Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

(29)
Przywódcy Zachodu mają wciąż problem z określeniem z jaką sytuacją na Ukrainie mamy do czynienia – mówił Jacek Żakowski w Poranku radia TOK FM.
 • 2015-02-27 13:15 | Jerzy zO.

  "Kwiat dziennikarstwa polskiego" deliberuje.

  Czyli co, panowie "kwiat dziennikarstwa polskiego", raczej rekomendujecie pójście w kierunku eskalacji konfliktu, i 50 tys. zabitych wkrótce. Co tam Merkel, co tam Hollande, my i Grzesiek wiemy lepiej.
 • 2015-02-27 16:30 | Jan-Janusz

  Re: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów - w ustach tanich drani

  Takiej mizerii politycznych "tanich drani" - to dawno nie widziliśmy. Polskie elity polityczne brylują w kometarzach
  uwłaczających rozumowi i pamięci historycznej. Komentarze mediów piszących po polsku poniżają nas w oczach opinii światowej.
  Politycy również cierpią na amnezję zbiorową. Co innego mówili, kiedy rozpoczynano transformację ustrojową, co innego robią ,
  a sami co innego myślą, pilnując własnej kariery . Schizofrenia polityczna co kilkanaście lat przybiera rozmiary pandemii.
 • 2015-02-27 17:14 | Wojciech

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja fałszywych słów

  Trochę inaczej o Ukrainie:
  "Neonazistowskie władze Kijowa rozpętały wojnę domową na Ukrainie – zostały w nią wkręcone przez fanatyczną, przepełnioną nienawiścią partię podżegaczy wojennych. To wystarczyło. Ale interesy zakrojone na większą skalę załatwia się inaczej – przy wykorzystaniu mediów korporacyjnych oraz władz krajów-pacynek, które wywracają kota ogonem i obwiniają za konflikt na Ukrainie Putina i Rosję. To wprawia w ruch machinę geostrategicznej, ekonomiczno-militarnej kampanii wojennej od Wschodniej Europy po Rosję. Wierutne kłamstwa na temat Putina są konieczne, bo służą zamaskowaniu pułapki zastawianej przez finansowego drapieżnika z Zachodu. Na Ukrainie zdaje się wyłaniać swoista, olbrzymia macierz wypłat, rodem z teorii gier, dla licznych graczy: korporacji przemysłu zbrojeniowego oraz służb wojskowych Stanów Zjednoczonych, agrobiznesu skoncentrowanego na uprawie roślin modyfikowanych genetycznie, funduszy spekulujących długiem i walutami, monopolistów dostarczających prywatne usług socjalne, firm naftowych wykorzystujących technologię szczelinowania na nowo odkrytych, bogatych w ropę złożach, producentów śmieciowej żywności, podobnej do tej, którą wytwarza Poroszenko w ramach aliansu z amerykańskimi wytwórcami żywności a la Frankenstein, i wreszcie, dla bynajmniej nie mniej ważnego podmiotu – Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który pomaga w finansowaniu konfliktu na Ukrainie, bo chce ją ogołocić ze wszystkiego. "
 • 2015-02-27 17:28 | PPP

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Rece opadaja jak sie czyta ten stek kopletnych bzdur wygadywanych przez "kwiat polskiego dziennikarstwa'
  Tomasz Lis: "Dajmy im tyle broni, żeby Putin naprawdę za tę wojnę zapłacił, żeby nie dało się, tak jak dzisiaj, liczby trupów schować." - to znaczy jaka ilosc trupow ma pan redaktor na mysli aby nie dalo sie ich schowac a EU, NATO i przede wszystkiem Polska poczuly sie lepiej, iz "zrobily cos dla Ukrainy"?
 • 2015-02-27 19:42 | Caramba

  ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

  " Dajmy im tyle broni, żeby Putin naprawdę za tę wojnę zapłacił, żeby nie dało się, tak jak dzisiaj, liczby trupów schować."

  To kwintesencja współczucia, humanizmu, sprawiedliwości ?
  Czy idiotyzmu, prostactwa i anty-człowieczeństwa ?

  Przeczytajcie to sobie kilka razy. Może jeszcze raz?
 • 2015-02-27 19:50 | Saurom

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Ja się nie dziwię, że rozmaite Wołki, Żakowskie, Władyki wypowiadają się za wysłaniem tzw. instruktorów na Ukrainę w końcu ci panowie nie pójdą jak przyjdzie co do czego do armii. Z drugiej strony to właśnie w interesie Komorusia leży przecież taka mała wojenka. W końcu nic tak dobrze nie robi marionetkom jak mała zwycięska wojenka. Tylko pytanie z czym biorąc pod uwagę żałosny stan armii polskiej, która chyba podobnie jak reprezentacja piłki nożnej byłaby w stanie wygrać wojnę z Maltą albo Vanunu lub z Gilbraltarem.
 • 2015-02-27 20:13 | abchaz

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  JJ przecenia "elity".
  Amnezja ich nie dotyka ani schizofrenia,
  Funkcjonują jak "pies Pawłowa" ,wedle odruchów uznanych przez nich za warunkujace karierę.
  Dla "czujnych" pragnę wyjaśnic,że Pawłow odkrył to już przed WRP.
 • 2015-02-27 20:42 | -leski

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Po przeczytaniu informacji o tym, że 60% Ukraińców powołanych do wojska nie chce iść do armii, wiem,że jest jeden, prosty sposób,by pomóc Ukrainie. Po prostu nie należy ich zatrudniać w Polsce. U nas pracuje, podejrzewam, kilkadziesiąt batalionów Ukraińców: na budowach, w sadach, u osób prywatnych,...Ponieważ jest to w dalszym ciągu kraj skorumpowany do cna, większość z tych ludzi dostaje się do Polski kupując na czarnym rynku zaproszenia upoważniające do otrzymania wizy. Żadna "ojczyzna" ich nie interesuje
 • 2015-02-27 20:46 | Jerzy V

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Napisałem na tym portalu kilka razy co myślę o tym amoku ukraińskim panującym ostatnio w Polsce ale cenzor nie wiedzieć czemu nazywany modratorem to wycina.
  Po dwudziestu kilku latach tzw wolności doczekaliśmy się cenzury i jedynego, słusznego punktu widzenia spraw miedzynarodowych.
  Ta obłedna zimnowojenna retoryka polskich elit polityczno-dziennikarskich niechybne pcha nas ku wojnie. Tylko poc i w imię czego ?!
 • 2015-02-27 21:29 | MartinBaruch

  Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać ??? !!!

  Bankruci i zbrodniarze wojenni z usa będą walczyć z Rosją do ostatniego banderowca oraz polaczka !!!
 • 2015-02-27 21:46 | Andrzej

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Ukraina to balansowanie na linie. Pomóc tak, żeby nie sprowokować Putina, a równocześnie uratować Ukrainę. Będzie to trwało jakiś czas, im dłużej, tym lepiej, bo może uda się uniknąć wojny, do której dąży Rosja.
 • 2015-02-27 22:02 | 666dup

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Warszawa, dn. 17 lutego 2015 r.

  Szanowna Pani
  Ewa Kopacz
  Prezes Rady Ministrów
  Rzeczypospolitej Polskiej

  W związku z nasilającymi się nawoływaniami polskich polityków ukraińskiego pochodzenia, w tym Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka, o zwiększenie zaangażowania Rzeczypospolitej Polskiej w konflikt na Ukrainie, Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich zwraca się do Pani Premier z apelem o udzielenie wszelkiej pomocy prawnej (zwłaszcza w zakresie zmiany obywatelstwa i zmiany miejsca stałego pobytu) oraz wprowadzenie ułatwień w ruchu granicznym, umożliwiających przedstawicielom mniejszości ukraińskiej w Polsce powrót na Ukrainę w celu świadczenia obowiązków na rzecz obronności ich kraju.

  Ukraina umożliwiła przyjazd do Ojczyzny Polakom zamieszkującym w jej granicach. Apelujemy do Pani Premier o zwrócenie się do władz Państwa ukraińskiego, aby – w imię zachowania zasady wzajemności i partnerstwa – stworzyły warunki do przyjęcia swych rodaków i ułatwiły im osiedlanie się na Ukrainie, dzięki czemu będą mogli bez przeszkód angażować się w walki lub uczestniczyć w odbudowie ich kraju.

  W imieniu
  Patriotycznego Związku
  Organizacji Kresowych i Kombatanckich

  Wiceprezes Prezes

  Leszek Jazownik Witold Listowski
 • 2015-02-27 22:25 | stefan57

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Miałem nadzieję że może przynajmniej Pan Żakowski uchronił się przed ukraińskim zaczadzeniem redakcji POLITYKI.
  Niestety doszlusował do "elity".
  Jaka to ulga że od stycznia nie prenumeruję brukowca.
 • 2015-02-28 01:02 | Lesio

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Cześć naszych rodaków zachowuje się tak jak państwa sprzymierzonych z Polską w 1939 roku. Pomimo podpisanych traktatów pozwolili Hitlerowi na zajęcie Polski. Uważali ze nie ma co się mieszać bo to sprawa tych utartych Polaków. Merkel i inni ze strachu przed Putinem poświęcają dziś Ukrainę ale jutro mogą poświęcić Polskę. Polecam to państwa pamięci.
 • 2015-02-28 01:07 | Marcin

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Co trolle wolicie: zatrzymac Putina w Kijowie, czy chcecie wytrzezwiec gdy zajmie Warszawe?
  Trzeba byc idiota do wkadratu aby nawolywac do podniesienia rak Ukraincow, a gdy prosza o bron pokazywac im srodkowy palec. Przyjdzie trolle i na was czas niezaleznie skad piszecie.
  Po ktorej stronie sie opowiadacie nie trzeba zgadywac. NIkt nie pisze anonimowo.
 • 2015-02-28 07:12 | folwarkPn

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Ameryka-Anglia-Polska
  to prawie jak
  Merkel-Holland-Donek
 • 2015-02-28 07:30 | janadam48

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Ponownie polecam poniższy link tym tuzom zebranym w studio razem p.Żakowskim. Może w ich mózgownicach nastąpi weryfikacja poglądów. Bo jak na razie to podniecają się swoimi złotymi myślami i nawet się z nimi zgadzają, jak mawiał pewien bramkarz z Łodzi.

  http://www.wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-bronislaw-lagowski-rusofobia-to-jest-obecnie-ideologia-panstwowa/51vhw#.VDPWdW_A6J8
  PS.Panie
  PS.Panie Redaktorze Żakowski czy dostał już pan odpowiedź od Prokuratora Generalnego ws. donosu na p.Ogórek?
 • 2015-02-28 09:05 | ppp

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  @Jerzy V "Ta obłedna zimnowojenna retoryka polskich elit polityczno-dziennikarskich niechybne pcha nas ku wojnie. Tylko poc i w imię czego ?!

  Takie instrukcje z Waszyngtonu - ot po co.
 • 2015-02-28 09:29 | ppp

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Marcin - chopcze, zamist tracic czas na pisanie postow jedz na Ukraine, chwyc za bron, daj swiadectwo swym tak barwnie wyrazanym pogladom.
 • 2015-02-28 09:31 | Caramba

  Trzeba zrobić pierwszy krok.

  2015-02-28 01:07 | Marcin

  I siąść do stołu z obywatelami, zwanymi "terrorystami".

  A później przeprowadzić, pod międzynarodowym nadzorem, wybory, referenda. Znaleźć kompromis i wypełnić go.
 • 2015-02-28 10:05 | Xerocopia

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Faktycznie, sporo nowego wniesli rozmowcy red Zakowskiego. Tylko, czy musicie to drukowac ?
 • 2015-02-28 10:21 | Artur

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Wizje Żakowskiego to myśli błądzącego we mgle. Nigdy się nie sprawdzają. Brakuje rzetelnej merytorycznej wiedzy socjologa, politologa, ekonomisty, stratega, sadownika, rolnika, biologa itp, itd. Zamiast oceniać zjawiska i wydarzenia powinien wrócić do podstaw pracy dziennikarskiej i wyłącznie je opisywać.
 • 2015-02-28 10:26 | Saurom

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Marcinku zmień może płytę, gdyb rzeczywiście Putin chciał zająć Warszawę już i tak by ją zajął. Poza tym wyjaśnij mi, które to państwo realizujące plany agresji wydawałoby pieniądze na igrzyska zimowe w Soczi, które państwo zwalniałoby w normalnym terminie żołnierzy po odbiciu służby wojskowej. W końcu zwykle jeżeli jakieś państwo przygotowuje sie do wojny robi odwrotnie zatrzymuje wyszkolonych żołnierzy w koszarach powołuje rezerwistów rozmieszcza dywizje na granicy formuje nowe. O ile sobie także przypominam to mieszkańcy Krymu i Donbasu dobrowolnie się oddzielili od Ukrainy. No ale przecież według wielbiciela banderowców i murzynka Bambo Marcinka o tym czy dane referendum jest ważne decyduja nie mieszkańcy ale wielki brat w Waszyngtonie nieprawdaż trollu.
 • 2015-02-28 11:39 | gramin

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Z rosyjskimi trollami na forum Polityki jest podobnie jak z katolikami w Polsce. I jedni i drudzy stanowią zdecydowaną większość, narzekając jednocześnie jak bardzo są prześladowani, jak to strasznie ogranicza się ich wolność wypowiedzi i knebluje usta. Paradne.

  Co do merytorycznej strony artykułu, to Panowie oczywiście mają rację. Trudno mówić o nawoływaniu do wojny, skoro wojna na Ukrainie toczy się już od roku. Poza tym, wbrew temu co sugerują rosyjskie trolle, Putin wcale nie jest żadnym wielkim strategiem, ani Rosja mocarstwem. Za Benem Emersonem można zasadnie powiedzieć, że Putin to zwykły przestępca udający głowę państwa i jako zwykły bandyta rozumie jedynie "język siły". Wszelkie negocjacje z jego udziałem, "pokojowe porozumienia" to zwykłe bicie piany, tracenie czasu i narażanie kolejnych setek ludzi na śmierć.
  Cała rosyjska agresja na Ukrainę nastawiona jest na destabilizację i w efekcie doprowadzenie do bankructwa Ukrainy. Jedynym rozwiązaniem jest zatem dostarczenie Ukrainie broni i doradców wojskowych (bo niestety ich dotychczasowa taktyka obronna jest strasznie nieudolna). W pełni zgadzam się z Tomaszem Lisem. "Dajmy im tyle broni, żeby Putin naprawdę za tę wojnę zapłacił, żeby nie dało się, tak jak dzisiaj, liczby trupów schować." Jedynym sposobem na przerwanie tego rosyjskiego szaleństwa związanego z utopijnymi marzeniami o odbudowie imperium jest sprawienie, że ta wojna będzie bardzo kosztowna także i dla nich, nie tylko dla Ukrainy. Rosja to kolos na glinianych nogach. Zawsze tak była. To niby potężne imperium już dwa razy rozsypało się w pył jak domek z kart i tym razem będzie dokładnie tak samo. Jedyne co jest w tej chwili potrzebne, to odpowiedzialna polityka Zachodu, a nie dotychczasowe chowanie głowy w piasek i robienie pozorowanych ruchów.
  Czas podjąć męską decyzję i realnie pomóc Ukrainie walczyć z agresorem.
 • 2015-02-28 11:59 | vandermerwe

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  @ gramin,

  "Za Benem Emersonem można zasadnie powiedzieć, że Putin to zwykły przestępca udający głowę państwa i jako zwykły bandyta rozumie jedynie "język siły"."

  Calkiem mozliwe. Co Pan jednak powie o nastepujacym cytacie, pochodzacym z pracy naukowca amerykanskiego?

  Sadze, mowiac o aspekcie prawnym, ze istnieja solidne podstawy by postawic w stan oskarzenia kazdego amerykanskiego prezydenta od konca II wojny swiatowej. Kazdy z nich byl albo bezposrednio zbrodniarzem wojennym lub tez wspoldzialal/byl zaangazowany w powaznych przestepstwach wojennych." ( tlumaczenie moje)

  Nie zaprzeczy Pan, ze cos w tym jest biorac chocby pod uwage inwazje Iraku.

  Pozdrawiam
 • 2015-02-28 12:01 | czytacz

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  2015-02-28 11:39 | gramin

  nic nie stoi na przeszkodzie, abys pojechal na Ukraine troche powalczyc z "putinem". Chetni jak przypuszczam sa mile widziani, gdyz sami Ukraincy do tego sie za bardzo pala.
 • 2015-02-28 12:10 | Nexus

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  A u was Murzynów biją...

  To jeden z najbardziej popularnych zabiegów: artykuły są o tym co wyprawia Putin więc odwróćmy kota ogonem, pogadamy o Murzynach...
 • 2015-03-01 05:00 | mixxer

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  "Cała rosyjska agresja na Ukrainę nastawiona jest na destabilizację i w efekcie doprowadzenie do bankructwa Ukrainy."

  Przecie Ukraina juz od kilku (przynajmniej) lat znajduje sie na skraju bankructwa. Kraj dziesiec razy bardziej skorumpowany nizli Rosja !
 • 2015-03-04 09:15 | pieski

  Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

  Pan Lis zmienił się w lwa. Jednak najwyraźniej nie przyswoił sobie tego, co każdy lew wie instyktownie: nawet ofiara może skaleczyć, a skaleczenie może odebrać zdolność do polowania i sprowadzić śmierć. Być może był pan Lis chłopcem, który się nie bijał i z byle drobiazgiem biegł z wrzaskiem do mamy: Mama kjew, mama kjew! I teraz nie rozumie, co to znaczy, gdy ktoś siłą przeciwstawi się jego tupaniu nóżką. Czy Ci wszyscy dobrodzieje w ogóle rozumieją co znaczyłby otwarty konflikt z Rosją? (Pewnie poczują się oburzeni, ale czy rozumieją...) Ma rację jeden z naszych mędrców Bronisław Łagowski, gdy mówi, że ani politycy, ani dziennikarze nie wierzą, by Polska mogła się znaleźć w strefie wojny, bo w przeciwnym razie byliby wstrzemięźliwsi. Przecież ktoś mógłby im wtedy wystawić rachunki. Chociaż najpewniej, jak zawsze, zwialiby. A jeśli nie wierzą, to ostatecznie uważają, że Putin jest obliczalny, więc mówiąc inaczej, kłamią. O co więc w tym wszystkim chodzi? Poza tym, jak już ta wojna na dobre na Ukrainie rozpęta się i będzie ta góra trupów (jakby nie było jej już teraz), o której marzy pan Lis, to co potem? Czy ma, człowiek, który tak, tak... chciał być prezydentem, scenariusz na jej zakończenie? I jeszcze, jeśli Putin jest psychopatą, jak twierdzą polskie media, to dlaczego miałaby go przerazić góra trupów?