Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

(23)
Borys Niemcow to ofiara rosyjskiej wojny z Ukrainą i nacjonalistycznego amoku, rozkręconego w Rosji przez Kreml i telewizję.
 • 2015-02-28 11:55 | Saurom

  czego to się nie robi, żeby dokopać Putinowi

  Jakie pani ma dowody, że to Putin nakazał likwidację Niemcowa. Poza tym czy pani nie wie jakie to przekręty robiono w latach 90 w Rosji Niemcow także w tym brał udział. Nie zdziwiłbym się również wcale, gdyby zabójcą okazał się ktoś z kręgu Beriezowskiego w końcu nic tak dobrze nie robi jak męczennik. Poza tym cokolwiek można powiedzieć o wymiarze sprawiedliwości w Rosji to tam potrafią przeprowadzić śledztwo i znaleźć sprawców. Przykładem może być Politkowska, gdzie znaleziono i postawiono przed sądem sprawców mordu. A w Polsce jak jest do tej pory nie stanął przed sądem sprawca zamordowania komendanta głównego Policji Marka Papały. Do tej pory nie stanął przed sądem nikt kto przyczynił się do śmierci Barbary Blidy. Nie stanął przed sądem zleceniodawca ani zabójcy Jolanty Brzeskiej.

  Tak długo jak sprawcy i zleceniodawcy mordu na Blidzie, Brzeskiej albo sprawca mordu na Papale nie staną przed sądem Pruska ani żaden dziennikarz nie ma moralnego prawa oskarżać o nic Putina.
 • 2015-02-28 17:10 | Leonid

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Znaczy się, że kłamał i to na wyraźne zamówienie swych mocodawców z CIA. A co do reszty, to pełna zgoda z Sauromem.
 • 2015-02-28 17:56 | MartinBaruch

  Nieudolna , tania prowokacja bankrutów i zbrodniarzy wojennych z usa !

  Nieudolna , tania prowokacja bankrutów i zbrodniarzy wojennych z usa ! Tak właśnie bezwzględni kaci oraz mordercy bez sumienia z CIA " podziękowali " swojej ubezwłasnowolnionej , sprzedajnej męskiej prostytutce za to że przez lata dla nich pracowała sprzedając i niszcząc Rosję za judaszowe srebrniki od Wuja Sama ...
 • 2015-02-28 20:41 | J. Cichot

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Opis okoliczności i miejsca zbrodni tak "sugestywny", że tylko "agenci Putina" mogą mieć jeszcze wątpliwości, kto to zrobił i na czyje polecenie.
  Zaryzykuję jednak posądzenie o agenturalność i wyrażę zdziwienie, że ci wiadomi mordercy, czy ich zleceniodawca są aż tak tępi, że dokonują tak widowiskowej egzekucji i w takim miejscu. W swojej kablówce oglądałem dzisiaj wiadomości telewizji niemieckich, francuskich, Al Jazeera, BBC i we wszystkich był ten sam kadr: miejsce zbrodni, Kreml i wieże soboru - symbolu Kremla. Nawet najgłupszy widz kojarzy: zbrodnia = Kreml.
  Putin nie jest tak głupi, jak sugerują nasze politruki (którzy, nawiasem mówiąc, w innych okolicznościach posądzają go o diaboliczną przebiegłość). Nauczył się bardzo dużo z hipokryzji Zachodu i na pewno wie, że przeciwników się nie morduje, tylko popełnia się na nich "samobójstwo".
 • 2015-02-28 21:47 | Zofia

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Po co powtarzec bezmyslnie te bzdury ? Ten pan nie byl aniolkiem. Nalezal do skorumpowanego otoczenia Jelsyna. Lubil kobiety i gry hazardowe. Chcial uciec do Litwy bo ziemia palila mu sie pod nogami. To Rosjanie byliby tak beznadziejnie glupi, ze zabiliby opozanta w centrum miasta i przy swiadkach. Przeciez swiadomi sa, ze cala histeria swiatowa skierowana jest przeciw Rocji. Jak do tej pory to inteligencja wykazali sie Rosjanie w przeciwienstwie do motlohu o pogladach rusofobijnych Trzeba troche myslec samemu a nie siac propagande. Dochodzenie dopiero zaczelo sie.
 • 2015-02-28 22:22 | Kropkozjad

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Pani Redaktor!
  Dlaczego Pani mija się z prawdą? Premier, a nie prezydent, Putin nie nadzorował śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Śledztwo to nadal jest prowadzone przez rosyjski organ prokuratorski. W związku z żądaniami polskiego rządu wydania wraku samolotu PL101, władze rządowe Rosji wyjaśniły, że organ prowadzący śledztwo zgodnie z prawem rosyjskim jest niezawisły, wobec czego władze rządowe Rosji nie mogą wpływać na jego działalność. W polskim rozumieniu wyrazy nadzór i nadzorować, odnoszą się do uprawnień do kontroli organu i wydawania decyzji pokontrolnych. A takich uprawnień w odniesieniu do rosyjskiej prokuratury nie miał ani premier Rosji ani jej Prezydent.
  Premier Putin został przez prezydenta Miedwiediewa mianowany przewodniczącym komisji do zbadania wypadku polskiego samolotu państwowego wtedy, gdy okazało się, że mieszana polsko-rosyjska komisja do jego zbadania nie jest w stanie podjąć się tego ponieważ brak jest regulaminu jej pracy. Rosyjska komisja pod przewodnictwem premiera Putnia, po uzgodnieniu tego z premierem Polski, powierzyła czynności badania wypadku Komisji MAK, która to badanie przeprowadziła zgodnie z regułami określonymi w aneksie 13 i związanych z nim dokumentach ICAO, ustalając w przyczynę i okoliczności tego wypadku, wskazując na konieczne działania profilaktyczne.
  Na jakiej podstawie faktycznej oskarża Pani Władimira Putina, jego klakierów w "elitach" i społeczeństwie, oraz usłużne media o ponoszenie moralnej odpowiedzialności za morderstwo, popełnione na Borysie Niemcowie. Przecież na podstawie faktów obecnie znanych wiadomo tylko to, że został zastrzelony 4 strzałami z broni palnej, a towarzysząca mu kobieta nie odniosła obrażeń, że strzelał mężczyzna z białego samochodu, że zdarzyło się to w pobliżu Kremla. Reszta to przedwczesne komentarze, do których należą też Pani oceny, niepoparte jakimikolwiek faktami. To bardzo złe dziennikarstwo, bardzo delikatnie to określając. Oczywiście mogło to być morderstwo polityczne, zemsta za jego antyrosyjskie postawy, prowokacja przeciw premierowi Putinowi, czy zupełnie niemożliwe do określenia przed zakończeniem śledztwa inne przyczyny, również całkiem prywatne.
 • 2015-03-01 00:33 | Matthias

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Po prostu piękne komentarze. Dziennikarz nie ma prawa wskazywać jawnych niezgodności i wątpliwości związanych ze śmiercią polityka, za to bezimienne rosyjskie trolle mają prawo imaginować sobie międzynarodową konspirację (sic!) z USA w roli głównej (sic!), eliminującej polityka obcego mocarstwa (sic!), najpewniej własnego agenta (sic!), po to tylko, aby ośmieszyć wodza, pana i władcę wszechpotężnej, praworządnej, sprawiedliwej Rosji (sic!). Nie wiem jak Wy ale trzeba niemałej wyobraźni, żeby to sobie tak ślicznie wykonceptować.

  Może jeszcze bym jakoś mógł się pogodzić z tym, że jakieś prosty obywatel, zamiłowany w prasie bulwarowej w te brednie by uwierzył. Ale Rosjanie, tak świetnie władający językiem polskim, a tym samym reprezentującym wysoki poziom intelektualny, nie powinni.

  Rodzi się więc pytanie, jak to jest do jasnej ciasnej jest, że w artykule na polskim forum pojawiają się trzy wpisy, gloryfikujące prezydenta Putina i stojące na granicy obrażania nieszczęsnej ofiary. Wyrażona w nich opinia, kłuci się bowiem i ze stanem wiedzy o wydarzeniu w społeczeństwie Polskim, i z polskimi sentymentami.

  TL;DR version: Panie i Panowie, tak szczerze, dużo Wam płacą za tę kampanię dezinformacji? Czy Wy tu uprawiacie wolontariat?
 • 2015-03-01 11:00 | ewa

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  no to mTo były wicepremier, deputowany do Dumy i minister ds. ropy, razem z Jegorem Gajdarem i Anatolem Czubajsem przeprowadzili w Rosji transformację gospodarczą w tak brutalnie neoliberalnej formie, że Balcerowicz ze swoją terapią szokową był przy nich współczującym socjalistą.
  Trzyetapowa prywatyzacja zakończyła się tym, że 50 proc. gospodarki Rosji znalazło się w rękach 7 oligarchów powiązanych z całą trójką oraz otoczeniem Jelcyna. Dość przypomnieć, że tylko Jukos, największą wówczas firmę naftową na świecie, sprzedano Chodorkowskiemu za 1 proc. wartości. Skala złodziejstwa kwitnącego pod tolerancyjnym okiem Gajdara, Niemcowa i Czubajsa doprowadziła Rosję w 1998 roku do bankructwa. "Kryzys przybrał ogromne rozmiary. Statystyki pokazują, że załamanie gospodarcze było poważniejsze niż w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego krachu lat trzydziestych. Anatolija Czubajsa i jego ekipę prywatyzacyjną oskarżono o zaaplikowanie gospodarce zbyt potężnego szoku i niedostatecznej terapii" - napisał Claes Ericson w wydanej niedawno w Polsce książce "Oligarchowie. Pieniądze i władza w kapitalistycznej Rosji".
  Towary drożały w Rosji tak szybko, że zwykli obywatele w wymianie gospodarczej przestali używać pieniędzy przerzucając się na barter. Miliony Rosjan wpędzono w afrykańską biedą, zniszczono rodzącą się klasę średnią.
  Ale Gajdara, Czubajsa i Niemcowa bieda nie dopadła. Wszyscy żyli dostatnie (Gajdar do śmierci w 2009 r.). Czubajs stał się miliarderem dzięki późniejszej pracy dla oligarchów, którym sprywatyzował niemal cały majątek kraju. Podobnie zresztą jak Niemcow, choć wielkość jego majątku pozostała nieznana."oze z innej beczki.
  Cytuje za Racjonalista.pl
 • 2015-03-01 11:15 | jobrave

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  W. Sz Matthias,
  Jeśli ci, co mają odmienne stanowiski od Twojego, są " ruskimi agentami", bioracymi pieniędze za "kampanię dezinformacji", to kim w takim razie Ty jesteś? Od kogo bierzesz kasę? Od banderowców, czy jankesów? Masz jakieś dowody na, to, że osoby,które publikują, tu opinie niezgodne z Twoimi są naprawdę ruską agenturą? Jeśli tak, to proszę, choćby o cień dowodu, albo udowodnij, że nie jesteś banderowskim konfidentem.
 • 2015-03-01 11:36 | Leonid

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Przypomina się mi prowokacja gliwicka...
 • 2015-03-01 13:08 | ja

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  kolejne piekna false flag operation

  po bombach w Moskwie w 1999 r. , i 11 wrzesnia w US
 • 2015-03-01 13:16 | Євген

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Szanowni obywatele Polski!

  My, ukrańcy, nie wierzyliśmy, że Putin to diabel. Kiedy on prowadził straszny terror w Czeczenii, kiedy on zabił Anne Politkowską i Aleksandra Litwinenka, my nie mogliśmy do końca uwierzyć, że lider jednego z najwpływowiejszych krajów świata może być terrorystem.

  Nasz kraj zawsze był dla nas czymś na kształt europejskiej Ameryki, gdzie każdy może znaleźć swoje miejsce w życiu. Na ostannich wyborach prezydenta kandydat z nazwiskiem Rabinowicz, etniczny żyd, dostał więcej głosów niż lider prawego nacjonalistycznego ruchu Jarosz. I to już było po podziejach na Majdanie, kiedy wielu ludzi z donieckiej i łuhańskiej oblasti już nie mieli możliwiści wybierać.

  Wojna idzie nie na Wschdzie Ukrainy, wojna idzie w waszych głowach. Nie powtarzajcie naszych pomyłek. Nie wierzcie rosyjskiej propagandzie, wierzcie faktom. Nie zwracać uwagi na to, co się odbywa - najgorsza strategia. Putin - to Hitler naszego czasu. Im dalej on będzie przemagać, tym wiencej łajdaków pódzie za nim, tym trudniej będzie jego zatrzymać.
 • 2015-03-01 13:32 | kalosz

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Zabójstwo Niemcowa i zorganizowany przez władze marsz żałobny kojarzą mi się z zabójstwem Kirowa i podobnym marszem "ku jego czci". Takich wydarzeń było zresztą w bolszewickiej Rosji więcej. Różnica taka, że wtedy mordowano "swoich", prominentnych, często zasłużonych i szczerze oddanych partii towarzyszy, którzy byli Stalinowi niewygodni. Motyw inny, ale metoda podobna.
 • 2015-03-01 15:25 | Євген

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  To samo, co i ty, kościuszkowcu.
 • 2015-03-01 16:22 | MartinBaruch

  " Opozycjonista " oraz " ideowy asceta " Niemcow bestialsko udręczony przez dwie damy nielekkich obyczajów ...

  " Opozycjonista " oraz " ideowy asceta " Niemcow bestialsko udręczony przez dwie damy nielekkich obyczajów ... http://xportal.pl/?p=19589
 • 2015-03-01 16:33 | Євген

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  MartinBaruch
  Czasami mi się wydaje, że w Interniecie wielu komentatorów są damami lekkich obyczajów. Proponuje Pan zabijać wszystkich, kto ma z nimi sprawy?
  Nikt nigdy nie nazywał Niecowa ideologicznym asketem, i on siebie tak nie pozycjonował.
 • 2015-03-01 20:50 | Marcin

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Szosta wersja ktora podpowiadam jest zamordowanie Niemcowa przez pomylke. Tym mostem mial przechodzic Putin ale w pore zostal ostrzezony dlatego zyje. Co wy trolle na to?
  Za glupi by taka wersje wymyslic? Leonid/kagan wytez szare komorki. We Wladywostoku beda pierwsi znali twoja wersje.
 • 2015-03-01 23:05 | pieski

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Kiedyś w Tv Poznań występował dziennikarz, potem zniknął. Nie wiem co się z nim stało, nie znam jego nazwiska. Wygląd miał raczej taki normalny. Prowadził wywiady. Zapamiętałem go, bo miał niezwykle rzadko spotykaną wśród naszych dziennikarzy cechę. Był ciekaw swoich rozmówców. Oni wydawali mu się interesujący i najwyraźniej wierzył, że mają coś interesującego do powiedzenia. I zwykle mieli! Tymczasem dzisiaj aż nazbyt często ma się wrażenie, że w telewizji rozmawiają ludzie niezbyt rozgarnięci. Czy tacy są? Pewnie nie. Dziennikarze nie są ich ciekawi. Wiedzą lepiej i uwielbiają ze swoich rozmówców robić głupków. Tylko po co ich zapraszają? Wydaje mi się, że tak samo nie są ciekawi tego, co myślą Rosjanie. Wiedzą za nich. Pomęczyłem się i przetłumaczyłem jeden z tekstów, który znalazłem w sieciach społecznościowych.

  W Moskwie został zabity głośny przedstawiciel antysystemowej opozycji, były gubernator obwodu niżnowogrodzkiego, były minister paliw i energetyki, były wicepremier i obecny członek koordynacyjnej rady opozycji Borys Jefimowicz Niemcow. Morderstwo miało wyraźnie cechy zlecenia i „przypadkowo” zostało dokonane praktycznie pod murami Kremla.

  Przewidując dalsze tragiczne zdarzenia, które nastąpią po tym zabójstwie, mogę z przykrością
  stwierdzić, że USA otworzyły drugi front. Niemcow był znanym przedstawicielem tej części naszego społeczeństwa, którą bez ogródek nazywają „piątą kolumną” i „zdrajcami narodu”. Był otwartym zwolennikiem prozachodniej polityki, uczestniczył w antyrządowych, a czasami antyrosyjskich akcjach i nie unikał znajomości z amerykańskimi oficjelami. Bez względu na to, kto by nie stał za zabójstwem Niemcowa, czy byłby to szalony fanatyk, czy też człowiek, którego opryskał on deszczówką przejeżdżając po Moskwie samochodem i tak nazwą go ofiarą reżymu. Wspomną o prześladowaniach, na które, jakoby, narażeni są uczestnicy antysystemowej opozycji. Tym wrogom, którzy rozszarpują nas od środka, potrzebny jest męczennik prześladowany przez „przestępczy reżym” i oni go stworzyli. Własnymi rękoma. W to, że Niemcowa zabili swoi, może wątpić tylko krótkowzroczny człowiek. To zabójstwo nie jest na rękę rosyjskiemu społeczeństwu. Jest to właśnie ta prowokacja, której nieuniknioność przewidywałem w swoich wcześniejszych publikacjach – prowokacja, która rozwiąże ręce naszym wrogom, wrogom Rosji. Jeszcze nie zmyliśmy krwi z mostu, a w senacie USA już na całego szła dyskusja o konieczności rozpoczęcia finansowego wsparcia rosyjskiej opozycji. Niby będą się toczyć gorące spory, jednak zdarzy się nieuniknione, w atmosferze oburzenia przyjmą uchwałę o dostarczeniu na Ukrainę ofensywnego uzbrojenia.

  Najbliżsi współpracownicy Niemcowa jednogłośnie utrzymują, że morderstwo miało tło polityczne. Jeden z nich, Leonid Gozman, który w sierpniu 2014 roku podpisał wraz z Borysem Niemcowem i innymi oświadczenie z żądaniem „wyprowadzenia z terytorium Ukrainy rosyjskich wojsk i zaprzestania propagandowego, materialnego i wojskowego wsparcia separatystów na południowym wschodzie Ukrainy” już oznajmił, że morderstwo Niemcowa jest jednym z tych epokowych zdarzeń, które wymusi zmianę wewnętrznej polityki państwa. Przez przypadek Gozman wydał to oświadczenie w czasie pobytu w Waszyngtonie...  Gozman wie o czym mówi – u progu pochodu „Wiosny”, jednym z organizatorów którego był Niemcow, przestępstwo to posłuży jako istotny katalizator i przyciągnie w szeregi uczestników znacznie więcej ludzi. Pochód będzie liczny, jeśli wziąć pod uwagę, że organizatorzy na gorąco zmienili formułę – w miejsce zapowiedzianej antykryzysowej akcji w Marino, przejdzie kondukt żałobny w centrum Moskwy. Właśnie tam dojrzeje szkielet, który przy międzynarodowym wsparciu
  da początek nowemu etapowi destabilizacji wewnętrznej polityki Rosji.

  W swoich oświadczeniach i Gozman, i inni współpracownicy Niemcowa bez mrugnięcia powieką zapewniają o jego kryształowej uczciwości. Jestem zmuszony nie zgodzić się. Moja pamięć, w przeciwieństwie do pamięci licznych „głosicieli demokracji” ma trwalszy charakter. I właśnie to kazało mi zdumiewać się każdy raz, gdy słuchałem oświadczeń zagorzałego bojownika z korupcją. Jeden z czołowych funkcjonariuszy najbardziej skorumpowanego reżymu – reżymu Jelcyna, który zasiadając w gabinetach władzy był stałym celem walczących z korupcją tamtych czasów, raptem przejrzał i przeszedł na przeciwną stronę. Przy tym nie wspomniał on o przestępczej sprzedaży Bałachińskiego kombinatu papierniczego i mętnej historii banku „Niżgorodiec”. Milczał i o historii z przyjęciem do pracy w charakterze doradcy wcześniej skazanego Andrieja Klimentiewa. Klimentiew „doglądał” chyba cały biznes Niżnowogrodzkiego obwodu i w rezultacie trafił na ławę oskarżonych, gdzie jednym ze świadków oskarżenia był sam Niemcow! Klimentiewa z początku uniewinnili, a potem jednak skazali. Ale w przerwach między posiedzeniami sądu zdążył jednak sporo opowiedzieć o działalności gubernatora Niemcowa.

  Co dalej? Uważam, że dalej w naszym społeczeństwie dojdzie do rozłamu, przewidywanego przez wielu i z takim powodzeniem wprowadzanego przez USA. W istocie do rozłamu już doszło – sprowokował go powrót Krymu i wsparcie Donbasu. Teraz on się tylko wzmocni i ukaże dwie strony: ZA i PRZECIW. Kolejne głośne oświadczenia pod adresem „kremlowskiego reżymu” przeciągną na stronę opozycji nowych stronników, a zabójstwo Niemcowa posłuży jako dobre narzędzie do nacisku na władzę i ściągnięcia zachodnich środków. Wy jeszcze nie wierzycie w demokrację – w takim razie idziemy do Was! Grupy protestu, które tak długo agenci wpływu szykowali na godzinę X, łatwo wleją się w ogólną falę protestu i zasieją na naszych ulicach smutę. Takie nietęczowe perspektywy! Właśnie w tym celu zostało dokonane zabójstwo jednego z liderów opozycji – Borysa Niemcowa. On wypełnił swoją rolę i teraz padł na ołtarzu ofiarnym na cześć nowego światowego porządku, bez silnej Rosji. Zabójstwo Nawalnego oczywiście wywołałoby większy rezonans, ale kto wtedy przewodziłby protestowi? Niemcow ze swoją jelcynowską przeszłością na sztandar ludowej rewolucji nie mógł trafić. Przydzielili mu rolę nie do pozazdroszczenia.

  Przygnębiającym jest rozumienie istoty tych procesów, które uruchamiają w naszym kraju zewnętrzne niszczące siły. Jeszcze bardziej przygnębiająca jest świadomość, jak mały mamy na to wpływ. Chociaż nie, możemy wpłynąć na bieg zdarzeń. W tym celu musimy być czujni i bardziej rozumni, nauczyć się rozumieć istotę procesów i odgadywać ich autorów. Odpowiadamy za swój kraj i z tą myślą powinniśmy kłaść się spać i budzić, chodzić do pracy i wychowywać swoje dzieci.

  Dzisiaj od rana milcząco przyglądałem się jak zachodni politycy na wyprzódki wyrażają współczucie w związku z przedwczesną śmiercią Niemcowa. Ja boleję nad każdym zabitym bez winy. Prawdziwie boleję, w odróżnieniu od każdego z tych, kto dzisiaj rozpisywał się nad tragedią w Moskwie i żądał natychmiastowego ukarania winnych. Całkiem niedawno, 12 lutego, w dom mieszkalny w Gorłowce trafił pocisk, który przerwał życie trojga dzieci – dwóch dziewczynek 7 i 11 lat i rocznego chłopca. Siostry kąpały brata w łazience. Nie słyszałem wystąpień przywódców Ukrainy w związku z tym nieludzkim czynem; nie wspomniał o nim Obama, przemilczeli europejscy przywódcy. Mieszkańcy Kijowa, którzy teraz niosą kwiaty pod ambasadę rosyjską też nie wyrazili współczucia rodzicom. I co więcej, nikt nie wezwał do pociągnięcia morderców dzieci do odpowiedzialności. Na tym tle mam takie pytanie – co takiego wybitnego w skali światowego społeczeństwa osiągnął Borys Niemcow, że jego śmierć jest straszniejsza niż śmierć trójki dzieci?

  Aleksiej Zotiew
 • 2015-03-02 12:07 | Piotr

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Oczywiście wszyscy spekulują kto zlecił. Ciekawsza jest propaganda putinowska wskazująca dziesiątki tropów aby sprawę maksymalnie zabełtać. Putin niczego nie musiał zlecać. To Raczej chronieni przez niego kacykowie i służby specjalne były zainteresowane likwidacją tego człowieka. To o nich mógł powstać raport dot. wojny na Ukrainie. To też ich metoda na zastraszanie oponentów. Putin ich chroni, jednocześnie jest od nich całkowicie zależny.
 • 2015-03-02 16:12 | Andrzej

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Jak Niemcow tak mówił, nic dziwnego że nie żyje. Putin takich rzeczy nie puszcza płazem. Wystarczy przypomnieć Politkowską i Litwinienkę.
 • 2015-03-03 00:49 | Adalbert

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi się źle

  Idiotyzmy wygadywane na temat wszechwładzy jednego człowieka w Rosji osiągają poziom Himalajów.
 • 2015-03-03 10:34 | Leonid

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Widzę, że na Ukrainie nie lubą Kościuszki...
 • 2015-03-05 22:22 | michrich

  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  @
  Re:Niemcow mówił otwarcie, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą

  Szanowni obywatele Polski!

  My, ukrańcy, nie wierzyliśmy, że Putin to diabel. Kiedy on prowadził straszny terror w Czeczenii, kiedy on zabił Anne Politkowską i Aleksandra Litwinenka, my nie mogliśmy do końca uwierzyć, że lider jednego z najwpływowiejszych krajów świata może być terrorystem.

  ***
  Naiwnosc. Hitler tez byl liderem jednego bardzo wplywowego kraju. W Rosji jest tendecja odbudowania dawnego imperium Rosyjskiego. Wystarczy przesledzic na Youtube wypowiedzi Adreja Furcowa-profesora MGU