Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

(16)
Przez półtora roku funkcjonowania krematoriów i komór gazowych w Auschwitz uśmiercono ponad milion osób. Masowa zagłada wymagała szczegółowego planu. Fabryki zagłady miały swoich majstrów i architektów śmierci.
 • 2015-01-28 10:32 | sławek.m

  Tylko taka mala uwaga lingwistyczna

  Skoro Himmler przyjechała do Auschwitz i wizytował Birkenau to konsekwentnie na urodziny generała SS von dem Bacha pojechał do Breslau. Wydaje się, jakby dla wielu ludzi obrażonych zwrotem "Polskie obozy koncentracyjne" nazwanie miejsca Auschwitz zamiast Oświęcim usuwało terytorialnie obóz z Polski i jednocześnie bardziej wskazywało na winę Niemców. Niemców, a nie nazistów, bo jak tak dalej pójdzie to za siedem miesięcy będziemy obchodzili rocznicę napaści NSDAP na Polskę.
 • 2015-01-28 11:52 | znafcafszystkiego

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci?

  Zaprojektowali je Niemcy, wybudowali więźniowie III Rzeszy Narodu Niemieckiego, także więc i Polacy, a finansował je międzynarodowy kapitał, a ten wiadomo, akie ma pochodzenie...
  Mało kto wie dziś w Polsce o żydowskich korzeniach (patrz książka Tolanda „Hitler. Reportaż biograficzny” - najlepiej w oryginale czyli po angielsku) oraz o współpracy Hitlera z Watykanem i z żydowskimi bankierami z Wall Street, którzy finansowali Holocaust oraz o współpracy Hitlera z firmą IBM, która, jak wiadomo, „zinformatyzowała” niemieckie obozy koncentracyjne (w ówczesnej, elektromechanicznej technologii, opartej na kartach dziurkowanych).
  http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust
 • 2015-01-28 12:36 | sławek.m

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Ja nie wiem skąd takie głupoty ludzie biorą?
 • 2015-01-28 14:13 | znafcafszystkiego

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  sławek.m
  Masz coś do powiedzenia ad rem?
 • 2015-01-29 05:22 | sławek.m

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Jako że rem to bzdury równe Protokoło mędrców Syjonu to ad rem nie da się nic rzeczowego powiedzieć..
 • 2015-01-29 20:10 | znafcafszystkiego

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  sławek.m
  Widze, że wam tam w Hasbarze nerwy puściły i stać jest was tylko na obrażanie swych adwersarzy.
 • 2015-01-29 20:28 | Jerzy z O.

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Prawdziwymi majstrami i architektami holocastu są przecież chrześcijańscy kaznodzieje, bredzący bezkarnie ze swoich kazalnic już prawie 2000 lat. Stąd świetne pytanie baranka bożego w filmie Agnieszki Holland: " to Chrystus był Żydem ?".
 • 2015-01-30 17:51 | znafcafszystkiego

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Jerzy etc.
  Chrystus to postać z bajki, taka sama jak n.p. Wieźdmin!
 • 2015-03-01 11:50 | Leonid

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci a kto w nich "pracował"

  Generalnie: Tego się dziś nie mówi, ale jakim to „cudem” możliwa była podczas Holocaustu ta powszechna wręcz bierność wśród samych Żydów i dlaczego tylko skrajnym zdziczeniem można wytłumaczyć tę proniemiecką, służalczą wobec nazistowskiego okupanta postawę tych różnych Judenratów, szczególnie w gettach Warsze i Liztzmannstadt oraz to okrutne, wręcz zwierzęce, zachowanie się żydowskiej policji (Jüdischer Ordnungsdienst) w gettach? Przecież to właśnie żydowska policja (tzw. odmani), a nie Niemcy, wyłapywała i spędzała swych własnych rodaków na te różne Umschlagplatze i upychała w bydlęcych wagonach swoich sąsiadów, rodziny i innych, na ogół przypadkowych, Żydów! Wreszcie – jak to było możliwe, że w samych niemieckich obozach (właściwie fabrykach) zagłady, takich jak Birkenau, Majdanek i Treblinka (wymieniłem tu tylko te największe niemieckie „fabryki śmierci”) to właśnie nikt inny, jak w 100% żydowskie komanda, zapędzały Żydów do komór gazowych, a potem oprawiały ich zwłoki, grzebiąc w pochwach i odbytnicach, wyrywając złote mostki i koronki? Niestety, ale dowodów takiego, a nie innego postępowania elit żydowskich w latach II Wojny Światowej nie znajdziemy ani w tym nowo-otwartym warszawskim muzeum „historii” polskich Żydów ani też w izraelskich podręcznikach do nauczania najnowszej historii Żydów ani nawet w „Polityce”. :-(
 • 2015-03-01 14:27 | kordirko

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Leonid
  Czy chcesz przez to powiedzieć, że w gruncie rzeczy to sami Żydzi zaplanowali, przygotowali i własnymi rękami zrealizowali Holoaust, a Hitler, Himmler i SS-mani byli tylko niewinnymi wykonawcami poleceń elit żydowskich ?
 • 2015-03-01 18:37 | Leonid

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Sporą przesadą byłoby twierdzenie, że to w gruncie rzeczy to sami Żydzi zaplanowali, przygotowali i własnymi rękami zrealizowali Holocaust (Szoah), a Hitler, Himmler i SS-mani byli tylko niewinnymi wykonawcami poleceń elit żydowskich, ale fakty są takie, że:
  1. Żydowski kapitał, głównie z USA, finansował dojście Hitlera do władzy a nawet informatyzację (techniką kart dziurkowanych) niemieckich obozów zagłady takich jak n.p. Auschwitz-Birkenau.
  2. Elity żydowskie użyły Niemców oraz Austriaków i ich sojuszników, głównie z Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii a także z innych sojuszniczych (niekoniecznie tylko de jure, ale także i de facto) krajów III Rzeszy takich jak n.p. Węgry, Rumunia i Chorwacja na wschodzie oraz Francja, Holandia i Belgia na zachodzie w celu „poprawy żydowskiej krwi” przez wyeliminowanie biednego, chorowitego i słabo wykształconego żydowskiego elementu wschodnioeuropejskiego, czyli głównie żydowskiej biedoty z Polski i ówczesnego ZSRR.
  3. Do masowego zabijania Żydów w niemieckich obozach zagłady używano zaś Cyklonu B – wynalazku niejakiego Fritza Habera - niemieckiego Żyda z Wrocławia, noblisty z chemii a przy tym donosiciela do władz III Rzeszy na Alberta Einsteina, przez co bojkotowano go n.p. w W. Brytanii (przykładowo: wybitny brytyjski fizyk E. Rutherford ostentacyjnie nie podawał mu ręki).
 • 2015-03-02 16:06 | Motyl1

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  kordirko
  jak widzisz niejaki leonid znany antysemita na blogach polityki , wyraźnie pisze ze Żydzi sami sobie są wini ze zostali zamordowani i w obozach koncentracyjnych .
 • 2015-03-02 16:08 | Motyl1

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  aha antysemita nie wolno napisać ale coś takiego to naturalnie tak :
  "Sporą przesadą byłoby twierdzenie, że to w gruncie rzeczy to sami Żydzi zaplanowali, przygotowali i własnymi rękami zrealizowali Holocaust (Szoah), a Hitler, Himmler i SS-mani byli tylko niewinnymi wykonawcami poleceń elit żydowskich"
 • 2015-03-02 17:35 | Leonid

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Motyl1
  Pozdrowienia Pani Dany Rothschild, twojej szefowej z portalu Erec Israel (izrael.org.il)!
 • 2019-01-29 04:59 | maciekplacek

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Zeby odpowiedziec na pytanie kto jest odpowiedzialny za budowe, tj. projekty, konstrukcje wreszcie 'tasmowy' proces mordowania, na to wszystko jest odpowiedz w - 'Hell's Cartel: IG Farben and the Making of Hitler's War Machine' - autor Diarmuid Jeffreys oraz - 'Hitler's Engineers: Fritz Todt and Albert Speer - Master Builders of the Third Reich' - autor Blaine Taylor.
  To tylko dwie pozycje z bogatej na ten temat publikacji.
  znawcafszystkiego=leonid, kagan, jakowalski, ekonom, etyk, etc., etc, etc...
  Wiem duzo , ale okazuje sie, ze nie wszystko, szczegolnie 'rewelacje' znafcy leonida, zatem pytam o szczegoly wspolpracy Hitlera z bankierami zydowskimi z Wall Street - Names please. I w jaki praktyczny sposob finansowali Holocaust.
  - 'Adolf Hitler: The Definitive Biography' - znam, czytalem, mam ja pod reka. Zadnych tam takich rewelacji nie ma.
  Moze cos mi umknelo uwadze, wiec wskaz mi strone, rozdzial. Muchas gracias.
  Aaa ... IBM... Otoz znafco, leonidzie, jakowalski, etc. po raz enty przypominam, wiki nie jest dobrym zrodlem do poznania faktow historycznych, ksiazki sa. Te IBM podziurawione kartki usprawnily spis ludnosci, z uwzglednieniem mniejszosci jak Zydzi, Polacy itp. Podobny spis byl w Polsce w 1936 r. duzo bardziej szczegolowy, ale bez dziurawych kart.
  I to z tego spisu m.in. Niemcy skorzystali, podobnie jak ze spisow w Europie Zach.
  Warto dodac, ze wyplaty, rozliczanie godzin w roznych Thyssen Krupp, VW, bankach, kopalniach, byly oparte na systemie IBM, nie tylko oni, bo koncerny calej Zach. Europy.
  Przeczytaj znafco kowalski wymienione powyzej publikacje, unfortunately for you, fluent English is a must.
 • 2019-02-02 21:37 | Prowincjusz

  Re:Kto zaprojektował i wybudował obozy śmierci

  Pan @Leonid zaprzestał publikacji w marcu 2015.
  Odpowiedź może i ciekawa ale cztery lata to sporo czasu. A jeśli adwersarz przeniósł się do lepszego świata ?
  Może warto pozostawić konkrety bez osobistych wycieczek ?
  Wszak chodzi o prawdę.