Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

(28)
Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk złożył dymisję. Może ona mieć związek z raportem, który powstał po wielomiesięcznej kontroli zakładu, zleconej przez premiera. Raport został utajniony, ale przecieki o jego zawartości budzą niepokój.
 • 2015-02-06 16:11 | tkw

  Tak się właśnie dziś zagarnia RP

  ZUS pokazuje, jak się dziś okrada ludzi. Kwinto by w dzisiejszych czasach zdechł z głodu. Po co się włamywać do kasy, skoro można zrobić to co ZUS w porozumieniu z PROKOMem (teraz Asseco) ? Kilka lat temu pojawiła się informacja (na krótko), że informatyzacja ZUS kosztowała już ponad 4 mld. złotych (słownie: cztery miliardy) - a ile Kwinto mógłby znaleźć w kasie ? Tak się dziś zagarnia państwo. Dlatego PIS i Kaczyński do władzy nie wrócą, są śmiertelnym zagrożeniem dla tych układów, żadna inna konfiguracja jak PO + PSL (+ ewentualnie SLD) nie da tak komfortowych warunków do dojenia nas, obywateli, więc właściciele Polski będą pilnowali, by pomysłodawca CBA do władzy nie wrócił.

  Dzisiejsze państwo to rak toczący organizm nosiciela, czyli obywateli. Jak każdy rak musi być wycięty, sam się ani nie zatrzyma w ekspansji ani tym bardziej nie cofnie się. Wycinanie raka zawsze jest bolesne i krwawe, im szybciej rak zostanie wycięty tym mniej krwi się poleje, więc ludzie rozsądni powinni modlić się o jak najszybszą rewolucję. PO usypia ludzi wizją "gwarantujemy wam ciepłą wodę w kranie", jest to wizja kusząca bo może jeszcze przez nie wiadomo ile lat ta woda w kranie być. Ale wszystko do czasu, zabraknie nie tylko wody w kranie - pytanie tylko kiedy. Dramat Polski (i innych tzw. demokracji) polega na tym, że tracimy czas, im później nadejdzie nieuchronne, tym będzie bardziej bolało. Wielu dało się przekonać PO, że nadejdzie nie za naszego życia - nie byłbym taki pewny, chyba że ktoś ma dziś 90 lat.

  A na razie sobie ludziska grillujcie. I nie myślcie za dużo, to przeszkadza w trawieniu chabaniny..
 • 2015-02-06 16:34 | camel

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Marzy ci się organizacja społeczna Somalii bez tego "raka toczącego..."? PIS odpowiedzią na kłopoty z tradycyjnym, warszawskim modelem państwa uprzywilejowańców? Pamiętając interesy Kaczynskiego, właściwie kradzieże wspólnego majątku, poczynione u zarania Katolickiej - bardzo wątpię w kwalifikacje moralne tego pana. Może i jest on zagrożeniem dla obecnej sitwy, ale tylko o tyle, o ile pragnie zainstalować swoją.
 • 2015-02-06 17:16 | saurom

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  No koledzy zadbają pewnie już ma posadkę w spółeczce.
 • 2015-02-06 17:27 | tkw

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  do 2015-02-06 16:34 | camel

  No, facet jest tak perfidny, że wymyślił CBA ale chce zainstalować swoją sitwę.

  Kup se menażke i puknij sie w czaszke ...
 • 2015-02-06 17:28 | jakowalski

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Racja, Camel.
  Niezadowolonym z ZUSu POlecam OFE, z ich brakiem gwarancji otrzymania czegokolwiek...
 • 2015-02-06 17:35 | jakowalski

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  tkw
  Wolisz system indyjski? Widzisz, z braku ZUSu, a więc także i emerytur, to na południu Indii dzieci zabijają starych rodziców topiąc ich w mleku.
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,17356624,Na_poludniu_Indii_dzieci_zabijaja_starych_rodzicow.html#ixzz3QoZKVD4o
 • 2015-02-06 18:25 | remm

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  "Raport został utajniony"

  Został? Utajniła go konkretna osoba, tj. premier Ewa Kopacz. Teraz się boi, że podczas kampanii wyborczej, którą Platforma właśnie dziś rozpoczęła, ktoś się może o to czepiać. Zwolniła więc prezesa ZUS, żeby pokazać ciemnemu ludowi, iż ona i jej partia, nie mają nic wspólnego ze złodziejstwem i bandyctwem w ZUS, za to odpowiada Derdziuk, ale "my tę rękę odcięliśmy, my jesteśmy wporzo".

  Derdziuk, starym zwyczajem, otrzyma po cichu mniej stresującą, ale lepiej płatną posadkę (PO nie może zrobić krzywdy człowiekowi Opus Dei), a nowym prezesem zostanie kolejny człowiek Opus Dei, który będzie spokojnie kradł dalej.
 • 2015-02-06 19:27 | tkw

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Pierwszy system emerytalny ogólnopaństwowy wprowadził Bismarck. Do tego czasu, przez tysiące lat, ludzie jakoś się bez tej fałszywej opieki państwa obywali i nikt na masową skalę nie zabijał staruszków. Ludzie zazwyczaj doceniali starość, bo starość to wiedza, dobry konserwatyzm i DOŚWIADCZENIE, których to cech młodość z natury rzeczy jeszcze mieć nie może.

  Jeszcze do Ciebie nie dotarło, że ten rak zabiera nam ciężko zarobione pieniądze mamiąc nas świetlanymi mirażami na przyszłość ? Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś w miarę młody, to przypomnisz sobie moje słowa jak będziesz stary - dostaniesz g...

  Nie oglądaj się na Indie, za chwilę UE zalegalizuje eutanazję (w sytej Europie, nie na Borneo) - masz dzieci ?
 • 2015-02-06 22:45 | skrzat

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Przecież Asseco to polska firma i w naszym interesie jest aby system utrzymywała polska firma a nie np. IBM i HP. Na temat ustawiania przez nich przetargów dowiemy się gdy CBA odtajnii raport o największej aferze w Polsce.
  System Prokom rozpoczyna tworzenie wtedy gdy nikt nie słyszał jeszcze o open source w ujeciu systemów dla administracji rządowej.
  Śmiem twierdzić, że w umowie na KSI nie było źadnych zapisów dotyczących przekazania kodów źródłowych. Moda na takie zapisy przywędrowała z zachodu po 10 latach od czasu podpisania umowy.

  Trudno aby utrzymaniem największego systemu w Europie zajmowały się kilku osobowe
  systemy które go nie tworzyły. Całkowitym nieporozumieniem jest powierzenie takim firmom dalszego
  jego rozwoju. Tylko największe podmioty na rynku mogą zajmować się zmianami w systemie ZUS.
  Doszukiwanie się aferty w tym, że o systemie KSI wie najwięcej jego twórca jest zupełnym nieporozumieniem.
  Stopień skomlikowania systemu jest wprost propocjonalny do złożonośći prawa które wychodzi z sejmu.
  Porównajmy identyfikator ubezpieczonego w USA a kryteria w naszych systemach.
  Należy odtajnić ten raport a nie mnożyć jakieś insynuacje.
 • 2015-02-07 00:04 | Ty nie masz nawet w co się puknąć

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Akurat całe Peło POparło POwołanie eCBAecji.
 • 2015-02-07 01:19 | tkw

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Nie są aż takimi debilami, żeby otwarcie wystąpić przeciw walce z korupcją, publika by to źle odebrała. Ale oskarżać faceta, który walkę z korupcją umieścił na swoich sztandarach, że chce zamienić jedną sitwę na drugą, to jednak menażka Ci się przyda.
 • 2015-02-07 01:55 | Marcin

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Polska to kraj idiotow. W normalnym swiecie panstwojest panstwem a nie ZUS-y i temu podobne scierwa ktore nie sluza nikomu tylko sobie. Pobiera panstwo podatki czy nie? To do ciezkiej cholery po co ta narosl rakowa zwana ZUS? Pozycja podatkowa zwana skladka emerytalna przeciez wedruje na konto panstwa, tyle ze nie musi przechodzic przez bande niedouczonych skandalistow zwanych urzednikami ZUS, tylko do skarbu panstwa jak wszytkie pieniadze ktore trafiaja z podatkow, a pozniej niezaleznie od tego czy Kowalski dostanie emeryture z ZUS, czy prosto od panstwa NIE MA TO ZADNEGO ZNACZENIA. Dlaczego w Polsce musi wszystko byc nielogicznie? To jest tak jak bys szedl do sklepu cos kupic i zamiast placicw kasie kazali by ci placic u jakiegos kretyna zwanego ZUS a on by te pieniadze zbieral po czym oddawal sklepowi z opoznieniem zabierajac sobie duzy procent za wielce konieczna przysluge, bo tak wymyslono w panstwie stworzonym od zera przez malo rozgarnietych w 1918 roku. I nie opowiadajcieze elektronizowac, czy internetowac, wyp...dolic na zbity leb.. A jak rzad nie potrafi tego robic bez pomocy ZUS, to wyp...lic i rzad.
 • 2015-02-07 09:50 | Bero

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Ja sobie lecę na umowie o dzieło i odkładam. Nie będę utrzymywał trepów i innych co po 15 latach żerują na biednych obywatelach. Ani feniga ode mnie nie dostaną złodzieje!
 • 2015-02-07 10:34 | jakowalski

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?


  tkw
  1. Niestety, ale do czasów Bismarcka, to na całym świecie biedota, a jej przecież zawsze było najwięcej, na masową skalę zabijała staruszków niezdolnych do pracy. Starość ceniono tylko wśród warstw wyższych, ale wśród ludu to stary człowiek był tylko przeszkodą w izbie i zjadał pożywienie, którego było wtedy na ogół za mało. Widzę, że nie masz nawet najmniejszego pojęcia o historii gospodarczej, a wszystko co wiesz o przeszłości to są legendy klas wyższych: nie ma w nich nic o wyzysku chłopa czy robotnika czy też o straszliwej nędzy w jakiej do niedawna (to jest do lat mniej więcej 1950tych) żyły nawet w Europie Zachodniej rodziny robotnicze i chłopskie, że nie ma w nich też nic o tym, że na starość to robotnik czy chłop musiał żebrać, aby przeżyć...:-( Poczytaj n.p. Prusa albo Reymonta czy nawet Sienkiewicza!
  2. Eutanazja nie ma zaś nic innego z emeryturami. Ją się dziś zresztą de facto praktykuje na ogół tam, gdzie nie ma emerytur, np. w Indiach i innych biednych krajach III świata.
  3. Poza tym, to ja zawodowo zajmuje się, jako ekonomista, m. in. systemami emerytalnymi i historią gospodarczą.
 • 2015-02-07 10:35 | jakowalski

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Errata
  Miało być oczywiście "Eutanazja nie ma zaś nic wspólnego z emeryturami."
 • 2015-02-07 10:36 | jakowalski

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Ten system informatyczny od początku był do czterech liter... Wybrano najtańszy i/lub po znajomości!
 • 2015-02-07 11:46 | Tina

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Znam prawde o zusie od podszewki. Jestem pracownikiem zusu w niewielkiej miejscowosci, a moze raczej robolem. N ie zarabiam milionow a tyle ile panie w supermarkecie na kasie, nie otaczam sie marmurami, pracuje w ciasnym pokoju z czterema innymi osobami i oczywiscie nie uwierzycie ale czasami nie mam czasu wyjsc do wc, ale to nie jest najgorsze. W zusie panuje mobing, zwykli pracownicy sa wykorzystywani do granic mozliwosci, zastraszeni, przeciazeni praca poza granice mozliwosci. System pracy jaki pan prezes wprowadzil uwlacza zarowno pracownikom jak i klienta zusu.na plecach zwyklych pracownikow, w wiekszosci kobiet pan prezes ze swoja swita probowal wykreowac swoj wizerunek wielkiego wodza. T wierdzi, ze odchodzi z czystym sumieniem, pragne dodac i z pelnym portfelem.
 • 2015-02-07 15:30 | camel

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Czy z chamami należy dyskutować? Tak, bowiem rezygnując pozostawia się słyszalnym tylko głos chamusia. A więc naiwniaczku wytłumacz mi, w jaki to pokrętny sposób służba swtorzona przez Kaczynskiego, obsadzona jego przydupasami, miałaby zaszkodzić mu w czymkolwiek? Przecież CBA to była następna po IPNie kaczyńska maszynka do gnojenia tych, których Kaczyński nie lubi. Nazywasz to nieosiągalną dla mini-intelektu Kaczyńskiego perfidią? Ja nazywam to prymitywną zagrywką znaną od stuleci.
 • 2015-02-07 16:40 | sosnowska

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Szkoda słów,to Polacy musza wiedziec.A co innego miał Derdziuk zreobic,kłamca z Opus Dei z biblią pod pachą? A my dalej cichutko,a to może być totalna krajowa katastrofa.Kto z rządu,jaki minister wiedział o tych miliardach na trefny system informatyczny.Ach,Polsko,krzyczysz na inne nacje,na korupcje,na złodziejstwo,a przecież jestesmy tym przesiąknięci,tak jak i folwarczna kultura.Biada,biada nam.
 • 2015-02-08 08:52 | MMK

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  "ponad szesnastu milionów osób na tę emeryturę dopiero odkładających."
  Prosze nie szerzyć kłamst że płacący podatek jakim jest ZUS cokolwiek odkładają.
  NIe odkładają nic!
  Wszystkie te pieniądze, plus jeszcze spora dokładka z innych podatków są natychmiast przez ZUS wydawane.
 • 2015-02-08 09:01 | MMK

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  "Niezadowolonym z ZUSu POlecam OFE"
  O, to ja poprosze!

  Wszystkie obietnice ZUSu w obligacjach/akcjach/gotówie na moje konto z całym dobrodziejstwem "braku gwarancji otrzymania czegokolwiek" ;)

  Ale niestety, politykierska klika wsparta wyborczymi głosami wielbicieli ZUSu pilnuje aby to nie było możliwe. ;)
 • 2015-02-08 09:03 | MMK

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  "Wybrano najtańszy"
  Na pewno nie najtańszy ;)
  Chyba nie ma droższego systemu informatycznego w Polsce...
 • 2015-02-09 09:28 | nnd

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Ja jeszcze dodam, że od czasu Bismarcka zmieniła się struktura społeczeństwa. Po prostu starszych ludzi jest więcej i żyją dłużej. Nie sądzę, aby bez rozwiązań systemowych, dało się utrzymać taką rzeszę ludzi. Powrót do średniowiecza czy nawet XIX w. nie jest rozwiązaniem.
 • 2015-02-09 09:39 | nnd

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Można rozbić duży system na mniejsze funkcjonalne podsystemy i ich wykonanie zlecić różnym firmom (polskim). Można zamówić i dopilnować wykonanie systemu (jakość kodu, dokumentacja, modułowość) tak aby w razie czego nie być uzależnionym od widzimisię i oferty jednej firmy, a do przetargu na rozszerzenie czy wykonanie kolejnych etapów mogli startować inni kontrahenci. Wykonanie systemu ZUS powinno się znaleźć w podręcznikach zarządzania jak NIE zamawiać i wykonywać systemu informatycznego. 4 mld za nie w pełni sprawny, uzależniony i kontrolowany przez firmę prywatną system instytucji państwowej to ogromne marnotrawstwo.
 • 2015-02-11 19:01 | Woziwoda

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  A TY puknij se denkiem od menażki; Jarkacza i akolitów interesuje korupcja wyłącznie wśród opozycjonistów PISu (i oczywiście ich ojców, dziadków, krewnych, znajomych, itp.). Korupcja u pisiaków jest starannie ignorowana.""
 • 2015-02-14 14:25 | Bogdan

  Re:System informatyczny ZUS wymyka się spod kontroli?

  Takie instytucje jak ZUS muszą same rozwijać system.
  W oparciu o własną kadrę.

  Może już czas to zrozumieć. Historia z PKW (wybory)
  to przy ZUS malutki pikuś, ale już pokazała na czym to polega.

  Pora to wreszcie zrozumieć a nie ideologicznie pchać tzw."rynek"
  tam gdzie nie jest jego miejsce.
 • 2015-02-15 21:24 | Dziunia

  życzenia

  Z całego serca życzę temu człowiekowi, aby musiał starać się o rentę. Niech zobaczy jak to jest być chorym i nie mieć środków do życia. Za jego "rządów" ZUS mnie uzdrowił, co nie udało się lekarzom przez 20 lat i tym samym odebrano mi rentę. Życzę mu, aby został bez środków do życia !!!
 • 2015-02-20 01:31 | otta

  PL - ZUS - 55tys pracownikow, USA-Social Security - 60tys pracownikow

  Cos jeszcze trzeba wyjasniac?