Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą

(53)
Bronisław Komorowski podczas konwencji rozpoczynającej oficjalnie jego kampanię prezydencką wygłosił przemówienie godne kandydata na prezydenta.
  • 2015-03-07 16:06 | xmax

Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą

bo prezydent nie skacze po krzesle i ma zapiety rozporek :-)
  • 2015-03-07 16:16 | wnukmarek

Re:Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą

Rzeczywiście gaf nie było, zresztą tak jak i programu. Przez 5 lat nic się nie działo, Tusk dopuścił Pana Komorowskiego tylko do żyrandola i te lata prezydentury były stracone. Szkoda byłoby tracić następne 5 lat.
  • 2015-03-07 16:22 | Tepa Brzytwa

Po raz kolejny trafia Pani kulą w płot

Ostatnio niestety coraz częściej
  • 2015-03-07 16:36 | takei-butei

Pani Paradowska ma dość wygodny klęcznik do leżenia przed władzą, to tyle, co można powiedzieć o tym jej tekście piejącym na cześć władzy.
  • 2015-03-07 16:42 | makaron530

Na jakim świecie ta pani żyje, na gafy czekać ani polować nie trzeba, Bronisław I Bezwąsy na co dzień fali.
    Nie długo będzie pomniki stawiał stalinowskim oprawcą, czcić ich pamięć już nam nakazuje.
    A wspomniane sondaże, owszem ważne, tyle że dla mnie ważniejsze i wiarygodne są opinie pod tekstem takim jak ten.
    Szkoda waszych wysiłków propagandziści, już wam nie wierzy.
  • 2015-03-07 16:45 | Jest sposób na wygraną pana Bula

Kolega Zalewski, psychofan GMO, doniósł że jad jakiegoś tam ichniego pająka powoduje natychmiastową elekcję!
  • 2015-03-07 17:04 | ted

Z całym szacunkiem ale się nie zgadzam . Jeżeli chodzi o poglądy na sferę społeczną, światopoglądową czy ekonomiczną to prezydent Komorowski różni się od Dudy jedynie wiekiem. Oplwana przez mainstream Ogórek opowiada mi dużo bardziej . Przynajmniej próbuje być autentyczna . Robi to lekko koślawo, potyka się , to co mówi nie odpowiada mediom ? to bardzo dobrze, to jeszcze lepiej . Ten urząd ma być poważny ? . Poważny człowiek nie podpisuje ustawy zwiększającej wiek emerytalny ad hoc o 7 lat , nie bacząc jakie to będzie miało społeczne skutki . Nie, nie , ja mam dosyć neoliberalnych chłopców ze styropianowych materacy , niech już jadą na działki .
  • 2015-03-07 17:35 | Leonid

Gdyby Komorowski miał godność, to dawno temu poddał by się do dymisji!
  • 2015-03-07 17:49 | zet

"Gdyby Komorowski miał godność, to dawno temu poddał by się do dymisji! "

Spośród zgłoszonych kandydatów tylko on ma jakieś pojęcie o państwie i jego uwarunkowaniach. Kandydat PiS-owski będzie miał szansę za 5 lat, o ile nie popsuje go otoczenie. Inni,to śmiech na sali. PSL pomyliło wybory prezydenckie z wyborami do rad parafialnych.
  • 2015-03-07 18:02 | Nexus

Trzeba przyznać, że akurat hasło jest marketingowo udane. Akurat ze zgodą Komorowski jest powszechnie kojarzony a bezpieczeństwo jest dziś wyjątkowo aktualne. To taki przekaz, że w czasach zawieruchy nie czas na popieranie nieznanych i trochę celowych kandydatów.

Inna sprawa ile jeszcze wpadek wizerunkowych prezydent jeszcze zaliczy. W dzisiejszych zjutjubizowanych czasach każda wpadka, prawdziwa czy nie, jest bardzo szkodliwa.
  • 2015-03-07 18:13 | ara

powiało powagą a wyszło jak zwykle: CZYLI DLA JAJ

Podziwiam uwłaszczoną nomenklaturę okrągłego stołu (w określenia prof.Bielik-Robson w Wybiórczej jakiś czas temu - w grudniu 2014) 'czyli ludzi wolności'. I tak jak Chomsky mówi: "wadzy" najlepiej wychodzi rozwiązywanie problemów jakie sama tworzy.
    P. Komorowski - wykształcenie "history" (sam mówił, że pracę magisterską - na UW - napisał w ciągu 11 dni z pomocą rodziny - dzisiaj wiemy, że rodzina poprawiała błędy ortograficzne).
    Dzisiaj stosuje klasyczną False Flag: odwołuje się do "bezpieczeństwa" samemu reprezentując państwo określane jako 52 stan USA (chociaż lepszy byłby określenie "państwo mające status Puerto Rico" dla USA). A niech sobie Polactwo - sam jestem Ślązakiem i mam swoje zdanie o Polactwie zwłaszcza o tym z byłego zaboru rosyjskiego - wybiera kogo chce wystawiając świadectwo światu. Dziwić się potem, że inni nas olewają. A co mają robić.
    PS. A psy na Friedleina w Krakowie jak zaczęły zasrywać chodniki po uzyskaniu wolności, tak srają w najlepsze.
  • 2015-03-07 18:14 | Elka

Słowo "wpadka" świetnie się w naszych czasach sprzedaje. Nie trzeba myśleć. A dokonania osoby, która zaliczyła wpadkę, są dla wielu mało interesujące.
  • 2015-03-07 19:38 | ziomekp.1

ŁUbu dubu, łubu dubu, Bronek gadał dziś do ludu, doooo luuuduuuu hej !!! To śpiewałam ja , Janka Paradowska, redaktorka pierwszej klasy. Aha, to nieprawda co mówią o panu, czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla nas przemęcza, prezio Komorowski Bronek, naszego kraju to tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki, To śpiewałam ja , Janka Paradowska, redaktorka pierwszej klasy. Ps. Na poważnie -- wazelina zalała mi klawiaturę.
  • 2015-03-07 19:46 | Jerzy V

Powiało powagą ?! Tochyba żart .

Szanuję Panią Janinę Parodowską, bo to powżna dziennikarka, uczciwa i rzetelna. Zawsze z uwagą cztam Jej artykuły.Jednak dzisiaj po przeczytaniu czuję coś w rodzaju konfuzji.
    Może dlatego, że jak spora cześć obywateli próbuję sobie przypomnieć te dokanania Pana Komorowskiego i mam z tym kłopot.
    Choćby "pierwsza z brzegu" polityka pro-rodzinna. Kartę duzych rodzin zdaje się podpisał bardzo niedawno tak jakby na końc ówce sprawowania urzędu. No cóż cos trzeba było po sobie pozostawić :)
    Szanowna Pani Redaktor mówmy sobie szczerze to ostatnie 5 lat były dla Polski stracone . Jego prezydentura była co najwyżej nijaka bo On jest jak zupak bez siły intelektualnej. Prosze przeczytać ciekwy tekst Janeckiego na ten temat.
    I co z tego, że dzisiaj przeczytał swoje przemówienie i sie nie pomylił. Co z tego, że Mu to przemówienie skryba dobrze napisał.
    Dla mnie straszenie Rosją i opowiadanie że tylko Komorowski coś nam gwarantuje jest robieniem nam Polakom przysłowiowej wody z mózgu.
    Nie będę sie rozpisywał na temat gospodaki ale jestem przedsiębircą do 25 lat i w czasie sprawowania urzedu przez Komorowskiego nie odczułem żadnej zmiany na lepsze :)
    Szanowna Pani Redaktor może i było to niezłe przemówienie, ale słowa w nim uzyte nie były wypełnione trescią.
  • 2015-03-07 19:49 | Polalkholic

Swoiście pojmowana ta "zgoda i bezpieczeństwo",będzie oznaczała niedługo brak możliwości schronienia się Polaka w sprywatyzowanym lesie przed odłamkami rosyjskich bomb.
  • 2015-03-07 19:52 | stok

Polityka zagraniczna leży. Ochrona zdrowia leży, Spracowanym ludziom zabrał emerytury. W państwowej oświacie liczy głownie religia. Czy potrzebny nam prezydent do wchodzenia na fotel i dawania wysokich odznaczeń dziennikarzom przed kampanią?
  • 2015-03-07 19:54 | stok

Polityka zagraniczna leży. Ochrona zdrowia leży, Spracowanym ludziom zabrał emerytury. W państwowej oświacie liczy się głownie religia. Czy potrzebny nam prezydent do wchodzenia na fotel i dawania wysokich odznaczeń dziennikarzom przed kampanią?
  • 2015-03-07 20:11 | Leonid

STOK - 100% racji!
  • 2015-03-07 20:13 | FAKIR

Ja chciałem tylko zapytać dlaczego tygodnik Polityka tak bardzo kocha obecnego prezydenta i całą PO? Jak to się stało, że taki "poważny" i "obiektywny" tygodnik tak jakoś jest rozanielony całą PO? Dlaczego tyle propagandy zamiast racjonalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość? Powiem szczerze: obecni inżynierowie umysłów kreują rzeczywistość, czarują ludzi, posługują się starą maksymą: kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Prawda jest taka, że władza PO jest władzą karierowiczów, których ostatnią myślą jest dobro Ojczyzny i społeczeństwa. I trzeba być doprawdy idiotą, żeby tego nie widzieć. Aha, i nie jestem żadnym "pisowcem". Po prostu wystarczy spojrzeć wokoło co się dzieje. Państwo się rozpada ("państwo istnieje teoretycznie"- słowa B. Sienkiewicza), państwowa służba zdrowia upada, nawet lekarzy już nie ma za co kształcić, edukacja (wyniki matur dają do myślenia), rolnictwo (mięsa to my teraz tyle produkujemy, ile w latach 50-tych, niedługo będziemy jedynym tak dużym państwem w Europie bez swojego rolnictwa), zakłady (te nieliczne, to wszystko zagraniczne) , górnictwo (siedzimy na węglu, ale będziemy sprowadzać, dajmy zarobić innym, byle nie swoim)itd, itd.. Ale nie martwcie się Unia nam wszystko sprzeda, po co u nas cokolwiek produkować? DAJMY ZAROBIĆ INNYM!!! I nie mówcie, że PO nie jest za to odpowiedzialna, skoro ma pełnię władzy. PO nie zrobiła nić, żeby to zmienić. Powiecie, że nie mogą, to wina poprzedników- TO PO CO MI TAKA WŁADZA, KTÓRA NIĆ NIE MOŻE? NO PO CO?
    Odpowiadam: PO TO ŻEBY DAWAĆ LEMINGOM ZŁUDZENIE, ŻE ŻYJĄ W DOSTATNIM I SILNYM KRAJU RZĄDZONYM PRZEZ POWAŻNYCH LUDZI. ŁADNE OPAKOWANIE, GADKA, ZA KTÓRĄ NIC NIE MA, PUSTE OPAKOWANIE. To wystarczy dla osób z myśleniem na poziomie "Tańca z gwiazdkami ".
  • 2015-03-07 20:19 | T1000

Panie Prezydencie, jeszcze więcej Kościoła w TVP, bo naród na msze przestaje chodzić!!!
  • 2015-03-07 20:25 | Andrzej

Jeszcze trochę i Duda się wypstryka. W Londynie unikał otwartej dyskusji z tamtejszymi Polakami. Natomiast Komorowski dopiero się rozkręca. Jego przemówienie na konwencji było dobre i na temat. Bije wszystkich pozostałych kandydatów doświadczeniem i przewidywalnością.
  • 2015-03-07 20:27 | ziomekp.1

Re:Jerzy V

Panie Jerzy, pisze pan co następuje (cytata) -- "Dla mnie straszenie Rosją i opowiadanie że tylko Komorowski coś nam gwarantuje jest robieniem nam Polakom przysłowiowej wody z mózgu." Jak pan może? Jak panu nie wstyd? Nie słyszał pan jak Kopaczowa mówiła jemu na konwencyi -- Karabin ty Bronek na kołku zawiesił, a jak Ruskie wojnę zaczną? Na co on odrzekł -- Ty sie nie boj! Jest jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu, karabin ja zawiesił bo w niem zamek wylata !!! Serdecznie pozdrawiam, post nie będzie długo (podejrzewam), nożyczkowy czeka by ciąć !!!!!!!!!
  • 2015-03-07 20:57 | Ewa-Joanna

Jak podpisze ustawę o ratyfikacji

Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej to powieje powagą i dobrą wolą. Dla mnie będzie to papierek lakmusowy priorytetów prezydenckich Komorowskiego. Bo jak na razie poza tym, że dostojnie i sarmacko wygląda, ładnie klęczy i czyta Trylogię, to niewiele zdziałał. Po co marnować następne 5 lat?
  • 2015-03-07 21:24 | Bernardyn

Dla zainteresowanych – cytuję fragment książki (rosyjskiej): „Przypomnijmy sobie, co zawsze dzieje się przed wyborami w każdym tak zwanym demokratycznym państwie. Walczą grupy socjotechników reprezentujących kandydatów, korzystając z ogromnych środków finansowych, wykorzystują wyrafinowane metody psychologicznego wpływania na ludzi poprzez media, telewizję i agitację. Im bardziej rozwinięty jest kraj, tym bardziej wyrafinowane sposoby wmawiania. Absolutnie oczywisty jest ten fakt, że zwycięża zawsze ta grupa socjotechników, która potrafiła wywrzeć największy wpływ. I później już pod wpływem sugestii ludzie idą i głosują. Myślą, że głosują z własnej woli, a faktycznie podporządkowują się woli jakiejś grupy”.
    Nieprawdopodobne? Poniżej zamieszczam fragment artykułu z „Rzeczpospolitej” z dnia 24 lutego tego roku:
    W PO kryzys wiary. Andrzej Stankiewicz.
    „Niezborna kampania Komorowskiego budzi coraz większe obawy u Ewy Kopacz i innych liderów PO….[…]…. Kopacz liczyła, że kampania prezydencka pomoże PO zyskać przewagę nad PiS, co przyczyni się do zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych….[…]…. Wobec marazmu w sztabie Komorowskiego płyną doń z PO oferty pomocy. Jedną z nich złożył Michał Kamiński, spec od wizerunku i kampanijny wyga, świeżo upieczony minister w kancelarii Kopacz….[…]….Pomoc zadeklarował także szef Klubu PO Rafał Grupiński, który ma swoje grono współpracowników od kampanii….[…]….Sytuację próbuje ratować Robert Tyszkiewicz, który ma największe doświadczenie z całego sztabu prezydenta, jako że kierował kampanią PO w wyborach samorządowych. Choć wcześniej nie było takich planów, Tyszkiewicz zaczął poszukiwania zawodowych PR-owców, którzy byliby gotowi pomóc przy kampanii prezydenckiej”.
    I dalej z tej samej książki: „Dla ekspertów od wizerunku politycznego nie jest ważne, jakie są wewnętrzne dążenia kandydata, jakim jest człowiekiem, dobrym czy też złym specjalistą. Za pieniądze i za pomocą mass mediów socjotechnicy kształtują wizerunek, który powinien się spodobać narodowi. I ludzie głosują w wyborach nie tyle na człowieka ile na wizerunek stworzony przez specjalistów”.
    I nadal uważamy, że mamy jakikolwiek wpływ na zmianę sytuacji poprzez wybory?
    Bernardyn.
    \
  • 2015-03-07 21:27 | bever

ciekaw jestem co bedziesz pisac kolezanko Parandowska gdy wygra Duda, albo daj Boze pani Ogorek, taka sliczna i madra kobieta.
  • 2015-03-07 21:42 | ziomekp.1

Re:Bernardyn

Masz w 100% rację, dzisiaj kandydata kupujemy jak piwo, podpaski, maść na hemoroidy lub płyn do higieny intymnej, "towar" jak każdy inny a że się rusza i mówi to nawet żle bo nie daj boże palnie głupstwo i ...... Podpaska i płyn do higieny jednak lepszy. Pozdrawiam.
  • 2015-03-07 22:38 | ziomekp.1

Re:2015-03-07 20:25 | Andrzej

Panie Andrzeju, żeby się nasz Bronisław tak nie rozkręcił aż będzie zakręcony jak jedna zakręcona w piosence Reni Jusis (polecam posłuchać, tytuł "Zakręcona"),
  • 2015-03-07 23:06 | Jgrabski

Re:Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą - a Konstytucja?

Piec lat temu Bronislaw Komorowski uroczyscie przysiegal przed narodem... "byc wierny Konstytucji...". Tak mu dopomoz Bog.
    Co to znaczy byc wiernym konstytucji jako Prezydent Rzeczpospolitej? Ja tez jestem wierny Konstytucji. W jaki sposob jego wiernosc sie demonstruje inaczej niz moja? W Stanach Zjed. prezydent przysiega ..." I will defend the Constitution…". Konstytucja tam jest najwazniejsza i wszystko inne: polityka, wojna, gospodarka sa w stosunku do niej podlegle. Moi koledzy w US mowia: Konstytucja stanowi kim jestesmy! To jest wszystko co mamy, reszta to drugorzednosci. I nie sa to politycy, lecz koledzy z pracy, zwykli obywatele. A tu, zlamano w Polsce Konstytucje, rowniez najwazniejszy dokument narodu, i gdzie jest Prezydent w tej sprawie? Czyz nie jest naczelna powinnoscia Prezydenta bronic Konstytucji? Jesli nie on, to kto? Udzielil wywiadu gledzac o toczacym sie sledztwie w sprawie tortur I juz jego rola skonczona, zawieszona? Juz nawet mamy wyroki sadowe przeciw Polsce, panstwu, ktoremu on prezydentuje, i to tez nie wzrusza Prezydenta? Dla mnie jest to straszliwa skaza na tej prezydenturze. Tak wielka, ze ja Bronislawa Komorowskiego nie tylko nie cenie, ja go nie szanuje. I jak mam na niego glosowac? Nie bede, w przeciwienstwie do Pani Redaktor, chyba ze mnie Pani przekona, ze nie mam racji. Mnie jego jaselka przedwyborcze nie podnieca. Pozdrawiam.
  • 2015-03-08 07:28 | Daniel

Matrix

Czytam tygodnik od wielu lat. Zawsze dominowały w nim lewicowe - liberalne poglądy. Ale tego, że od iluś miesięcy stał się tubą propagandową jedynie słusznej siły i jedynego niezastąpionego Słońca narodu już dalej nie zdzierżę. POziom demagogii i nachalności przekracza wszelkie granice. Przestałbym kupować, gdyby nie artykuły z innych dziedzin niż analizy polityczne.
    Widać, że PO ma pełne pory i rzuciła wszystkie siły na front medialny.
    A Bronek jaki jest każdy widzi (no może nie każdy go oceni obiektywnie przy takim zalewie piaru). Aż chciałoby się powiedzieć: "Kończ Was, wstydu oszczędź!". :D
    Zaznaczam, że nie byłem, i nie jestem wyborcą PIS (przynajmniej dotychczas), dość dobrze mi się powodzi i nie jestem sfrustrowany :)
    Ps. A kto jeszcze pamięta, jak zapewne Miodowicz z PO utrącił kandydaturę gościa o nazwisku Cimoszewicz?
  • 2015-03-08 09:02 | le_mon

10/10
    Ale obawiam się że akurat w tej sprawie odpowiedzi ani od p. Paradowskiej, ani od żadnego innego miłośnika PO pan się nie doczeka.
    A szkoda. Byłoby bardzo ciekawe przeczytać te wygibusy prawne, moralne, historyczne i Bóg jeszcze wie jakie, które miałyby wytłumaczyć prezydĘta. ;)
  • 2015-03-08 09:47 | Marcos

Powiało nudą i samouwielbieniem elitek oderwanych od rzeczywistości

Pani Paradowska już przestała się kryć z tym, że jest nie tylko adwokatem, doradcą, ale i rzecznikiem prasowym Komorowskiego, Kopacz i całej tej POobijanej ekipy, która nie ma już kompletnie nic do zaproponowania. Towarzystwo straciło kontakt z rzeczywistością i nawzajem się utwierdza w tym, że "sprawy dobrze idą a Polska to wzór rozwoju". Nie wiem czy sami w to wierzą, ale taka zbiorowa psychoterapia przy aplauzie Pani Paradowskiej i innych obrońców władzy, może nieco uspakaja ich nerwy i utwierdza, że nadal mają rację. Nie lubię PiS, ale przy braku poważnej oferty z lewicy w drugiej turzę poprę Dudę. Zawsze trzeba ukrócać arogancję elit władzy! A Komorowski to symbol ignorancji, głupoty, próżności i arogancji.
  • 2015-03-08 10:40 | J.S.

"Wybierz zgodę i bezpieczeństwo ! "
    - Zgodę z KK, że konstytucja III RP jest świstkiem papieru .
    - Bezpieczeństwo pod parasolem kapelanów.
  • 2015-03-08 10:48 | ecres

Szanowni krytycy.Zmieńcie Konstytucje i uprawnienia prezydenta ,.Dziś chcecie falandyzacji prawa ,jeżdżenia pod ruską granicę bez obstawy BOR,kierowania sterami samolotów nad obszarem wojennym i rządzenia z za kanapy paranoika.Chcecie w chwilach grozy wojennej za granica rozpętać grozę w kraju.Strach ,pomówienia ,donosicielstwo ,szukanie winnych i walenie w drzwi o 6 rano.Pamietajcie ,że ten dzwon bije tez dla was.Bo noc długich noży ,aktualna w każdym kraju.
  • 2015-03-08 10:53 | ecres

Dodam.Prezydent powinien natychmiast podpisać konwencje antyprzemocową.Jeżeli nie podpisze ,to i tak nie pozyska przeciwników pisowskich a straci swoich.Natychmiast ,bo odwlekanie ,będzie korzystne dla pisiaczy.
  • 2015-03-08 11:45 | Witold

Ja po przemowieniu Komorowskiego odetchnalem z ulga, ze w koncu jest polityk, ktory nie uwaza Polakow za skonczonych durniow. Ta jego "nuda" i przewidywalnosc jak najbardziej mi odpowiadaja.
    To dobrze, ze zrezygnowal z latwych obietnic. Reszta nalezy do wyborcow.
  • 2015-03-08 12:35 | Stanisław S.

Nie dla PiS-u

Na ewentualny głos kandydata na prezydenta pracują członkowie danej partii w terenie. Po Kamińskim i Hofmanie w przeszłości wielkie gale prowadził pan Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. Wszystko wskazuje na to że PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybroni pazernego starostę. Pytanie ile głosów straci w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
  • 2015-03-08 13:49 | Saurom

Może tak przyjrzyjmy się jak to było z PO jakoś nie przypominam sobie, żeby to Sławomir Nowak gdy prokuratura rozpoczęła śledztwo zrezygnował z immunitetu i z członkostwa w PO. Jakoś sobie również nie przypominam, żeby niejakiego Jarosława Dąbrowskiego ukarano za działanie na szkodę ministerstwa rolnictwa ukarano człowieka, który ujawnił jego działalność. Jakoś sobie również nie przypominam, żeby ukarano pewnego działacza PO za przekupywanie delegatów na zjazd PO.

A teraz dla porównania jak to jest w PIS jak wybuchła afera z Hofmanem i spółką Kaczyński nie próbował mówić że nic się nie stało tylko wyrzucił z partii na zbity pysk.

Dlaczego ponieważ w PIS są jasne standardy popełniasz przestępstwo wykroczenie działasz na szkodę państwa wylatujesz.

A i jeszcze jedno kiedy to Brochwicz Tusk odpowiedzą za prowokację wobec CImoszewicza.
  • 2015-03-08 16:40 | lecher

Re:Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą ?

Powagą to powiało by, gdyby Bronek zapowiedział zmniejszenie kosztów prezydentury poprzez zmniejszenie o co najmniej 75 %administracji Pałacu, zwolnienie swoich "doradców" z rodowodem solidarnościowym, którzy poza wspomnieniami niewiele umieją doradzić ).Do rozwiązania doraźnych problemów Państwa powoływać doraźne zespoły ekspertów z najlepszych polskich uczelni wyższych ( jeśli takie są). Mógłby wzorem Putina na czas deficytu ograniczyć wynagrodzenia i nagrody tej nic nie wartej administracji o nawet 50 %.(sobie też). Mógłby też zrezygnować z części ośrodków wypoczynkowch. Ma Pan Prezydent zagwarantowane zwyciestwo w I turze.
    Komentatorów proszę o inne propozycje,
  • 2015-03-08 20:58 | Andrzej

Wygląda na to, że dla większości uczestników tutejszej dyskusji najlepszy byłby prezydent ze skrzyżowania Dudy z Ogórkiem. A więc: cofnięcie wszystkich 6-latków do przedszkoli, obniżenie wieku emerytalnego, ściągnięcie wszystkich Polaków z Anglii z powrotem do Polski, wystąpienie z NATO i Unii Europejskiej, nacjonalizacja przemysłu, budowa w każdym województwie co najmniej 1 huty żelaza i stoczni. Putin będzie z tych posunięć tak zadowolony, że dołoży brakujące pieniądze.
  • 2015-03-08 21:24 | Jerzy V

@ Andrzej

Szanowny Panie
    Niczego Pan nie zrozumiał z naszej wymiany poglądów, to po pierwsze.
    Po drugie po co Pan od razu hamletyzuje ?!
    Wystąpienie z Unii i Nato i sześciolatki do przeszkola :))))
    Zabawny Pan jest i pisze jak funkcjonariusz PO

To, że nie piejemy z zachwytu na wujem wcale nie oznacza, że wszyscy gremialnie poprzemy Dudę.
    Kążdy z nas poprze kandydata, którego uzna za najlepszego, albo pójdzie i wrzuci posty głos na znak sprzeciwu.

W celu edukacji i porównania proponuję Panu lekturę tego tekstu :

http://wpolityce.pl/polityka/236407-to-byla-konwencja-pod-haslem-sila-banalu-prof-rafal-chwedoruk-o-starcie-kampanii-komorowskiego-nasz-wywiad
  • 2015-03-08 21:47 | jvzvm

W Małopolsce kandydat wygwizdany. Nie przez wszystkich musi być lubiany. Gwizdy i pohukiwania nowotarżan i krakowiaków słychać było w relacji. Wyrażanie niezadowolenia dopuszczalne w demokracji.
  • 2015-03-08 22:00 | Kropkozjad

Szanowna Pani Janino!
    Ma Pani rację, twierdząc, że "po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą", ale jest to powaga wprost z "notatnika prelegenta", i do tego w stylu: "jestem dobre, łaskawe Panisko".
    Niegdyś o nachalnej propagandzie, reżimowych "ludowych" propagandzistów mówiło się, że pochodzi ona z notatnika prelegenta, tj. cechuje ją prymitywny język i równie prymitywna, powierzchowna, oraz najczęściej zakłamana treść.
    PRL nie istnieje już od ćwierć wieku, a teksty z notatnika prelegenta nadal są Polakom wciskane, przez polityków głównie prawicowych i postsolidarnościowych, teraz już językiem nie tylko poprawnym, ale także nienapastliwym, albo o napastliwości ograniczonej. Teraz te teksty, i niestety zachowania polityków, są nacechowane rusofobią, będącą psychologicznym podłożem do wmawiania Polakom zagrożenia Polsce rosyjską agresją.
    Inaczej niż Pani, sądzę, że p. Bronisław Komorowski wygłosił to inauguracyjne przemówienie jako niegodne kandydata na prezydenta. Jego hasło: zgoda i bezpieczeństwo jest oczywiście chwytliwe. Któż z nas Polaków nie pragnie bezpieczeństwa, nie tylko od wojennego zagrożenia, ale także bezpieczeństwa socjalnego i ochrony przed działaniem przestępców, którzy teraz pojawiają się też wśród urzędników państwowych, a nasze prawo utrudnia ich ściganie i wyrównanie krzywd wyrządzonych przez nich.
    Ale kandydat na prezydenta p. B. K. widzi nasze bezpieczeństwo w prowadzeniu awanturniczej polityki wobec Rosji, prowadzonej przez rząd na życzenie kół finansowych USA, którym stan zagrożenia światowego pokoju jest potrzebny, do osiągana zysków z produkcji broni i handlu nią. Trzeba świat straszyć Rosją, aby skłonić rządy do kosztownych zbrojeń.
    Apel o zgodę w kraju, który w Unii Europejskiej należy do krajów najbiedniejszych a jednocześnie do krajów o największym zróżnicowaniu dochodów i poziomów życia ludności to próba zawrócenia kijem Wisły, bo przecież głębokie nierówności społeczne są jednym z ważnych źródeł niezgody społecznej. Czyżby Prezydent, ubiegający się reelekcję nie rozumiał, że eliminacja tej niezgody samymi apelami o zgodę to pustosłowie?
    Gładkie i bezbłędne przeczytanie tekstu, którego treść może wcale nie pochodzi od tego kandydata, nie jest probierzem jego poziomu intelektualnego. Ale ten tekst może sugerować, że panu B. K. po prostu brakuje potencjału umysłowego na sprawowanie urzędu prezydenta. To przekonanie umacnia wyraźna jego odmowa uczestnictwa w debacie z innymi kandydatami, która właśnie może być powodowana obawą o ujawnienie braków intelektualnych.
    Czy Pani ocena, że powaga i dostojeństwo zaprezentowane podczas konwencji przez kandydata, który jako prezydent w swej politycznej działalności popełnił tyle gaf, i tyle zaliczył niestosownych wypowiedzi, nie ma charakteru bardzo sztucznego tworu reklamowego?
    Przesyłam ukłony
  • 2015-03-09 08:47 | bpzsw

Paradowska z wiekiem nie wi co pisze

Pani Redaktor pamiętam czasy gdy w restauracji sejmowej często siedziała ze swoimi ulubieńcami. min ze swoim pupilem W. Pawlakiem. Teraz pisze Pani Redaktor o obecnym i daj Boże nie przyszłym Prezydencie Polski który wczoraj ośmieszył się w Nowym Targu gdy mówił o pijaństwie Polaków i ich braku higieny.
    W pierwszej chwili jego "naturalna wypowiedz" mnie rozbawiła. Ale to kolejny raz słyszę że Polak nazywa Polaków pijakiem. reżyser filmu "Idy" i Prezydent obrażają nas publicznie. Prezydent na tym nie skończył powiedział że nasz higiena jest niska?
    Gdzie on na doradców, PRowców? niech znajdą mu inteligentnego sobowtóra, albo poproście Kwaśniewskiego, bo on nawet po azjatyckiej chorobie mówi 1000 razy lepiej od tego "inteligentnego" polityka.
    Kiedyś miał mój głos, w tym roku niech na mnie nie liczy. Wierzę, że i innych myślących Polaków których on obraża.
  • 2015-03-09 08:59 | Helen

Chyba nudą, ja za czasów Gomółki. Nie porwał wyborców. Nie ma charyzmy.
  • 2015-03-09 10:10 | jw

Pusty głos to zły pomysł, to głos na Komora. Lepiej na kogokolwiek niż pusty.
  • 2015-03-09 10:35 | Danka

Wygłosił.... czyli przeczytał z kartki. Jak zwykle Pan Prezydent nie jest w stanie samodzielnie nic wygłosić! Ciekawe kto Mu to wszystko pisze? Może "On" powinien kandydować zamiast Komorowskiego?
  • 2015-03-09 11:35 | Jacek, NH

Bronisława Komorowskiego należy w trybie pilnym skierować na badania psychiatryczne
  • 2015-03-09 14:41 | Nexus

Podobało mi się jak prezydent Komorowski skwitował bluzgi PiSowskich bojówkarzy w Nowym Targu. Nic dodać, nic ująć.
  • 2015-03-09 17:07 | Jaceh, NH

"Z komunistami sie nie rozmawia, do komunistów sie strzela" (Józef Mackiewicz).
  • 2015-03-09 21:27 | Jerzy V

Do Pana Kropkozjad-a

Szanowny Panie

Trafił Pan w samo sedno .

Podpisuję się pod tym co Pan napisał w 102 % :)

Kłaniam się nisko

Jurek
  • 2015-03-10 10:38 | Ważniak

Komorowski może wpadki robi ale Szobun z niego niezły więc i wszystkich rozwali w batali o stołek! Pewniak! Komorowski, że wygra to stawiam na to sporo kasy, przecież ma największe poparcie wśród sondaży! W Stsie kurs wynosi: 1,15, a w Fortunie 1,20 czyli 20% pewniak :) Online za to mają niższe kursy: bukmacherzy oferują: 1,10 maks, więc się nie opłaca. Dla mnie pewniak, że Bronek wygra z palcem w ... A czy go lubię czy nie zostawiam to gdzieś na boku...
  • 2015-03-11 13:59 | Arek

W STS są wyższe kursy.
  • 2015-03-11 21:52 | Zgoda, zgoda,

a Bul wtedy rękę poda.