Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: „Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz

(10)
Prokurator Teodor Szacki powraca na ekrany, i to pod postacią męską, tak jak prezentuje się w książkach Zygmunta Miłoszewskiego.
  • 2015-01-28 10:00 | Mirek85

Kto?

Miałem okazje widzieć film w Sandomierzu i...nie rozumiem końcówki recenzji. Jakby ktoś przysnął, bo przecież zakończenie (pod koniec a jakże pokomplikowane), to później już jest jasne jak słońce.
    Mam nadzieję tylko, że na następny film nie będziemy czekać tylu lat, nie wiem, czy to musi być akurat ekranizacja kolejnej części trylogii z Szackim, ale Miłoszewski z Lankoszem przyznali się do rozmów nad jeszcze jednym filmem w takim stylu. Mam nadzieje, że równie dobrym.
  • 2015-01-28 11:40 | Stefa

Re:Recenzja filmu: „Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz

Tak jeśli chodzi o kino gatunkowe nasze rodzime, to coś się ostatnio zaczyna zmieniać in plus, jest ono coraz lepsze. A po zwiastunie widzę, że Więckiewicz w roli detektywa jawi się jako strzał w 10 -tke. Niecierpliwie czekam na film.
  • 2015-01-28 13:29 | tadek

Moim zdaniem zwiastun bardzo, bardzo obiecujący, obsada zresztą też. Spotkałem się już z wieloma opiniami, zarówno tymi dobrymi jak i złymi, dlatego też swoja ocena poczekam po seansie Ziarna. Mam ochotę na ten film ;)
  • 2015-01-28 13:36 | Apda

Mimo iż nie jestem ekspertem w dziedzinie filmu, uważam , iż film oparty jest na świetnej książce (czytałam) zrealizowany pod okiem dobrego reżysera. Swój udział (i to dość duży) ma również Miłoszewski, więc chyba nie będzie tak źle. Gdyby nie wypaliło nie powstałby pomysł o dalszej współpracy. Ja go jeszcze nie widziała, na pewno się wybiorę.
  • 2015-01-28 16:01 | Paula

Zakończenie oderwane od realiów

Niestety zakończenie przyprawi prokuratorów i karnistów o ból głowy a nawet siwiznę po seansie. Rozczarowuje tym samym książka jak i film który zapowiadał się wybitnie.
  • 2015-01-29 13:33 | maślak

"Rewers" Lankosza podobał mi się bardzo. mysle, ze skoro kazał nam tyle czekac na nastepny film, to bedzie on naprawdę dobry.
  • 2015-01-29 22:42 | salam_anka

Mam podobnie, myślę, że wreszcie się doczekamy dobrego kryminału!
  • 2015-01-30 09:29 | witektomaszewski

A może w Polsce powinien powstać film o lwowskiej szkole matematycznej, której jednym z filarów był genialny matematyk Stefan Banach. Jego życie i praca to gotowy scenariusz. Urodził się w Krakowie. Był matematycznym samoukiem, który został profesorem uniwersyteckim mimo braku formalnego wykształcenia. Jest jednym z najczęściej cytowanych matematyków na świecie. W tym roku minie 70 lat od jego śmierci.
  • 2015-02-01 21:45 | Maciej

Obejrzałem wczoraj ten film i niestety - NIESTETY! - moim zdaniem jest on bardzo słaby. Po pierwsze, jest to swego rodzaju klon utworów Dana Browna - mam na myśli metodę polegającą na budowaniu opowieści wokół historycznych miejsc czy artefaktów, czyli na "przeskakiwaniu" bohaterów od jednego nacechowanego historycznie obiektu do drugiego. Wiem, że to rzecz gustu, ale mi ten rodzaj "napędu" dla fabuły wydaje się okropnie sztuczny, "literacki".

Druga sprawa to postaci - też "literackie", miałem wrażenie, że część z nich szeleści jak papier, będąc jedynie pretekstem do wygłoszenia pewnych publicystycznych tez. Publicystyki w tym filmie jest o wiele za dużo i do tego występuje ona w formie wyjątkowo nudnego ględzenia. Wszystko to razem sprawia, że film jest wręcz nieprzyzwoicie nudny! Znajomy, z którym byłem w kinie, nie zdzierżył i wyszedł 15 minut przed końcem; ja wysiedziałem do finału, ale bez przyjemności. Szkoda!
  • 2015-02-02 14:11 | pitt

Uważam, iż jest to jeden z gorszych filmów, które w swoim 43 letnim życiu obejrzałem.
    Dosyć szybko zacząłem wyczekiwać zakończenia. Dłużyzny, nic się nie dzieje..Literalnie odliczałem sekundy.
    Więckiewicz, Walach - toż to parka, którą oglądać można już dosłownie we wszystkim. Ponad to znowu kwestia żydowska.
    Czy my się od tej przeszłości nie uwolnimy ?
    Film naprawdę nudny, przywołujący wybitne dzieła w podobnym duchu - imię róży czy seven.
    Ocena - jak dla mnie jeden (one)