Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

(42)
Władimir Putin nie występował publicznie od tygodnia, prowokując do licznych spekulacji. Dziś rosyjskie media donoszą, że Kreml przygotowuje ważne wystąpienie.
 • 2015-03-14 13:56 | ruski troll

  polityka czerpie z ukraińskiego "faktu"

  od kiedy to ukraiński portal jest oficjalnym głosem Kremla...

  http://vlasti.net/
  VLASTI.NET – один из ведущих украинских новостных и аналитических сайтов, созданный и наполняемый профессиональными журналистами. Генерируя собственные новости и аналитику, мы оперативно отбираем в сети самые громкие, резонансные и актуальные материалы журналистов и ведущих информагентств со всего мира.
 • 2015-03-14 17:45 | ur1952

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Polityka osiągnęła poziom "wirtualnej polski" ten sam rodzaj głupawki na temat Rosji i Putina,
 • 2015-03-14 18:45 | ziomekp.1

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Cytat z artykułu: „A jednak fakt, że plotek nie udało się stłumić ani wyciszyć, dowodzi, że niepokój w Rosji narasta, i to od miesięcy” – pisze Neil MacFarquhar na łamach dziennika „New York Times”. Zdaniem publicysty napięcie na Kremlu narasta od miesięcy w związku z kolejnymi sankcjami, dramatycznym spadkiem rubla i brakiem zgody co do działań toczonych na Ukrainie." Jakie dolegliwe sankcje? Budowa elektrowni jądrowych w Finlandii i Węgrzech? Kupno rosyjskich śmigłowców przez pentagon czy rakiet przez Nasa? Budowa szybkiej kolei w Rosji przez Siemensa? itd., to są dotkliwe sankcje? Punkt drugi pt. dramatyczny spadek rubla -- polecam artykuł http://www.biztok.pl/waluty/najgorsze-i-najlepsze-waluty-2015-r-gdzie-plasuje-sie-zloty_s20571 (rubel jest uznawany za jedną z najlepszych walut - komu wierzyć?). Punkt trzeci pt. brak zgody w sprawie Ukrainy -- czyjej zgody, jankesko-polskiej? Rosjanie dają Putinowi carte blanche, ma b. duże poparcie, czy nam się to podoba czy nie. Ps. Pomyślałem sobie jaką siłę ma nasza prasa, radio czy telewizja, że mając tabuny korespondentów w Rosji czy na Ukrainie jednemu z drugim nie chce się ruszyć dupska i powęszyć co jest "grane", nawet zdjęcia wszędzie są jednakowe, wstyd PANY DZIENNIKARZE !!!!!
 • 2015-03-14 20:59 | Zofia

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Media juz nie wiedza co pisac. Histeria na temat Putina. Zmarl, urodzilo sie dziecko, chory, Poniewaz smial nie pokazywac sie od "5go marca" Ameryka i Europejczycy wystosuja nastepne sankcje. Juz nie mozna zliczyc tych sankcji. USA od dawna chca zmienic prezydenta w Rosji i staraja sie wyszukiwac na miejscu rozne marionetki. Z tym, ze moga przeliczyc sie. Przykladem jest Syria, Kuba, Wenezuela i inne kraje, ktorymi chca panowac. Ma sie wrazenie, ze nasze media tez sa na zoldzie amerykanskim.
 • 2015-03-14 21:06 | Andrzej

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Cóż to może być? Pewnie szumne fetowanie rocznicy inwazji na Krym. W Rosji nic się nie zmieni, najwyżej jeden dyktator zastąpi innego.
 • 2015-03-14 22:11 | ziomekp.1

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Wyjaśniło się !!!!!!! Punkt 1. rozbierano lodowisko. Punkt 2. Na scenie odbył się DZIŚ koncert Jose Carrerasa. Punkt 3. Jutro obchody i koncerty z okazji przyłączenia Krymu. Punkt 4. Wyborcza od wczoraj pokazuje ciężarówki na Placu Czerwonym, podgrzewa atmosferę do 1000 stopni, wieszczy koniec Putina a tu ciach !!!!! Za nią inne media podchwytują "NIUSA" , Polityka niestety też, WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD, Polityko proszę cię nie idż bezwiednie za głosem Michnika i Waltera (tvn).
 • 2015-03-14 22:21 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Czyli mamy rocznicę bandyckiej aneksji terytorium innego państwa, coś czego nie było w historii powojennej Europy. Oby bandytów pokroju jak najszybciej spotkała sprawiedliwość.
 • 2015-03-14 22:48 | ziomekp.1

  Re:nexus

  Było, było -- KOSOWO, 18 lutego świętowali niepodległość. Przepraszam Nexus ale próbuję dociec co miałeś na myśli, cytuję: Oby bandytów pokroju jak najszybciej spotkała sprawiedliwość. Co to za stwór pod nazwą BANDYTA POKROJU ? Wiem, że wg. ciebie jest bandyta Władimir Putin ale Pokroju? Następca Putina to Pokroju (może Borys ?). Ps. Rozbieranie lodowiska, koncert Jose Carrerasa (dziś), koncerty z okazji 1 rocznicy przyłączenia Krymu do Rosji - tyle w temacie tajemniczych ciężarówek,
 • 2015-03-14 23:09 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Kosowa nikt nie ANEKTOWAŁ. Analogie z Kosowem, choć tak często przytaczane w celu umniejszenia znaczenia zajęcia Krymu,, nijak się mają do zajęcia terenu cudzego państwa i przyłączenia do innego kraju. Gdyby inne kraje europejskie wpadły na pomysł naśladowania Putina rozpętałoby się piekło takie jak podczas ostatniej wojny światowej. Pomniejszanie znaczenia tego wydarzenia, próby usprawiedliwień, szukanie analogii to prosta droga do rozpętania nacjonalizmów w przyszłości.

  Bo skoro Rosja może to czemu nie inni....

  "bandyci pokroju Puitna" Pisanie na smartfonie czasami płata figle... Słowo "bandyta" może wydawać się za ostre ale używam je celowo. To właśnie ten problem Europy - polityczna poprawność i niemrawość - pan Putin aktualnie bezwzględnie wykorzystuje.
 • 2015-03-14 23:18 | amito

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  antyrosyjski amok, który ogarnął media, polityków, a nawet znaczny odsetek mieszkańców w Polsce, jedynie potwierdza bananowy charakter naszego kraju... już nie ma żadnych autorytetów :)
 • 2015-03-14 23:23 | ziomekp.1

  Re:nexus

  Więc jak nazwiesz casus Kosowski? Poprawnie politycznie to będzie bla,bla,bla - społeczeństwo Kosowa domagało się niezależności politycznej i JEDNOSTRONNIE ją ogłosilo, niepoprawnie - jankesi chcieli aby Bałkany przestały być pod wpływem Rosji i zezwolili bandytom z UCK na takowy ruch.
 • 2015-03-14 23:53 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Gdyby mieszkańcy Krymu sami decydowali o niepodległości to można by porównywać to z Kosowem.

  Tymczasem Krym to nawet nie pierwsza aneksja, wcześniej były regiony wchodzące w skład Gruzji. Była Gruzja, potem Krym, teraz Donbas co będzie dalej? Jak Rosja dalej będzie robiła to co robi to nadal bez przerwy będzie padał argument o Kosowie?
 • 2015-03-15 00:28 | ANTYMOHER BAYERN

  polaki raus

  Był Majdan w Kijowie - teraz jest Śląski Majdan!
  Czas na Czwarte Powstanie Śląskie, poLSKIE MOHERY RAUS ZE ŚLĄSKA!!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: „Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła."
  A ja dodam ze małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu!
  Niech Śląsk wróci na swoje miejsce do BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!
  poloki to są podludzie nie zasługom na ta piękna ziemia, poloki to białe murzyni, śmieci Europy, polak to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!
  Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo!
  Schlesien uns von Gott gegeben,
  deutsch-germanisch´ Heimatland,
  der Geschichtslauf wird sie richten,
  die das Schlesierland geraubt.
 • 2015-03-15 01:29 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  2015-03-14 23:09 | Nexus

  Czym się różni według ciebie przyłączenie przez Rosję Krymu dobrolnew na wniosek mieszkańców od mającego miejsce w 1999 roku oderwaniem Kosowa od Serbii? Dla przypomnienia w układzie pomiędzy Serbią a NATO kończącym wojnę w 1999 roku NATO jasno zagwarantowało, że pomimo wycofania policji i armii sebrskiej z Kosowa Kosowo pozostanie częścią Serbii. W praktyce od samego początku sprzeniewierzono się temu układowi a w 2008 roku wykorzystując fakt, że na prezydenta Serbii wybrano zdrajcę o którym wiedziano, że nie będzie się sprzeciwiał ewentualnemu oderwaniu w tym samym roku tzw,Kosowo ogłosiło swoją niepodległość co szybciutko zagwarantowały USA w końcu mają tam bazę wojskową.

  No więc wyjaśnij mi czym sie różni aneksja Krymu od tzw. niepodległości Kosowa czyżby jedyną różnicą było to, że w pierwszym przypadku nastąpiło to za zgodą mieszkańców ale bez zgody wielkiego brata w USA a w drugim przypadku bez zgody Serbów z których część wypędzono w czasie czystek etnicznych po 1999 roku o których media nie informowały a za zgodą wielkiego brata?

  Obłuda hipokryzja, podwójne standardy?
 • 2015-03-15 05:50 | art

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  To codzienne, wręcz nachalne, obsmarowywanie Rosji i straszenie Rosją jest już prześmieszne. Raz piszą, jaka to Rosja biedna itd, jaki to sukces sankcji. Albo że już upada. A potem piszą, jakie to gigantyczne sumy wydaje Moskwa na zbrojenia. Ostatnio czytałem, że Putin nadużywał alkoholu i prawdopodobnie bił żonę, jest chory na raka, potem ma downa, że ma 40 mld$, których nikt nie widział i nie wie gdzie są, no ale ma i koniec. A jutro znów napiszą, że rosyjska gospodarka jest w fatalnym stanie tak jak armia, a pojutrze o mega pieniądzach wydanych na armię, albo na coś innego, i tak w kółko.
 • 2015-03-15 07:12 | czytacz

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  @Nexus
  moze wyjasnisz dlaczego /prawdopodobnie "przypadkiem"/ na terenie Kosowa powstala amerykanska baza wojskowa Camp Bondsteel?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel
  Podobny scenariusz mial byc z Krymem, tylko Putin ubiegl Amerykancow, tym bardziej ze na Krymie mieszkala wiekszosc rosyjska, ktora w referendum wypowiedziala sie za Rosja.
 • 2015-03-15 09:59 | Caramba

  picupicu

  2015-03-14 23:53 | Nexus
  "Gdyby mieszkańcy Krymu sami decydowali o niepodległości to można by porównywać to z Kosowem."
  Mieszkańcy Krymu zdecydowali w referendum. W Kosowie żadnego referendum nie było.

  "Tymczasem Krym to nawet nie pierwsza aneksja, wcześniej były regiony wchodzące w skład Gruzji."
  Chodzi o rejony, które armia Gruzji zbombardowała?

  Czy Irak został zaanektowany? Jeżeli nie, to kto czerpie zyski ze sprzedaży irackiej ropy?
 • 2015-03-15 10:24 | Jerzy z O.

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  @ Nexus
  Jak to co będzie dalej, przyjdą po ciebie Nexus, imiennie. Ty wyjrzyj na klatkę schodową, może już idą ?.
 • 2015-03-15 10:40 | ziomekp.1

  Re:nexus

  Na Krymie referendum było (jakie było to było ale nawet zagraniczni obserwatorzy twierdzili, że zostało przeprowadzone w miarę prawidłowo), w Kosowie nawet tego listka figowego (referendum) nie użyto.
 • 2015-03-15 11:26 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Faktycznie było na Krymie referendum. W Sewastopolu do Rosji chciało dołączyć 125 procent mieszkańców...

  Teraz takie porównanie:
  Ilość krajów uznających aneksję Krymu - 1 (Rosja)
  Ilość krajów uznających aneksję części Gruzji - 7 (jakieś satelity Rosji)
  Ilość krajów uznających niepodległe Kosowo - 107

  Proces uznawania niepodległości Kosowa trwał całą dekadę.r Krym zajęto błyskawicznie, błyskawicznie wcielono do Rosji urządzając cyrk z "referendum".

  Niepodległość swojego kraju też popierało prawie całe społeczeństwo Kosowa zwłaszcza po ok. 10 tys. zabitych w wyniku czystej etnicznych Serbów.

  Argument Kosowa jest klasyczną zasłona dymną Rosji, argumentem w najlepszym wypadku bardzo słabym, używanym aby usprawiedliwić aneksję Krymu. Ilość krajów, które poparły Kosowo tylko potwierdza taka opinię.
 • 2015-03-15 11:38 | czytacz

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  @ Nexus

  pomysl ile panstw bralo udzial w aneksji Kosowa...
 • 2015-03-15 11:59 | Caramba

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  2015-03-15 11:26 | Nexus
  A jaką zasłoną dymną jest wojna w Iraku ? ...w Syrii? ... w Libii?

  Krym to 80% Rosjan, 12% Tatarów i 8% innych narodowości.

  Ilość krajów popierających wojnę w Iraku, to - ponad 107. Teraz ... nikt nie chce przyznawać się do popierania.

  https://www.youtube.com/watch?v=YPJCPcYCupY
 • 2015-03-15 12:32 | ziomekp.1

  Re:Caramba

  Święte słowa panie Caramba, 107 kulturalnych ludzi (państw koalicji) narobiło kupę w ciemnym pokoju (na wyrażny rozkaz największego kuporoba) a następnie gdy zaświecono światło (wyszło na jaw łgarstwo jankeskie) każdy mówi to nie moja, ja przestrzegam dobrych obyczajów i takie rzeczy robię tylko w klopie. Serdecznie pozdrawiam.
 • 2015-03-15 12:36 | zet

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  "Czym się różni według ciebie przyłączenie przez Rosję Krymu dobrolnew na wniosek mieszkańców od mającego miejsce w 1999 roku oderwaniem Kosowa od Serbii? "

  Sądzisz ciągle,że powielając nieprawdę,kogokolwiek przekonasz do swoich racji. Przyłączenie Krymu do Rosji nastąpiło wskutek interwencji zbrojnej a nie wskutek "dobrowolnego" wniosku tamtejszych mieszkańców. Przeciwnikami aneksji byli i są nadal Tatarzy krymscy i Ukraińcy zamieszkujący Krym. Ta liczba daje przybliżony wynik ok.50 % dorosłych mieszkańców. Podawane w rosyjskich."niezawisłych" mediach dane o 97 % poparciu dla obrabowania Ukrainy z Krymu,są zwyczajną, kłamliwą propagandą.
  Rosja mogła Krym odzyskać w pokojowy sposób lecz z niego nie skorzystała,bo proces zajął by trochę czasu. Demonstracja siły ma służyć zastraszeniu sąsiadów,dążących do większej samodzielności. Obserwuj pilnie dalszy rozwój wypadków,zauważysz,jak Rosja się zacznie dławić "nabytkami."
  Ciągle przywołujesz przykład Kosowa a przecież ono i Krym są to zupełnie różne przypadki.
 • 2015-03-15 12:50 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Nexus jak chcesz dyskutować to zapoznaj się z czymś wiecej niż tylko z wypocinami łybiórczej. Według ciebie W Kosowie popierają niepodległość kto konkretnie chyba nie Serbowie, którzy tam mieszkają ale Albańczycy to po pierwsze. Po drugie piszesz o jakiś 10 tysiącach ofiar czystek etnicznych to podaj konkretne źródło według Kuczyńskiego Krwawiąca Europa było ich około 4 tysiący i to nie dotyczy tylko Albańczyków ale i Serbów i innych zabitych przez UCK większość ofiar zginęła już gdy rozpoczęła się interwencja NATO.

  No to teraz przejdźmy dalej do Abchazji i południowej Osetii jak to miało miejsce naprawdę. Według Nexusa Rosja najechała i zajęła te dwie części Gruzji. No więc jak to było Nexus jak tam znaleźli się Rosjanie w końcu gdyby byli najeźdźcami to przecież by z nimi walczono a raczej nie walczono.

  No więc jaka jest prawda Nexus Abchazja o Osetia zostały włączone do Gruzji za Stalina przedtem miały status autonomicznych republik. W latach 90 wykorzystując sytuację Abchazowie powołali z powrotem swoją republikę, Gruzini się z tym nie pogodzili i próbowali dokonać tam czystki etnicznej tyle, że ich siły zostały pokonane przez Abchazów obie strony zgodziły się na obecność armii rosyjskiej jako sił pokojowych oddzielających obie zwaśnione strony.

  Podobnie było w południowej Osetii ci również oderwali się od Gruzji i w wyniku walk obronili się tam również stacjonowali Rosjanie jako siły pokojowe. W 2008 roku doszło do agresji Gruzji na południową Osetię i pokojowe siły rosyjskiej. No więc teraz ciekawostka czyżby Gruzja miała poparcie USA, że zdecydowała się na coś takiego. Bo raczej nie sądzę, żeby jakikolwiek kraj słabszy uderzał na silniejszy. Jak się okazało gdy tylko Rosjanie przybyli na odsiecz swoim sprzymierzeńcom Gruzini zmykali gdzie pieprz rośnie tak, że Sarkozy musiałł ich ratować.

  Rosjanie są tam obecni nie dzięki sile ale ponieważ chronią tam ludność i są za ich zgodą. Podobnie jak weszli na Krym dopiero gdy odbyło się referendum. No ale przecież według Nexusa, gdy dokładnie tak samo postępują USA jak to ma miejsce w przypadku Kosowa albo Darfuru to oczywiście jest w porzo a wszystkie kraje które uznały tzw. niepoldegłość koloni amerykańskiej Kosowo to oczywiscie są godne poszanowania państwa. A jeżeli tak samo postępuje Rosja to oczywiście jest to gwałt na prawie miedzynarodowym burzenie porządku po II wojnie światowej. No więc jak to jest Nexus czyja wola się liczy miejscowej ludności czy też wielkiego brata USA.

  A tak między nami to kojarzy Mandżukuo to marionetkowe państwo było również uznane przez 18 państw wśród nich Polskę a i tak wraz z przegraną Japonii przestało istnieć.
 • 2015-03-15 14:06 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Czyli nie mają panowie żadnych argumentów na te powszechne poparcie dla Kosowa i brak tego dla agresji Rosji oprócz standardowych bluzgów na imperialistycznych jankesów.

  No, turco się mówi. Miłego weekendu.

 • 2015-03-15 14:24 | Caramba

  Tak to już standard.

  Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety ''The New York Times'', który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział:
  ''Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach.
  Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku !
  Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny !
  Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję.
  Wiecie to wy i wiem to ja.
  Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis!
  My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy!
  Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!''
 • 2015-03-15 14:27 | stefan57

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Podglądam wymianę zdań z Nexusem. Dajcie spokój , po co się kopać z koniem. Niech zostanie przy swoim.
  Kolejna ofiara rodzimej propagandy. Trudno się dziwić, nawet POLITYKI nie da się otworzyć, bo zaraz wyłazi zły Ruski, jak drukowany, a jakie wyłazi wstrętne medium w innych mediach. Normalny Polak ma Rosję szczerze nienawidzić , inaczej to nie patriota tylko jakiś głupi albo obcy agent. Jak tu nie zwariować?
 • 2015-03-15 19:22 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Nexus my ci przedstawiliśmy argumenty ty je odrzucasz, gdyż nie masz żadnych innych poza ślepą rusofobią i ponieważ te argumenty są korzystne dla Rosji to oczywiście z miejsca je odrzucasz.

  ZET

  Piszesz, że Rosja zajęła zbrojnie Krym, gdyż pokojowo zajęłoby jej to zbyt wiele czasu. No to wyjaśnij mi czy były jakieś ofiary jakieś starcia. Nie nie było żadnych ofiar więc wszystko odbyło się w sposób pokojowy. I jeszcze jedno piszesz, źe przeciwnikami pozostają Ukraińcy i Tatarzy Krymscy których liczba ma według ciebie dochodzić do 50% dorosłej populacji. No więc wyjaśnij mi jakim to cudem ma być ich 50% skoro według ukraińskeigo spisu powszechnego z 2001 roku Ukraińców na Krymie było 24.4% a Tatarów 12.1%. Nie byłem nigdy dobry z matematyki ale gdy się udział procentowy to 36,5%. No więc jakim to cudem jest 50% ludności. Może mi tak wyjaśnisz.


  Czyja wola sie bardziej liczy mieszkańców danego obszaru czy też obcego państwa? Jak chodzi o Kosowo to jakoś dziwnym trafem pomimo, że powstało ono w wyniku agresji na Serbię i samowolnie z pomocą USA oderwało się od Serbii to jakoś Nexus i Zet jakos nie sprzeciwiają się? Gdy Rosja dokonała aneksji Krymu za zgodą miejscowej ludności to oczywiście Nexus i Zet krzyczą, że to jest akt agresji złamania porządku miedzynarodowego. Mieszkańcy Donbasu również dobrowolnie oderwali sie na drodze referendum od Ukrainy Nexus i Zet krzyczą w niebo głosy o kolejnej agresji Rosji.

  No więc panowie czyżbyście obłudnikami i według was coś takiego jak wola ludności liczy się tylko wtedy, gdy nie jest sprzeczna z wolą wielkiego brata.

  I jeszcze jedno panowie jakoś pomimo tych wszystkich zapowiedzi jak to rosyjska gospodarka jest już na kolanach zarówno Rosja jak i Chiny podpisały całkiem niedawno umowę o rozpoczęciu budowy sieci autostrad przez państwa Azji Środkowej w ramach tzw. nowego jedwabnego świata. Poza tym ta słaba rosyjska gospodarka podpisała kolejne umowy z Węgrami.

  Jak widać połknięcie nabytków jakoś wbrew Zetowi nie spowodowało zadławienia się.
 • 2015-03-15 19:39 | Marcin

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Ruskie trolle wyjasnijcie gdzie jest Putin? Nie ma wytycznych wiec o Kosowie?
 • 2015-03-15 20:09 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Pewnie skręca się z śmiechu czytając Marcinka i innych.
 • 2015-03-15 21:50 | stefan57

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  A gdzie jest Obama? Ostatnie publiczne wystąpienie 09.03.2015.
  A gdzie jest Merkel ? Ostatnie publiczne wystąpienie 07.03.2015.
  Nasz Prezydent Komorowski podziewał się i na trzy tygodnie, tylko teraz sobie na to nie może pozwolić, bo kampania wyborcza. Biedaczysko się zapracuje.
 • 2015-03-15 21:53 | Nexus

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Sauron, wy nie przedstawiacie żadnych argumentów, tylko putinowską propagandę . Możesz tu walić milion kilobajtów tekstu ale FAKTÓW nie zmienisz - Rosja zajmuje kolejne kawałki innych krajów i wciela do Matuszki Rosji., co zagraża pokojowi w Europie a zwłaszcza sąsiadom Rosji.

  Teksty o Abchazji czytam jakbym czytał wycinki z Russia Today... Wieź mnie nie rozśmieszaj z tymi "siłami pokojowymi"! Siły pokojowe Rosji które wcielają jakiś teren obcego państwa do Rosji? Ty to nazywasz "siłami pokojowymi"? Takie absurdy brzmią dokładnie jak absurdy propagandy putinowskiej w rosyjskich mediach. Te "argumenty" brzmią dokładnie tka samo jak propaganda hitlerowców uzasadniających powrót kolejnych terenów do III Rzeszy. W Czechosłowacji też jak najbardziej była wielka mniejszość niemiecka i jak najbardziej chciała dołączyć do miłującej pokój III Rzeszy.

  Tak czytam co płodzisz Sauron i sądzę, że jak Putin zacznie burdy w Mołdawii, Łotwie czy gdziekolwiek indziej zaczniesz produkować dokładnie te same "argumenty" , nieusprawiedliwienia tego co robi Puitin i nieśmiertelne kawałki o Kosowie.

  Na szczęście świat dostrzega różnicę między uznaniem niepodległości Kosowa a aneksją cudzych terytoriów a na co nie macie żadnej odpowiedzi.
 • 2015-03-15 22:31 | MartinBaruch

  Mundurowe męskie prostytutki bez godności i honoru będące na Naszym utrzymaniu , żyjące na Nasz koszt , z Naszych podatków

  Wszystko jasne ! Z faktami się nie dyskutuje - najpierw te polskie ułomne mundurowe męskie prostytutki bawiące się w wojsko na koszt ubogich i bankrutujących polskich obywateli z kredytami nie do spłacenia we frankach szwajcarskich za 2 złote na 40 lat przez lata jak ubezwłasnowolnione sługusy i lokaje lizały brudne zwieracze bankrutom i zbrodniarzom wojennym z usa w Iraku i Afganistanie razem z nimi mordując bestialsko tysiące niewinnej ludności cywilnej a teraz te polskie tchórzliwe harcerzyki , te męskie prostytutki bojące się własnego cienia bez godności i honoru będące na Naszym utrzymaniu , żyjące na Nasz koszt , z Naszych podatków w groteskowych mundurkach jak pajace będą lizały pokornie brudne buty banderowcom - ukraińskim faszystą i może jeszcze razem z nimi mordowali kobiety i dzieci w w Noworosji ???!!!
 • 2015-03-15 23:40 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  2015-03-15 21:53 | Nexus

  Konkrety nie demagogia Nexus piszesz co to za siły pokojowe oto co pisza w portalu spraw zagranicznych artykuł Marka Połońskiego- http://www.psz.pl/120-unia-europejska/marek-polonski-aspekty-bezpieczenstwa-a-partnerstwo-wschodnie- na temat partnerstwa wschodniego oto co ten pan pisze

  Konflikty w Abchazji i Osetii Południowej, przy wsparciu Rosji oraz ochotników z Kaukazu Północnego, z których zbiegło większość Gruzinów, zakończyły się zwycięstwem separatystów i faktycznym ustanowieniem nowych państw. Porażka w Abchazji miała ogromny wpływ na rozwój sytuacji wewnętrznej w Gruzji. Już po podpisaniu zawieszenia broni kilkakrotnie dochodziło do poważnych incydentów zbrojnych, a nawet wznowienia działań wojennych (1998, 2001, 2006).

  Czy tam jest mowa, że Rosja dokonała aneksji nie, że doszło do powstania w wyniku oderwania się faktycznych państw.

  A oto tekst porozumienia z 1994 roku kończącego wojnę pomiedzy Gruzinami a Abchazami s. 69 -http://www.c-r.org/sites/default/files/Accord%2007_13Key%20texts_1999_ENG.pdf- gdzie jest wyraźnie mowa o siłach pokojowych z Wspólnoty Państw Niepodległych

  A jeżeli mówisz o rozmieszczeniu tam baz rosyjskich to nastąpiło to na mocy zawarcia porozumień zarówno z rządem abchaskim i południowo osetyjskim.

  Nexus mówisz, że nie przedstawiam żadnych argumentów tylko putinowską propagandę. No więc daję ci szansę przedstaw konkretny dokument na mocy którego południowa Osetia i Abchazja zostały anektowane przez Rosję.

  A jak nie to proponuję ci, żebyś poczytał sobie coś wiecej poza wypocinami z łybiórczej i do tego może coś z prac naukowych. No ale ja rozumiem, że tego nie zrobisz, gdyż to przecież podważyłoby wiarę Nexusa, że ten zły Putin dokonuje agresji na pokojowo nastrojonych Gruzinów Ukraińców i innych.


  Niestety dla Nexusa i innych banderowców którzy miotają się jak oszalali i spoconymi z strachu rączkami wypisuja swoje wypociny o agresji Rosji świat dostrzega, że w praktyce to właśnie Rosja ma rację w kwestii tego co się działo na Ukrainie dowodem tego jest to, że obecne sankcje nie są rozszerzane co wiecej widać, że poszczególne państwa w praktyce sie z nich wycofują. Niestety również dla Nexusa świat wyraźnie widzi, że poprzez doprowadzenia do oderwania i przyzwolenie na niepodległość Kosowa w praktyce dał usprawiedliwienie Putinowi na uznanie niepodległości Południowej Osetii i Abchazji oraz na wsparcie Donieckiej Republiki Ludowej oraz na przyłączenie Krymu.
 • 2015-03-16 00:17 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Konkrety nie demagogia Nexus

  1) Czyja wola bardziej się liczy Abchazów nie chcących wracać pod rządy Gruzji czy Gruzji i wielkiego brata w USA?

  2) Skoro według ciebie usprawiedliwione było powstanie tzw. niepodległego Kosowa ze wzgledu na czystki etniczne Albańczyków to jakim prawem uważasz, że Abchazowie, którzy padli ofiarą czystek etnicznych Gruzinów mają pozostawać w obrębie Grzuji?

  3) Czy według Nexusa ludność rosyjskojęzyczna Donbasu ma prawo bronić się przed czystką etniczną dokonywaną przez banderowców czego przedsmakiem było spalenie demonstrantów w Odessie? Czy spalenie demonstrantów w Odessie to także jest rosyjska propaganda?

  4) Na jakiej to podstawie według Nexusa Rosja zajmując Krym dokonała aktu agresji skoro odbyło się to za zgodą mieszkańców Krymu wyrażoną w czasie referendum? Czy według Nexusa USA miały prawo złamać porozumienie pokojowe z 1999 roku przewidujące, że Kosowo miało pozostać w ramach Serbii z powiększoną autonomią tylko dlatego, że Serbowie są sprzymierzeńcami Rosji i prawosławnymi? Na jakiej podstawie Nexus uznaje, że ten akt nie był złąmaniem porządku europejskiego.

  5) Skoro według Nexusa tzw. Kosowarzy ponieważ padli ofiarą czystek etnicznych zasłużyli na państwo dlaczego Abchazowie, którzy także padli ofiarą czystek etnicznych w okresie wojny gruzińsko abchaskiej w 1992 roku nie zasługują na włąsne państwo?

  6) Czy Nexus uważa, że popierając banderowców, którzy jawnie dążą do oderwania części państwa polskiego działa na szkodę państwa polskiego czy nie?

  7) Czy według Nexusa prawo miedzynarodowe powinno obowiązywać wszystkie kraje w tym USA i Rosję czy wyłącznie Rosję?

  To są proste pytania na które każdy kto jest obiektywny a nie jest sprzedawczykiem opłacanym hrywnami albo zielonymi powinien spokojnie odpowiedzieć. No ale ja się nie spodziewam, żeby Nexus odpowiedział w końcu Nexus potrafi jedynie zarzucać innym, że powtarzają propagdandę chociaż sam powtarza propagadnowe frazesy.

 • 2015-03-16 08:16 | Korekta

  Błąd "ludność rosyjskojęzyczna"

  Proszę nie posługujcie się terminem "ludność rosyjskojęzyczna", bo równie dobrze trzeba by zacząć pisać o "ludności angielskojęzycznej", "ludności francuskojęzycznej", czy "ludności hiszpańskojęzycznej".

  Przykłady:
  1) Białoruś -> rosyjskojęzyczna.
  2) O języku angielskim nie ma co pisać, każdy wie.
  3) Z 30% Afryki posługuje się francuskim.
  4) O języku hiszpańskim też nie ma co pisać, każdy wie.
 • 2015-03-16 13:04 | jakowalski

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17575850,Putin_odnaleziony_po_10_dniach__W_sieci_pojawilo_sie.html#Czolka3Img
 • 2015-03-16 14:25 | Saurom

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Jedynymi trollami, którzy tutaj podają te same argumenty jesteście wy towarzyszu Gramin i twoi kompani a jak nie udaje się wam zwyciężyć to oskarżacie innych o to, że są a trollami b) zombiebotami c) agentami rosyjskimi. Oto wasza argumentacja powtarzacie tylko to samo
 • 2015-03-17 18:28 | Andrzej

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Podobno Putin już się pokazał. Nieoficjalnie słychać, że zmaga się z kontuzją kręgosłupa. Za bardzo chciał się popisać.
 • 2015-03-19 07:11 | bialy ludek

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Święto:(( Bratobójczych walk, co tam świętują tzw. wojnę domowa.
 • 2015-03-26 01:20 | michrich

  Re:Co planuje Rosja? Kreml zapowiada ważne wystąpienie

  Wedlug historii Krym wywalczyli u Turcji rosyjscy admiralowie Nachimow i Uszakow. Krym zostal podarowany Ukrainie przez Nikite Chruszczova ktory jednostronie z wlasnej woli podjal decyzje i podarowal Krym Ukraincom. Sadzcie panstwo sami kto ma racje.