Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

(19)
Banki kontratakują i przygotowują własne propozycje w sprawie kredytów frankowych. Niektóre pomysły są skandaliczne.
 • 2015-03-11 12:30 | kalosz

  Strzeż się banku

  Bank był dawniej uważany za ostoję bezpieczeństwa, solidności i pewności ("pewne, jak w banku"). Był strażnikiem pieniędzy klienta. Nic z tego nie pozostało. Bank to naciągacz, krętacz i często oszust. Hiena. "Doradca finansowy" to puste określenie. Doradca ma za cel wyciągnięcie od klienta jak najwięcej pieniędzy. Będzie mamił wizją zysków, przedstawiał wykresy i wciskał tony kitu, nawet zapraszał na wystawne kolacje "biznesowe", byle tylko sprzedać "produkt". Potem zmartwienie ma już tylko klient. Podpisał, zapłacił prowizję, niech spada. Doradca jest doradcą tak długo, dopóki może jeszcze coś z ciebie wyciągnąć.

  Doświadczyłem tego na własnej skórze. Boleśnie. Już się nie daję naciągać, ale nauka drogo mnie kosztowała. Widać każdy musi zapłacić frycowe. Byle wyciągnął z tego właściwe wnioski. Jeśli zdąży.

  Niezależnie od tego, każdy podejmuje decyzje na własne ryzyko. Nie doczytał, nie zrozumiał, jego sprawa.
 • 2015-03-11 16:25 | Janek

  Diabelski rechot banksterki - ale już po nich idą z osikowymi kołkami

  Proszę pana, propozycja podziału po połowie to w praktyce żądanie złodzieja, żeby mu okradziony zostawił 50% rabunku. Gdyby takie standardy prawne obowiązywały w Polsce, to nic, tylko napadać na banki, czy kraść zwykłym ludziom portfele, a potem połowę zrabowanych pieniędzy zachować sobie w świetle prawa. To jest skandal. Bankierzy do kryminału, do kamieniołomów na dożywocie, razem z KNF!

  Problemem kredytów we „frankach” jest oszustwo założycielskie, chamska grabież obywateli przy współudziale KNF, która teraz, w obliczu nieuchronnych procesów sądowych stara się prezentować, jako obrończyni, podczas gdy to przez KNF te oszustwa mogły mieć, miały i dalej mają miejsce w Polsce. Nie było żadnych franków.

  A co do p. Szoguna, to ten człowiek albo jest pozbawionym elementarnej moralności ekonomicznym idiotą, nic nie rozumie z tego, co się wydarzyło, albo jest zdrajcą Narodu, jak reszta popleczników banksterów reprezentujących ich interesy w polityce, przeciwko Obywatelom Rzeczpospolitej.
 • 2015-03-11 17:50 | MartinBaruch

  KTO WZIĄŁ KREDYT WE FRANKACH PRZEGRAŁ ŻYCIE !!!

  KTO WZIĄŁ KREDYT WE FRANKACH PRZEGRAŁ ŻYCIE !!! Właśnie przed chwilą o godzinie 17 na kanale telewizyjnym TVN 24 Biznes i Świat była rozmowa z analitykiem rynków finansowych na temat franka i frankowiczów . Analityk ten snuł hipotezy oraz prognozy jak zachowa sie społeczeństwo polskie gdy chf będzie wyceniany w przedziale 5 - 6 pln . Dziennikarzyna prowadzący audycję aż zaniemówił i jąkającym sie , przestraszonym , roztrzęsionym głosem zapytał - " Jak to frank szwajcarski po 6 złotych ??? !!! " na co analityk odpowiedział mu nie wzruszony - " Oczywiście że tak , jest tylko kwestią otwartą jak szybko to nastąpi " . Polecam telewidzom obejrzenie powtórki tej wartościowej audycji .
 • 2015-03-11 22:03 | andrzej52

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Jak słysze takich analityków, to mdli mnie. A dlaczego za np. 5 lat franek nie mialby kosztować 10,-PLN ?
  Jeszcze sie taki nie urodził, kto bylby zdolny przewidziec kursy walut na kilka lat do przodu.
  Jak ten analityk jest tak mądry, to radze mu juz zacząć skupować franki, a zostanie milionerem.
 • 2015-03-12 00:04 | Krzysztof Kornatowicz

  MAFIA POLITYCZNA WRAZ Z BANKSTERAMI ZAMIERZA ZRABOWAĆ 100 MILIARDÓW Z KIESZENI NASZYCH RODAKÓW !

  Niebawem mafia polityczna zabroni w ogóle umożliwiać internautom komentowanie treści informacji . Nawet tu ukrywa się przed widokiem publicznym komentarze , bo właśnie w komentarzach zawarta jest prawda o gigantycznym przekręcie na kredytobiorcach , którym udzielono kredytów w złotówkach , przeliczono na franki , po czym wywindowano wartość franka i domaga się od biedaków trzykrotnego oprocentowania . Łącznie tylko w Polsce chciano zrabować naszym rodakom 100 miliardów złotych . Banksterów chroni " polski " rząd . Chroni ich również głupota obywateli , którzy nie znając szczegółów podstępu powtarzają po sprostytuowanych mediach o naiwności kredytobiorców . KRZYWDA 700 TYŚ. NASZYCH RODAKÓW JEST MOJĄ , TWOJA , NASZĄ KRZYWDĄ !!! JESTEŚMY Z WAMI , A NIE Z TĄ MAFIĄ POLITYCZNĄ , KTÓRĄ OBCE AGENTURY ULOKOWAŁY W APARACIE WŁADZY NASZEGO PAŃSTWA ! Krzysztof Kornatowicz
 • 2015-03-12 05:36 | andrzej52

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  2015-03-12 00:04 | Krzysztof Kornatowicz i inni.
  Jestem od 23 lat eksporterem, na przełomie lat 2007-8 , w ciągu roku mialo miejsce umocneinie złotówki o ok. 30%. czyli wytwarzając taką sama wartość w EUR, w złotówkach mialem przychód o 30% mniejszy. Podobnie jak inni eksporterzy.
  Czy firmy apelowały do polityków, do banków, o pomoc ? Nie, a w mediach cieszono sie , jak tanie będą wakacje.
  Gdyby w tamtych latach przyszli "frankowicze" prześledzili kursy walut z dekady, zobaczyli by piękną sinusoidę. Ale cóż, zaślepieni chwilowym zyskiem brali na potęgę kredyty we franku, windując przy okazji ceny nieruchomości.
  Niestety, szkoła dała im tytuł magistra, ale myślenia nie nauczyła.
 • 2015-03-12 10:19 | Antoni

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Banki się boją, bo przez ostatnie lata wykazywały mase zyskow, nikt sobie z własnej woli kasy odbierać nie chce, pieniądze wyciągnięto od klientów podstępem, bo nawet jeśli oni byli świadomi, to bank jest specjalistą w tej branży i ryzyko także powinien ponieść. Bardzo żle jest,że instytucje nie monitorują ofert i umów jakie pokładają bankowcy, powinien być standart zatwierdzony przez KNF, a banki powinny się bać wstawiać niedozwolone kruczki. Inna sprawa ,ze sam się boję kombinacji typu, tu obniżym wspaniałomyślnie, a kilka dni później wzrasta ubezpieczenie kredytu.
 • 2015-03-12 14:32 | proku

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Widzę , że pseudobankowcy piszą na zlecenie prezesów banków podszywając się pod złotówkowiczów których to nic nie obchodzi, bo przecież oni na tym nic nie stracą, bo nie byli okradani na zawyżonych spreadach i przy pomocy spekulacyjnych zapisów w umowach które są zakazane przez prawo. PREZESI banków udzielających kredytów we frankach - za kraty!!! Od 2004 roku wiedzieli że to nie jest kredyt tylko instrument finansowy o spekulacyjnym charakterze- byli ostrzegani przez knf, ale Nas nikt o tym przy podpisywaniu umowy nie informował, czyli celowo i świadomie wprowadzali ludzi w błąd . Szczucie Polaków na Polaków nic wam nie pomoże - bo to była zwykła kradzież ubrana w propagandę sianą przez to samo lobby które teraz próbuje was bronić. Składać zawiadomienia do prokuratur o kradzieży, nagrywać banksterów jak was wprowadzają w błąd i dochodzić odszkodowań, przyłączać się do pozwu zbiorowego przeciwko KNF, i dochodzić swoich praw w europejskim systemie sprawiedliwości jeśli nasz " zawiedzie"
 • 2015-03-12 17:49 | marekjw

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Po wysłuchaniu w dniu wczorajszym na antenie PR3 rozmowy z przedstawicielami (pożal się boże!) banków mam w zasadzie tylko jedno pytanie - jaka jest różnica między bankiem (instytucji która ponoć podlega nadzorowi ) a np amber gold. No niestety jest kolejne pytanie - gdzie dotychczas był ten nadzór i czy on naprawdę istniej (poza płacami dla grupy ponoć pracującej tam). Wydaje się, że określenie skandaliczne jest wyjątkowo delikatnym określeniem tego co proponują lichwiarze.
 • 2015-03-12 18:02 | marekjw

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  PS. nie jestem szczęśliwym posiadaczem jakiegokolwiek kredytu. Proszę zwrócić uwagę na to co i jak proponują przedstawiciele banków - to są szczyty.....(miejsce na mało cenzuralne określenia)
 • 2015-03-12 21:49 | T1000

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  I zawsze jest tak samo: zawsze wszyscy dochodzą poniewczasie do wniosku, że znów zawiodło państwo. Bo pozwoliło banksterom na przekręty na ogromną skalę, bo nadzorowało tak jakby nadzoru nie było, bo po 15.01.2015 r. znów wsadziło głowę w piasek, bo nie było i nie ma polityki mieszkaniowej państwa itd... Ludzie, po co nam to państwo w ogóle???
 • 2015-03-13 08:18 | andrzej52

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  2015-03-12 21:49 | T1000
  A czy państwo jest w stanie ochronić obywateli przed ich własna głupotą i chciwością ?.
  Czy wracamy do komuny i liczymy na to, że wszystko za nas załatwia mityczni "oni". ?
 • 2015-03-13 20:22 | T1000

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Tak się starałem, a Ty nic nie zrozumiałeś.
 • 2015-03-13 21:39 | Marcin

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Kto bierze kredyt we frankach? Raczej nie biedni tylko ludzie którzy mają, ale chcą więcej, lepiej, można by powiedzieć cwaniacy. Jak powiedział Max Kolonko trzeba być odpowiedzialnym za swoje postępowanie. Czemu teraz My polscy podatnicy którzy braliśmy kredyty w złotówkach mamy płacić za was - cwaniaków?!
 • 2015-03-14 07:24 | andrzej52

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  2015-03-13 20:22 | T1000
  Jeśli to był żart, to rzeczywiście nie zrozumiałem.
  Odnosze wrażenie, że nasze postkomunistyczne społeczeństwo chciało by czerpać pełnym garściami z dobrobytu Zachodu, jednoczesnie nie biorąc odpowiedzialności za swoje decyzje, za swoje czyny.
  W razie czego to państwo ma pomagać, brać w opiekę.
  Nie dziwiło by mnie, gdyby chodziło tylko o np. byłych pracowników PGR-ów, czy osoby które większość życia były związane z PRL-em, ale frankowicze to osoby nie mogące pamiętac tamtych czasów, do tego najczęściej po (byle jakich) studiach, czyli (teoretycznie) potrafiące logicznie mysleć.
 • 2015-03-14 19:12 | T1000

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Odnoszę wrażenie, że przez ostanie 20 lat siedziałeś w jakiejś odizolowanej od świata norze, podczas gdy w tym kraju okazało się, że istnieje taki ktoś jak konsument i prawo konsumenckie. Najgorsi są tacy moralizatorzy, którzy w Internecie okazują się najczęściej zwykłymi trollami.
 • 2015-03-14 19:17 | T1000

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  @Marcin
  Nie trzymasz się faktów kolego, ale chętnie operujesz typowo polską zawiścią i epitetami. Po pierwsze, kredyt na mieszkanie biorą ludzie, których nie stać na zakup za swoje. Nazywanie ich cwaniakami jest niskie i głupie. Po drugie, to nie frankowicze, a banki chcą, aby za ich błędy zapłaciło państwo. Prywatyzacja zysków, upublicznienie strat.
 • 2015-03-15 09:16 | andrzej52

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  2015-03-14 19:12 | T1000
  Nie, nie przebywam w żadnej dziurze, a mieszkam w najbardziej cywilizowanej części państwa polskiego, czyli na Górnym Śląsku.
  Zastanów sie nad tym :
  Data : kurs franka
  01.08.2002 2,8026
  2003 2,8323
  2004 2,8406
  2005 2,6055
  2006 2,5033
  2007 2,3270
  2008 1,9723
  Jeśli różnica pomiędzy 2004 a 2008 rokiem wynosi 0,86 PLN, czyli PLN umocnił sie do CHF o 30,5%, a nie było to spowodowane wzrostem wartości polskiej gospodarki o 30%, ani spadkiem szwajcarskiej o 30%, to każdy kto chociaż troche potrafi logicznie myśleć wie, że jest to spowodowane spekulacja na polskiej walucie.
  Wystarczyło poświęcic kilkanaście minut i zajrzeć na portal NBP.
  nie jest prawdą, że państwo nic nie robiło, KNF w 2007 roku ostrzegał przed kredytami w walutach obcych.
  Ja sam w 2006 roku brałem w leasing samochód dostawczy na 5 lat, i mimo, że 100% przychodu mam w EUR, nie zdecydowałem sie na EUR/CHF, ponieważ 5 lat to dosyc długi okres i nie wiem, czy nie zmienie odbiorców na krajowych. Tak samo 25-30 lat kredytu hipotecznego jest okresem nieprzewidywalnym. A ten kto potrafiłby przewidzieć kurs PLN za np. 10 lat, zostałby najbogatszym człowiekiem na świecie.
 • 2015-03-16 22:51 | T1000

  Re:Rozczarowujące pomysły banków dla frankowiczów

  Cyferki są mało istotne. Warto zajrzeć do umów, które przygotowały banki. Procesy sądowe, jakie toczą się i będą się toczyć, to najgorsze, bo najdroższe rozwiązanie. Polacy nauczyli się pilnować swoich spraw i dziś mało kto obawia się starcia z bankiem w sądzie. Niestety za to, co zasądzą sądy zapłacą wszyscy Polacy i to dużo.