Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński jak Dmowski?

(3)
Od czasów ojca tego gatunku literackiego, Plutarcha, żywoty równoległe cieszą się niezmienną popularnością. Zestawienie dokonań dwóch polityków plastyczniej ukazuje ich zalety i wady, lepiej przedstawia czasy, w których żyli. Partyjni propagandziści natomiast sięgają po tę formę, by dowartościować swego lidera.
 • 2015-02-05 11:01 | busybee01

  Gdyby dzisiaj żył Piłsudzki!

  Paradoks polega na tym,że gdyby dzisiaj żył Piłsudzki,to Kaczyński siedziałby w twierdzy Brzeskiej za swowoje warcholstwo i czyszcząc szzoteczką do zebów kible,miał czas na zrozumienie,że państwa nie wolno rozwalać dla interesu partyjnego.Łukasz z Łodzi
 • 2015-02-05 16:52 | Laclos

  Re:Kaczyński jak Dmowski?

  Panie Profesorze, Pan doskonale zdaje sobie sprawę, ze pomiędzy klasą polityka, jakim był Roman Dmowski, a panem Jarosławem Kaczyńskim, jest przepaść. W okresie, o którym Pan pisze, Dmowski już nie walczyl o władze dla swojego stronnictwa, a już bynajmniej nie dla siebie, co najwyżej walczył o "rząd dusz" w społeczeństwie pisząc artykuły i książki. I nigdy nie zrobił i nie zrobiłby niczego, co godziloby w polska racje stanu. Zbyt wiele poswiecił i czasu, i energii, i nawet swoje zycie osobiste (tu akurat mamy zbieżność:)) dla tej racji stanu. Dla niej wyciągnął reke do swego konkurenta Pilsudskiego tlumiąc protesty w samym Komitecie Narodowym Polskim, gdzie opór wobec przyjmowania w jego skład ludzi nie cieszących się zaufaniem był duzy. Jakze w tym zestawieniu wygląda załosna figura, która dla własnych, małych celów jest gotowa podpalić kraj?
 • 2015-02-26 22:10 | Edward

  Re:Kaczyński jak Dmowski?

  Zupełna zgoda z tym co napisali busybee01 oraz laclos