Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

(23)
Polskie media z lubością wbijają szpile w Donalda Tuska. Za wcześnie.
 • 2015-03-09 16:47 | Do Autora

  TUSK NIE JEST SZEFEM (Przewodniczącym) RADY UNII EUROPEJSKIEJ

  Nie rozróżnia Rady UE od Rady Europy i Rady Europejskiej. Nie można się poprawnie nauczyć o tej Unii, czym się zajmjuą poszczególne Rady. Panie reporterze proszę poprawić "babola". Tusk nie jest Przewodniczącym Rady Unii Europejskiej, tylko Rady Europejskiej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Unii_Europejskiej
 • 2015-03-09 16:59 | b1234

  Krytykanci

  Nieważne co zrobi, a czego nie zrobi Tusk. Krytykanci i tak zmieszają go z błotem, wymyślając od POpaprańców i złodziei. Zadziwiająca jest zaiste zaciekłość i nienawiść, z jaką większość komentujących obrzucają Platformę.

  Bardzo chętnie zobaczyłbym, jak opozycja by sobie poradziła z kryzysem i wieloma innymi problemami.

  Takie nakręcanie nienawiści nie służy Polsce. PiS zamiast racjonalnie dyskutować o rzeczywistych problemach, z góry mówi, nie będzie rozmawiać. Bo NIE. Więc umywają ręce. Po co wymyślać programy, liczyć koszty i zyski z kalkulatorem.
  I dzięki temu Platforma nie musi się starać. Bo kto ich sprawdzi? Nikt. Absurdalne zarzuty że 'PO rozkrada Polskę', są tak absurdalne, że można to pominąć.
  Co innego, gdyby p. Kaczyński powiedział BARDZO KONKRETNE sprawy, poważnie przeanalizowane. A tak.... Niepoważne po prostu. :/
 • 2015-03-09 20:03 | zet

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  "Krytykanci i tak zmieszają go z błotem, wymyślając od POpaprańców i złodziei. "

  Nie ma powodów do wyzywania pana Tuska od złodziei. Natomiast przypominanie,że był niezwykle nieudolnym premierem,nie może być traktowane,jako "mieszanie go z błotem", bo takim po 7 latach rządzenia,był. Trwając na urzędzie,przysporzył problemów swojej partii,także prezydentowi wybranemu z jej rekomendacji. Premier,to nie tylko polityk,lecz również gospodarz. Pan Tusk jest dobrym politykiem,zdolnym aparatczykiem ale do administracji rządowej,na żaden etat się nie nadaje.
  Polityka pana Putina pokazała,jak słaba wewnętrznie jest UE,ujawniła jej paraliż decyzyjny i brak dobrze zorganizowanej współpracy państw członkowskich. Jest tam wiele do zrobienia. Czy pan Tusk wykorzysta okazję,by udowodnić jego polityczne zalety,ocenimy pod koniec kadencji. Jeśli sprosta oczekiwaniom,popracuje w Brukseli pełne 5 lat.
 • 2015-03-09 20:14 | axiom1

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Kompromitacja i tyle

  https://www.youtube.com/watch?v=LZ-Pt3_ISWw
 • 2015-03-09 21:16 | el-ka

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  A kim ty jesteś? Pochwal się swoimi osiągnięciami.
 • 2015-03-09 21:17 | pytanie

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  "Dziennikarz, w ramach stosunku pracy, ma obowiązek realizowania ustalonej
  w statucie lub regulaminie redakcji, w której jest zatrudniony, ogólnej linii
  programowej tej redakcji" - oto prawda o dziennikarstwie. Czyli krótko mówiąc brak niezależności, który jest widoczny w tygodniku POLITYKA, która popiera PO, tak samo jak WSIECI, które popiera PIS... itd.
 • 2015-03-10 00:56 | MartinBaruch

  Nauczycielka od historii z prowincjonalnego Gdańska czyli kariera Nikodema Dyzmy

  Niczego pozytywnego nie spodziewałem się po tym życiowym nieudaczniku , który ani jednego dnia nie przepracował sumiennie w swoim nędznym życiu - z resztą jako nauczycielka od historii z prowincjonalnego gdańska z patologicznej rodziny z nizin społecznych miał i ma ograniczenia intelektualne i bariery mentalne których nigdy w życiu nie przeskoczy ... ( przynajmniej nie będzie mi się plątał pod w kółko pod nogami jak łajno w przeręblu w Parku Łazienkowskim biegając tam codziennie w godzinach pracy miedzy 14 a 15 jak ułomny przygłup opóźniony w rozwoju z grupą upośledzonych eunuchów strachliwych jak małe dziewczynki z bor u bojących sie własnego cienia ... ile Nas podatników co tego ograniczonego życiowego niemotę utrzymywaliśmy kosztowały te jego codzienne bieganiny po parku - biegać mógł sobie po pracy a w godzinach urzędowych powinien pokornie siedzieć w URM ie jak zawszony kundel i nadrabiać zaległości do których sam doprowadził )
 • 2015-03-10 02:09 | kolporter

  Europa nie jest gotowa na dalsze zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Taką opinię A.Merkel pozwoliła wyrazić Donaldowi Tuskowi

  Fakt - jest Polak w UE - ale... co z tego dla polski? Osobiście nic z tego nie ma żaden polak i nie będzie miał. Nie ma co owijać w bawełnę - DTUSK to nie Piłsudzki - raczej NDYZMA - lub jak kto woli - Wystarczy Być :)
  Służalczy i niczego nie potrafiący - dobrze chociaż, że nie skacze po stołach i nie szuka pod mównicą lahociągaczek - ale czy to powód do dumy z takiego polaka? Ja Kajtel.... Jawohl Frau Merkel
 • 2015-03-10 07:52 | kaesjot

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Wczoraj w radiowej Trójce słyszę, że wobec mało zdecydowanej postawy polityków zachodnioeuropejskich wobec Rosji prezydent Obama zaprosił ( a może raczej wezwał ) do siebie na rozmowy JASTRZĘBIA Tuska.
 • 2015-03-10 08:01 | Andrzej

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Szczypanie Tuska? Ja już wolałbym Ogórek.
 • 2015-03-10 08:27 | ziomekp.1

  Re: kaesjot

  Posiedziały dwa jastrzębie, pogadały i wykminiły, że narazie tyż bedo miały postawe mało zdecydowano. Miął wysłać owe jastrząbki broń defensywno-zabijająco ale na razie wyślo broń defensywno-pokój miłująco. http://www.tvn24.pl/obama-zgodzil-sie-z-merkel-nie-wysle-smiercionosnej-broni-na-ukraine,522634,s.html A nawet to nie nasz jarząbek to załatwił tylko jego frau, bo to nasz jarząbek jest na posyłki, frau się dość najeżdziła. Pozdrawiam. Ps. mój buraczany ton na początku wpisu jest celowy, tak opisuje się buractwo (polsko -- amerykańskie zresztą).
 • 2015-03-10 08:59 | wnukmarek

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Krytykował polską prezydenturę, zapchnął ją pod żyrandol. Teraz jest sam pod żyrandolem, wcale nie jaśniejszym, tylko suciej opłaconym. A głoszono, że jest "Królem Europy". A swoją drogą to kogo oni na te stolce europejskie biorą, obiecywaczy, nierobów i cwaniaczków? W takim wydaniu to ta cała unia to nic nie znaczący w świecie i nie potrzebny twór.
 • 2015-03-10 09:02 | axiom1

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  @ 2015-03-09 21:16 | el-ka

  Dlaczego ja mialbym sie chwalic moimi osiagnieciami.

  Ja jestem osoba prywatna i nie zajmuje zadnej publicznej funkcji. Ale pomimo ze w Polsce nie mieszkam to i tak place za ten szaleczy eksperyment z Donkiem Tuskiem. Polske niestety stac tylko na blaznow na najwyzszych stanowiskach publicznych skad szkodza wszystkim i nie tylko w Polsce.

  A Tus jest wyjatkowym blazem i szkodnikiem. Osmiesza Polske i polakow w Europie co czyni go bohaterm w Polityce.
 • 2015-03-10 09:16 | Andrzej Falicz

  czyli jest okazja do szczypania

  Tuska nie ma ani za co chwalic ani szczypac.
  I tu jest cala tajemnica, ze nie zaistnial w zaden istotny sposob.

  Okazuje sie (co zawsze bylo wiadomo), ze realna istotna wladze, odpowiedzialnosc i duzo pracy maja premierzy.
  Stanowiska jak tuskowe jest "piastowane"- dawane krajom lasym na paciorki i tytuly.

  O waznych sprawach jak decydowali tak decyduja - Merkel, Hollande, Cameron itd.
  Nikomu nie przyszloby do glowy zeby im zaprpopnowac przewodniczenie rady bo kazdy zdaje sobie sprawe, ze to za powazni zawodnicy i kierowanie panstwem to duzo wiecej niz organizacja spotkan rady.
 • 2015-03-10 09:17 | axiom1

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Unia jest jak Zwiazek Radziecki versja2 zachodnia.

  Polski dezerter Donek Tusk nie zostal nawet wybranym przez europejczykow. Takich wyborow nie ma. Tajemnicza grupa osob nominowala go w tajemnicy za zamknietymi dzwiami.

  Donek Tusk nie reprezentuje europejczykow ani Europy !!!
 • 2015-03-10 10:57 | Saurom

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Ileż to potoków wazeliny dla dezertera, który w pośpiechu opuszczał kraj, gdy okazało się, że PO ma z kim wygrać. Ktoś tutaj mówił o przemyśle nienawiści wobec PO i Tuska. Jeżeli można mówić o jakimkolwiek przemyśle nienawiści to wobec SLD i Millera w swoim czasie i PIS Lecha i Jarosława Kaczyńskich gdy okazało się, że wyborcy wybrali ich a nie faworytów rebełe Michnika i Połytyki.

  A tak między nami w ramach nagonki na PIS mówiono wiele o tym jakoby ta partia i jej działacze łamali prawo. I co się okazało jakoś sobie nie przypominam, żeby kogokolwiek z PIS skazano.

  Cokolwiek można powiedzieć o PIS w przeciwieństwie do PO to, że ta partia jest praworządna. Za rządów Kaczyńskiego nie było mowy o umawianiu się po cmentarzach, żeby koledzy od piłki Tuska z branży hazardowej mieli zyski. Za rządów Kaczyńskiego nie było możliwe, żeby podsłuchiwano ministrów w restauracjach gdzie knuli jak to łamiąc konstytucję nie dopuścić opozycji do władzy. Za rządów Kaczyńskiego i to zarówno gdy PIS była u władzy i w opozycji były jasne standardy popełniasz przestępstwo wykroczenie nie ma dla ciebie miejsca.

  A jak jest za rządów PO wprowadzanie w ostatnim momencie poprawki Rackiego, żeby pozbawić możliwości kontrolowania władzy społeczeństwo. Wprowadzanie po cichu cenzury ACTA. Afera hazardowa, krycie przestępcy i oszusta u którego był zatrudniony syn premiera Amber Gold. Afera Taśmowa, gdzie ministrowie omawiali sprzeczne z prawem działania wymierzone w legalnie działającą partie opozycyjną. Afera Nowaka gdzie sprawca celowo nie wpisał prawdziwej wartości zegarka. Nie będę już wspominał o miejscowej wersji komedii Fakty i Akty czyli 1 września dzieci nie pójdą do szkoły. Sfałszowane wybory samorządowe. Prezydent który jest jawnie funkcjonariuszem PO i który za nic ma podstawowe obowiązki czyli stanie ponad partiami i który jawnie nawoływał do bojkotu referendum w Warszawie wymierzonego w psiapsiółkę Paradówskiej Gronkiewicz Waltz.

  Gdyby to działo sie za PIS co byśmy słyszeli łamanie prawa kumoterstwo kolesiostwo. Gdyby to sędziowie po tym co się działo w czasie wyborów samorządowych orzekali, że nic się nie stało. Szczujnia z Czerskiej i Połytyki głośno by wołałą o tym, że sfałszowano wybory.

  No ale przecież to wszystko ma miejsce za rządów PO więc oczywiście nic się nie stało gdzie indziej kradnie się i fałszuje się wiećej nieprawdaż.
 • 2015-03-10 11:24 | ziomekp.1

  Re:Andrzej Falicz

  Ma pan rację - Tusk nie jest ani dobry ani zły, nie jest ani mądry ani głupi, nie jest ani wysoki ani niski, nie jest ani gadułą ani mrukiem, nie jest ........... Jest znacznie gorszy, JEST NIJAKI !!!!!!!!
 • 2015-03-10 11:28 | ziomekp.1

  Re:Saurom

  Pełna zgoda z jednym wyjątkiem -- czy świetny film jakim były "Fakty i akty" to komedia? Nie ma pan wrażenia, że film był instrukcją dla polityków jak załatwiać pewne sprawy i jego przesłanie jest STALE AKTUALNE ( dziś i tutaj tym bardziej). Pozdrawiam.
 • 2015-03-10 14:38 | rtr

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Chciałoby się powiedzieć, że trudno wbijać szpile w nieistotną kukiełkę :) Był dyspozycyjny, to spotkała go teraz nagroda.
 • 2015-03-10 15:23 | Andrzej

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Panowie axiomy, wnukimarki, falicze i im podobni twierdzą, że Tusk jest nijaki. Proponuję zatem, żeby zamiast Tuska powołać na to stanowisko na przykład Błaszczaka. To polityk niezależny, wyrazisty, energiczny, urodzony optymista, europejczyk w każdym calu.
 • 2015-03-10 23:22 | fidelio77

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Śmieszna sprawa, proponuję jeszcze raz zajrzeć do kompetencji w jakie wyposażone jest stanowisko, które objął Tusk. Skrótowo można to przedstawić w ten sposób, że Tusk jest tam po to żeby naostrzyć ołówki i załadować papier do ksero. Poza tym pilnuje żyrandola czyli pełni funkcje reprezentacyjne - uśmiechnie się do kamery i coś wyduka po angielsku. To właśnie dla takiej fuchy Tusk porzucił funkcję premiera - tam gdzie jest realna władza, ale o wiele mniejsze pieniądze niestety. Widać takie priorytetu u tego męża stanu.
 • 2015-03-11 09:48 | Jerzy z O.

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  Gość ma wyraźne kłopoty z percepcją sygnałów wewnatrzunijnych. U Obamy plótł niebywałe banialuki, nie dostrzegając, że prezydent USA na świeżo odebrał ostentacyjne oświadczenie szefa chińskiego MSZ, politycznie i gospodarczo wspierające Rosję. Gospodarz białego domu podjął właściwą, na tę chwilę decyzję. W istocie powiedział Tuskowi : po co się fatygowałeś Donald, taki szmat drogi ?.
 • 2015-03-11 10:13 | wnukmarek

  Re:100 dni Tuska, czyli jest okazja do szczypania

  @ Andrzej

  Chyba się Panu coś p.........o, Błaszczak nigdy nie był i nie będzie premierem. To może, aby Tusk lepiej wypadł, trzeba go porównać z Kononowiczem, to dopiero docenilibyśmy Tuska jako męza stanu. Był 7 lat premierem i już ludzie prawie go nie pamiętają lub nie chcą pamiętać. Coś w tym chyba jest. A miał być królem Europy. Dla niektórych, zwłaszcza lemingów takich jak Pan, dalej jest. Trochę mniej TVN-u i GW, a więcej samodzielnego myślenia.