Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Słupsk: czy pryśnie czar Roberta Biedronia?

(5)
Na razie Słupsk jest oczarowany Robertem Biedroniem. Ale nowy prezydent musiał zacząć od surowego cięcia wydatków. Pytanie – czy czar pryśnie?
 • 2015-02-27 06:00 | jpkx1984

  Takich zadużonych po uszy Słupsków jest mnogo

  Poważną zaletą Biedronia było niezwiązanie z lokalnymi układami, co dało szansę na bardziej uczciwe zarządzanie. W Polsce mamy masę samorządów, których kolejni włodarze stawiają kolejne szklane domy na kredyt, przy perspektywie kurczącej się bazy podatkowej i konieczności utrzymania tych obiektów. Często stoi za tym ukryta korupcja (zamówienia dla jedynych słusznych firm). Zawsze dziwiły mnie głosy, jakoby polski samorząd się udał i jeszcze mamy służyć radą Ukrainie. To jakieś nieporozumienie. Na domiar złego liczba podmiotów: gmin i powiatów jest zbyt wielka (w dobie powiązań sieciowych, struktur płaskich). Organy niepotrzebnie zdublowane (marszałkowie, wojewodowie, powiat a gmina). Kiepskiego wójta trudno wymienić: niska frekwencja + klientyzm jaki wytwarza władza.
 • 2015-02-27 20:23 | jerzy.n19

  Re:Słupsk: czy pryśnie czar Roberta Biedronia?

  Słupsk dostał dużą dawkę optymizmu i choć oczywiście nie ma gwarancji sukcesu, to ma szansę. Dużą szansę! Gdyby jej wykorzystanie zależało tylko od umiejętności i energii Biedronia, można byłoby być spokojnym.
  Ale to Państwo Słupszczanie muszą to wykorzystać!
  A niech Was! Trzymam kciuki!
 • 2015-03-07 13:50 | seal

  to co wyczynia biedron

  to raczej pr w stylu kuchennych rewolucji. jakie pojecie ma czlowiek ktorego dorobek to pyskowki i rzucanie kamieniami. ostatnim wyskokiem jest HOMOLOGACJA nazw ulic - parytety rownosciowe. zero bez jedynek z przodu to jednak zero.
 • 2015-03-08 02:32 | Kot Mordechaj

  Re:Słupsk: czy pryśnie czar Roberta Biedronia?

  Strasznie zabolalo, co, Seal?
  Tymczasem jednak nie da sie ukryc, ze Slupsk wybral sobie najfajniejszego w calym kraju prezydenta.
  I taka moglaby byc cala Polska - optymistyczna, pomyslowa, troskliwa, odpowiedzialna, tolerancyjna. To on wlasnie, Robert Biedron zaraza mieszkancow wiara, ze mozna inaczej.
  Brawo Panie Prezydencie! Brawo Robercie! Zycze dalszych sukcesow, z calego Kociego Serca!
 • 2015-03-08 10:36 | K.

  Re:Słupsk: czy pryśnie czar Roberta Biedronia?

  Takiej Polski chcemy - pozytywnej, obywatelskiej, zintegrowanej i innowacyjnej! Trzymam kciuki za Biedronia, niech pokaze, ze mozna!""