Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Auschwitz – Fabryka śmierci

(3)
To był prawdziwy kombinat śmierci, z którego tylko niewielu ocalało. Przemysłowa skala dokonywanych tu zbrodni wstrząsnęła światem. Do tego stopnia, że wielu długo nie chciało w nie uwierzyć.
 • 2015-01-27 19:15 | Aton

  GDZIE SA CI INNI Europejczycy ???

  27 Styczen 2015 ale byl kiedys 27 Styczen 1945. Ja osobiscie mysle wiecej o dniach ktore mialy date na przyklad 27 Styczen 1944 ; 27 Styczen 1943. MY urodzeni po wojnie nie mamy prawa oddac w zapomnienie tego co wydarzylo sie za drutami OBOZOW KONZENTRACYJNYCH III Rzeszy. WYBACZYC MOGA TYLKO CI KTORZY W NICH ZOSTALI POMORDOWANI I CI KTORZY DZISIAJ TAK BARDZO PO CICHUTKU ODCHODZA.
  DLACZEGO PO CICHUTKU ??? Krzycza w snach i podczas snu. Wielu z tych ktorzy przezyli nie ma juz sily krzyczec a wielu poprostu krzyczec przestalo ze wstydu za ludzkosc.
  "Nie ma grzechu. To WY sprawiacie ze grzech istnieje.kiedy dzialacie w mysl waszej zepsutej natury; w niej tkwi grzech"
  Oj jak chora i zepsuta jes ludzka natura - CZLOWIEK TO BRZMI DUMNIE - ????? WSTYD TYLKO WSTYD Bo lez juz brak :-(
  NIEMCY mordowali i palili w obozach a tak zwani INNI PRAWI podsylali im Zydow i jeszcze za to placili aby ich zabito. Niemcy sa winni ( tu nie moze byc dyskusji ) ale gdzie sa CI INNI co dzisiaj wylewaja jeszcze krokodyle lzy. Lista ich jest dluga zyja nadal w EUROPIE maja czyste sumienia i zepsuta nature.
 • 2015-01-27 20:19 | znafcafszystkiego

  Re:Auschwitz – Fabryka śmierci

  Mało kto dziś wie o tym, że żydowski holocaust (Szoah) nie był niczym wyjątkowym. Co n.p. wie dziś przeciętny Polak o murzyńskim Holocauście w Kongu Belgijskim czy też o aborygeńskim Holokauście w Australii? Tak więc pamiętajmy, że żydowski Holocaust czyli Szoah nie jest niczym odosobnionym czy też unikalnym, skoro Belgowie zamordowali w Kongo więcej Murzynów niż Niemcom udało się zamordować Żydów w Europie (http://historia.org.pl/2012/12/31/kongo-prywatna-kolonia-krola-belgii-leopolda-ii/), a Brytyjczykom udało się nawet wymordować cały naród Tasmańczyków (Tasmania to jest całkiem spora wyspa na południe od Australii). Nic więc dziwnego, że w krajach, gdzie nie rządzą Żydzi, albo gdzie nie mają oni, tak jak n.p. w Polsce, niewspółmiernych wpływów w stosunku do ich liczebności, to nie poświęca się tej zbrodni popełnionej przez Niemców na Żydach zbyt wiele uwagi.
  Najlepiej sytuację w ówczesnym Kongu belgijskim oddaje przytoczony przeze mnie poniżej fragment książki ‘Duch króla Leopolda’: „Podczas gdy nasz oddział mijał wioskę za wioską […] grupie mężczyzn rozdano pochodnie i polecono podpalić wszystkie chaty […] Wędrowaliśmy, a smuga dymu rozciągała się nad dżunglą na wiele mil, ogłaszając wszem wobec nadejście cywilizacji” (A. Hochschild, ‘Duch króla Leopolda’, Wydawnictwo Sfery, Warszawa 2012). Tak więc zawsze, kiedy jestem w Belgii, to widzę „oczami wyobraźni” tę krew Murzynów zamordowanych przez Belgów, na której to krwi oraz pocie polskich górników i hutników (włącznie z niejakim Edwardem Gierkiem) zbudowano przecież obecny dobrobyt tego państwa. :-(
 • 2015-01-27 21:17 | znafcafszystkiego

  Re:Auschwitz – Fabryka śmierci

  No cóż - Boga nie ma, a nawet jeśli był, to On dawno temu umarł, co autorytatywnie stwierdził sam wielki i niepowtarzalny Nietzsche słowami „Gott ist tot” („Bóg umarł”, a poprawniej chyba „Bóg jest martwy”) – http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g_nie_%C5%BCyje.
  Oczywiście – żyje i ma się jak najlepiej Szatan, czyli według Biblii „Bóg tego świata” (2 Koryntian 4,4), co doskonale tłumaczy genezę obozów zagłady typu Auschwitz-Birkenau.
  Zaś, o czym ci już pisałem, ateizm jest odtrutką na narkotyk jakim jest każda religia. Rozumiem więc narkomanów i osoby religijne, że przy pomocy „chemicznego” narkotyku albo religii (narkotyku „duchowego” – K. Marx) uciekają oni od naszej, jakże okrutnej i wrogiej nam rzeczywistości. Niemniej przypominam że jest tak jak jest, gdyż to właśnie Szatan jest Bogiem tego Świata a nauka (tu konkretnie termodynamika) wyraźnie nam mówi, ze w naszym Świecie łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować, a więc zło jest w naszym świecie preferowane kosztem dobra.
  Szalom!