Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

(11)
– To jest szalenie niebezpieczne, że partie mają tyle pieniędzy, że są w stanie zainwestować kilkaset tysięcy w konwencje. Treść zastępuje konfetti – mówił Jacek Żakowski w Poranku radia TOK FM.
 • 2015-02-13 11:34 | Halina Siemko-Tomaszewska

  Rola czwartej władzy

  Panie Redaktorze, mam gorąca prośbę. Czy może Pan - jako doświadczony dziennikarz prestiżowego pisma - przedstawić w skrócie rolę mediów, jako czwartej władzy, w czasie kampanii wyborczej na Prezydenta kraju?

  Czy dziennikarze powinni oceniać kandydatów i wydarzenia, czy raczej przedstawiać fakty związane z kampanią? Ostatnio, po obejrzeniu jednego z programów TVN24, gdzie głównym tematem rozmowy był wiek kandydatów na Prezydenta, przypomniała mi się piosenka Ryszarda Rynkowskiego "Za Młodzi, Za Starzy ". https://www.youtube.com/watch?v=4GAgYhEoEaA • 2015-02-13 15:37 | ecres

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Jak 4 władza bredzi ,że jeden spi i usypia a drugi jest o key ,bo wygłasza płomienne mowy to krew mnie zalewa.Bo te mowy wygłaszali wymachując odnóżami Adolf i Fidel.A np. profesor Kotarbiński z szacunku dla słuchaczy ,więcej niż 3 zdania czytał z kartki.To media wykreowały tą zbrodniczą dla rządzonych i ogłupiałych wyborców.A należy mówić o tym co kandydat do tej pory zrobił dla kraju ,dla partii -tu,Duda jako w zastępca ,Ziobry,i jaki ma plan gry po wygraniu wyborów.Postawienie na program swego byłego szefa ,dyskwalifikuje kandydata prezesa ,który chyba o tym wie ,bo nie zniósł by sukcesu swego poddanego.i
 • 2015-02-13 16:52 | Saurom

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Jakoś sobie również nie przypominam, żeby dziennikarze Polityki byli jakoś specjalnie oburzeni gdy Donald Tusk wtarabanił się w świetle reflektorów i fotografii na pogrzeb córki piłkarza albo siatkarza dokładnie nie pamiętam albo gdy w świetle reflektorów pojawił się w Zakopane, żeby ocieplić wizerunek w świetle skoczków.

  Jakoś sobie również nie przypominam, żeby Jacek Żakowski był specjalnie oburzony z powodu knajackiego języka używanego przez pożal się boże ministrów rządu i Belki w czasie kolacyjek. Jak w podobny sposób wyrażał się Wilk to był bardzo oburzony.

  Panowie albo są standardy i stosowane wobec obu stron. Albo tego co robicie nie można inaczej nazwać jak obłudą.
 • 2015-02-13 21:12 | anonimus

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Szanowny Panie Żakowski czy Pan jako dziennikarz mógłby odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Polsce pomijany jest temat SWISS LEAKS? Nie ma go w mediach polskich kompletnie...
  Chyba ma Pan świadomość źe nie jest możliwe legalne zarobienie 1 mld złotych jak numer jeden z listy Polaków? Kto jest na tych listach - czy są tam politycy?
  Czy Państo dziennikarze żyjecie w jakiejś innej świadomości - nie czytacie Guardiana, Le Monde czy Lespresso?
  Więcej uwagi poświęca Pan na takie bzdety jak Ogórek Duda czy inne cudaki ale jaki inteligentny czlowiek chyba ma Pan świadomość że za kilka miesięcy ten cyrk się skończy z jednym skutkiem
 • 2015-02-14 00:25 | Tadeusz61

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  No tak pamięć ludzka jest zawodna. Jakoś pan redaktor nie widział drzewiej jak w prawyborach gdy to jeden chciał watahy dożynać konfetti i baloniki latały. W całym tym cyrku jedno jest pewne niektóre resortowe dzieci i media stracą palmę pierwszeństwa i inaczej zaczną ujadać.
 • 2015-02-14 08:21 | Stanisław S.

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Niestety między balonikami a życiem jest astronomiczna przepaść.
  Po Kamińskim i Hofmanie w przeszłości wielką galę prowadził pan Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej;
  DP.17.01.15 Powiatowy skok na kasę
  DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
  DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka)
  DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
  DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
  DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
  DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
  DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
  Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. Wszystko wskazuje na to że PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybroni pazernego starostę.
 • 2015-02-14 08:30 | Byniek

  Konffeti ? Raczej kozie bobki.

  Czy jest jeszcze ktoś kto chociaż słucha , nie mówiąc już, że wierzy w programy wyborcze ? Przecież to zbiór banałów.

  Jak głosi się powszechnie żeby wygrać wybory, to przede wszystkim trzeba być rozpoznawalnym. A zatem do dzieła. Portki w dół - to na początek i każdy ( kto ma portki ) potrafi.
 • 2015-02-14 09:28 | takei-butei

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Spoko, spoko, treść będzie i to głębinowa, gdy tylko zacznie Bronisław Komorowski. On sam jest treścią najgłębszą i jedyną.

  Przy okazji: serdeczne gratulacja dla lewicowca Żakowskiego za to, że jego ukochana PO ma jako ministra prawicowca Michała Kamińskiego czciciela Pinocheta. Leżeć plackiem przed czcicielem Pinocheta to dopiero dla Żakowskiego zaszczyt!
 • 2015-02-14 17:23 | zet

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Program prezydenta zawarty jest w Konstytucji RP.Nic on nie zrobi,bez wsparcia sejmowej większości. Wszystkie obiecanki kandydatów to "mowa-trawa", dla ubogich duchem.
  Usiłują niektórzy wzorować się na amerykańskich kampaniach i toczonych tam debatach. U nas to nie wyjdzie,bo inne uprawnienia ma prezydent USA a inne w Polsce.
  Przerabialiśmy parę lat temu wariant,kiedy premier i prezydent byli ze zwalczających się obozów politycznych,oby się on /wariant/ już nigdy nie powtórzył. Chociaż wcześniejszy,podobny układ władzy jakoś potrafił ze sobą współpracować.
  Dość żałośnie wypadła inauguracja kampanii prezydenckiej przez panią Ogórek. Ojciec chrzestny oraz wodzirej robili wiele,aby wyszło dobrze,lecz wypadło jedynie hałaśliwie z dodatkiem wodolejstwa. Nic z tego nie wyjdzie w procesie pozyskiwania wyborców.Gdyby przypadkiem udało się zdobyć ponad 1 % to maksimum zysku zamknie się w granicach 5 - 8 %. Grupka weteranów skupiona wokół szefa nic pozytywnego dla lewicy nie spowoduje. Ich elektorat kurczy się w szybkim tempie a młodzieży solidnie i kompetentnie przygotowanej do zastępstwa brak.
 • 2015-02-15 23:16 | Oj tak, Żakowski,

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  gdzie są dzisiaj tamci ludzie, kto to wie... ci którzy pisali Rozmowy z Lekarzami albo chociaż Anty-TINĘ, łabędzi śpiew. Dzisiaj, panie dzieju, "ciennikarstwo i póblicystyka" to chrzanienie o ogórkach I to wam wystarczy. Multiplikacja bełkotu. Podajcie sobie ręce z warzechami i ziemkiewiczami, jedziecie na tym samym wózku. Żal, żal., po trzykroć żal.
 • 2015-02-16 16:16 | I jeszcze jedno:

  Re:Żakowski: Kiedy kampania nie ma treści, to się rozmawia o konfetti

  Pański za przeproszeniem kolega z działu "naukawego', niejaki rotkiewicz, postuluje przywrócenie cenzury i karania za poglądy. Na razie na uniwersytetach.
  "Historia powtarza się tyle razy, ile tylko jest w stanie" C. Cussler