Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

- Bank Pracy -

(2)
2015-03-04 11:56 | PilotNS
- Bank Pracy - "Bank" tworzą trzy grupy ludzi - inwestorzy, wykonawcy oraz pomysłodawcy. Instytucja ta działa na zasadzie udostępniania przez pomysłodawcę, który może być również wykonawcą - pomysłu na biznes. Pomysłodawca rejestrując swój pomysł, podaje wszelkie informacje na temat inwestycji Bankowi Pracy oraz skróconą, dodatkową informacje na temat pomysłu, która będzie do wglądu dla potencjalnych inwestorów. Informacja ta nie podaje szczegółów a jedynie ogólny zarys tego, czego dotyczy inwestycja. Gdy już pomysłodawca uzupełni informacje musi wpisać jaki czas jest potrzebny do zakończenia inwestycji oraz ile kapitału będzie potrzebował, aby wykonać inwestycje. Pomysłodawca powinien zamieścić prognozowane zyski z pomysłu, aby inwestor mógł wyliczyć, czy przedsięwzięcie będzie się mu opłacać. Następnym krokiem będzie wybranie kategorii w jakiej się mieści nasza inwestycja - ta kategoria, którą wybierzemy określi wysokość ubezpieczenia dla inwestorów, które zapłacimy dopiero po wykonaniu inwestycji. Gdy już inwestycja będzie zarejestrowana, musimy czekać aż uzbiera się 100% kapitału potrzebnego do rozpoczęcia inwestycji. Kapitał będzie pochodził od inwestorów, którzy zainwestują w pomysł. Każdy inwestor może wpłacić na konto inwestycji dowolną sumę pieniędzy, a ilość środków jaką wpłaci jest określonym procentem z całości, która musi być uzbierana. Pojedynczy inwestor nie może wpłacić więcej niż 30%(procent do ustalenia) potrzebnego kapitału do rozpoczęcia inwestycji ( Jest to blokada, aby wielkie korporacje, które posiadają dużo kapitału nie mogły zrobić monopolu inwestycji, płacąc od razu z góry 100% i kontrolując najciekawsze inwestycje ). Gdy już uzbieramy 100% potrzebnego kapitału, na konto wykonawcy inwestycji trafi kwota w wysokości 100% kapitału, który jest mu potrzebny. Od tego momentu wykonawca zaczyna realizować inwestycje, a czas który był określony w umowie zaczyna biec. Gdy pomysłodawca wykona już inwestycje to oddaje 100% kapitału + ustalony wcześniej zysk dla inwestorów do Banku Pracy, który rozdziela te pieniądze pośród inwestorów. Każdy z nich otrzyma zainwestowane wcześniej pieniądze plus zysk z przedsięwzięcia- np: 30% zysku z inwestycji ( w zależności jaka wartość zysku była ustalona dla inwestora ). Gdy Inwestycja jest już zakończona a inwestorzy otrzymali pieniądze, Bank Pracy przydziela pomysłodawcy inwestycji PzPK ( Punkty za Pozytywne Komentarze ). Punkty te dają ogromne profity i prestiż, gdyż dzięki nim inwestorzy znają historię danej osoby i wiedzą, czy warto jej zaufać, zmniejszając w ten sposób ryzyku nietrafności inwestycji.
Wykonawca, gdy zakończy inwestycje z sukcesem musi zapłacić określoną wartość ubezpieczenia, które pokrywa nieudane inwestycje sprzed miesiąca ( Wartość ubezpieczenia jest liczona na podstawie statystyki udanych i nieudanych inwestycji podobnych do wykonywanej inwestycji, wartość nieudanych inwestycji z zeszłego miesiąca określa wartość ubezpieczenia )

* Nowy system emerytalny - Będąc już w podeszłym wieku, dzięki bankowi pracy mamy możliwość udostępniać tylko pomysły na biznes, bez musu ich realizacji. Polega to na tym, że udostępniamy pomysł i czekamy aż znajdzie się wykonawca, który go wykona. Gdy zgłosi się wielu chętnych to możemy wybrać tego, który według nas jest najpewniejszy. Oczywiście każdy z nich poda, jaką ilość pieniędzy odda pomysłodawcy po zakończeniu inwestycji, jeżeli zakończy się ona sukcesem. Inwestycją mogą być również pomysły, które są długoterminowe i które co miesiąc generują zysk, który trafia do podziału miedzy inwestorów. W takim przypadku pomysłodawca nie jest jednocześnie wykonawcą inwestycji. Ilość pomysłów na biznes emeryta jest nieograniczona.

* Nowa resocjalizacja – osoby, które siedzą w więzieniach za długi będą miały możliwość spłacić swoje zobowiązania, realizując inwestycje pomysłodawców.

Bank Pracy jest w stanie zredukować bezrobocie w każdym społeczeństwie, w którym będzie prawidłowo funkcjonował do nawet kilku procent.( Nie możliwym jest osiągniecie 0%, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto po prostu nie chce pracować. ) Bank Pracy to kolejna część Systemu Gospodarczo-Społecznego Informatium. Bazując na Infokracji jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Autor: Lucjan Izworski