Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

(16)
Zawieszenie w prawach członka klubu parlamentarnego PiS to ruch, który właściwie nic nie znaczy. To kara czysto symboliczna. Jest kampania, trzeba pożary dusić w zarodku – zdają się kalkulować w partii.
 • 2015-03-11 17:44 | Stanley615

  Obiektywizm

  Panie autorze , zawieszenie niewiele znaczy ? Szkoda więc że media tak samo nie piszą o Adamowiczu , który sam się chwilowo " zawiesił" i jest szczęśliwy jakby umył ręce i okazał jakąś tam skruchę , a interes miejski w jego łapkach kręci się nadal .
 • 2015-03-11 17:48 | adi

  Może by tak więcej o obozie rządzącym?

  Może by tak więcej przyjrzeć się partiom rządzącym, w szczególności Po i o nich częściej informować? Może tak coś o Pawle Adamowiczu z Gdańska? A może tak pokusilby się Pan o podsumowanie kończącej się kondycji Bronisława Komorowskiego? Czy jest sens powierzać mu swój głos i oddać urząd na kolejne 5 lat? Może tak więcej o ludziach mających w rękach władzę? Co Pan na to, Panie Redaktorze?
 • 2015-03-11 17:59 | czytelnik

  SKOK-i

  Bardzo wnikliwy, przepojony troską o przejrzystość życia publicznego tekst. Tyle że ta troska jest jakaś taka dość selektywna. Trudno przypomnieć sobie troskę szanownego autora gdy krajem trzęsła afera hazardowa i jej zamiatanie pod dywan przez również pryncypialnego szefa komisji sejmowej z pewnej Partii miłOści, nie było jej widać w przypadku Amber Gold i wielu innych ambergoldów, różnych informatyzacji, również w odniesieniu do tajnych kont w bankach szwajcarskich najlepszych towarzyszy, którymi nie chce się zainteresować nawet pies z kulawą nogą, również pan minister Szczurek, mimo dziurawego budżetu. Inne kraje te konta bardzo interesują, choćby Niemcy. Widocznie jednak Niemcy są biedniejszym od nas krajem, nie dziwi więc, że z determinacją walczą o należne podatki od swoich obywateli uciekających z pieniędzmi pod Alpy. Gorąco zachęcam pana do solidnego zajęcia się tymi tematami, naprawdę będą poczytne i przynosić będą panu przez lata solidne pieniądze. Słowem, splendor i pieniądze dla pana. Coś mi mówi, że choćby nie wiadomo jak się pan natężał, na SKOK-ach kariery pan nie zrobi. Więc na co się pan decyduje?
 • 2015-03-11 21:42 | Saurom

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  A skąd wiadomo, że odwiesi po wyborach jakoś nie przypominam sobie, żeby do partii PIS powrócił Adam Hoffman i spółka. Gdyby to było PO to oczywiście Hoffmana umieszczonoby po cichu w samorządzie albo w spółeczce jak Chlebowskiego.

  Jakoś sobie nie przypominam, żeby Połytyka jakoś specjalnie przyglądała się działaniom Marcina P i Amber Gold czyżby dlatego, że ten był w swoim czasie chroniony przez Adamowicza i PO. A SKOKI było zlecenie z zagranicznych banków i PO wiec szczujnia ruszyła szczuć.

  Tak między nami kiedy zostanie wymierzona sprawiedliwość kryminaliście i oszustowi Marcinowi P a jego ofiary odzyskają utracone oszczędności swojego życia. Ja bym się nie zdziwił, gdyby Marcinowi P zdarzył się w więzieniu jakiś wypadek podobnie jak mordercom Olewnika i Baraninie w końcu ten pan może powiedzieć wiele o działaczach PO na Pomorzu być może o lisku chytrusku Tuskusu.

  Tutaj po raz kolejny widać wyższość moralną PIS nad PO. W PIS obowiązują jasne zasady a w PO wiadomo gdzie indziej więcej kradną nie martw się umieścimy cię aż sprawa przycichnie a jak nie to znajdziemy ci wygodną posadzkę aż sprawa przycichnie.
 • 2015-03-11 22:35 | MartinBaruch

  Karzeł schizofrenik - wujek puszczalskiej rozwódki ( zwanej w kręgach pisowskich oraz katoprawicowych matką polka bez skazy oraz wielką patriotką i wielką katoliczką ) której pokraczne bękarty nie znają nawet swoich prawdziwych ojców

  Gdybyśmy żyli w normalnym , cywilizowanym kraju a nie dzikim , zacofanym afrykańskim kraiku położonym w Europie Wschodniej to karzeł schizofrenik co własnego brata ułomnego , upośledzonego , chorego psychicznie alkoholika posłał na śmierć siedziałby nie w Sejmie tylko domu bez klamek .
 • 2015-03-12 07:54 | ms

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  A czy sa POkrzywdzeni w SKOK-ach jak w AMBER GOLD? Bo jeśli nie to nie wyprowadził swojego majątku lecz przeniósł z jednej fundacji do drugiej i to legalnie.
 • 2015-03-12 07:54 | ms

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  http://www.citizengo.org/pl/signit/18881/view
  Podpisz petycję i podaj link dalej
 • 2015-03-12 11:17 | Slawczan

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Ludzie - komentujący - Redaktor pisze o SKOKach i hipokryzji ale i współodpowiedzialności PISu za wyprowadzenie kasy przez pana senatora. A wy od razu ,,a u was Murzynów biją". Będzie artykuł o Adamowiczu - proszę ciągajcie PO, będzie o zegarkach Kamińskiego - ciągajcie owego konesera Pinocheta, będzie o Amber Gold - jedźcie po PO i ,,niezależnej" prokuraturze.
  TERAZ TEMATEM JEST WYPROWADZENIE KASY DROBNYCH CIUŁACZY DO OBCEGO KRAJU ZA POMOCĄ KRUCZKÓW PRAWNYCH PRZEZ KOLESIA Z MORDĄ PEŁNĄ FRAZESÓW PATRIOTYCZNYCH, BRONIONEGO PRZEZ EKIPĘ MAJĄCĄ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, ŻE NIE WSPOMNĘ BĘDĄCĄ WZORCEM PATRIOTYZMU (Z SEVRES). Omawiamy dysonans poznawczy pomiędzy prawdą frazesów a prawdą kont bankowych.
 • 2015-03-12 11:36 | jack

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Zgadzam się , to sztuka zrobić kasę wykorzystując swoje stanowisko w SKOKach, przelać to legalnie na swoje konto ( SIN Bierecki ) i jeszcze mieć buzię pełną patriotyzmu i współczucia dla członków SKOK bo oni stracili. Nie prawdą jest,że nikt z członków nie stracił , stracili Ci którzy mieli wkłady ponad 100 Euro i posiadacze udziałów np. SKOK Wołomin , a jest to parę setek ludzi i trochę milionów złotych. Zresztą już pod szyldem stowarzyszenia z panią wiceprezes o nazwisku Bierecka, pewnie przypadek pisali do p. Kopacz ,żeby im oddała pieniądze. Dochody ze Skoków do prywatnych właścicieli, straty m.in. udziały znacjonalizować i niech rzad , czyli my wszyscy płacą.""
 • 2015-03-12 13:11 | abchaz

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Sezon.
  Przecież przekręty finansowe to codziennośc.
  Proszę przesledzic afery WGI,Finroyal i chocby Amber Gold.
  Przekrecili bezkarnie.Syndyk nie ma z czego wyrównac krzywdy przkreconych.Wyparowało.
  "Klasa" ,bez względu na barwy,wie ,ze kruk krukowi..
  Instytucje listy piszą a komentatorzy komentarze.
  Z równym skutkiem.
 • 2015-03-12 14:38 | Saurom

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  2015-03-12 11:17 | Slawczan
  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  A masz jakieś dowody, że to PIS jest za to odpowiedzialne albo Bierecki no ale ja rozumiem, gdyby jakiś działacz PIS był w Indonezji a tam doszłoby do trzęsienia ziemii to także obwiniałbyś PIS.

  Poza tym biorąc pod uwagę że Bierecki jest z PIS a to jest wróg publiczny PO nie zdziwłbym się, że odpowiednie służby sprawdzają go wielokrotnie i gdyby było coś na rzeczy, że robi jakiś przekręt to z nim by się nie cackano jak z Nowakiem.

  Z drugiej strony czy to nie dziwne, że nagle pojawia się sprawa Biereckiego z sugestią, że powróci do PIS a w Neesweeku pojawia się cóż za przypadek artykuł z informacją, że może Hofman powróci do PIS.

  Poza tym być może po raz kolejny są tu wykorzystywane służby dowód fragment raportu ABW na temat SKOK z 2004 oraz fragmenty artykułu Bianki Mikołajewskiej. Zadziwiający zbieg okoliczności nieprawdaż zbieżne sformułowania treść czyżbyśmy mieli teraz powtórkę w końcu Cimoszewicza także uwalono w swoim czasie przy pomocy sfałszowanego podpisu z udziałem Brochwicza Miodowicza związanych w swoim czasie z UOP

  http://wpolityce.pl/gospodarka/236921-jaka-jest-rola-rzadowych-sluzb-specjalnych-w-ataku-na-skok-i-kto-teraz-przygotowuje-paszkwilanckie-artykuly


  Fragment 1.
  Treść Raportu: „Pełnomocnikiem Zarządu Fundacji była w tym czasie ówczesna żona Gosiewskiego - Małgorzata”.
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Pełnomocnikiem zarządu Fundacji była w tym czasie ówczesna żona Gosiewskiego - Małgorzata”.
  Fragment 2.
  Treść Raportu: „Ogromną rolę w postępowaniu upadłościowym odgrywać mają Ośrodki Doradztwa Finansowego, które mają pomagać dłużnikom w zgromadzeniu oraz opracowaniu dokumentów, na podstawie których Konsumenckie Kolegia Orzekające zadecydują, czy ogłosić upadłość danej osoby. Za przygotowanie dokumentacji odeefy będą pobierały od każdego 500 zł. Jeśli zostanie uznany za upadłego. będzie musiał dodatkowo wpłacić na konto Ośrodka zaliczkę na pokrycie kosztów dalszego postępowania w wysokości 3 proc. swoich długów.”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Ogromną rolę w postępowaniu upadłościowym odgrywać mają Ośrodki Doradztwa Finansowego, tzw. odeefy. Będą one pomagać dłużnikom w zgromadzeniu oraz opracowaniu dokumentów, na podstawie których Konsumenckie Kolegia Orzekające zadecydują, czy ogłosić upadłość danej osoby. Za przygotowanie dokumentacji odeefy będą pobierały od każdego 500 zł. Jeśli zostanie uznany za upadłego. będzie musiał dodatkowo wpłacić na konto Ośrodka zaliczkę na pokrycie kosztów dalszego postępowania w wysokości 3 proc. swoich długów.”
  Fragment 3:
  Treść Raportu: „Przewiduje się, że Ośrodki Doradztwa Finansowego powstaną w każdym powiecie. Prowadzić je mają organizacje pozarządowe, które są doświadczone w doradztwie finansowym.”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Przewiduje się, że Ośrodki Doradztwa Finansowego powstaną w każdym powiecie. Prowadzić je mają organizacje pozarządowe, które są doświadczone w doradztwie finansowym.”
  Fragment 4:
  Treść Raportu: „Jak wynika z rocznego sprawozdania Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej (jego dyrektorem jest były poseł Bogusław Kaczmarek), jego działacze pisząc projekt ustawy o upadłości, opracowali również projekt utworzenia sieci ośrodków doradztwa opartej na strukturze SKOK (96 regionalnych Kas oraz 1400 punktów obsługi klienta). Stowarzyszenie prowadzi już trzy takie ośrodki, ma zatem wymagane ustawą doświadczenie. Najprawdopodobniej to właśnie jemu zostałaby powierzona pomoc bankrutom. Wnioskodawcy ustawy przewidują, iż w pierwszych latach jej obowiązywania bankructwo ogłaszać będzie około 300 tys. osób rocznie.”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Jak wynika z rocznego sprawozdania Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej (przypomnijmy: stowarzyszenie związane ze SKOK, którego dyrektorem jest były poseł Bogusław Kaczmarek), jego działacze pisząc projekt ustawy o upadłości, opracowali również projekt utworzenia sieci ośrodków doradztwa opartej na strukturze SKOK (96 regionalnych Kas oraz 1400 punktów obsługi klienta). Stowarzyszenie prowadzi już trzy takie ośrodki. Ma więc wymagane ustawą doświadczenie. Najprawdopodobniej to właśnie jemu zostanie powierzona pomoc bankrutom. A jest się o co bić: wnioskodawcy ustawy przewidują, iż w pierwszych latach jej obowiązywania bankructwo ogłaszać będzie około 300 tys. osób rocznie.”
  Fragment 5:
  Treść Raportu: „Po ogłoszeniu upadłości wszystkie pieniądze bankruta i środki ze sprzedaży jego majątku mają być wpłacone na tzw. rachunek upadłości. Z niego mają być potem spłacane stopniowo długi. Wyboru instytucji finansowych, które będą prowadziły rachunki, dokonają dyrektorzy delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Głównym kryterium wyboru ma być liczba punktów obsługi posiadanych przez daną instytucję na terenie delegatury. Tak się składa, że najwięcej placówek na terenie całego kraju mają właśnie SKOK (ok. 1400). Największy w Polsce bank PKO BP ma ich o 200 mniej. Jeśli to Kasa zostanie wybrana do prowadzenia bankruckich rachunków, wszyscy bankruci będą musieli się do niej zapisać (m. in. opłacić wpisowe, wnieść wkład), bo SKOK może obsługiwać wyłącznie swoich członków”.
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Po ogłoszeniu upadłości wszystkie pieniądze bankruta i środki ze sprzedaży jego majątku mają być wpłacone na tzw. rachunek upadłości. Z niego mają być potem spłacane stopniowo długi. Wyboru instytucji finansowych, które będą prowadziły bankrucie rachunki, dokonają dyrektorzy 9 delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - każdy dla obszaru swojej delegatury. Głównym kryterium wyboru ma być liczba punktów obsługi posiadanych przez daną instytucję na terenie delegatury. Tak się składa, że najwięcej placówek na terenie całego kraju mają właśnie SKOK (przypomnijmy: 1400). Największy w Polsce bank PKO BP ma ich o 200 mniej. Jeśli to Kasa zostanie wybrana do prowadzenia bankruckich rachunków, wszyscy bankruci będą musieli się do niej zapisać (m. in. opłacić wpisowe, wnieść wkład), bo SKOK może obsługiwać wyłącznie swoich członków”.
  Fragment 6:
  Treść Raportu: „W 1992 r. za namową Biereckiego, który obawiał się kontroli nad systemem, kilka istniejących wówczas Kas przystąpiło do Krajowej SKOK.”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „W 1992 r. za namową Biereckiego, który obawiał się kontroli nad systemem, kilka istniejących wówczas Kas przystąpiło do Krajowej SKOK.”
  Fragment 7:
  Treść Raportu: „To on został Prezesem Zarządu Krajowej SKOK, a członkami Zarządu jego najbliżsi współpracownicy: Lech Lamenta i Wiktor Kamiński. Przyjęta przez Sejm w 1995 roku ustawa o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych wprowadziła obowiązek przynależności wszystkich Kas do Krajowej SKOK”.
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „To on został Prezesem Zarządu Krajowej SKOK, a członkami Zarządu jego najbliżsi współpracownicy: Lech Lamenta i Wiktor Kamiński. Przyjęta przez Sejm w 1995 roku ustawa o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych wprowadziła obowiązek przynależności wszystkich Kas (nazwijmy je szeregowymi) do Krajowej SKOK”.
  Fragment 8:
  Treść Raportu: „Ten projekt wyszedł spod ręki Adama Jedlińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Krajowej SKOK, eksperta komisji sejmowych przy pracach nad ustawami które dotyczą SKOK-ów. Do Sejmu projekt ten wniósł klub Unii Pracy. Przedstawicielem wnioskodawców podczas prac nad ustawą był wspomniany wcześniej poseł Bogusław Kaczmarek, wcześniej kierownik działu w Gdańskiej Stoczni remontowej i działacz stoczniowej Solidarności”.
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: Okazuje się, że projekt ustawy o SKOK, która podporządkowała wszystkie Kasy Wielkiej Piątce, również wyszedł spod ręki Adama Jedlińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Krajowej SKOK (Krajowa SKOK chwali się tym w jednym ze swoich rocznych sprawozdań). Do Sejmu wniósł go klub Unii Pracy. Przedstawicielem wnioskodawców podczas prac nad ustawą był poseł Bogusław Kaczmarek, wcześniej kierownik działu w Gdańskiej Stoczni remontowej i działacz stoczniowej Solidarności”.
  Fragment 9:
  Treść Raportu: „W Zarządzie stowarzyszenia zasiadają małżonki Lecha Lamenty - Danuta Tobolska - Lamenta (Prezes Zarządu), Grzegorza Biereckiego - Marzena Bierecka (Wiceprezes Zarządu), Jarosława Bieckiego - Alicja Bierecka (Sekretarz Zarządu), a także Wiktora Kamińskiego - Danuta Kamińska (Skarbnik Zarządu). Pracownicy SKOK nieoficjalnie nazywają SZEF „Stowarzyszenia Żon”.
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: Pracownicy SKOK nazywają je Stowarzyszenie Żon, bo w jego zarządzie zasiadają małżonki: Lecha Lamenty - Danuta Tobolska - Lamenta (prezes), Grzegorza Biereckiego - Marzena (wiceprezes), Jarosława Bieckiego - Alicja (sekretarz) i Wiktora Kamińskiego - Danuta (skarbnik).
  Fragment 10:
  Treść Raportu: „Ale ustawa o SKOK zostawiła Kasom kilka furtek. Zapisano w niej, że „statut Kasy może przewidywać wynagrodzenie członków zarządu”. W efekcie pensje członków zarządu Kasy Krajowej SKOK są porównywalne z wynagrodzeniami w bankach komercyjnych (średnio kilkaset tysięcy złotych), a członków zarządów szeregowych Kas - z wynagrodzeniami dyrektorów oddziałów banków (kilkadziesiąt tysięcy złotych)” (materiał uzupełniający do raportu pt. „Regulacje dotyczące sektora spółdzielczych kas oszczędnościowo - kredytowych).”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: ”Ale ustawa o SKOK zostawiła Kasom kilka furtek. Zapisano w niej, że „statut Kasy może przewidywać wynagrodzenie członków zarządu”. W efekcie pensje członków zarządu Kasy Krajowej SKOK są porównywalne z wynagrodzeniami w bankach komercyjnych (średnio kilkaset tysięcy złotych), a członków zarządów szeregowych Kas - z wynagrodzeniami dyrektorów oddziałów banków (kilkadziesiąt tysięcy złotych)”.
  Fragment 11:
  Treść Raportu: „Zgodnie z ustawą o SKOK Kasy mogą udzielać pożyczek i kredytów mieszkaniowych tylko na okres 5 lat. W 2001 r. ówczesny poseł Stanisław Grzonkowski chciał wydłużyć ten okres do 20 lat. Pomysł miał jednak licznych przeciwników i w efekcie poprawki Grzonkowskiego nie przeszły. SKOK-i poradziły sobie inaczej. Udzielają kredytów na 15 lat wspólnie ze swą spółką - Towarzystwem Finansowym SKOK. Kasy dają pieniądze, które zostaną spłacone w ciągu pierwszych 5 lat, a resztę - ich Towarzystwo Finansowe (materiał uzupełniający do raportu pt. „Regulacje dotyczące sektora spółdzielczych kas oszczędnościowo - kredytowych).”
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: ”Zgodnie z ustawą o SKOK Kasy mogą udzielać pożyczek i kredytów mieszkaniowych tylko na okres 5 lat. To ograniczenie bardzo je uwiera. W 2001 r. ówczesny poseł Stanisław Grzonkowski chciał również wydłużyć ten okres do 20 lat. Pomysł miał jednak licznych przeciwników (…). I poprawki Grzonkowskiego nie przeszły. Więc SKOK poradziły sobie inaczej. Udzielają kredytów na 15 lat wspólnie ze swą spółką - Towarzystwem Finansowym SKOK. Kasy dają pieniądze, które zostaną spłacone w ciągu pierwszych 5 lat, a resztę - ich Towarzystwo Finansowe.
  Fragment 12:
  Treść Raportu: „Po zakończeniu III kadencji Sejmu Stanisław Grzonkowski został pełnomocnikiem zarządu Krajowej SKOK. Specjalnie dla niego utworzono biuro w Warszawie. Wielokrotnie brał udział w posiedzeniach sejmowych i senackich komisji pracujących nad ustawami dotyczącymi Kas jako niezależny ekspert lub przedstawiciel SKOK-ów (…). według rzecznika SKOK Grzonkowski pracował w kasach do czerwca 2004 roku. Ani rzecznik SKOK, ani matka Grzonkowskiego nie wiedzą, co się z nim obecnie dzieje. Jego wieloletni przyjaciel Jerzy Serafin twierdzi, że „Staszek zawsze był bardzo tajemniczy, miał jakieś swoje interesy, często zmieniał pracę” (materiał uzupełniający do raportu pt. „Stanisław Marian Grzonkowski - sylwetka”).
  Treść artykułu pt. „Wielki SKOK”: „Po zakończeniu III kadencji Sejmu Stanisław Grzonkowski został pełnomocnikiem zarządu Krajowej SKOK. Specjalnie dla niego utworzono biuro w Warszawie. (…) Wielokrotnie brał udział w posiedzeniach sejmowych i senackich komisji pracujących nad ustawami dotyczącymi Kas jako ich przedstawiciel. - Pracował u nas do czerwca, nie wiemy, co się z nim obecnie dzieje - mówi Andrzej Dunajski, rzecznik SKOK. Nie wiedzą też najbliżsi znajomi, nawet matka: - Staszek zawsze był bardzo tajemniczy, miał jakieś swoje interesy, często zmieniał pracę” - mówi jego wieloletni przyjaciel Jerzy Serafin”.
 • 2015-03-12 17:16 | Andrzej

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  W szafie prezesa Bierecki wisi na wieszaku obok Macierewicza i Glińskiego. Jak przyjdzie czas, to prezes ich zdejmie.
 • 2015-03-13 09:29 | wnukmarek

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Jak na razie to słychać "łapaj złodzieja". W czym celuje P(arada) O(szustów) z udziałem Żakowskich, Lisów czy innych Wołków i KNF. A dlaczego nie zgłoszono tego do prokuratury, bo nic o tym nie mówi się. Trwa kampania, ZA jakieś kilka lat przeprosi się Biereckiego na 18 stronie małym druczkiem. JAK JEST AFERA LUB JEJ PODEJRZENIE TO DO PROKURATURY!!!
 • 2015-03-13 10:19 | Stanisław S.

  Re:Pozorne działania PiS.

  Wieliczka. Matecznik PiS. W ostatnich wyborach samorządowych w Gminie Wieliczka i w Powiecie Wielickim biorą zdecydowaną większość mandatów. To efekt nieporozumień i kłótni w lokalnej PO. Upływają zaledwie dwa miesiące i mamy ogólnopolska aferę ze starostą z PiS. Pazerny starosta wypłacił sobie ekwiwalent za zaległy kilkuletni urlop i dodatkowo nadgodziny za przepracowane niedziele. Starosta zostaje zawieszony, jednak zdominowana przez PiS Rada Powiatu wybroniła starostę przed utratą stanowiska. Co prawda starosta obiecał, że już więcej tak robić nie będzie jednak nadużył zaufania wyborców co odbije się w nadchodzących wyborach na wynikach Andrzeja Dudy i PiS-u do jesiennych wyborów parlamentarnych. Na razie w Wieliczce pozostało bez zmian; kolesiostwo, arogancja, niekompetencja, bałagan.
 • 2015-03-14 09:43 | mmm

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Bierecki w ogóle nie należy do PiS. Warto sprawdzić o czym się pisze zamiast chlapać bezmyślnie co ślina na język przyniesie. Czy bez podrzuconych przez służby specjalne "gotowców" nie jesteście w stanie sprawdzić najprostszej rzeczy?
 • 2015-04-02 08:02 | Josef

  Re:PiS zawiesza senatora Biereckiego. Po wyborach odwiesi?

  Psy szczekają,a karawana jedzie dalej.Prasa pisze,politycy krzyczą,a Bierecki robi swoje tzn.dalej obsadza swoimi ludźmi stołki w powiatach,gdzie wygrali SKOK-wcy.W białej Podlaskiej wygrał dyr.z miejscowego SKOK-u ,a teraz obsadza stanowiska ludźmi z Gdańska i to bez żadnych skrupułów.Co tu pisać trzeba złodziei zapuszkować.PIS z Kaczyńskim to jeden przekręt.Udowodnił sędzia ,który skazał Kamińskiego za zmyśloną aferę gruntową.Kaczyński to chyba nieobliczalny facet,to własnie mają do siebie kurduple.""