Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Seks nie tylko dla dorosłych: co na to prawo?

(6)
Być może nastolatki nie powinny uprawiać seksu. Ale uprawiają. Polskie prawo i edukacja zamykają na to oczy. Ale jeszcze gorzej, gdy otwierają.
  • 2015-02-26 00:14 | Yossarian

Przysposobienie do życia w celibacie

Nie pojmuje po co nastolatka musi isc do Ginekologa przed pierwszym stosunkiem. Np w Wielkiej Brytanii porady i ewentualna antykoncepcje moze udzeilic pielegniarka w kazdej przychodni, ewentualnie lekarz GP. Zdecydowanie mniejszy stres i prosciej i da sie. Mozna np kochac sie, miec pobrana cytologie, prowadzic ciaze i urodzic nie widzac ginekologa na oczy.

Co jest magicznego w takiej wizycie? Skad przekonanie, zew Polsce nie mozna rozpoczac zycia sexualnego bez namaszcenia przez specjaliste.
  • 2015-02-27 20:23 | abchaz

Re:Seks nie tylko dla dorosłych: co na to prawo?

Yossarian,
    w wyniku długiego i zachwycajacego pobytu na Pianossie oraz rzymskich nalotach na damę w cytrynowych majtkach był utracił poczucie Ojczystości.
  • 2015-03-06 13:44 | tawek

Przerażający obraz zakłamania. Czy my wydostaniemy się z tego obrzydliwego bagna hipokryzji ? Obawiam się, że jeszcze dużo czasu upłynie.
  • 2015-03-06 20:36 | Klaudia

Odsunęłam się przez tego typu spór od kościoła. Podjęłam inicjację seksualną mając 19 lat, to było przed maturą. Przed maturą mieliśmy pewnego rodzaju pielgrzymkę na Jasną Górę. Przystąpiłam do spowiedzi i zamiast pytania o grzechy spytano mnie czy mam chłopaka. Kiedy odpowiedziałam twierdząco, ktoś po drugiej stronie wyrzucił mi z pogardą prosto w nos, że jestem brudnym i niewiele wartym pomiotem szatana i że nie udzieli mi rozgrzeszenia, bo przed maturą nie powinnam wchodzić w żadne relacje damsko - męskie i moja moralność wymaga poważnej naprawy. Dodam, że nie dodałam nic na temat stosunków płciowych - po prostu powiedziałam że mam chłopaka.

I tak oto odeszłam od konfesjonału, wyszłam z kościoła czując się jak kompletny śmieć. Nie rozmawiałam z chłopakiem przez tydzień. Biłam się z myślami, bo niby z jednej strony szanujemy się nawzajem, jesteśmy pierwszymi sobie partnerami, planujemy wspólną przyszłość i po prostu jesteśmy istotami seksualnymi, a z drugiej strony taka gadka sprawiła niezłe zamieszanie w mojej głowie i uznałam że z czegoś trzeba zrezygnować. Z relacji z chłopakiem nie zrezygnowałam, teraz jest moim mężem już od 7 lat, mamy dzieci i udane życie.
    Do kościołą z własnej woli nie wchodzę, bo nigdy nie wiem, kiedy znowu będę biła się z myślami, że ktoś wie lepiej jak mam żyć, jak moja rodzina ma funkcjonować i jak być człowiekiem rezygnując z człowieczeństwa. Jak być odartym z szacunku do siebie samego...
  • 2015-03-08 10:31 | ppp

@Klaudia.
    W gruncie rzeczy ten klecha wyswiadczyl Ci przysluge - masz udane zycie z dala od bredni, hipokryzji i zaklamania/
  • 2015-03-25 11:05 | aqa

Seks nie tylko dla dorosłych: co na to prawo?

Moja znajoma ma 16 letnią córkę , która jest w ciąży, i w czym problem? Wszyscy w domu się cieszą i są szczęśliwi, teraz będzie córka i wnuczek! A w życiu da się radę , zazdroszczę 40 letnim przyszłym dziadkom. Pozdrowienia dla was Mariolu!!!!!