Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rocznica "Oświęcimska"

(14)
2015-01-27 21:16 | znafcafszystkiego
Boga nie ma, a nawet jeśli był, to On dawno temu umarł, co autorytatywnie stwierdził sam wielki i niepowtarzalny Nietzsche słowami „Gott ist tot” („Bóg umarł”, a poprawniej chyba „Bóg jest martwy”) – http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g_nie_%C5%BCyje.
Oczywiście – żyje i ma się jak najlepiej Szatan, czyli według Biblii „Bóg tego świata” (2 Koryntian 4,4), co doskonale tłumaczy genezę obozów zagłady typu Auschwitz-Birkenau.
Zaś, o czym ci już pisałem, ateizm jest odtrutką na narkotyk jakim jest każda religia. Rozumiem więc narkomanów i osoby religijne, że przy pomocy „chemicznego” narkotyku albo religii (narkotyku „duchowego” – K. Marx) uciekają oni od naszej, jakże okrutnej i wrogiej nam rzeczywistości. Niemniej przypominam że jest tak jak jest, gdyż to właśnie Szatan jest Bogiem tego Świata a nauka (tu konkretnie termodynamika) wyraźnie nam mówi, ze w naszym Świecie łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować, a więc zło jest w naszym świecie preferowane kosztem dobra.
Szalom!
  • 2015-01-27 22:46 | Leszex

Re:Rocznica

W Hruszowicach od 1994 roku stoi nielegalnie postawiony pomnik UPA z napisem „Chwała bohaterom UPA” oraz nazwami sotni UPA. Władza państwowa nic nie robi by ten pomnik legalnie zniszczyć. Zatem są przypadki, że łatwiej coś nielegalnie zbudować niż legalnie usunąć.
  • 2015-01-28 10:20 | znafcafszystkiego

Skandal... Swoją drogą, to zapomina się dziś, że tzw. ofiary Katynia to byli w olbrzymiej większości zawodowi wojskowi, policjanci i urzędnicy odpowiedzialni za dyskryminację Białorusinów i Ukraińców na tzw. kresach wschodnich II RP i że gdyby nie rasistowska polityka II RP, szczególnie po roku 1926, to nie byłoby przecież późniejszej masakry Polaków na Wołyniu, maskary dokonanej przez UPA, a więc przez tych, którym obecny rząd Ukrainy stawia dziś pomniki... :-(
  • 2015-01-28 12:24 | Eva O.

Błogi wstyd

Zawsze miałam wiele do powiedzenia na niemal każdy temat. Po prostu uwielbiam rozmawiać. Moi rodzice wychowali mnie na gadułę. Podobno już jako niemowlę krzyczałam tak długo i głośno, że wszyscy mieli mnie dość. Przez dwadzieścia cztery lata mojego życia nie potrafiłam milczeć nawet w sytuacjach, w których tak właśnie wypadałoby się zachować. W końcu nastał dzień a właściwie wieczór, w którym w telewizji wyemitowano autentyczne zdjęcia z wyzwolenia obozów koncentracyjnych. Choć jak każdy Polak znałam wydarzenia jakie miały miejsce podczas II Wojny Światowej oraz w jaki sposób przeprowadzano masową selekcję, nigdy nie wyobrażałam sobie tego w swoim umyśle. Wiedziałam, że Ci ludzie okropnie cierpieli, nie drążyłam więc głębiej. Żałuję... Tego wieczoru zaserwowałam mojemu umysłowi dawkę prawdziwych, przerażających obrazów, które najgwałtowniej jak potrafiły wyważyły drzwi do mojej świadomości. Huk był boleśnie wyraźny. Hukiem było moje milczenie... Obdarci z człowieczeństwa do granic możliwości, wychudzeni, nadzy, oszpeceni... Istoty z najbardziej przerażających horrorów stały się przy nich nad wyraz łagodne. Choć martwi, nigdy w ludzkich oczach nie widziałam tyle życia. Tak, właśnie... Ich wielkie oczy, osadzone w kościstych twarzach dokładnie odzwierciedlały ich życie - pogrążone w przerażeniu i bólu, którego nie da się opisać słowami. Tak więc dalej milczałam z rozchylonymi wargami a suchość w moich ustach koiły słone łzy, wpadające tam jak gdyby znały drogę. Po nieprzespanej nocy, podczas której mój umysł okazał się dekoderem z przyciskiem "replay", próbuję zrozumieć moje emocje. Jeszcze sobie z nimi nie radzę ale wiem już, że moje milczenie nie było spowodowane ogromem cierpienia jakie ujrzałam na tym krótkim filmie. Moje milczenie wywołał realny strach przed człowiekiem. Strach przed tym, że wciąż trwamy w tych okropnych wydarzeniach. Strach przed tym, że przyszłość za rozwojem człowieka w stronę nowoczesnych technologii, subtelnie skrywa rozwój cierpienia. Jeżeli piekło istnieje, to jest nim Ziemia, a my jesteśmy poddanymi zła... Najbardziej boję się więc tego, że jestem człowiekiem! Pozytywny akcent jest taki, że tego samego się wstydzę i ten właśnie wstyd jest moim wyzwoleniem. Ten właśnie wstyd sprawił, że na zawsze pozostanę w szeregach opozycji... Pytanie co z Wami? Potraficie zaprzestać zbrojenia szatana? Na koniec napomknę tylko, że doszliśmy już do etapu, w którym PRAWO międzynarodowe reguluje jaki rodzaj broni może zostać użyty podczas wojny...
  • 2015-01-28 14:07 | znafcafszystkiego

Eva O.
    Najbardziej przeraża mnie to, że Żydzi, dawne ofiary nazistowskiej przemocy, zachowują się dziś w okupowanej przez nich (zresztą w 100% nielegalnie) Palestynie w stosunku do Palestyńczyków, czyli prawowitych właścicieli Palestyny, tak samo, jak Niemcy odnosili do Żydów w latach 1933-1945, przyjmując przy tym od Niemców, swych dawnych katów, pomoc w pieniądzu i uzbrojeniu, które jest dziś używane przez syjonistów do tłumienia palestyńskiego ruchu rewolucyjno-wyzwoleńczego. A jeszcze bardziej przeraża mnie to, że Polska utrzymuje dziś stosunki dyplomatyczne, handlowe, kulturalne i sportowe zarówno z Niemcami jak też i z Izraelem. :-(
  • 2015-01-28 14:34 | Leszex

W międzywojennej Polsce pogrążonej w biedzie z winy zaborców prawo było dla wszystkich jednakowe. Na podstawie dziejów swojej rodziny wiem, że Polacy mieli w tym ludnościowym tyglu najgorzej. Więc znafco trochę się pogubiłeś. Od ludzi wysiedlonych z polskich kresów wschodnich wiem jakie warunki stworzono Ukraińcom nieporównywalnie lepsze do tych za granicą ze Związkiem Radzieckim. Gdyby ta polska polityka była surowa Rosjanie nie potrzebowali by ścigać Bandery w Niemczech po zakończeniu wojny. Na wszystkim to ja też się tak znam a może i lepiej. Niemniej pozostaję z wyciągniętą prawicą.
  • 2015-01-28 15:42 | zet

"Najbardziej przeraża mnie to, że Żydzi, dawne ofiary nazistowskiej przemocy, zachowują się dziś w okupowanej przez nich (zresztą w 100% nielegalnie) Palestynie w stosunku do Palestyńczyków, czyli prawowitych właścicieli Palestyny"

Powielasz swoje kłamstewka,licząc zapewne,że ktoś je przyjmie za prawdę. Cel jest niezrozumiały,ale pewnie go masz.
    Palestyńczycy są tam taką samą ludnością napływową,jak Żydzi. Nigdy nie mieli swojego państwa/ani nawet świadomości o odrębności narodowej/ i jak pokazują wydarzenia,nadal go mieć nie chcą. Izrael powstał z woli społeczności międzynarodowej,wyrażonej w stosownej uchwale ONZ.
    Prawo do utworzenia niepodległego państwa na wyznaczonych terenach otrzymali także Palestyńczycy,wybrali wojnę i tak im zostało.
    Można Żydów nie lubić,lecz wypada trzymać się faktów.
  • 2015-01-28 20:27 | Eva O.

To jest właśnie to o czym pisałam. Nie chodzi o to żeby nie utrzymywać tych stosunków a wręcz przeciwnie... Społeczeństwo jeszcze nie jest gotowe na rozwój w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Ten komentarz najzwyczajniej jest tego potwierdzeniem Hamujemy samych siebie.. Dziecko bierze przykład z rodzica! Jak więc dziecko nauczyć bycia dobrym człowiekiem? Będąc złym?
  • 2015-01-28 20:44 | znafcafszystkiego

Zet
    Tyle, że Izrael powstał od nowa (niejako z niczego, czyli ex nihilo) na obszarze zamieszkałym od tysięcy lat przez Palestyńczyków, którzy są przecież w prostej linii potokami starożytnych Hebrajczyków, tyle, że „nawróconych” (rożnymi metodami, najczęściej e k o n o m i c z n ą perswazją, na Islam). Przypominam też, że historia starożytnego Izraela kończy się w roku 637 n.e., a później mówi się, aż do roku 1948 n.e., tylko o Palestynie – p. n.p. Wikipedia oraz ze założyciele współczesnego Izraela, czyli Żydzi Aszkenazyjscy, a więc ci, którzy wymyślili w XIX wieku syjonizm oraz zajęli siłą Palestynę po II Wojnie Światowej są pochodzenia tureckiego (dokładniej chazarskiego), a więc nie-semickiego (‘aryjskiego’) i że pochodzą oni z Azji Środkowej, a nie z Bliskiego Wschodu, a więc nie mają oni żadnych praw do osiedlania się w Palestynie bez zgody prawowitych właścicieli Palestyny, czyli Palestyńczyków, którzy są zresztą nikim innym, jak właśnie „przechrzczonymi” na Islam potomkami starożytnych Hebrajczyków.
    Oto ironia historii: jak najbardziej semiccy potomkowie ‘biblijnych” Żydów walczą dziś z „aryjskimi” najeźdźcami, którzy przybyli do Palestyny via Rosja, Ukraina, Polska i Niemcy, a którzy chcą wymordować potomków starożytnych Hebrajczyków, mieszkających na ziemi ich hebrajskich przodków, aby zawładnąć Palestyną w imię religii, która jest dziś tak wręcz śmieszna i niepraktyczna w zachowywaniu przesądów sprzed tysięcy lat, że wyznaje ją mniej niż 1% ludności Ziemi, przy czym jednak ten 1% wyrządza dziś Światu więcej szkód niż pozostałe 99% jego ludności! :-(
    Nie jest także prawdą, że Izrael powstał z woli społeczności międzynarodowej, wyrażonej w stosownej uchwale ONZ, jako że w tej uchwale było wyraźnie napisane, że Palestyna miała być podzielona na dwa niepodległe państwa: żydowskie i palestyńskie, ale Żydzi wybrali najpierw kampanię terroru (patrz http://en.wikipedia.org/wiki/Zionist_political_violence ) a później otwartą wojnę, aby nie dopuścić do utworzenia palestyńskiego państwa. :-(
    Takie są fakty!
  • 2015-01-28 20:50 | znafcafszystkiego

zet
    P.S.
    Napisałeś, że „Palestyńczycy nigdy nie mieli swojego państwa/ani nawet świadomości o odrębności narodowej i jak pokazują wydarzenia,nadal go mieć nie chcą”. To jak wytłumaczysz istnienie Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) oraz te, jakże liczne palestyńskie powstania (intifady) przeciwko żydowskim, a właściwie syjonistycznym okupantom oraz fakt, że OWP jest uznawana przez ogromną większość ludności świata za prawowitą władzę Palestyny?
  • 2015-01-28 20:54 | znafcafszystkiego

Leszex
    Przecież ja nie winię tu zwykłych Polaków czy Ukraińców, a tylko politykę prowadzoną przez elity, zarówno polskie jak też i ukraińskie. Poza tym, to władze II RP prześladowały zwykłych Ukraińców a były pobłażliwe dla takich bandytów jak Bandera.
    Pozdrawiam!
  • 2015-01-29 08:34 | zet

"To jak wytłumaczysz istnienie Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) oraz te, jakże liczne palestyńskie powstania (intifady) przeciwko żydowskim, a właściwie syjonistycznym okupantom oraz fakt, że OWP jest uznawana przez ogromną większość ludności świata za prawowitą władzę Palestyny? "

Nic nie zamierzam Ci tłumaczyć,bo i tak nie zrozumiesz. Zwróciłem jedynie uwagę na fakty historyczne i skutki wydarzeń z przeszłości, które doprowadziły do obecnego stanu rzeczy. Nie przyjmujesz tego do wiadomości,Twój wybór.
    Powstało ostatnio Państwo Islamskie,wcześniej zwane Islamskie Państwo Iraku i Lewantu /Islamic State of Iraq and the Levant/ i też należy wyciągać wniosek,że jest to prawowita władza gdziekolwiek?
    Czy się to podoba czy też nie podoba, powstanie państwa Izrael jest faktem i wszelkie próby podważania jego istnienia są niepoważne,nawet śmieszne, dla wielu niebezpieczne. Palestyńczycy ciągle mają szansę brać przykład z Żydów,zamiast podstępnie mordować tamtejszych mieszkańców.
  • 2015-01-29 14:28 | Obserwer

@Eva O. "To ludzie ludziom zgotowali ten los." Nałkowska.
    Dziękuje za Twój bardzo przejmujący komentarz. To świadczy , że ludzie wrażliwi są . Ty jest namacalnym przykładem.
    W tym jest nadzieja jedyna obecnej ludzkości- we wrażliwości.

ZAGŁADA to tak przerażające słowo jest , że dla szacunku nad tym co z nim się wiąże mogę jedynie :
    Błogosławieni , którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
  • 2015-02-01 21:38 | znafcafszystkiego

Zet
    Doktor Goebbels głosił w swoim czasie, że czy się to podoba czy też nie podoba, powstanie III Rzeszy jest faktem i wszelkie próby podważania jej istnienia są niepoważne,nawet śmieszne, a dla wielu (n.p. Polaków czy Żydów) wręcz niebezpieczne.
    I czy według ciebie, to Polacy podczas okupacji to powinni brać przykład z Niemców zamiast ich podstępnie mordować?