Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PRZYSZŁOŚĆ WYNIKA Z PRZESZŁOŚCI

(1)
2015-02-21 18:50 | introspekt
Każde założenie strategiczne wymaga alalizy otoczenia. Otoczenie polityczne to dzieje cywilizacji, postępu naukowego i technicznego. Warunkiem postępu zawsze była wojna. Każda wojna wynikała z konkretnych powodów: religijnych, terytorialnch a przedewszystkim majątkowych. Każda cywilizacja dąży do wzbogacenia się... majętność jest miarą rozwoju danej cywilizacji. Gdy wiemy, że takie założenia są prawdziwe możemy pójść dalej z opisem historii i założeń strategicznych.
Historia Polski:
1525 rok: Prusy księstwo należące do świętego Imperium rzeszy niemieckiej składa Święty Hołd Lenny Polsce/ traci ststus Imperium/ staje się lennikiem królestwa polskiego/ data ta oznacza koniec pierwszej rzeszy niemieckiej
1611 rok: Carat rosyjski - Imperium składa Święty Hołd Lenny królestwu polskiemu/ Imperium staje się poddanym królestwu/

Ile jest przypadków w historii gdzie królestwo zwycięża Imperium? Jeżeli ktoś zna takie przypadki proszę o odpowiedź

Jakie są następstwa zwycięstw Polski nad Imperatorami?