Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Holokaustu nie da się zrozumieć

(4)
Nazistowski projekt tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej pochłonął życie 5,8 mln Żydów, dwie trzecie diaspory europejskiej, jedną trzecią światowej.
 • 2015-01-28 10:24 | znafcafszystkiego

  Re:Holokaustu nie da się zrozumieć

  Przecież żydowski holocaust (Szoah) nie był niczym wyjątkowym. Co n.p. wie dziś przeciętny Polak o murzyńskim Holocauście w Kongu Belgijskim czy też o aborygeńskim Holokauście w Australii? Tak więc pamiętajmy, że żydowski Holocaust czyli Szoah nie jest niczym odosobnionym czy też unikalnym, skoro Belgowie zamordowali w Kongo więcej Murzynów niż Niemcom udało się zamordować Żydów w Europie (http://historia.org.pl/2012/12/31/kongo-prywatna-kolonia-krola-belgii-leopolda-ii/), a Brytyjczykom udało się nawet wymordować cały naród Tasmańczyków (Tasmania to jest całkiem spora wyspa na południe od Australii). Nic więc dziwnego, że w krajach, gdzie nie rządzą Żydzi, albo gdzie nie mają oni, tak jak n.p. w Polsce, niewspółmiernych wpływów w stosunku do ich liczebności, to nie poświęca się tej zbrodni popełnionej przez Niemców na Żydach zbyt wiele uwagi. :-(
 • 2015-01-28 13:39 | z daleka

  Re:dlaczego nie?

  Dlaczego nie da sie zrozumiec? Da sie zrozumiec! Codziennie doslownie za rogiem w naszym kraju i w innych krajach rowniez stoja okazale budynki, wrecz cale fabryki szczelnie odgrodzone by nikt nie widzial co sie tam dzieje. Bynajmniej nie maja scian ze szkla! To sa rzeznie. tam podobnie jak w obozach koncentracyjnych morduje sie niewinne istoty, ktore zwie sie zwierzetami.Podobnie jak podludzie w Auschwitz nie maja one praw i maja sluzyc tym, ktorzy je zniewolili i i brutalnie zabijaja.I nawet ci co placza w obozach zaglady nie czuja spec jalnie wspolczucia dla tych setek tysiecy zwierzat mordowanych, poddawanych eksperymentom, wiwisekcja i innym swinstwom przez tych wyzej stojacych Ubermeschow. Podobie bylo w obozach koncentracyjnych, to sprawa przestawienia umyslu. Tam zydow, polakow i innych uznano za mniej wartosciowych.Nazywa sie to nazizmem Tutaj w podobny sposob uznaje sie zwierzta za mniej wartosciowe i nie majace praw- jest to szowinizm gatunkowy. Wiec w sumie co to jest ow holocaust? czy jest to smierc i zaglada ludzkich istot czy tez smierc i zaglada niewinnych istot?
 • 2015-01-28 13:44 | Andrzej

  Re:Holokaustu nie da się zrozumieć

  Holokaust trudno pojąć. Tyle, że podobne rzeczy zdarzały się dawniej i dzieją się obecnie w wielu częściach świata. Krew leje się strumieniami od początku istnienia gatunku ludzkiego. Wystarczy wspomnieć wyczyny Tamerlana i Dżyngis-chana, wojny religijne, dwie ostatnie wojny światowe, czystki komunistyczne w Rosji i Chinach, krwawe wojny w Afryce, byłej Jugosławii, a ostatnio w Iraku, Syrii czy Afganistanie. A co powiedzieć o rzeziach ludności polskiej na Wołyniu, czy mordowaniu oficerów polskich i członków AK przez rosyjskie NKWD? A sowieckie łagry, w których zginęło wielokroć więcej ludzi niż w hitlerowskich obozach koncentracyjnych? Doprawdy to cud, że ludzkość jeszcze istnieje, a nawet rozwija się liczebnie i materialnie.
 • 2015-01-28 14:14 | znafcafszystkiego

  Re:Holokaustu nie da się zrozumieć

  A Św. Inkwizycja?