Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SLD unika odpowiedzi w sprawie Ogórek i atakuje jej krytyków

(26)
SLD najpierw ukryło luki w CV Magdaleny Ogórek, teraz próbuje przekuć te niedoskonałości w atut. Przy okazji ostro uderzając w krytyków tej kandydatury.
  • 2015-02-02 14:31 | Wojciech K.Borkowski

Odczepcie się od Magdaleny Ogórek

Takie odnoszę wrażenie , że jedyną wadą pani Magdaleny Ogórek jest to, że jest kobietą . Cały ten szum medialny wygląda jak nalot medialnych dronów sterowanych przez właścicieli mediów .
  • 2015-02-02 16:05 | takei-butei

Re:SLD unika odpowiedzi w sprawie Ogórek i atakuje jej krytyków

Dobra, dobra, a teraz prześwietlcie Komorowskiego...
  • 2015-02-02 16:33 | saurom

A jakież to kwalifikacje ma komorusio w praktyce poza tym, że jest marionetką Tuska żadnych. Cokolwiek można było powiedzieć o Kwaśniewskim ten po tym jak został wybrany na prezydenta faktycznie przestał być członkiem SLD. A Komorusio przypomnijmy więc kilka faktów gdy było referendum w Warszawie Komorusio wzywał do nie brania udziału. Dlaczego w końcu wszystkim powinno zależeć na umacnianiu demokracji. Wiem wiem gdyby tak Gronkiewicz Waltc przegrała i wygrałby polityk z PIS to oczywiście według połytruków którzy wzięli łapówkę 560 tysiecy złotych to byłoby przecież sprzeczne z demokracją. Gdy Polacy protestowali przeciwko sfałszowaniu wyborów do samorządu Komorusio mówił nic sie nie stało wybory są legalne. Gdy wybuchła afera taśmowa gdy omawiano nielegalne działania przeciwko opozycyjne partii komorusio milczał.
  • 2015-02-02 16:53 | Marcin

Szpetna kreatura z Polityki dała się zaangażować do szczujni ujadającej na ładną i mądrą kobiete jaką jest p. Magdalena Ogórek.
  • 2015-02-02 17:05 | Copernicus

Nie wiem, czy jest w tym najpiękniejszym ze światów nacja tak n i e n a w i d z ą c a , jak Polacy. Cholerni katolicy miłujący bliźniego swego aż do jego zgodnego z ich życzeniem zgonu. Potem grób też oplują. A potem się dziwić, że były zabory i parę innych rzeczy. Jesteśmy po prostu miałcy... Po cholerę to-to żyje ?
  • 2015-02-02 17:10 | znafcafszystkiego

I Kopaczową!
  • 2015-02-02 17:15 | 2xM

Biografię Bronisława Komorowskiego możesz znaleźć w wielu miejscach. Jego działalność publiczna od wielu lat jest szeroko relacjonowana przez media i jak najbardziej podlega ocenie społeczeństwa. Dlatego Twój postulat jest bez sensu.
  • 2015-02-02 17:24 | cholera

Bo to jest akurat atut, że była na umowach śmieciowych. O czym to świadczy? A o tym, że miała tak samo ciężko w życiu jak inni reprezentanci jej pokolenia. To powód do wstydu? Wstydzić mogą się za to przedstawiciele starego pokolenia polityków oraz Ci, którzy na nich głosowali, że pozwolili doprowadzić do takiej sytuacji - młodzi nie mają pracy albo umowy śmieciowe. I o co się więc czepiacie? Już nie macie się czego doczepić, wszystko źle, wszystko be. Kibicuję jej chociaż nie do końca mi wszystko pasuje, co mówi, nie zgadzam się ze wszystkim, ale wolę żeby ona przełamała wreszcie ten beton, niż pozostał beton. Jeśli ona to zrobi, to utoruje drogę innym młodym wreszcie. Czas na trzydziestolatków! Dziękuję za uwagę.
    PS. Poza tym M. O. jest taka ładna jak ja więc zazdrosna nie jestem w przeciwieństwie do innych ;-) Wyrazy sympatii przesyłam dla M.O. i trzymam kciuki. Jedziesz Magda!
  • 2015-02-02 17:32 | 2xM

Nie. Wadą pani Ogórek jest to, że kandyduje na stanowisko, na którego pełnienie nie jest przygotowana.
    W szumie medialnym prędzej zobaczę makiaweliczny plan Millera aby ośmieszyć wszelkie próby zmian w SLD - partii, która do tej pory marginalizowała kobiety (jedne z najgorszych statystyk jeśli chodzi o kobiety na listach), osoby młode, spoza układów partyjnych. Miller wystawił w z góry przegranych wyborach karykaturę wszystkich tych środowisk - osobę formalnie spełniającą wspomniane kryteria, jednak nie reprezentującą niczego poza tym. Może i jest młodą, ładną kobietą, nie związaną z władzami partii, ale dotychczasowy sposób prowadzenia kampanii wskazuje, że kandydatka nie ma nic więcej do zaoferowania. Kampania prowadzona jest w sposób absurdalny tak, jakby Millerowi chodziło o maksymalne podgrzanie negatywnych emocjo wokół własnego kandydata i całkowite położenie wyborów. Zapewne wtedy listy wyborcze do parlamentu będzie mógł zapełnić sprawdzonymi towarzyszami (tradycyjnie - mężczyznami w wieku emerytalnym, kolegami ze starych dobrych czasów w PZPR). Wszak, kobiety, młodzi i nieumoczeni się nie sprawdzają. Quod erat demonstrandum
  • 2015-02-02 17:40 | Tomek

Wydawało mi się, że osoby wchodzące na taki portal jak polityka.pl reprezentują jakiś poziom intelektualny i przede wszystkim odznaczają się zdolnością logicznego myślenia. Czytają jednak powyższe komentarze dochodzę do wniosku, że trafiają tu również przypadkowe osoby, które powinny wypowiadać się na portalach typu pudelek.

Jaki związek z prezydentem Komorowskim ma fakt, że pani Ogórek jest osobą nie nadającą się do pełnienia funkcji głowy państwa. Nie ma żadnych kwalifikacji. Nie odznaczyła się niczym szczególnym. Jestem zażenowany faktem, że SLD wystawiło ją jako kandydatkę na prezydenta. Czy oni naprawdę są tak głupi, że nie spodziewają się szybkiego odkrycia tych wyraźnych braków pani Ogórek? Ręce opadają.

Druga sprawa. Dlaczego sprawdzenie kompetencji pani Ogórek ma być od razu atakiem na jej osobę? Podanie faktów to od razu atak?

Tak myślicie Wojciechy K. Borkowskie? takei-butei?znafcafszystkiego? saurom?

a Copernicus Twój komentarz jest a propos czego?

Ni rozumia Was drodzy komentatorzy :D
  • 2015-02-02 17:47 | zet

"Wadą pani Ogórek jest to, że kandyduje na stanowisko, na którego pełnienie nie jest przygotowana. "

Trafny osąd sytuacji.
    Po ogłoszonych /nieoficjalnie co prawda,bo termin wyborów jeszcze nie wyznaczony/ kandydaturach można wnioskować,że żadne ugrupowanie partyjne nie chce zagrozić urzędującemu prezydentowi,który w tym tygodniu poinformuje o swoim starcie w wyborach na drugą kadencję.
  • 2015-02-02 17:58 | gsj

"Mamy problem."
    Byłoby cacy, gdyby nie eksponowano dorobku naukowego, a w innych zachowano umiar.
    Warto przeczytać recenzję jej książki (opartej na doktoracie?), napisaną w roku 2013.
  • 2015-02-02 22:26 | M.C

I tak będę głosował na P. doktor.
    M>C
  • 2015-02-02 23:20 | maus221

feministka

Jak w tytule wydawało mi się że jestem feministką, sama zrobiłam doktorat na PG, ale jak słyszę o p. Ogórek po prostu mi wstyd..jako kobiecie ta szopka wyborcza umniejsza nam jako kobietom wg mnie ta Pani powinna znaleźć się na okładce Playboya, a nie listach wyborczych i tam zapewne trafi po wyborach
  • 2015-02-02 23:22 | saurom

No to przypomnę ci jaka to wybuchła afera w której także brali udział dziennikarze Połytyki gdy wyszła sprawa wykształcenia Kwaśniewskiego. Dokładnie to samo ma miejsce w przypadku Ogórek. Jakośsobie również nie przypominam, żeby tak bardzo szczegółowo zajmowano się komorusiem. Nie przypominam sobie również, żeby dziennikarze drążyli specjalnie przyczyny zaniku pamięci Komorusia, gdy składał zeznania w sprawie Sumlińskiego. Zanik pamięci toż to przecież poważna kwestia skąd mamy wiedzieć, że w przypadku jakiegoś delirium Komorusio nie wyśle wojska na Ukrainę co za pewne by się spodobało niektórym tutaj wielbicielom banderowców a potem jak będą ofiary nagle Komorusio oświadczy ja nikogo tam nie posyłałem.
  • 2015-02-03 01:40 | ara

aus221: razem z p. Kopacz (ta już ma "praktykę" w takiej robocie.

Cała dyskusja nt. p.Ogórek jest dęta do imentu. Spełnia formalne kryteria określone prawem? Spełnia. To na drzewo z wszelkimi wątami. Ja pamiętam zdjęcia Komorowskiego zdjęcia z zadym w Warsiawie, dzisiaj określanych jak "kibolskie". A co reprezenuje p. Komorowski? Że ładnie się prezentuje? Ślicznie pachnie? Że historyk? Tusk, Michnik, Nowak - i dziesięć tysięcy "profesorów" tyż historycy.
    A poza tym drobny detal: jaki kraj -obywatele (niech sobie niektórzy wpiszą sobie tutaj "naród") taki prezydent.
  • 2015-02-03 01:53 | 2xM

"Bo to jest akurat atut, że była na umowach śmieciowych. O czym to świadczy? "
    Jeśli ktoś był na dwutygodniowych praktykach studenckich w jakiejś firmie, a potem w CV pisze, że był pracownikiem tej firmy, to znaczy, że zwyczajnie kłamie i nie kwalifikuje się na żadne stanowisko wymagające zaufania.

Tu nie chodzi o rodzaj umowy a o charakter, długość i intensywność współpracy. Wypowiedzi działaczy SLD i strona internetowa pani Ogórek sugerowały wyraźnie wieloletnie zatrudnienie w różnych instytucjach państwowych i wynikające z niego doświadczenie. Tymczasem okazuje się, że nie było to zatrudnienie, a raczej dość luźna, okazjonalna i krótka współpraca czy wykonywanie zleceń dla tych instytucji. Oczywiście samo to nie hańbi - wręcz przeciwnie, jednak ma się to nijak do deklaracji. Odwracanie kota ogonem nic tu nie pomoże.

"Jeśli ona to zrobi, to utoruje drogę innym młodym wreszcie."
    Wystawienie tak absurdalnego kandydata do przegranych wyborów ma na celu utrącenie młodych (przy okazji również kobiet), przynajmniej w SLD - rwaliście się szczeniaki do kandydowania, to wam pozwoliliśmy. Wyborcy was nie chcieli, zawiedliście, więc teraz spadajcie.
  • 2015-02-03 07:18 | Marcin

@ 2XM
    "Biografię Bronisława Komorowskiego możesz znaleźć w wielu miejscach. Jego działalność publiczna od wielu lat jest szeroko relacjonowana przez media"
    W tej biografii brakuje kilku sczegolow takich jak: w jaki sposob ten facet zdal mature z jezyka polskiego? Brakuje tez jaksie dostal na UW Wydz Historii . Jest natomist glosno w mediach o braku znajomosci jezyka polskiego, oraz to ze prace magisterska pisali mu zona z tesciem.
    Nie wyobrazam sobie debaty pana Komorowskiego z pania Ogorek. On ma problemy pamietac to co mu napisza a co dopiero dyskutowac o sprawach ktorymi zostanie zadkoczlony. Pani Ogorek moze go tylko rozebrac na czynniki pierwsze, a do tego lepiej nie dopuscic, bo wyjdzie ze krol jest nagi.
  • 2015-02-03 08:35 | The Central Scrutinizier

Moja żona też jest ładna i mądra, a jednak nie kandyduje. Tu nie wystarczy być mądrym.
  • 2015-02-03 09:00 | Witold

SLD liczy jedynie na to, że będzie o niej głośno.
    To może być jedyny jej atut (paranoja). Pani wpisuje się w ten manipulowany przez SLD scenariusz.
    Ona po prostu nie jest warta tego, żeby się nią merytorycznie zajmować. To jest temat dla brukowców w tym kraju.
  • 2015-02-03 09:03 | JAsio

Wiadomo, że każdy zdrowo myślący zagłosuje na Panią Ogórek. Ale nie można też dziwić się tej wściekłej nagonce na tę kandydatkę. Wszak ledwo niektórzy zdążyli sobie wyrobić wpływy, znajomości i po zmianie co? Od nowa? Dlatego będą atakować ile się da. Chodzi też o reklamy w prasie z których żyje głównie Gazeta ale też inne pisma. To są reklamy rządowe i jakaś zawoalowana forma opłacania poparcia swoich.
  • 2015-02-03 10:20 | anonimus

Też sie nad tym zastanawiam...
    Z innej beczki po co Ogórek startuje w takich wyborach?, Jeśli jest intelligentna to musi mieć świadomość że szans żadnych nie ma
    Chce być później na rozkładówce gazet dla dorosłych?
  • 2015-02-03 15:58 | Marcin

Gwarantuje ze pani Ogorek bedzie nastepnym prezydentem. Prezydent ma byc inteligentny, dobrze sie prezentowac, umiec sie znalezc na swiatowych salonach, a przede wszystkim byc daleko od sluzb specjalnych ktore moga manipulowac kazdym jak na przyklad Komorowskim. bo znaja jego grzeszki. Pani Ogorek jest czysta jak lza, wiec nie mogac jej nic zarzucic agentura nawet tutaj opluwa ja bo sie boja ze ich czlowiek straci pozycje prezydenta.
  • 2015-02-03 19:22 | Nexus

Pani Ogórek to pani, która napisała żałosną pracę doktorską nie spełniającą wymogów pracy studenta pierwszego roku. Praca a raczej "praca" została zmiażdżona a jej praca na stanowiskach państwowych okazały się stażami.

I taka pani ma konkurować z prezydentem Komorowskim?

Niektórych tutaj żarty się trzymają.
  • 2015-02-04 00:00 | Tupak

Drogi Panie Wojciechu - drony to raczej pana nawiedziły i to drony wysłane przez obcą, nieznaną nam cywilizację...
  • 2015-02-15 22:24 | gosia

:SLD unika odpowiedzi w sprawie Ogórek i atakuje jej krytyków

kibicuje bardzo mocno Pani Ogórek i mam nadzieje ze zostanie prezydentem i zrobi porzadek z biurokracją i niesprawiedliwością w Polsce. Skoro istnieje najnizsza krajowa płaca, to powinna być rowniez NAJWYZSZA krajowa placa... skonczyloby sie naduzywanie i pensje prezesów spolek XX wielkości 50 tys itp.