steaktartar, ale nie ma linku do skomentowania artykułu, zatem popełniam wpis tu.

  W swoim wystąpieniu wiceminister Kacperczyk przypomniała o stałym zaangażowaniu Polski na rzecz Palestyny. Palestyna jest jednym z priorytetowych obszarów wsparcia polskiej pomocy rozwojowej. Polska przekazała jak dotąd UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) łącznie ok. 1,5 mln USD na wsparcie palestyńskich uchodźców. W tym roku MSZ podjął decyzję o przekazaniu UNRWA kwoty ok. 270 tys. USD na pomoc humanitarną.
  [...]
  Podczas spotkania z Pierrem Krähenbühlem Komisarzem Generalnym UNRWA i wiceszefowa polskiego MSZ poinformowała o przekazaniu przez Polskę dodatkowej kwoty ok. 100 tys. USD na cele pomocy humanitarnej dla ludności Strefy Gazy w odpowiedzi na apel skierowany do wspólnoty międzynarodowej przez UNRWA.

  http://www.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/wiadomosci/wiceminister_katarzyna_kacperczyk_na_konferencji_poswieconej_odbudowie_palestyny

  Nie moje pieniądze więc nie moja sprawa. Polska może i powinna pomagać komu chce. Zastanawiam się jednak czy szczodry polski rząd wie komu tak naprawdę te pieniądze służą.
  Podaję kilka linków dla zainteresowanych:
  Oto co na temat pomocy sądzi palestyński dziennikarz Khaled Abu Toameh
  http://www.gatestoneinstitute.org/4776/hamas-donors

  Oto co na temat Hamasu i sposobu sprawowania władzy w Gazie sądzi mieszkaniec wschodniej Jerozolimy
  http://elderofziyon.blogspot.co.il/2014/12/bassam-eid-if-i-start-anti-israel.html#.VMntACxKF8H
  lub po hebrajsku:
  http://ishayfridman.blogspot.co.il/2014/12/blog-post.html

  Oto kogo, jak i za co wspomaga i nagradza Autonomia Palestyńska
  http://www.palwatch.org/main.aspx?fi=157&doc_id=10526

  Nie moje pieniądze więc się nie wtrącam, ale czy darczyńcy wiedzą jak działa UNRWA i komu ta działalność przynosi to korzyści? Bardzo dobrze stałoby się gdyby ofiarowane pieniądze trafiły do rzeczywiście potrzebujących Palestyńczyków, a nie, jak twierdzi rzecznik Fathu zostały rozkradzione
  https://www.youtube.com/watch?v=YHRoXzclcSA&feature=youtu.be

  Na konferencji w Kairze obiecano AP i Gazie łącznie 5.4 mld USD
  http://news.yahoo.com/gaza-reconstruction-conference-opens-cairo-082500507.html
  Proszę sobie to przeliczyć ile to jest w porównaniu na przykład, do budżetu Polski na głowę mieszkańca.


 • 2015-01-29 18:41 | obserwatore

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  Polska otrzymuje minimum 13 Miliardów Euro od samych Niemców. I to rocznie od minimum 1989 roku.
 • 2015-01-29 19:47 | Eau de Cologne

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  "Pod względem poziomu życia jesteśmy w światowej pierwszej lidze (w co wielu naszym rodakom, którzy z trudem wiążą koniec z końcem, trudno uwierzyć)."
  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Mnie tez jest dosyc trudno w to uwierzyc!!!
 • 2015-01-29 20:00 | znafcafszystkiego

  Re:Raport: ile pieniędzy daje Polska innym krajom

  A ile miliardów euro Polska przekazuje co roku do Niemiec w postaci nieopodatkowanych w Polsce zysków takich niemeckich firm jak n.p. Volkswagen czy Opel?