Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

(10)
2015-01-25 18:57 | steaktartar
Początek końca Unii Europejskiej?
 • 2015-01-26 10:17 | zet

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  "Początek końca Unii Europejskiej? "

  Nawet gdyby Grecja opuściła wspólnotę,nic groźnego nie spowoduje. Módl się nadal pilnie.
  Niemcy udźwignęły skutki połączenia z NRD,dadzą radę i tej sytuacji.
 • 2015-01-26 10:27 | steaktartar

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  Oczywiście, dla polskich elit to jest bardzo niewygodny temat...
 • 2015-01-26 17:44 | Ciekawy kraj

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  "początek końca UE?" - a krajanie w sweij świetlistej mądrości naprawdę wierzą, że gdy (wreszcie!) ta cała Unia się rozpadnie, miliardy dalej będą płynąć ochoczo z Brukseli, rynki pracy dla milionów krajan szeroko otwarte jak i granice?

  Obawiam się, że ta wiara jest w narodzie powszechna.
 • 2015-01-26 21:09 | znafcafszystkiego

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  Ciekawy kraj
  Kiedy Unia się wreszcie rozpadnie, to miliardy przestaną dalej płynąć ochoczo z Warszawy do Brukseli, a Polska będzie mogła wreszcie zacząć prowadzić politykę re-industrializacji, co da pracę milionom Polaków obecnie zmuszonych do życia i pracy na obczyźnie.
 • 2015-01-26 21:15 | znafcafszystkiego

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  zet
  Prawda o Niemczech jest taka, że dawne zachodnie kraje związkowe NIE udźwignęły skutków połączenia z NRD, ze jest tam dziś realnie ponad 10 milionów bezrobotnych, standard życia wciąż tam spada, a Niemcy mają jeden z najwyższych długów zagranicznych: trzeci na świecie (po USA i UK) czyli ponad pięć i pół tysiąca miliardów dolarów USA (dokładnie USD 5,546,869,000,000), co daje ok. 58 tysięcy (dokładnie 57,755) dolarów per capita i stanowi 142% PKB RFN. Dla porównania Polska ma tego długu 370 miliardów USD (dokładnie USD 370,387,000,000) to jest niecałe 10 tysięcy (dokładnie 9,613) dolarów per capita i stanowi ok. 72% PKB RP.
  Zaś przykład Grecji może być zaraźliwy nie tylko dla Cypru czy Portugalii, ale także i dla Hiszpanii i Włoch...
 • 2015-01-27 10:07 | Ciekawy kraj

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  Cymes!! Coś pięknego, you made my day! Dzięki!

  Powiedz to np. rolnikom. Zrozumią (nie "zrozumieją").
 • 2015-01-27 15:14 | zet

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  "jest tam dziś realnie ponad 10 milionów bezrobotnych,"

  Nie wiem,co chcesz udowodnić,pisząc nieprawdę. Bez pracy w Niemczech pozostaje ok.2,9 mln obywateli i odsetek ten od 2 lat ciągle spada.Dług wynosi nieco ponad 2bl euro /i też ciągle spada/,co wynosi ok.78% PKB.Do kryterium z Maastricht/60%/ mają niedaleko i powinni osiągnąć ten poziom w 2016 lub w 2017 roku.
  Niemcy pozostają kotwicą europejskiej stabilności finansowej.
  Grecja chcąc się rozwijać musi się trzymać UE,bo bez niej wdepnie dość szybko w obszar niewyobrażalnej biedy.
 • 2015-01-27 20:06 | znafcafszystkiego

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  Ciekawy kraj
  :-)
 • 2015-01-27 20:08 | znafcafszystkiego

  Re: Exit poll: lewicowa SYRIZA wygrała wybory w Grecji.

  Z "Wyborczej"
  bikronma
  "Młodzi, piękni i bogaci, według własnych wyobrażeń, tacy "nierealni" czyli "z Internetu" zwolennicy reaganomiki i thatcheryzmu czyli darwinowskiego neoliberalizmu nie mogą zrozumieć, że takie proste rozwiązania ekonomiczne jakie podawał znany wszystkim neofita ekonomiczny, a obecnie guru polskiego neoliberalizmu, nie są z radością przyjmowane w Ojczyźnie europejskiej demokracji. Jest nawet gorzej, sic!!!, bo wielu słynnych laureatów nagrody Nobla z ekonomii zgadza się z koniecznością umorzenia lwiej części długu Grecji. Oszczędności i zaciskanie pasa zaordynowane przez tzw. Trojke, zamiast pomóc, to dobiły zupełnie gospodarkę Grecji, jak w zdaniu: "kuracja według konsylium była dobra, ale niestety pacjent nie wytrzymał kuracji i zmarł". Świetnie opisał, to w swoim ostatnim felietonie prof. Krugman w NYT.
  Syriza, tak niebezpieczna ideologicznie dla zwolenników neoliberalizmu, może być początkiem odbudowy tożsamości lewicy w Europie, a także w Polsce. Jest szansą na zbudowanie spójnego lewicowego programu politycznego zrywającego z socjalliberalizmem czyli soft -neoliberalizmem, który wyjałowił do cna ideologicznie lewicę w Europie. Tą podstawową wartością wokół, której winna odbudowywać się lewica w Europie powinna być idea równości, a więc walka z narastającymi przez neoliberalizm gigantycznymi nierównościami ekonomicznymi, a więc i społecznymi na Starym Kontynencie i na świecie.
  Syriza nie będzie miała łatwo. Narusza dotychczasowe "status quo" w Europie, którą od kilku dekad rządzą niepodzielnie tzw. "rynki finansowe" czyli banksterzy - sprawcy ostatniego, i trwającego do dzisiaj kryzysu bankowego, którego ofiarą pośrednio stała się też Hellada (Goldman Sachs, Deutsche Bank itd). Banksterzy swoimi pieniędzmi wpływają bezpośrednio na europejską politykę i media również w III RP. A więc Syriza nie będzie miała łatwo, ale jak wygra Podemos w wyborach w Hiszpanii, itd., to w Europie nastąpią jakościowe zmiany. Unia Europejska - Bankierów zmieni się wtedy w Unię Europejską Mieszkańców Europy - Europejczyków."
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17317506,Zwyciestwo_Syrizy_to_poczatek_konca_Grecji_i_armagedon.html#BoxNewsLink