Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

(48)
W Donbasie wprowadzono stan wyjątkowy, a w kraju – stan podwyższonej gotowości. Czy decyzja rządu Ukrainy zmobilizuje społeczeństwo i zapobiegnie kolejnym atakom terroru?
 • 2015-01-26 19:26 | Pisarz

  Kto

  Kto pisze te artykuły ? Wstyd i hańba ! Nie móżna "ponieść" ran. Poniósł rany to chyba w głowe autor zanim to napisał.
  Kogo tam zatrudniacie...
 • 2015-01-26 19:41 | paweł karpiński

  Co dalej z Ukrainą?

  piszę to bez przekonania bo w Polsce jest nowy rodzaj cenzury znacznie gorszej od tej w PRL bo tamta podlegała jakiejś kontroli, a obecna to wolna amerykanka kto tylko może cenzuruje innych. Tracę orientację co Pani Jagienka chce przekazać? Gołym okiem widać, że Ukraina w obecnym kształcie konstytucyjnym jest państwem w stanie upadku. Niezależnie od tego czy wygra Donbas czy nie. Tamtej Ukrainy już nie ma. Trzeba myśleć o przyszłości, jak przekształcić i zorganizować przestrzeń polityczną, demograficzna i gospodarczą po Ukrainie która dożywa swoich dni, tak jak Austro Węgry, carska Rosja, Jugosławia etc? Pani Jagienka traci czas zajmując się czymś czego już nie ma. Jest to nasz sąsiad i jego upadek może być upadkiem kontrolowanym lub żywiołowym. Polska powinna zabiegać o to aby był to wariant łagodnego lądowania. Jeżeli przez zaniechanie i brak propozycji politycznych nowa Ukraina trafi pod skrzydła Rosji to będzie nasza największa polityczna porażka po 1989 r.
 • 2015-01-26 20:17 | mixxer

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  "Ataki terroru"? Czyzby pani dziennikarka z POLITYKI dolaczyla do histerycznego tonu chlopcow z "Gazety Wyborczej" ?
 • 2015-01-26 20:56 | _sens

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  . Pani dziennikarka powinna mieć zakaz pisania w tak renomowany czasopiśmie jak "Polityka". Jej artykuły są rodem z z gazety wyborcze,j tefałenu i łonetu przeznaczone dla szarych chłopsko-robotniczych mas, którym można wmówić wszystko.
 • 2015-01-26 20:56 | Jan-Janusz

  Re:Na Ukrainie oligarchowie wprowadzili stan podwyższonej gotowości

  Trzeba napisać apel do oligarchów aby zlitowali się nad narodem ukraińskim i nie doprowadzali do tragedii w obronie własnych zagrabionych majątków.
  W XXI wieku , zamiast budować potęgę ekonomiczną Ukrainy oni doprowadzają ją do upadku.
  Oligarchowie mieli dostatecznie dużo czasu aby zadbać o proworządność na Ukrainie , ale byli zajęci przywłaszczaniem sobie majątku narodowego , co im się udało.
  Jednak zupełnie nie nadają się do budowania ładu demokratycznego i dobrych stosunków z sąsiadami.
 • 2015-01-26 21:06 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  paweł karpiński
  Ukrainę można albo sfederalizować, albo też podzielić na formalnie niepodległe państwa. Pora więc, aby przy okazji Ukraina oddała to co zabrała Polsce, Słowacji, Rumunii i Rosji!
 • 2015-01-26 21:08 | Marcin

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  @ Pawel Karpinski
  "piszę to bez przekonania bo w Polsce jest nowy rodzaj cenzury znacznie gorszej od tej w PRL"
  Pan sie powinien leczyc. W jakiej Polsce Pan zyl? Ta ktora ja pamietam wymagala licencji na maszyne do pisania, natomiast w gazetach nie bylo zadnej mozliwosci umieszczania tekstow pisanych przez inne osoby niz redaktorzy i to redaktorzy sprawdzeni przez rezim. Widocznie niektorym wolnosc odbija.
 • 2015-01-26 21:18 | zet

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  "Ukraina oddała to co zabrała Polsce, Słowacji, Rumunii i Rosji! "

  Na jej rozbiór jeszcze poczekasz.
  Dziwna jest tamtejsza sytuacja. Państwo posiada regularne siły zbrojne,policję,tajne służby,także pospolite ruszenie ochotników /np.prawy sektor/ i nie mogą dać rady paru tysiącom rosyjskich najemników.
  Polski prezydent,niepomny naszych rodzimych interesów,znowu do czegoś nawołuje.
  Lewica miała szanse na wystawienie poważnego kandydata w wyborach prezydenckich,to się wygłupiają,zamiast rozsądnie postępować.
 • 2015-01-26 21:32 | Jan-Janusz

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  @ znafcaszystkiego
  Dzielić to ty możesz papier toatelowy, a nie państwa w Europie.
  Ukraina ma żyć w zgodzie z sąsiadami, a nie prowokować awantur na zamówienie globalne.
 • 2015-01-26 21:34 | Zofia

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Ta "podwyzszona gotowosc" jest od czasu Majdanu. Banderowcy zabili juz 5 tys ludzi z udzialem uczynnego Zachodu. Atak na Mariupol ? Po referendun dobrowolnym ludnosci powstala tam republika. Poroszenko ze zbirami nazistowskimi krwawo rozprawil sie z mieszkancami palac zywcem 50 osob w Odessie. Ta obludna demokracja nawet nie wspomni o tym. Ten dramat spowodowany jest przez USA , ktore uzyly kijowskiej Bandery. Unia Europejsca z Polska na czele nie liczy sie. To sa marionetki Obamy.
 • 2015-01-26 21:56 | Skisły

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Ukraina zabrała? Rozumiem, że podczas władzy demokratycznie wybranego towarzysza Stalina - wodza Ukrainy?
 • 2015-01-26 23:20 | Maciej

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Pa Pan rację; od siebie dopowiem, że dziś paradoksalnie bardzo brakuje cenzury - oczywiście nie politycznej, tylko środowiskowej oraz autocenzury. Odsiewającej osoby pozbawione zdolności publicznego wypowiadania się. "Komentarz" możne napisać każdy; niestety, przytłaczająca większość tych wpisów ma ujemną wartość intelektualną oraz językową.
 • 2015-01-26 23:53 | jno

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Ukraina nic nie zabrała - ma to, co otrzymała od naszych przyjaciół z USA i Anglii w Teheranie, Jałcie i Poczdamie
 • 2015-01-26 23:56 | jno

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  proponuje nie wysyłać na leczenie, a zapytać starszych - kupowałem kilka maszyn do pisania bez żadnej licencji ani spisywania dowodu dla siebie i znajomych - na Śląsku były, w Warszawie w sklepach brakowało
 • 2015-01-27 03:00 | Jan-Janusz

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  @Marcin
  Nie mieszaj czasów, obyczajów , reżimów . Obecnyr reżim globalny szykuje nową wojnę w Europie . Teraz robi się to rękoma oligarchów, którzy kooperują z nacjonalistami. Taka jest równość motywacji, miliard przywłaszczony przez oligarchów wywołuje u nich przywiązanie do Ukrainy i chęć wysłania tysięcy biednych ochotników-najemników aby bronili ich zawłaszczonych pieniędzy.
  Wojna domowa jest oznaką upadku systemu politycznego, a nie jest dowodem jego siły i trwałości.
  Unia broni się przed uznaniem tej wojny jako wojny domowej , bo unijnym oligarchom tak jest wygodnie. Im większy bałagan , tym szybciej rosną majątki spekulantów.
 • 2015-01-27 06:11 | vandermerwe

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  "Jeszcze latem i jesienią Ukraińcy spodziewali się, że konflikt na wschodzie zostanie rozwiązany lada dzień, że powróci normalność, że nowe władze, prezydent – spełnią nadzieje, jakie w nich pokładano."

  Mozna przypuszczac, ze nikt nie zapytal prezydenta czy tez premiera, o metody jakimi chca osiagnac "powrot do normalnosci". Z przyczyn blizej nieznanych wladze ukrainskie trwaja w przekonaniu, ze rozwiazanie problemu osiagniete zostanie na drodze militarnej. Doswiadczenia minionego roku nie moga stanowic podstawy do prezentowanego optymizmu. Kto wladzom ukrainskim doradza, ze to jest wlasciwa droga i dalej, z uporem maniaka, nalezy ganiac po polach z karabinem w rece?
  Problem jest czysto polityczny i tylko metodami politycznymi mozna go rozwiazac. Jesli to nie nastapi w srodku Europy powstanie taki ukrainski "Kaszmir" na terenie ktorego, co jakis czas, beda mialy miejsce militarne harce.

  Pozdrawiam
 • 2015-01-27 10:15 | Aster

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Nie ma nawet podobnych możliwości.
  Nikt nie domaga się żadnych terytoriów. I domagać nie może - przed wejściem do UE trzeba zamknąć wszelkie roszczenia terytorialne.

  Ukraina nie pozwoli się też podzielić. W tym roku planują kampanię odbicia wschodu.
 • 2015-01-27 10:17 | Aster

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Gdyby to była wojna domowa to już by była zakończona.

  Tyle że w grę weszły wojska rosyjskie.
 • 2015-01-27 10:19 | Aster

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Ekhm. Referendalne farsa pod lufami karabinów. Bez żartów.

  Do tego żaden kraj nie uzna referendum oddolnego. Musi być zgoda władz na taki krok. A tej nie było i nie będzie.

  Rosyjscy żołnierze i najemnicy przeszli z Krymu i zaczęli kolejną wojenną zawieruchę. Trzeba ich powstrzymać.
 • 2015-01-27 10:22 | Aster

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Nie ma możliwości politycznego rozwiązania tej sytuacji.
  Rosja n zadowoliła się Krymem - to było polityczne ustępstwo. Oddano region bez walki. Rosja posłała swoje siły dalej. Tym razem Ukraina okazała się mądrzejsza i walczy.

  Walki będą trwać do czasu, aż dozbroimy ukraińską armię w nowoczesną broń. Tak by można było zniszczyć rosyjska technikę wojskową.
 • 2015-01-27 11:04 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Van der Merve
  Zachód obiecał pomoc banderowcom - ot i całe wytłumaczenie tego, że szukają oni rozwiązania siłowego. :-(
 • 2015-01-27 11:06 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Marcin
  Skąd ty wytrzasnąłeś te "licencje na maszyny do pisania"? Z IPNu może?
 • 2015-01-27 11:07 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Skisły
  Ale faktem jest że zabrała...
 • 2015-01-27 14:30 | vandermerwe

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  @ Aster,

  Uwaza Pan, ze istnieje mozliwosc militarnego rozwiazania. Rozumiem, ze wojsko ukrainskie pokona sily na wschodzie. Tak mozliwosc by istniala, gdyby nie bylo wsparcia Rosji. Rosja siedzac poza granica i majac wielokrotnie wiekszy potencjal moze spokojnie dozowac sily i srodki by utrzymywac konflikt w stanie pata. Jak Pan sobie wyobraza zniszczenie "rosyjskiej techniki wojskowej", biorac pod uwage potencjal sil zbrojnych FR jak i rozleglosc kraju? To ma osiagnac Ukraina? Chyba ze ma Pan na mysli wojne swiatowa.

  Pozdrawiam
 • 2015-01-27 20:01 | publicyst

  @_sens

  Zgadzam się co do osądu artykułów p. Jagienki -takie ładne imię!-, nie zgadzam się natomiast zdecydowanie z określeniem grupy docelowej tej paplaniny.
  Albo Ci tak wyskoczyło, albo jesteś niebieskokrwisty i "szara chłopsko-robotnicza masa", jak piszesz, jest Ci obca. Najwidoczniej uchodzi Ci, jak wypowiada się polska elita.
  Niejeden z tej "szarej masy" wypowiada się mądrzej i odpowiedzialniej!
  Pani Jagienka robi to, co przeważająca część polskiej journalii: Odwala! Tak nazywaliśmy za moich czasów szkolnych odpisywanie, plagiowanie.
  Antyrosyjska histeria jest "w modzie", na rzetelność dziennikarską w Polsce jest dziś malutko miejsca.
  Dlaczego więc p. Jagienka miałaby się od reszty polskiej journalii odróżniać, zadawać sobie trud szukania za możliwie objektywnymi wiadomościami?! Baczyński z pewnością miałby kłopot z tolerowaniem wyskakiwania przed szereg.
  W końcu Polska prawie znajduje się (u boku Ukrainy) na wojnie. Członkowie elity marzą o tym bezwstydnie i nieodpowiedzialnie na głos; nawet kandydat PiSu na żyrandol, tfu! stołek prezydencki.
  Zresztą p. o pięknym imieniu Jagienka pisze tak już od dobrego roku. Całkowicie zamajdaniła się.
  Wszystkie moje prośby i apele, aby podniosła swoje cztery litery, spakowała kilka ciuchów, szczoteczkę do zębów i -ja wiem co jeszcze?- i podskoczyła tam, gdzie się dzieje to, co nam "przybliża" są pogardliwie lekceważone.

  Wiem. Powtarzam się, ale nie mogę się powstrzymać:

  POLITYKA dołuje!
 • 2015-01-27 20:10 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  van der Merve
  Ktoś na tzw. Zachodzie chce rozpętać III Wojnę Światową... :-(
 • 2015-01-27 20:13 | publicyst

  @Marcin

  "W jakiej Polsce Pan zyl? Ta ktora ja pamietam wymagala licencji na maszyne do pisania"

  Mamy coprawda karnawał, ale to co Pan piszesz nawet do karnawału nie pasuje, to jest -jak nasi sąsiedzi mówia- ein Armutszeugniss.

  Radzę jeszcze raz uważnie(!) komentarz p. Pawła przeczytać i anschliessend się wstydzić!!!
 • 2015-01-27 20:43 | kijanka

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Paradoksalnie, obecna cenzura bije na głowę poprzednią. Każdy komputer posiada ip, każda komórka loguje się i zdradza miejsce pobytu właściciela, nie wspominając fb lub twittery, et cetera... Stąd pewnie poczucie strachu mówienia prawdy , brak odwagi dyskusji. Odważny dziennikarz , prawdZiwy, opisuje rzeczywiste fakty. Ten od analiz i komentarzy często tylko powiela linię partii, sorry, przepisuje głupoty , kłamstwa z telewizora , oczywiście według tego jedynie słusznego programu , lub innych kundelkowych źródełek zgodnych z poglądem mocodawcy. czy Pani Jagienka już odwiedziła Ukrainę, szczególnie wschodnią? Czy rozmawiała z ludem miejscowym, z lekarzami, opatrującymi rannych, z wolontariuszami, z e zwykłymi ludzmi? Bo ten jej bełkot już oglądzć się nie da... autocenzura, tak, potrzebna natychmiast.
 • 2015-01-27 23:28 | mixxer

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  W tym roku planują kampanię odbicia wschodu.
  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Planowac to sobie moga duzo !
 • 2015-01-27 23:33 | mixxer

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Walki będą trwać do czasu, aż dozbroimy ukraińską armię w nowoczesną broń. Tak by można było zniszczyć rosyjska technikę wojskową.
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Czy to kolejny (chory) fantasta na forum?
 • 2015-01-27 23:56 | znafcafszystkiego

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Tyle, że IP można łatwo zmienić, a komórkami wymieniać się z innymi osobami.
  Tu nie chodzi więc tyle o odwagę, co o lizusostwo i karierowiczostwo. :-(
 • 2015-01-28 02:32 | anty

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Dla Polski najlepsze co moze wydarzyc sie, to wlasnie Ukraina pod skrzydlami Rosji.
 • 2015-01-28 03:39 | adal

  Re:W Europie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Pokoju nam potrzeba oczekiwanego przez naród
  a nie wojny narzuconej narodowi przez oligarchów.
 • 2015-01-28 06:18 | Marcin

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  To i Polska wedlug tego schematu myslowego zabrala? Wystarczy uruchomic wzajemne animozje z powodu "zabrania" i kazdy siegnie do historii jak mu pasuje, a wtedy bedzie wszystkim coraz lepiej. Nie dziwie se ze chcesz rozwiazac Unie Europejska. Przeciez ona powstala po to by sie narody Europy po raz kolejny nie napieprzaly. Niestety tak wlasnie mysla putinowcy,oni chca w Europie wojny. Chca przywrocic stare domony ktore nie pozwalaly temu kontynentowi pokojowo rozwijac sie dluzej niz pol wieku, a czasem cwierc.
 • 2015-01-28 13:45 | janadam48

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Proszę mi powiedzieć dlaczego UE wierzy w dotkliwość sankcji wobec Rosji ???
  Dlaczego nikt nie stara się doprowadzić do inicjatywy pokojowej pozwalającej zakończyć ten nikomu nie potrzebny konflikt.
  Politycy odłóżcie na bok swoje rusofobiczne przekonania i zróbcie coś dla pokoju póki nie jest za póżno !!!
  Należy zmusić Poroszenkę, Putina i Dowódcę seperatystów do zawieszenia walk i rozpoczęcia rozmów. Przekazywanie miliardów Euro na Ukrainę jest marnowaniem pieniędzy. Albo spożytkują te pieniądze na wydatki wojenne albo raczej te pieniądze wpłyną do kieszeni oligarchów. Zachęcanie ukraińców do dalszych walk jest bezcelowe. Jak oni mają pokonać seperatystów? Uważam też ,że obiecywanie Ukrainie,że szybko zostanie przyjęta do NATO i UE jest nieuczciwe i dyktowane złą wolą przywódców Polski. Owszem UE tak ale NATO? Czy ktoś to sobie jest w stanie wyobrazić? Toż to gotowa III wojna. Kto będzie taki gieroj. Czas najwyższy aby to właśnie Polska wystąpiła na forum UE z inicjatywą pokojową. Mamy okazję zrobić coś dobrego dla ukraińców. Mamy laureata pokojowej nagrody NOBLA!!!!! Toż do cholery tam giną ludzie a my opowiadamy dyrdymały o dotkliwości sankcji dla Rosji. Tymi sankcjami już niedługo będziemy rzygać! Kogo bardziej dotkną te sankcje Rosję czy może nas? Jeżeli Rosję to dlaczego rolnicy zaczynają protesty?!
  No i te wypowiedzi naszych polityków oraz doradców prezydenta. Jeżeli te różne Bujaki,Kowale ,Kozieje chcą ginąć za Ukrainę to nie widzę przeszkód ale niech to robią na własny rachunek a nie opowiadają te bajki w imieniu wszystkich. Ja ich nie upoważniałem. Zaś wszelkie rekordy zidiocenia bije generał K. szef BBN doradca prezydenta.
 • 2015-01-28 15:26 | kijanka

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  2 Aster.
  Zgoda władz? Referendum? Pamiętamy wszystcy, chyba , kazus Kosowo. Oderwano go od Serbii pod pretekstem czystek etnicznych, bez zgody parlamentu, bez referendumu, bez nawet pozorów badnia opinii, bez zgody ONZ. Ale na polecenie USA i NATO. Do dziś jest to tkanka zapalna na ciele Europy, właśnie dlatego, że pogwałcono wszelkie prawa ludności, jak i prawo międzynarodowe. powyższy post jest obłudą i zwykłym mydleniem oczu. Europa, ta demokratyczna i kulturotwórcza stacza się na dno, nidstety.
 • 2015-01-28 15:39 | kijanka

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Źaden kraj nie jest mądrzejszy, anj głupszy. O głupocie można mówić w kategoriach rządzenia krajem, miastem, rejonem. O głupocie można by mówić, jeżeli naród demokratycznie wybierze głupi, nieodpiwiedzialny rząd. To wina ludu. Zdarza się, czasem to szy ko koryguje życie. Ale majdan doprowadził do przejęcia władzy w sposób bandycki. O decyzjach samozwańczych polityków, po obaleniu prezydenta demokratycznego kraju, jakim była przed majdanem Ukraina, dobrego słowa nie da się powiedzieć. To oni rozpętali wojnę bratobójczą, pod nazwą ato. Kto nie ma mózgu, biedny zaszczuty uwikłany w wojnę domową naród, czy perfidne władze? Chyba każdy widzi.
 • 2015-01-28 15:52 | kijanka

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Rozmowy w formacie Porszenko - dowództwo wschodnich rejonów UA nic nie da. Bo za nimi stoją właściwe mocodawcy I decydenci.
  Należy doprowadzić do rozmów pokojowych Putin-Obama. Niestety, z pominięciem EU, pionka i zapalniczki w tej grze.
  Bo inaczej będzie nadal trwać bezsensowna (dla Ukrainy ) natowsko-rosyjska zawierucha do ostatniego Ukraińca. To przecież oczywiste.
 • 2015-01-28 18:48 | janadam48

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Może i racja ale od czegoś trzeba zacząć. Nie oceniam kto i co zawalił w tej wojnie. Jedno jest pewne, to trzeba natychmiast skończyć!
 • 2015-01-28 20:56 | Leszex

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Bartłomiej Sienkiewicz przedstawił swoje stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie. Rząd Ukraiński znajduje się między młotem a kowadłem bowiem zdaniem byłego ministra utrzymywanie zniszczonego Donbasu jest kosztowne a pozbycie się tego terytorium naraża rządzących na gniew wiodących sił politycznych na Ukrainie. W czasach PRL nie mówiono publicznie o polskich kresach niemniej pamiętano o historii i chwale pokoleń żyjących na tych ziemiach od stuleci. Spisy ludności wykazują zmniejszanie liczby Polaków a w obwodach zachodnich szczególnie. Czystki etniczne i przymusowe przesiedlenia po wojnie wyludniły te tereny z wielu narodowości, z Polaków szczególnie. Za czasów ZSRR stosunki z Ukrainą były urzędowo przyjazne. Obecnie jeżeli przejrzeć internetowe fora są dramatycznie złe i z dnia na dzień gorsze. Oliwy do ognia dodały oświadczenia prawicowych organizacji ukraińskich spod znaku Bandery i innych faszystów o terytorialnych roszczeniach wobec Polski. Oni walczą z bratnia dla nich Rosją. Chcą wplątać w ten konflikt Polskę. Nasi politycy idą tą niebezpieczną drogą jak zahipnotyzowani. Bartłomiej Sienkiewicz nie jest już w Rządzie. Mówi rozsądnie. Czas posłuchać.
 • 2015-01-28 23:27 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Te artykuly sa pisane na zamowienie , sa w przewazajacej czesci przeklamane. Zapraszam wszystkich na ukrainska droge do Wolnosc jest na YT od majdanu setki filmow co ukraincy juz wtedy wyrabiali , do Odessy 2 maja 2014 do Mariapula 9 maja , do Krematorska 9 maja , tam sa zywi ( jeszcze ) ludzi ktorzy mowia jak jest nie jak politycy na pasku zachodu. To jest dobrych kilka godzin filmu ktore pozowli uksztaltowac nie mainstreamowy poglad co sie tam naprawde dzieje. Polityka gazeta cenzuruje komentarze jest to ewidentny powrot do lat sprzed 89 roku . Pamietajcie decydenci z gazety to nie czasy sprzed 15 lat gdzie mozna bylo wcisnac co sie chciale , dzisiaj kazda masakre fotografuje co najmniej kilkadziesiat telefonow a wszystkich nie da sie zabic. Filmy z czasow wojny mozna sobie odpuscic war is war .
 • 2015-01-28 23:37 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Pisze te posciki szybko i o niczym bo nuz sie cenzor obudzi ? Od majdanu a jest to juz rok zanotowalem JEDEN reportaz obiektywny o ukrainie w polskiej telewizji . 99 procent jest robione pod wielkiego brata . Powiedziec hanba to malo .
 • 2015-01-29 00:26 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Dlaczego piszesz Rosja skoro w kilkudziesieciu godzinach filmow na YT slyszalem prawdopodobnie setki nie moge slyszec tysiecy glosow bo malo jest ludzi ktorzy tam jezdza i ryzykuja zycie robiac filmy ktore to glosy mozna by podsumowac w zdaniu ( cenzor) jedzcie przekleci faszysci do domu i nigdy tu juz nie wracajcie . Mowie o glosach ludu ! live . A milosc do Putina ten Donbaski lud sumuje akurat jednym slowem zaczynajacym sie na b.i nie dlatego ze on tam jest ale dlatego ze Putina jeszcze tam nie ma.
 • 2015-01-29 00:43 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Tak ten czlowiek ma racje w PL panuje cenzura zupelnie dzika(nowy wielki brat ma zawsze racje) , chociaz w sprawie majdanu jednolita tematycznie bohaterska ukraina proboje sie uwolnic od krwiozerczego Putina ktory chce zawladnac Europa i Swiatem . Nigdy w PL nie trzeba bylo miec licencji na maszyne do pisania . Trudno aby do jednego wydania gazety za socjalizmu pisalo kilka tysiecy ludzi chociaz listy czytelnikow publikowano.
 • 2015-01-29 00:56 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Zawsze trzeba pytac starszych ja akurat wystalem maszyne do pisania za 15.000 zl i odsprzedalem niespelnionemu pisarzowi za 25.000 zl . Rowna dyszka zarobku .
 • 2015-01-29 00:58 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Pani Jagienka pojedzie sladami pani Gosiewicz odwiedzic ajdarowcow , byle powrot byl mniej bolesny .
 • 2015-01-29 01:05 | janussss

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Ta dziennikarka robila zawsze dobre reportaze kryminalne , nie wiem co sie dzieje , tam na ukrainie naprawde musi wszystko padac. To samo pan Sz. wczorajszy artykul z bardzo ostra cenzura.
 • 2015-01-29 16:39 | pieski

  Re:Na Ukrainie wprowadzono stan podwyższonej gotowości

  Niektórzy czytelnicy odnoszą się do tekstu(ów) redaktor Jagienki Wilczak z wyraźną irytacją i zniecierpliwieniem. Domagają się aby przestała pisywać. Stali komentatorzy Polityki nawet tu nie zaglądają. Myślę, że jest to jakiś znak ostrzegawczy dla autorki. Ja też jestem zirytowany, chociaż dostrzegam, że będąc zdecydowaną zwolenniczką ,,majdanowej" Ukrainy próbuje odgadnąć, dokąd to wszystko może zaprowadzić. Ogarniają ją, tak, tak wątpliwości. Nie wiem, może coś oglądnęła w sieci i to zburzyło jej spokój, może ktoś coś podpowiedział? Może trafiła na zapłakaną matkę i babkę z jakiegoś przysiółka, która prosiła inne matki Ukrainki, by nie posyłały tam swoich dzieci; może weszła na wideoblog Jurija Szarija, a może dopiero teraz natrafiła na film z deputowanym Paszyńskim wywożącym z majdanu karabinek snajperski
  http://rutube.ru/video/c4e18786ca15caced3b2261f9d4d00c4
  http://rutube.ru/video/558a7fcc7cfa30d212529af09332b0c0/
  i pomyślała, że ofiary majdanu, to ofiary prowokacji? A może na Unianie przeczytała, że mieszkańcy tarnopolskiego nie chcą wojować? Pytania, zaczęły się rodzić pytania i wątpliwości. Witamy na pokładzie. Kto nie wierzy, niech przeczyta poniżej, co została z tekstu red Wilczak po ogołoceniu go z faktów:

  Ma to być zapewne Pewnie również Ale to pewnie też domagano się pytano dlaczego wciąż chociaż Dlaczego zatem skoro pytano To nie był raczej Jeszcze spodziewali się że zostanie że powróci że spełnią o wiele mniej więcej natomiast Widać wyraźnie nieuzasadniony i złudny że zapowiada się Że giną że popada przybywa A wciąż mają otrzymują Może nawet mają lepsze niż I lepiej Jeszcze nie oskarżono otwarcie ale wyraźnie się pogorszyły Trudno się dziwić żyją w nawet próbowano nawet występować przeciwko utrudniając ostrzegają że to zapewne prowadzonej próbuje zerwać może nawet wyprowadzić nie chcą albo coraz mniej chcą iść i ginąć czasami bywało A zmuszony nigdy nie będzie musi wziąć to Tyle tylko że trochę i trochę słabo wydał z siebie W dodatku może nawet większa pozostaje już pod Ustanowiony nie daje żadnych właściwie szczególnych Nie nakłada też szczególnych Dotyczy przede wszystkim większej ułatwiającej wykonanie mówi o możliwości Jak powiedział wprowadzając chciał zwrócić że wszyscy powinni pracować Że wszystkie powinny podporządkować się natomiast powinny natychmiast informować oraz o tym co należy robić dokąd dzwonić kogo informować i gdzie szukać Zapewne miał na myśli lub Albo że zamierza dokonać lub pomaga Tymczasem właśnie ogłosiła, że aż jest niegotowych niegotowych jest nawet podkreślił że nie jest bo może wprowadzić jedynie Nie ma więc bo domagając się nie bierze jakie za sobą niesie Tymczasem zobowiązuje do Może pozwolą zapobiec może zmobilizują żeby nie byli co dzieje się wokół Szkoda więc że zdecydowano się Ale dobrze że w ogóle