Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

(25)
Tak na oko to Bronisław Komorowski mógłby sobie poważnie pogadać tylko z Januszem Palikotem i Adamem Jarubasem, reszta albo jest egzotyczna, albo pokazała, że – delikatnie mówiąc – jest nieprzygotowana.
 • 2015-02-17 14:33 | Artur

  Kontrkandydaci Pana prezydenta Komorowskiego.

  Wszyscy kontrkandydaci pod względem intelektualnym stanowią obrazę dla majestatu konstytucyjnego Urzędu Prezydenta RP. Rzeczywiście te partie nie mają żadnych doświadczonych autorytetów. Same męty.
 • 2015-02-17 17:22 | wnukmarek

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Komorowski pod względem intelektualnym i każdym innym też stanowi obrazę dla majestatu Urzędu Prezydenta.
 • 2015-02-17 17:45 | Andrzej Falicz

  Upadek dziennikarstwa

  Artykul Redaktora Wladyki jest absolutnie nie do przyjecia w tygodniku majacym jakikolwiek aspiracje do powaznego dziennikarstwa.

  Kogo woli za prezydenta moze Pan Wladyka opowiadac swojej cioci albo Zdzichowi na parkingu a w normalnym liczacym sie tygodniku politycznym nalezaloby zamiast sykofanckiego wlazenia wladzy w wiadome miejsce - obiektywnej analizy faktow.

  Faktem jest, ze prezydentura Komorowskiego oprocz zaoferowaniu spoleczenstwu oblicza zacnego safanduly dobrodzieja absolutnie nicczym sie nie moze pochwalic.

  Spokoj wynika z nierobstwa i braku politycznej samodzielnosci.
  Niezliczone gafy, brak podstawowej znajomosci jezykow, brak obycia i braki w wyksztalceniu nie moga byc zastapione sarmacka rubasznoscia.

  Tak jak prezydencki orszak zlozony z dziwnej kolekcji prl-owskich dziadkow generalow, starych styropianowcow cala prezydentura Komorowskiego to jakis zenujacy archaiczny przezytek, ktory byc moze przetrwa dzieki poparciu lubiacych swojskosc i koscielny zaspiew glosujacych pani na emeryturze ale de facto jest absolutnie nieadekwatny do wyzwan przed jakimi stoi Polska.

  Prezydent, ktorego glowny doradca od spraw bezpieczenstwa general Koziej mobilizuje brygade pancerna by dac odpor temu internetowi gdyz zapomniano wpisac haslo do prezydenckiego serwera... byc moze zgodzilby sie na publiczna debate z Duda i Ogorek.
  Ale na temat dlugosci kielbasy i robienia bigosu.

  To jest wlasnie prezydencki parowoz gdy potrzeba Shinkansena.
 • 2015-02-17 17:54 | vps

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Narody przez długi czas zniewalane, po odzyskaniu niepodległości przejmują metody rządzenia swoich wcześniejszych oprawców - znana historia, uczą tego w niektórych szkołach.
  PO-PSL-SLD zaprezentowało nam wszystkim, że można służyć Brukseli czy też Waszyngtonowi identycznie jak niegdyś służono Moskwie - powtórka z historii idzie im wyśmienicie. Teraz to tego cyrku dołączyli już dziennikarze odtwarzając standardy propagandy z PRL. Może jak kiedyś lud do wolności dojrzeje i obali tą post-komunę, to znajdą schronienie na... Białorusi itp. Łukaszenka takie talenty doceni. :)
 • 2015-02-17 18:21 | takei-butei

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Ha, lewicowa "Polityka" w sztabie wyborczym prawicowej PO? Przypominam, w rządzie PO ministrem jest Michał Kamiński, skrajny prawicowiec czczący Pinocheta. Czy "Polityka" już zapomniała, co prawicowy Pinochet zrobił z lewicowym Allende? Czy "Polityka" zapomniała, że za dyktatury Pinocheta torturowano ze sto tysięcy niewinnych ludzi o lewicowych poglądach? Wstyd, wstyd, "Polityko". WSTYD.
 • 2015-02-17 19:21 | Jer1

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  A kto to jest Komorowski? Czy to jakas "wyrocznia", ktos kto posiadl wszelkie rozumy??
 • 2015-02-17 20:54 | Saurom

  salun się boi

  Duda przedstawił się w czasie konwencji jako wiarygodny prezydent, który nie będzie funkcjonariuszem od żyrandola. Nic dziwnego, że połytrukom z Połytyki taki prezydent jest zbędny.A Komorusio nic dziwnego, że dla tego pana łatwiejsza będzie debata z klaunem Palikosiem oraz z kolejnym klaunem Jarubasem w końcu nikt nie będzie mu zadawał niewygodnych pytań w sprawie np. Szeremietiewa lub też przedziwnego braku pamięci w czasie zeznań w sprawie Sumlińskiego.
 • 2015-02-17 20:56 | Antyzwolennik

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  YES, YES, YES - cytując pewnego premiera - nawoływanie dudy do debaty z obecnym Prezydentem jest nudne. To jak się migał od odpowiedzi TAK lub NIE, czy zadzwoni do putina było żałosne.
  PS. Pisanie nazwisk małą literą jest nieprzypadkowe. Oddaje poziom mojego braku szacunku do pewnych osób.
 • 2015-02-17 22:01 | andrzej

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  wszyscy są kandydatami do urzędu prezydenta i mają takie same prawa i obowiązki
 • 2015-02-17 22:01 | Leszex

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Ojcze Onufry jakże głęboko zgadzam się z tą opinią. Już pisałem co powinien zrobić Prezydent wobec upierdliwych pretendentów. Więc niech skupią się na kampanii i powiedzą coś sensownego. Debata oczywiście w drugiej turze (jak będzie).
 • 2015-02-17 22:08 | zyta2003

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Komorowski zapomnial, ze siedzi w Belwederze z wyboru narodu, a nie ze se go kupil. Moze narod, ktory go, wybral chcialby zobaczyc jak wspaniale prezentuje sie na tle pozostalej miernoty prezydent cieszacy sie niezmiennie wielka estyma narodu.
  W razie spotkania kandydatow nie byloby juz potem obaw czy Komorowski wygra w pierwsze turze. Problem jest jak kazdy wie w tym obecny przez. , ze jest po,prostu mulowata miernota, ktora zniszczy kazdy blyskotliwszy, niezaleznie czy ten "kazdy" ma racje.
  A jesli jest jednak orlem to przeciez zetrze na proch taka miernote jak Duda.

 • 2015-02-17 22:13 | Ja

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Przypominam sobie koniec lat 80-ątych.Jestem pewien ,że p Władyka też je pamięta ale widać ,że ma pomroczność jasna i zapomniał .Podobnie zresztą jak inni.Wówczas atmosfera była taka ,że można ja było nożem ciąć.Teraz mamy podobnie.Właściwie wiemy wcześniej co kto powie zanim jeszcze buzię otworzy.Zwodzę się na takim piśmie jak Polityka , która takim pisaniem cementuje to co aktualnie jest czyli blokada inercja , starzy działacze , którzy już z siebie niczego nie wykrzesają.Panie Władyka bez picu proszę: ci młodzi zastosowali nowe podejście do swojego zadania , "odpalili silniki" i idą do przodu a to co maja powiedzieć to jeszcze powiedzą.Reasumując strzeje się Pan jak wielu Panu podobnym.Szkoda bo Polityka to już nie to pismo które ja czytałem z wypiekami na twarzy w latach osiemdziesiątych.
 • 2015-02-17 22:42 | Tępa Brzytwa

  Po raz kolejny redaktor Władyka pokazał, że nie rozumie podstawowych zasad demokracji.

  Każdy kandydat na prezydenta, który uzyska 100 000 głosów poparcia ma absolutnie takie samo prawo uczestnictwa w wyborach !!! Dziwię się bardzo, że tak szacowny tygodnik zamieścił tak płaski intelektualnie artykuł.
 • 2015-02-17 22:57 | Nexus

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Duda to chłopczyk na posyłki. Zrobi swoje tzn. może uda mu się przegrać dopiero w drugiej turze i pan Kaczyński schowa go do kieszeni. I tyle.
 • 2015-02-18 02:35 | Piter

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Jak Adamek ruszył do Parlamentu Europejskiego ktoś mądry powiedział, żeby sołtysem najpierw został. Podobnie radzę większości zgłoszonym na prezydenta RP kandydatom.
  Pawłowi Kukizowi szczególnie.
 • 2015-02-18 03:06 | folwarkPn

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Bieda w Polsce rosnie z miesiaca na miesiac, nie stac nas na utrzymywanie takiego obiboka, ktory nie przyczynia sie w zadnym stopniu do rozwiazania problemow kraju.
  Jak mu nie wstyd plawic sie w bizantyjskim luksusie wielkiego palacu ,kiedy mamy pielegniarki ledwo wiazace koniec z koncem,utrzymujace rodzine i bezrobotnych dalszych krewnych ?
 • 2015-02-18 04:42 | mixxer

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  "PS. Pisanie nazwisk małą literą jest nieprzypadkowe. Oddaje poziom mojego braku szacunku do pewnych osób"

  (Antyzwolennik) To raczej oddaje poziom twojej kultury (wzglednie - jej braku)!
 • 2015-02-18 06:53 | bezportek

  Debata Komorowskiego z Palikotem i Jarubasem

  Mnie się ten pomysł podoba - wódz tfujrucha przyniesie plastykowego penisa, pachołek Piechocińskiego pokaże, gdzie go można wetknąć, a sam Pą Prezydą raczy się nadstawić....
  To jest poziom "dyskusji" na którym nie grozi Komorowskiemu przeciążenie centralnego układu nerwowego.
 • 2015-02-18 11:53 | Andrzej

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Kaczyński nie uznaje obecnego prezydenta, który według niego został wybrany "przez pomyłkę". Nie uznaje też obecnych władz RP, bo od lat nie pojawia się na posiedzeniach Rady Prezydenckiej i prawie nie bywa w Sejmie, co nie przeszkadza mu pobierać pensji poselskiej i dotacji na działalność jego partii. W tej sytuacji natarczywe domaganie się przez kandydata PiS-u Dudę debaty z Komorowskim wygląda niepoważnie.
 • 2015-02-18 15:22 | Andrzej Falicz

  Doswiadczony...prezydent dobrodziej Komorowski i jego polityczne zaplecze.


  .
  Stan Państwa Polskiego według danych GUS: Dług zagraniczny wynosi 278 mld. euro,
  zadłużenie wewnętrzne oscyluje w granicach 1 bln. zł. Polska de facto jest bankrutem.
  Liczba bezrobotnych utrzymuje się na poziomie 2 milionów, za chlebem wyemigrowała
  podobna rzesza Polaków, na 220 sklasyfikowanych państw, pod względem przyrostu
  naturalnego, Polska, zajmuje 214 miejsce, jest to kraj wymierający, według ostatnich
  analiz finansowych przeprowadzonych w USA, z Polski, w latach 2002-2014 nielegalnie
  wytransferowano 50 mld. USD, rekordowy był rok 2010 w którym wypłynęło około 10 mld.
  Jeśli chodzi o jakośc opieki zdrowotnej zajmujemy 25 miejsce, na 31 możliwych (m.in. za Albanią i Bułgarią). Likwidowane są szkoły, posterunki policji, najcenniejsze nieruchomosci trafiaja za bezcen w ręcę mafii. Do bizantyjskich rozmiarów rozrosły się biurokracja i związana z nią korupcja. Płacimy odszkodowania obywatelom Izraela za utracone majątki podczas wojny wywołanej przez Niemcy. Przypomnę Państwu, tym niezorientowanym, że od 7 lat Polską zarządza PO, w koalicji z PSL
  ""
 • 2015-02-18 18:11 | XD

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Niech się zmierzy z Anną Grodzką, pójdzie mu w pięty.
 • 2015-02-18 22:35 | Saurom

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  I jeszcze jedno zarzucacie tchórzostwo Kaczyńskiemu, że nie wystartował jakoś sobie nie przypominam, żeby połytruki z Połytyki zarzucali Tuskowi po śmierci Lecha Kaczyńskiego tchórzostwo gdy nie wystartował co wiecej połytruki chwaliły rzekome prawybory w PO choć i tak było od samego początku wiadomo, że to jest oszustwo.
 • 2015-02-18 23:40 | Andrzej

  Re:Prezydent nie chce debatować z kontrkandydatami. I bardzo dobrze

  Ciągłe jęczenie niejakiego A. Falicza staje się nudne. A to źle, a to niedobrze. Co to za chłop, który stale jęczy. Podobnie jak Błaszczak i Szydło z ich płaczliwymi głosami.
 • 2015-02-19 14:46 | Andrzej Falicz

  Wesolek Andrzej

  Masz okazje dla rownowagi postrugac wesolego idiote !
  Do dziela.
  Zacznij od chwalenia Komorowskiego.
 • 2015-02-20 20:37 | Stanisław S.

  Zamiast debaty ocena lokalnych samorządowców PiS

  Na ewentualny głos kandydata na prezydenta pracują członkowie danej partii w terenie. Po Kamińskim i Hofmanie w przeszłości wielką galę prowadził pan Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. Wszystko wskazuje na to że PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybroni pazernego starostę. Pytanie ile głosów straci w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.