Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

(22)
Po długich dyskusjach PSL zdecydowało się na wystawienie własnego kandydata w wyborach na prezydenta. Będzie nim Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. To bardzo zła wiadomość dla Bronisława Komorowskiego.
 • 2015-01-31 17:35 | T1000

  Dziennikarskie dno

  W umysłach polskich pismaków sprawą wagi państwowej jest teraz, czy Komorowski wygra w I czy w II turze. I tyle by było na temat poziomu polskich pismaków.
 • 2015-01-31 19:57 | znafcafszystkiego

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Prezydentem RP może być nawet pies Merkelowej.
 • 2015-01-31 20:23 | Andrzej

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Czy zła wiadomość dla Komorowskiego? Raczej dla Andrzeja Dudy. Jarubas lepiej się prezentuje od kandydata PiS-u i zdobył potrzebne doświadczenie jako marszałek województwa. Kandydatka Ogórek się nie liczy. Komorowski i tak sobie poradzi.
 • 2015-01-31 20:25 | Leszex

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  "Naszemu kandydatowi rośnie" powiedział przed chwilą poseł PIS i dodał "a waszemu kandydatowi spada". Drugi szereg kandydatów na Prezydenta Polski dumnie wypina piersi i tylko jedna kobieta w tym gronie skromnie spuszcza oczęta. Pani Magdaleno ma pani nasze głosy. Niech pani nie wdaje się w jałowe dyskusje z pretendentami. Proszę o skromny program na miarę naszych czasów i możliwości. Jak pójdą głosować internauci ma pani zapewnione zwycięstwo.
 • 2015-02-01 00:25 | Wojciech K.Borkowski

  Re: "Chłopy" się nie sprawdzili w czasie transformacji , czas na kobietę

  Wybór Magdaleny Ogórek to dobry pomysł.
  To byłby potrzebny zwrot w polityce i odejście od kombatanckiej elity celebrytów politycznych.
  Potrzeba zmian jest naturalnym zjawiskiem w demokracji , jeżeli tego się nie robi , to pozostanie nam rzymskie
  "sexasgenarios de ponte ".
  Wybory są od tego, by zmieniać tych, co się nie sprawdzili. Co się otoczyli mumiami , byłymi aparatczykami , itd.
 • 2015-02-01 00:32 | H.morhofer

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  To ciekawe. Kandydat na Prezydenta III RP ziomek JEDRUSIóW i HUBALA. To chyba HISTORYCZNE PRZEZNACZENIE......(.....)
 • 2015-02-01 07:37 | w istocie rzeczy pospolitej

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Motto: Czy wieś pro futuro potrzebuje jeszcze miasta? * My, PSL, jesteśmy postępowi, jesteśmy za innowacją, za tanią siłą mechaniczną robotów, za fabrykami sterowanymi algorytmem, itp. Drogi i samochody mamy już coraz lepsze, sprzęt AGD i telefon komórkowy też, a internet będzie światłowodowy. Kosmos będzie nasz, satelity będą pracować dla naszych upraw, OZE będzie nasze, i łupkowy gaz też z pod naszej ziemi. Zdrowo nakarmimy naukowców i inżynierów wielu, nie potrzebujemy miejskiego smogu, My, PSL, jesteśmy płodną przyszłością polskiego narodu. Mamy uprawy i mięso, sad i las, przetwarzanie i produkcję wyrobów. Po co nam idea miast? Nowoczesną technologią i techniką wieś uwolnimy od mas, a na plebani nie zabraknie świeżego wiejskiego chleba i z koła gospodyń pysznych ciast. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?

  Jakby dziś było na wsi bez miast? Czy wraz z postępem technologii i techniki komunikacji oraz komunikowania się, automatyzacji produkcji i wytwarzania, OZE, itp., wsie potrzebują miast? Czy może wystarczy nauka, inżynieria, uczelnie i kilkanaście większych zaprogramowanych instalacji przemysłowych, by na wsi żyć długo i szczęśliwie? Jakby to było gdyby PSL wygrał rząd i wygrał prezydenta i tą miotłą wyborca posprzątał w pozostałych partiach? Czy innowacyjna i tradycyjna wieś z technologią i technika jest bezkonkurencyjna?
 • 2015-02-01 08:02 | volta

  Skończcie z tą polityczno - medialną żenadą !

  Bez wstępu !
  1. Zlikwidować urząd Prezydenta RP.
  2. Zlikwidować Senat RP.
  3. Ograniczyć liczbę posłów na Sejm RP. Byłoby to najbardziej sensowne polityczne osiągnięcie III RP.
  4. Ograniczyć codzienną, trwającą od rana do wieczora, żenującą bieganinę tzw. "dziennikarzy" za tzw. "politykami" i odwrotnie.
  Tego niestety administracyjnie zrobić się nie da, bo ...

  Potrzeby uzasadniania tych pomysłów nie widzę.

  Co do pkt. 4. - rozmarzyłem się... Pani red. Olejnik wraz z kolegami po fachu mogłaby się w proteście i w obronie słowa zamknąć w jakiejś klatce. Inni koledzy, którzy nie zmieściliby się w owej klatce mogliby to wydarzenie nieustannie relacjonować oraz komentować.
  Zamiast zapraszania do studiów tv każdego kto popadnie.....
 • 2015-02-01 08:42 | benek

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Żyrandol i tak przegra za podpisanie ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego.
 • 2015-02-01 10:54 | ecres

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Nie piękne lica a program zadecyduje.Bo PSL,od PISU nie różni się w sprawach światopoglądowych.,a gospodarczych.letnio.Oni dostaną od lektoratu co mogą się spodziewać.Natomiast elektorat SLD ,bojąc się pisiaczy zagłosuje na ,prezydenta Komorowskiego.Oczywiście wtedy ,gdy opowie się np. za in vitro itd.I tu problem.A o drugiej turze lud zapomni po kwartale i P.Komorowski może porządzić jak za przeproszeniem Obama..A jak na razie popiera Go wiekszość antypartyjnych i o tą większość powinien dbać jak o Belweder.bo coś mi mówi ,że to ona zadecyduje.
 • 2015-02-01 12:17 | taki jeden

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Chodzi o Donka?
 • 2015-02-01 14:49 | Gama

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Podwyższenie wieku emerytalnego to Wasze być czy nie być Panowie. Przecież Unia przestanie na Was pracować. Wkrótce to Polska zacznie sypać grosz, duży grosz do kasy unijnej. A u jeszcze górnicy wiszą na garnuszku obywateli. Nie będzie wesoło.
 • 2015-02-01 15:04 | Memory

  Ciekawe gdzie kandydat Adaś płaci swoje składki w ZUS, czy w KRUS ?

  Ciekawe jest też czy media wyciągną mu teraz dyrektorowanie w KRUS i to, że w wyborach parlamentarnych w 2011, startując z listy PSL w okręgu kieleckim, został wybrany do Sejmu, otrzymując 28 750 głosów, po czym zrobił swoich wyborców w konia i odmówił przyjęcia mandatu.
 • 2015-02-01 18:39 | znafcafszystkiego

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  taki jeden
  Bingo!
 • 2015-02-01 18:43 | znafcafszystkiego

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Volta
  Raczej połączyć urzędy premiera i prezydenta, dać temu ostatniemu prawo do wydawania dekretów z mocą ustawy, a przy okazji
  zlikwidować też Sejm oraz Senat i zastąpić je referendami zatwierdzającymi bądź tez uchylającymi te prezydenckie dekrety!
 • 2015-02-01 18:49 | znafcafszystkiego

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Gama
  Przecież już dziś więcej wysyłamy pieniędzy do Unii niż z niej otrzymujemy - uwzględnijmy tylko transfer z Polski zysków wypracowanych przez przedsiębiorstwa znajdujące się w Polsce, a będące własnością zagranicznego kapitału!
  Poza tym, to największy problem w Polsce jest dziś z bezrobociem, szczególnie wśród młodych, a więc należało by obniżyć wiek emerytalny do 50-55 lat, jako że inaczej to młodzi Polacy będą dalej uciekać z Polski, co tylko pogorszy sytuację tych, którzy Polsce zostaną.
 • 2015-02-01 19:40 | Leszex

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Nie mam nic do demokratycznej Ukrainy i jej mieszkańców ale skoro tyle mówi się o bezrobociu w Polsce to musi dziwić statystyka obcokrajowców ubiegających się o zatrudnienie w Polsce. To już kilkaset tysięcy osób. Rozumiem i popieram tych Ukraińców którzy podobnie do Polaków w Niemczech chcą się tutaj zadomowić, legalnie pracować i szanować nową ojczyznę. Obawiam się jednak by tutejsza V Kolumna nie żerowała na tych ludziach, nie prowadziła wrogiej propagandy wśród tych obywateli i nie pogorszyła naszych stosunków z Ukrainą najgorszych od zakończenia wojny i rzezi wołyńskiej, co mogę sądzić z licznych wpisów nie tylko na tym forum. Deklaracje lojalnościowe przy wyrażaniu zgody na pracę w Polsce uważałbym za wskazane.
 • 2015-02-01 21:01 | Sceptyczny

  To przestała być bułak z masłem.

  Komorowski miał nadzieję, ze wygra wybory bez najmniejszego wysiłku. Ot, parę wystąpień w stylu prowincjonalnego proboszcza i po wyborach. A tu niemiła niespodzianka. Będzie musiał wziąć się do roboty. Jego sztab musi naprawdę zastanowić się, czym porwać wyborców a Komorowski musi wyjść z roli sklerotycznego wicepierdoły.
  To jest bardzo dobre - i dla Komorowskiego i dla naszej demokracji.
 • 2015-02-02 00:41 | jaszympans

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Dzikość myślenia nie jest myśleniem
  A tenże kandat JaBuras przestawił literki bo che być oyginalnym.
 • 2015-02-02 00:49 | sznurkowy

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Wy PSL ?
  Zawsze było wiadomo, że chłop jest kosmopolitą i dziś też nim jest bo przecież orze w Angli lub na innej ziemi.
  A kilku pajaców udaje, że sami pociągają za sznurki i myślą, że nie widać kto stoi za kurtyną.
 • 2015-02-02 12:40 | saurom

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Z drugiej strony w końcu połytruki powinny się radować czyż to nie u państwa pojawiły się głosy o zabetonowaniu polityki. No ale ja rozumiem w końcu gdyby tak ten Duda zwyciężył a w wyborach parlamentarnych PIS to skończyłoby się dolce vita i mało kto uwierzy gdy się zapozna z waszymi bezkrytycznymi wobec PO artykułami. gdy zaczniecie krytykować Kaczyńskiego i PIS, że robicie to z obowiązku patrzenia władzy na ręce
 • 2015-02-03 16:22 | Leszex

  Re:Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta

  Znafca w dosyć przypadkowy sposób wywołał temat psa. Niefortunnie. Otóż pojawiła się karykatura polityka w roli psa na smyczy. Dawniej takich przedstawiano w roli psów łańcuchowych. Czy ktoś to jeszcze pamięta?