Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

(15)
Roma locuta, causa finita. Rzym przemówił, sprawy koniec. Mimo zasady trzeba jednak wyrazić dwie wątpliwości. Najpierw polityczną, potem proceduralną.
 • 2015-02-18 22:01 | fidelio77

  więzienia CIA

  Prawdziwy obraz polskiego państwa, którego nie można przykryć medialnym kłamstwem. Z nieznanych mi powodów państwo polskie - uczestnik haniebnych wojen w Iraku i Afganistanie czuje jakąś wyższość wobec Rosji.
 • 2015-02-18 22:27 | Byniek

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Powód nieudostępnienia Trybunałowi akt polskiego śledztwa, a więc odmowa jakichkolwiek informacji, bowiem całe postępowanie jest - jak mówiono w studium wojskowym - sensu stricto, czyli ściśle tajne, to oczywiście tłumaczenie niepoważne. Stara to metoda obrony przed prawdą; utajniać wszystko i prowadzić postępowanie w nieskończoność ( obecne trwa już sześć lat ). Nie udało się jednak sprawy zatuszować i teraz jest wstyd. Czy na pewno ? Wątpię. Wysłuchałem w TV kilku wypowiedzi polityków w tym byłego vice MSZ i europosła. Nawoływał do bojkotu orzeczenia, nazywając obu więźniów przestępcami, mimo że nie przedstawiono im oskarżenia..
  P.S. Jeden z pokrzywdzonych miał oswiadczyć, że zasądzone odszkodowanie przekaże na cel społeczny... w Polsce !
 • 2015-02-19 00:05 | takei-butei

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Proszę w to nie mieszać Polski. Sprawiedliwość dosięgła określonych ludzi, którzy odpowiadają za określone swoje decyzje. Nie były to dzieci, lecz dorośli. Rzecz w tym, że nie odpowiedzą za złamanie prawa, że nadal będą brylować jako moralne autorytety, że nadal "Polityka" będzie ich bronić. Cóż, nie pierwszy to raz, że kowal zawinił, a powiesili ...
 • 2015-02-19 01:55 | ziuta91

  Korekta : "Polska" tylko zapłaci. Dlaczego pudelki podlizujące się CIA....

  ... nie tylko pozostaną bezkarne, ale nawet nie są wymienione z nazwiska ? To oni powinni być obciążeni choćby tą karą pieniężną, bo przecież na odpowiedzialność z prawdziwego zdarzenia nie ma co liczyć. Nauczka na przyszłość : ochotniczego lokaja nikt nie szanuje. Co za wstyd i obciach !
 • 2015-02-19 08:08 | Andrzej

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Zidiocenie Europy postępuje naprzód.
 • 2015-02-19 08:19 | Bobby

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Q.a!
  POPROSTU TAK BYLO!
  Niewazne (wazne) kto wydal decyzje!
  Prosze nie robcie z Nas wala.I tyle!""
 • 2015-02-19 08:45 | zet

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Nie wydarzyło się nic,czego przewidzieć nie można było. Polska przegrała i trzeba finansowo odpowiadać. Dziwić może tylko wrzask faceta z tytułem profesora,który krytykuje Trybunał w dość ostrych słowach. Być może wykarmiony szczawiem i mirabelkami ma nieustabilizowany temperament.
  Sędziowie Trybunału nie wskazywali kto jest ofiarą a kto katem. Uznali,że jeśli Polska jest strona konwencji o niestosowaniu tortur/ratyfikowana w 1989 roku/,ma jej zapisów przestrzegać. Dawniej w socjalizmie tak bywało,że uchwalano prawa i podpisywano porozumienia,których potem nie stosowano w praktyce i jakoś to było. Tamte czasy i obyczaje minęły,mam nadzieję,bezpowrotnie.
  Prócz konwencji,jest zapis w polskim prawie,zakazujący tortur.Mamy więc podstawy do żądania odszkodowania /koszty wyroku ETPC/ od USA,bo to ich funkcjonariusze naruszyli polskie i międzynarodowe prawo. Zaliczkę już rząd pana MIllera otrzymał w dolarach.
 • 2015-02-19 09:03 | Saurom

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Sprawa była do przewidzenia a można było uniknąć no ale, żeby tak się stało trzeba mieć odrobinę godności i nie być służalcem.
 • 2015-02-19 12:58 | Uspokojony

  to dobrze, że redaktor w Potylice ma wątpliwości, które "pozostają"

  a więc redaktor w Potylice ma "wątpliwości, które pozostają" i postanowił się tymi wątpliwościami podzielić ze swoimi czytelnikami. To super! To uspokaja, łagodzi zdenerowanie.
  Dzięki takiemu wyrokowi Trybunalu, w europejskiej świadomości publicznej utrwala się przekonanie, że "Polska torturowalą więźniów".
  Polakom którzy biorąc udział w wyborach legalizują decyzje polityków stręczonych nam przez Media - Potylikę, G Aborcze, TVN, Radio Trójka itd itp, a mianowicie polityków SLD - Aleksandra K. i Leszka M., reszty, może sie zrobić nieprzyjemnie na myśl, że ponoszą moralną ii finansową odpowiedzialność za torturowanie więźniów. Zaznaczam - POLACY i POLSKA, a nie gnidy stręczone nam przez polskojęzyczne Media "do wyboru", w końcu ani Aleksander K ani Leszek M nie zapłacą ani grosza, a nawet dalej będa zapraszani do TVN jako "autorytety".

  Tak więc, kiedy czytam, że redaktor w Potylice ma jednak wątpliwości, czuję sie uspokojony. Moja wina jako Polaka za torturowanie więźniów budzi - przynajmnie u redaktora w Potylice - wątpliwości.
 • 2015-02-19 22:16 | Maciej Gajdzik

  Panie redaktorze Ostrowski

  Wątpliwość polityczna - "Jest coś dziwnego w tym, że z ogromnej sprawy tortur grupy podejrzanych, która objęła przede wszystkim amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą oraz wydarzenia na trzech kontynentach – od Afganistanu przez Egipt po bazy na Kubie – skazane zostało akurat nasze państwo." - Proponuję sprawdzić które z wymienionych państw jest stroną Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, na podstawie której został ustanowiony ETPC.

  Wątpliwość proceduralna została obszernie skomentowana przez przedmówców. A czy Pan Redaktor próbował dowiedzieć się od organów ścigania, czy na pewno wszystkie dokumenty w aktach postępowania mają klauzule tajności, określone w ustawie o ochronie informacji niejawnych. A także, czy dokumenty z takimi klauzulami w całości składają się z niejawnych informacji i nie dało się sporządzić z nich wyciągów.

  Źle mi wygląda racja stanu, która się tak nieporadnie kwestionuje wyrok w sprawie tortur.
 • 2015-02-20 08:13 | mixxer

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Wstyd, wielki wstyd dla Polski. A politykom latwiej jest "pouczac" Rosje !
 • 2015-02-20 12:11 | _sens

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  A Obama siedzi i się śmieje z polaczków klepiąc ich po plecach i mówiąc, że będzie dobrze. Tak, tak Polsko jak długo jeszcze będziesz z wiernym jak pies wzrokiem spoglądać na Amerykańskie państwo?
 • 2015-02-21 04:33 | jer-1

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Władze Polski podjęły decyzję w tamtym czasie i w tamtych realiach. Był to czas po ataku na Nowy Jork, zginęło kilka tysięcy ludzi a zagrożonych było kilka tysięcy następnych. Jakoś tych przeciwników tortur nie było za bardzo słychać.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Zdecydowana wiekszosc aresztowanych i torturowanych nie miala zupelnie nic wspolnego z atakiem na "World Trade Center"...
  Moze "woma" odpowie teraz na pytanie - dlaczego Amerykanie stworzyli wiezienie w Guantanamo, a nie na swoim wlasnym terytorium? Dlaczego torturowali wiezniow w Polsce, czy w Rumunii? Podpowiem - Amerykanie staraja sie jednak
  w pewien sposob liczyc z wlasna Konstytucja i prawem. W Polsce zas Konstytucje i prawo lamie sie wrecz regularnie!
 • 2015-02-21 04:34 | jer-1

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Gdy IS ścina głowy zakładników, to organizacje broniące praw człowieka siedzą cicho.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  A to juz, po prostu, zwyczajne klamstwo pani(e) "woma" !
 • 2015-02-23 20:51 | Leonid

  Re:Polska przegrała przed ETPC ws. tajnych więzień CIA. Wątpliwości pozostają

  Andrzej
  Masz na myśli polskich polityków?