Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 maja pójdziemy do urn: faworyt jest jeden

(5)
Ze wszystkich wyborów prezydenckich w III RP te najbliższe – właśnie oficjalnie ogłoszone na 10 maja – zapowiadają się najskromniej. Partie nie mają na te wybory pomysłu. Ani specjalnie do nich serca.
 • 2015-02-16 15:35 | victorast

  Małe wybory

  a jaki cel przyświecał autorom pisząc ten artykuł?
 • 2015-02-17 15:38 | camel

  Re:10 maja pójdziemy do urn: faworyt jest jeden

  Nie wolno iść na wybory, nie należy legitymizować parodii demokracji. Zresztą czy to ważne, jak się będzie nazywać kukiełka piastująca stolec namiestnikowski? Wybór Komorowskiego, człowieka bez wlaściwości to widomy dowód na to, że prezydent nie ma żadnego znaczenia w panstwie, poza byciem przyczyną do wydatkowania olbrzymich pieniędzy na jego dwór.
 • 2015-02-17 16:23 | opuncjaCiernista

  Re:10 maja pójdziemy do urn: faworyt jest jeden

  jestem z pokolenia 89 i mam nadzieje, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. Nasz kraj jest krajem straconych szans, PO rządzi tyle lat i nikomu nie żyje się lepiej. Podobała mi się konwencja Dudy, była energiczna, porywająca, pełna wiary w to co mówił i przede wszystkim szczera. Ale krytyka zawsze sie znajdzie i choćby coś lub ktoś rzeczywiście zrobił jak to sie mówi "kawał dobrej roboty" to i tak zostanie wytknięta nieudolność, a że skopiowane a że śmieszne itd. Duda zrobił to inaczej niż się spodziewaliśmy i dobrze, przynajmniej pokazał coś innego na tej naszej kulejącej scenie polityczne.j Komorowski miał swoje 5 minut i uważam, że nie sprawdził się jako prezydent. Co zrobił dla nas dobrego? Podpisał szereg niekorzystnych ustaw i uważa że jest naszym prezydentem. Nic tylko siąść i płakać nad naszymi politykami. P.S. Cała moja rodzina będzie głosowała na Dudę, także 4 głosy już ma!! Dodam, że wcześniej głosowałam na Komorowskiego.....
 • 2015-02-25 13:03 | Andrzej Falicz

  Rewolucja juz byla

  Oswiadczyl dzis Komorowski i stwierdzil, ze rzadza ci co powinni i nie czas na zmiany.
  Pani Sroda stwierdzila, ze doktor Ogorek ma zle ustawiony glos i jest za ladna na kandydatke lewicy.
  Prezydent powinien byc zwalisty, powolny, slabo wyksztalcony, w w slusznym wieku.
  Co do glosu, ktory profesor Sroda uznala za zasadnicza kompetencje do sprawowania prezydentury - powinien byc powolny, monotonny z zaspiewem koscielnym zeby bylo swojsko i uspakajaco.

  Nadmiar wiedzy i injteligencji nie licuje z powaga stanowiska.

  Prezydent jako symbol panstwowosci powinien lezec zdala od konfliktow i jakiejkolwiek pracy, ktora uwlacza godnosci panstwa.
  Powinien zajmowac sie piastowaniem i byc emanacja naszego siermieznego, wiejskiego i prowincjonalnego kraju do czego najlepiej nadaja sie watki post-szlacheckie bajdurzenie o flincie i bigosie.

  FAWORYT jest jeden!
 • 2015-02-26 10:02 | Stanisław S.

  Jeżeli PiS w terenie tak się zachowuje?

  Powiat wielicki dryfuje w nieznane Dziennik Polski 21.02.2015
  Kompromitacja PIS owskiej Komisji Rewizyjnej.
  Obserwator (gość) • 21.02.15, 22:18:26
  Wczoraj odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej RP Wielickiego. Radni opozycyjni dowiedzieli się że to na tym właśnie posiedzeniu ma być wydana opinia w sprawie wniosku o odwołanie starosty. Obecność niemal wszystkich radnych PIS (również tych z poza komisji) świadczyła o ustalonym wcześniej scenariuszu. Radni opozycyjni w liczbie 2 zawnioskowali o odroczenie podjęcia wniosku o 7 dni, gdyż informacja o materiałach o które wnioskowali dotarła do nich zaledwie dwa dni temu, a odpowiedzi na zadane pytania przewodniczący komisji (Szczepan Stanek) odczytał na początku komisji nie przekazując radnym nawet kopii. Opozycja zgłosiła wniosek o odroczenie posiedzenia o 7 dni w związku z koniecznością zapoznania się z dokumentami i ustosunkowaniem się do odpowiedzi sekretarza. Przewodniczący KR długo zwlekał z głosowaniem tego wniosku, ale wkrótce okazało się dlaczego? W wyniku głosowania jedyny radny opozycji był za, przewodniczący KR przeciw, reszta członków komisji (PIS) wstrzymała się od głosu. Tym samym Przewodniczący który ma dbać o bezstronność działań KR doprowadził do oddalenia wniosku jedynego radnego opozycyjnego w KR. Nawet radni PIS poprzez swoje głosowanie mieli wątpliwości co do poprawności postępowania przewodniczącego. Pomimo zastrzeżeń opozycji do takiej formy procedowania wniosku o odwołanie starosty (brak możliwości zapoznania się z dokumentami oraz sprawdzenia czy zostały przekazane kompletne, brak możliwości ustosunkowania się do odpowiedzi pani sekretarz) radni PIS wrócili po przerwie z gotową wersją opinii oczywiście uznającą niosek o odwołanie starosty za bezzasadny. W głosowaniu radny opozycyjny Jakub Paluch był przeciw i tylko jedna radna PIS (Jadwiga Skoczek) wstrzymała się od głosu, pozostali głosowali za. Czy tak mają wyglądać standardy demokratyczne PIS i karierowiczów z nimi związanych. Jeśli myślą że nieliczenie się prawem i dobrymi obyczajami uratuje im starostę to się grubo mylą. Takie działania jeszcze bardziej utwierdzają opozycję i zbulwersowanych mieszkańców powiatu w dążeniu do zmian w strukturach władzy powiatowej. I zrobimy to nawet bez PISu


  ""